Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Száraz, cserepes ajak ápolására mi ajánlott? fórum

Száraz, cserepes ajak ápolására mi ajánlott? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jan. 19. 06:56
mez es probald le nem lenyalni
43. milano (válaszként erre: 33. - Jnka)
2010. márc. 31. 08:36

Sziasztok!

Köszönöm a Primus ajakápolóra adott tippet. Már hetek óta ki volt száradva a szám. Tegnap vettem egy kamillásat a gyógyszertárban, és ma reggelre mintha kicserélték volna az ajkaimat! :)

Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom!

Szép napot Mindenkinek!

42. guresz
2010. febr. 11. 09:36
Hát nálam nem vált be eddig se a méz, se az ajakír ,zsír se de még ha 2-3 liter vizet iszok meg még az sem...szóval elég reménytelen. :S
2009. márc. 4. 11:36
Bármilyen ajakír jó rá ha rendszeresen használod.
2009. márc. 4. 08:16
aloe verás lips
2009. márc. 4. 07:38
hali!!mi a nívea krémet használjuk mert a szájkenőcsök nem olyan vízhatásúak...
2009. márc. 4. 05:55

Nekem is sokszor kiszárad a szám egy gyógyszertől amit szednem kell.

Nekem ez vált be: hetente fogkefével ledörzsölöm az elhalt hámsejteket fogkefével, aztán bekenem mézzel az ajkamat. Hihetetlen gyorsan beszívódik, így általában ezt kétszer-háromszor megismétlem. Utána folyamatosan használok ajakírt rá, szerintem a kamillás és a mézes a legjobb.

2009. jan. 8. 23:30
Állítólag a méz jó rá. Én mondjuk még nem próbáltam. Níveával szoktam kenni minden lefekvés előtt jó vastagon, és több folyadékot iszom. Napközben pedig ajakápoló, bebe. De van Neutrogénás is, állítólag az is nagyon jó!
2009. jan. 8. 23:11

nekem konkrétan a kék labello nem volt a legjobb, ez mindenkinél más hogy milyen ajakápoló a legjobb az ajkaira. De hajelenleg is használsz ajakbalzsamot, és cserepes a szád, akkor ez a fajta biztosan nem jó, allergiás vagy rá, keress mást. Nekem ami a legjobban bevált, az a Vitalos szájbalzsam, bár én szlovákiai vagyok, és nem tudom hogy nálatok is forgalmazzák-e.

Ezenkivül gyógyszertárban biztosan kaphatsz cserepes ajkakra való krémet, ajaképolót.

2009. jan. 4. 18:20
kék labello és sok folyadék
34. aaa82
2009. jan. 4. 18:01
Vichy ajakápoló, nekem bevált
33. jnka
2008. jún. 4. 11:52
Gyógyszertárban kapható Primus ajakápoló. Szuper! Rengeteg ajakápolót kipróbáltam már, de ennél jobbat még nem találtam, és ráadásul ez nem is drága. A kamillásat szoktam venni, az sokkal jobb, mint a sima. Labello, Neutrogena és társait messze lepipálja!
2008. jan. 17. 22:23

Sok folyadékot kell inni!!!

Ez az egyetlen természetes orvosság.

A száj kirepedezése, cserepesedése a szervezet jelzése arra, hogy kevés a folyadék.

Azt mondják, hogy inni nem akkor kell, amikor szomjas vagy... akkor csak az állatok isznak:))))) (ezt egy főorvos mondta, mikor felkerestem a vesémmel kapcsolatban)

2008. jan. 17. 20:47
sziasztok! Van egy nagy problémám: már több mint 2hónapja nagyon ki van száradva aszám, húzódik és fáj. Már mindent kipróbáltam, állandóan kenem ajakápolóval, néha testápolóval,de semmi nem segít:( tudtok valamit ajánlani? előre is nagyon köszönöm, és szép estét!
2007. dec. 22. 11:21
Én is a mézet ajánlom, tényleg nagyon jó.
2007. dec. 22. 07:19
Azulenol kenőcs egy éjszaka alatt újból puha lesz.
2007. dec. 21. 22:36

Gyógyszertári keverék :vasel acidi borici

Minden ősszel veszek tavaszig kitart.

27. szeri8
2007. dec. 21. 14:24
Shea vaj különösen hatákony hidratáló, 100%-os tisztaságú, finomítatlan karitévaj.
2007. dec. 21. 09:02
A méz szuper,főleg ha előtte fogkefével óvatosan dörzsized a szád!Utánna kend be mézzel!
25. Vanet
2007. dec. 21. 08:59
nem olvastam vissza, lehet, hogy már írták: nagyon hatásos a méz! Először én sem hittem, de kipróbáltam, mondjuk ezt utcán nem nagyon tudod használni ( mézesbödön elő a zebránál hihi :) de én esténként szoktam vékony rétegben bekenni alvás előtt, és amióta ezt használom azóta nem kell más.
2007. dec. 18. 07:31
Nekem az Aloe Lips vált be, össze sem lehet hasonlítani a labelloval és társaival.
2007. dec. 17. 13:57
Sziasztok! Neutrogena-nak is van ajakbalzsamja, szerintem nagyon jó (nekem a labello és társai semmit nem ért)Aloe lips is jó!
22. Hacika (válaszként erre: 18. - Racido)
2007. dec. 17. 13:54
A parafinolaj(gyógyszertárban kapható)nekem segít.Talán a kislányodnak is...
21. Eszti91 (válaszként erre: 6. - Vöri)
2007. ápr. 29. 14:58
az tényleg jót tesz az ajkanak,szép puhák lesznek,de én nem használhatok,mert allergiás vagyok a mézre :( amit annyira nem bánok,mert nem szeretem,de ez miatt igen,hogy nem kenhetem vele a szám :(
20. Eszti91 (válaszként erre: 19. - Krizstina)
2007. ápr. 29. 14:55
igen,az tényleg nagyon jó,de drágább mint amit a boltokba lehet kapni
19. Krizstina (válaszként erre: 18. - Racido)
2007. febr. 27. 12:34
Szia! Ne hagyd, hogy becsaojanak a reklámok! A foreveres ajakbalzsam az nagyon szépen segít. Aloe tartalma miatt vírusölő, így herpeszre is kiváló, jojobatartalma miatt pedig hidratálja az alkakat!
18. racido
2007. febr. 8. 09:12
9 éves kislányom szája minden hidegidő beköszöntekor csúnyán kirepedezik.Vettem már mindenféle csodaszernek mondott ajakíreket,de eddig nem igazán váltak be.Tud valaki tanácsot adni mit tegyek?
17. saco
2007. jan. 31. 20:00
A kereskedelmi forgalomban kapható stiftek, pomádék (szőlőzsír, ajakír, ajakbalzsam) legnagyobb része sajnos többet ígér, mint amire képes. Magas ásványiolaj-tartalmuk miatt fokozatosan függővé, vagyis szárazabbá válik a bőr.
16. saco
2007. jan. 31. 19:56
Ez a hozzászokás dolog igaz
2006. szept. 20. 08:59
Nekem is állandóan száraz volt a szám és folyton kentes labelloval, szőlőruzssal, ajakápolóval meg mindennel. Gyüjtöttem az ápolókat. (volt olyan, hogy télen a kabizsebembe volt 6! db) Állandóan kenni kellett. Egyszer pedig azt mondta a párom: attól, hogy állandóan kenem teljesen hozzászokik a szervezetem és immunis lesz mindenféle kenegetésre, és minnél többet kenem annál rosszabb lesz. Ezért elkezdtem ritkábban kenni. Eleinte rossz volt és hiányzott állandóan cserepesnek éreztem a szám, pedig nem is volt az. Mostmár eljutottam arra a szintre, hogy naponta max 1* kenem be és tök jó. Már nem tartok magamnál annyit. Ami viszont nagyon bevált az ilyen Forever Living Product-os Aloe Verás ajakápoló, de azt is hallottam, hogy a vazelin is jó!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook