Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megharapta a kutya a gazdáját. Mit tegyek? fórum

Megharapta a kutya a gazdáját. Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


5. borbelya (válaszként erre: 4. - 7004ca251b)
2008. jún. 19. 16:01
Nem lepődöm meg, teljesen világos, hogy miről beszélsz!
4. 7004ca251b (válaszként erre: 3. - Borbelya)
2008. jún. 19. 14:21
Egy kutyusnak meglepődnél mennyivel többet ér a kedvesség meg a szeretet,a kertnél.Persze az lenne az optimális,ha kertesházban lakhatna tovább.Esetleg megpróbálhatnád elajándékozni olyan ismerősöknek akik kertesházban laknak,mert gondolom az is gond,hogy kisgyerek mellett napi 3szor levinni sétálni sem egyszerű...
2008. jún. 19. 12:36

hmmm, ettől féltem , hogy ezt fogod tanácsolni. Sajnos azt kell hogy mondjam, szinte teljesen ki van zárva, hogy idegrendszerével lenne a gond. Mivel gyakran járok a mamához, pontosan tudom,hogy nem bánik vele jól. Nemrég szültett a kisfiam, és még annyit sem tudok hozzá járni mint eddig. Titkon tudom, hogy az lenne a megoldás, hogy el kell onnan vinni, ha tehetném elhoznám, de panelba nem hiszem hogy meglenne, főleg, hogy családi házhoz szokott. Azt hogy konkrétan bántalmazta-e azt nem tudom, de szerintem igen :( Egyszóval nem egyszerű az eset, mert mindig szerencsétlen állat a hibás, ami pl. kifejezetten zavar, sokszor lehülyézi, és tudom, hogy a kutya ezt érzi. Szóval majd a szívem szakad meg , de nem tudom mit csináljak.

Amikor kutyasuliba jártunk, akkor sem nekem kellett volna mennem - tudom - de nálam a tanultakat tökéletesen alkalmazza.

2. 7004ca251b (válaszként erre: 1. - Borbelya)
2008. jún. 19. 12:03

szia!


szerintem egy jó kutyaiskolába ha beadjátok pár nap bentlakásra a kutyust,megfogják tudni mondani nektek,hogy a kutya eredendően egresszív(pl idegrendszeri probléma)vagy valami külső hatás kell neki ahhoz,hogy ilyet tegyen mint a nagyiddal is.

Talán azt kéne megpróbálnod kifigyelni,hogy milyen a mamád viszonya a kutyával,de anélkül,hogy szolnál a nagyidnak,hogy szeretnéd ezt megnézni,mert akkor tudat alatt is másképp fog viselkedni a kutyával.

Nem feltételezek rosszat a nagyidról,tehát nem gondolom,hogy mondjuk valaha is megütötte a kutyát,bár mondtad,nem egy állatbarát tipus.De mivel a kutyának a gazdát kell a vezérnek,a őnöknek tekinteni,és mélységes bizalmat és tiszteletet is csak így tud táplálni a gazdi iránt,így ha mondjuk a nagyid tart a kutyától,azt a megérezheti a kutya akár a mamád hangjából is!Illetve az is lehet,hogy mivel nem nagy állatbarát,ezért mondjuk durvábban közeledik a kutyához,hirtelen mozdulatokkal köti meg,teszi rá a próázt,vagy egyszerűen közelít felé,és az a kutya aki nem kap elég szeretet,az ilyen mozdulatokra ösztönszerűen hevesebben reagál...

Tehát én azt tanácsolom,hogy előbb viddel szakemberhez,akik ha azt mondják,hogy ez nem idegrendszeri vagy egyéb veleszületett/hozott probléma,hanem a környezete hozta ki belőle,akkor el kell hozni nagyidtól,kivéve,ha a mamád megtud kicsit változni a kutyával szemben,bár ilyen idős korban ez már nem elvárható,meg szerintem nem is nagyon lehetséges...A kutyának sem jó,ha csak házörző ezsközként van kezelve,meg a nagyidnak sem jó,ha mégjobban kialakul benne egyfajta ellenszenv a kutyákkal konkrétan ezzel a pulival szemben.Biztos bután hangzik,de hidd el,nagyon érzékeny állatok a kutyák,megéreznek rengeteg mindent egy emberrel kapcsolatban...

2008. jún. 19. 09:50
A problémám röviden a következő lenne. A nagymamámhoz kb. 3 éve egy éven belül 3x betörtek, és a család úgy döntött, hogy viszünk egy kutyát aki majd megvédi őt. Egy puli mellett döntöttünk. A történethez hozzátartozik ismerni azt a tényt ( és szerintem a probléma egyik forrása), hogy a nagymamám nem egy állatbarát típus... Hogy megkönnyítsem a dolgát vittem kutyasuliba, jártunk vele sétálni, de alapvetően a nagyanyám volt vele naponta.Egyik napról a másikra hallottam, hogy megkapta a mamámat, és most elég rendesen meg is harapta. Mitől lehet ez? Mit tudok ilyen esetben a kutyával kezdeni? Mit tanácsoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook