Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet a szem alatti sötét karikák ellen tenni? fórum

Mit lehet a szem alatti sötét karikák ellen tenni? (tudásbázis kérdés)


112. Csipkerózsika (válaszként erre: 110. - 6532c775dd)
2008. okt. 10. 19:22
Ami szintén a vesét igazolja, a kávé ugyanis vízhajtó hatású...
111. Klimpírozi (válaszként erre: 109. - Csipkerózsika)
2008. okt. 10. 10:09
ez a jó megoldás...semmi más nem segít, legfeljebb elkendőz..a felhalmozódott méreganyagokat eltávolítva szebb a kilátás...magamon figyeltem m eg, hogy reggeli órán sötétlila karikákkal pompázom még bőséges alvás után is, majd iszom, egyre többet iszom és múlik a lila keret..a sötét karikákat okozza vashiány is, szóval...inni, vaspótlás természetes úton,jeges borogatás,citromfű tea lefagyaszt és reggelente abból egy adag a szemre, aztán egy jó korrektor napközbenre / nekem a legjobban bevált egy YSL /...egy szerető pasi ölelése, és tűnik a karika:))
2008. okt. 10. 08:26
Gondolod? Én azt is hallottam hogy a kávé se tesz jót neki, csak sötétebb lesz tőle... :O
2008. okt. 9. 17:14
Én úgy tudom hogy a karikák veseproblémára utalhatnak, szóval érdemes sokat-sokat-sokat inni..
108. supin
2008. okt. 9. 16:00
Sminkeld!
107. 6532c775dd (válaszként erre: 106. - Fda58604ed)
2008. okt. 9. 13:58

Wow, ilyen létezik. Köszönöm szépen. :):):)

Nekem amugy velem született dolog ez, de halványitani lehet, volt mikor sokat sportoltam hogy el is tünt szinte. :) Gondlom a sötét karikákat a szem alatt felhalmozodott méreganyagok okozzák, még egy dolog ami eszembe jutott, egy jo kiadós sirás után is eltünnek jó pár napra, bár akkor fel is dagad a szem napig.

106. fda58604ed (válaszként erre: 105. - 6532c775dd)
2008. okt. 9. 11:06

Talán jobb lenne a kamilla helyett bioboltokban kapható szemvidítófűvel borogatni.

Már a népi elnevezés is sokat mondó :)

2008. okt. 9. 11:00
a kammilás borogatásról mi a véleményetek, én maugy most a szaunázással próbálkozom, márminthogy bedugom a a fejem is a fekvősbe. :) Remélem összejön, mert nem smiinkelem magam tovább, de azért picit zavar.
2008. okt. 5. 09:04
Én amióta sportolok azóta szinte eltüntek a karikáim ,csak akkor látszanak ha kevesebbett alszom +rájöttem ,hogy nekem nagyon szárazak a szememim ,ezért szem szárazság elleni cseppett használok amit a kontaklencsések.(refresh szemcsepp)nekem bejött!!
2008. okt. 3. 18:10

Nos, én is karikákkal szenvedek.DE EZEK ENYHÍTIK:

-Sok folyadék

-Alvás

-SÁRGARÉPA (A vitamin)SÁRGABARACK KARALÁBÉ stb.. nyersen

-Uborka pakolás

-ÉS LEGFŐKÉPPEN NEM TÖRŐDÖM VELÜK MERT AZ,HA SOKAT FOGLALKOZOM VELÜK CSAK ERŐSEBBEK LESZNEK.EGYSZERŰEN NEM ÉRDEKEL!!!!!!!!!!!!HIGGYETEK NEKEM,TAPASZTELTAM.MÁSOK NEM MONDJÁK,HOGY "FÚJ MILYEN KARIKÁID VANNAK".CSAK TE VESZED ÉSZRE MERT CSAK TÉGED ÉRDEKEL.ENNYI!

2008. szept. 28. 19:07

Sziasztok!

Az én történetem érdekes, lehet, hogy segítek vele valakinek.

Kb.középiskolás korom óta egyre jobban karikás a szemem, ami ellen énn nyilván alapozóval próbáltam tenni, de ez rontott a helyzeten,olyannyira, hogy 23 éves koromra kialakult a sok értelmetlen kozmetikum miatt az ún. felnőttkori ekcéma vagy atópiás dermatitisz. A tünetei soha nem múlnak el, legfeljebb halvínyíthatók. Mindez azért, mert mindenféle szemkörnyékápolót meg festéket használtam, és a szemem ettől folyamatosan kiszáradt, vörös volt, viszketett.

Allergológiai vizsgálatokon is voltam, persze semmi értelme nem volt. Bőrgyógyászatról szemészetre küldtek, és vissza..Sorolhatnám. Beleuntam, elmentem egy másik város Bőrklinikájára(Debrecenbe), és ott végre egy olyan orvoshoz kerültem, aki egy pillantás alatt megmondta nekem,mi a bajom, és nem adott 2 hetente újabb 100Ft-os keveréket.

Ma "csak" karikás a szemem, de nem használhatok kozmetikumot, ciszont a bőrtüneteim eltűntek, csak akkor jönnek elő, ha mosogatok, tehát vegyszerhez érek.

Csak azért írtam ezt le, mert nekem is minden a karikákkal kezdődött, aztán a sok drága kenőcs miatt ez lett belőle.

Ha nem muszáj, ne használjatok semmi olyat, amit bár agyonreklámoznak, de semmit nem tesznek, vagy csak rosszabbat.

Ne szemészhez, hanem bőrgyógyászhoz menjetek. rengeteg van belőlük, nem kell egynál leragadni.

Amúgy meg a 10 éves hugomnak is már most kezd karikásodni a szeme:(

Ez alkati adottság.

101. Dorka29 (válaszként erre: 99. - Barbi1996)
2008. szept. 8. 14:42

Szia!


A szem alatti karikákat okozhatja vashiány is, érdemes lenne kérni egy vérvizsgálatot, azzal tisztázható.


Amióta figyelem (kb. 14 éves korom óta), azóta nekem is szinte mindig karikás a szemem, valószínűleg alkati "dolog" is lehet.

100. Dorka29 (válaszként erre: 99. - Barbi1996)
2008. szept. 8. 14:42

Szia!


A szem alatti karikákat okozhatja vashiány is, érdemes lenne kérni egy vérvizsgálatot, azzal tisztázható.


Amióta figyelem (kb. 14 éves korom óta), azóta nekem is szinte mindig karikás a szemem, valószínűleg alkati "dolog" is lehet.

2008. aug. 21. 11:33
Sziasztok!!12 éves lány vagyok és már vagy 7 éve állandóan karikás a szemem!!! és állandóan be van gyulladva...lécci aki tud segísen nekem hogy hogyan lehetne ezeket eltűntetni vagy legalább hogy ne legyen enyir karikás..köszi előre
2008. aug. 7. 11:32
A szem alatti karikákra ki, milyen "rehabilitációs" módszereket ismer? Nagyanyáink uborás és egyéb praktikáin át, milyen krémeket használtok e célból?
97. 991217 (válaszként erre: 96. - Gabbiga)
2008. júl. 16. 10:37
Szerintem csak a kialvatlanság miatt, táskák még csak nem jelentkeznek az emberen 22 évesen. :) Uborkáról hallott már vki? Valóban használ? Egy próbát megér! Ma kipróbálom! Igazából sztem is kiadós alvásra lenne szükségem...köszi az eddigi hozzászólásokat!
96. gabbiga (válaszként erre: 94. - 991217)
2008. júl. 15. 21:13

Szia!


Biztos, hogy "csak" a kialvatlanság miatt karikásak a szemeid? Mert egy csomó minden miatt lehet még karikása aszeme az embernek.

HA "csak" a kialvatlanság miatt, akor is próbálj meg magadra is időt szánni, mert hosszútávon nem lesz jó vége!

És, ha nem vagy testileg-lelkileg kiegyensúlyozott, akkor nem is tudsz úgy helytállni az életben!

95. d541350465 (válaszként erre: 94. - 991217)
2008. júl. 15. 15:28

Sztem ez azért nem akkora nagy probléma(de lehet csak én látom így...) Mármint nem azért mert esetleg az ember nem annyira "dekoratív",hanem mert egézségének a rovására is mehet.

Igenis kell időt szakítani az alvásra is mert különben az ember elég rövid időn belül kikészül(vagy legalábbis nálam mindig így volt ha nem tudtam huzamosabb időn keresztül kialudni magam:( )

üdv

94. 991217
2008. júl. 15. 15:24
mit ajánlotok karikás szemek eltűntetésére? Sajnos 3 hete nem tudom kialudni magam, nagy a hajtás, és a szemem alatt óriási karikák jelentek meg! Segítsetek!
93. McKenzi (válaszként erre: 50. - Buba03)
2008. máj. 7. 23:23
utána kéne nézni, én bevállalnám, hogy megyek "elsőnek" (közülünk.. :)))
92. McKenzi (válaszként erre: 47. - Buba03)
2008. máj. 7. 23:21
az engem is érdekelne! Sokkal jobb megoldás, mint az állandó korrektorozás. Nekem amúgy elég átlátszó ott a bőröm, attól van. Amúgy ha sok tejterméket eszek, akkor kicsit egyenetlenebb lesz az arcbőröm, ha nem sokat akkor elmúlik, szerintem nálam is elképzelhető a tejallergia
2008. máj. 7. 20:55
Több folyadék, mozgás és alvás. Stresszmentes környezet!
2008. ápr. 4. 21:00
Próbálj rá filteres kamillateát rakni, azt mondják, csodákat tesz!
2008. ápr. 4. 20:01
A nök lapja cafeba megkérdeztem egy szakértöt és ő azt irta tegyünk hideg borogatást rá jégkockával vagy van szemviditófű filter és azt kell ráhejezni.
88. sodrak
2008. ápr. 4. 19:42
Úgy hallottam, ez vese probléma. Én is hasonló cipőben járok. Ha többet sikerül aludnom, akkor valamivel halványabb. De nekem a napi 10-10 perc biopotron lámpázás-veseket- segített a legjobban.
2008. márc. 27. 19:27
sziasztok!nekem van egy jó tippem,ami nekem bevált,csak én lusta vagyok hozzá,hogy minden nap csináljam.bőrkímélő testápoló kell hozzá,vagy legalábbis ami nem mar egy idő után.nyomj egy picit az ujjaidra és dörzsöld be vele a szemed,aztán körkörös mozdulatokkal(kissé erősen)maszírozd vele a szemed körül a karikás részt és a szemhélyadat.kb.fél órán keresztül.fárasztó,de 3-4 nap után látványos a javulás!néhány ismerősömnek is bevált!
2008. márc. 22. 09:18
Én úgy tudom, hogy veseproblémára utal. Itt a tavasz iktassunk be méregtelenítő kúrát.
85. lill (válaszként erre: 83. - Living-fan)
2008. márc. 1. 17:47

szerintem sem a szemész szakterülete :o)

a Vichy-s korrektorok egyébként nagyon jók, de hát persze ez csak amolyan pótpót megoldás..

2008. márc. 1. 16:20
Nekem is van a szemem alatt ilyen sötét karika.De azt mondta a bőrgyógyász is meg a kozmetikus is,hogy igazából nem lehet vele tenni semmit. Adottság.Maximum halványítani lehet, de eltüntetni nem.Annyit olvastam még róla,hogy a méreganyagok ha felhalmozódnak akkor jobban látszik.
83. living-fan (válaszként erre: 82. - Lill)
2008. márc. 1. 15:43

Nem hinném hogy szemészhez kellene menned. A karikáknak csak annyi közük van a szemhez, hogy közel vannak hozzá.

Nyilván te lennél az első aki észreveszi, ha bármi gond van a szemeddel.

Ha már irok: a C-vitamint ha a házidoki felírja, (100g-ot írhat fel havonta)jóval olcsóbban megveheted.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook