Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van valakinek falfűtése?Milyen tapasztalatod van vele? Mi a véleményetek róla? fórum

Van valakinek falfűtése?Milyen tapasztalatod van vele? Mi a véleményetek róla? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 20. 08:36
Sziasztok én víz,gáz, fűtésszerelő vagyok. Ha valakinek segíteni tudok falfűtés megismerésében vagy esetleg szakmai kérdése van írjon.
11. dobos
2008. júl. 8. 19:17
Örömmel olvasom a falfűtés megoldást.Úgy hallottam valahol,hogy nagyon praktikus mert télen fűt és nyáron meg hűtésre is lehet használni.
10. 7161d4c2ec (válaszként erre: 9. - Hmv.)
2008. jún. 19. 14:42
és mennyivel kerülhet többe a kiépítése?Nálunk most folyik a vita, hogy mi legyen, mert én kicsit ódzkodom tőle,mert mi van ha...Na meg a piszkos anyagiak...
9. Hmv. (válaszként erre: 4. - 7161d4c2ec)
2008. jún. 19. 13:18

Arról nem tudok, hogy a falfűtés is kavarná a port, de a padlófűtés esetén én is így tudom.

A fiaméknál a nappali-konyha részen van padlófűtés is beépítve pl. az étkező asztal alatt, meg konyhapult előtt, ahol sokat "toporognak". Úgy emlékszem,ezeken a helyeken sűrűbben vannak a csövek lerakva, a többi helyen ritkábban.

Van padlófűtés még a fürdőszobában, közlekedőben, falfűtés pedig a nappali-konyhában és a fürdőszobában.

Nem rémlik, hogy panaszkodna a menyem a többlet-takarítás miatt, bár nincs összehasonlítási alapja, ez az első lakásuk.


Mindenesetre Ők is igen sokat törték a fejüket, mielőtt belevágtak, hisz jelentősen megnövelte az építkezési költséget, de egyelőre semmi baj vele, szerencsére.

8. Hmv. (válaszként erre: 5. - 8da8a563b7)
2008. jún. 19. 13:08
Szerintem elég baj lenne, ha 10 év múlva ki kellene cserélni, mert szerintem addig be sem hozza az árát!
2008. jún. 19. 12:21

A mi cégünk csinál ilyen fűtéseket, azoknak szoktuk javasolni akik alternatív energiaforrást is be akarnak vonni a fűtésbe. Napkollektoros renszer, hőszivattyú stb.

Mert a fal és/vagy padlófűtésnek elég a 40° víz is amit ezek a berendezések előállítanak.

6. 7161d4c2ec (válaszként erre: 5. - 8da8a563b7)
2008. jún. 19. 12:18
Neked van ilyen fűtésed?
2008. jún. 19. 10:20
szerintem ha korrektül megcsinálják, 10 évig az működik, mint általában minden. utána meg ugyis felújítasz és akkor kicserélteted benne amit kell.
4. 7161d4c2ec (válaszként erre: 3. - Hmv.)
2008. jún. 19. 08:04
Köszi!És a takarítás?Én azt hallottam sokkal többet kell takarítani...És ha valami tönkremegy?Bontani kell falat, padlót?
3. Hmv.
2008. jún. 18. 17:20

A fiaméknak kombinálva van a lakásban falfűtés és padlófűtés. Igen kellemes, állandó a hőmérséklet.

Nagyon meg kellett gondolniuk előre, hogy fogják berendezni a lakást, mert pl. szekrénysort nem tehetnek elébe, igaz, nincs is nekik. A falat sem fúrhatják kedvükre, ha esetleg valamit fel akarnak szerelni utólag.

Számomra szokatlan ez a megoldás, de Ők kedvelik.

/a kivitelezés igen drága mulatság, de állítólag egyszer meg fog térülni!/

2008. jún. 18. 15:12
Mik nincsenek.. :) Én még nem hallottam róla.
2008. jún. 18. 14:23
Van valakinek falfűtése?Milyen tapasztalatod van vele? Mi a véleményetek róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook