Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség! Mániás depresszióm van, de az álmom egy kisbaba! fórum

Segítség! Mániás depresszióm van, de az álmom egy kisbaba! (beszélgetős fórum)


2017. jan. 20. 19:11
Szia!Tudom milyen helyzetben vagy.Nekem is ez a bajom plusz pánikbeteg is vagyok.Nekem kèt gyerekem van.Az elsőnèl semmi bajom nem volt a másodiknál a pánik már megvolt,de nem szedtem gyogyszert.Aztán 2015 oktoberbe terhes lettem (nem volt tervezve).Akkor màr gyogyszert szedtem.Azt mondta a doki àtállit màsik gyogyszerre ès nem lesz gond.Hát lett a 12 heti uh-n már nem èlt.A doki szerint a gyogyszernek ehhez semmi közze n volt.Szerintem igen.
2017. jan. 18. 20:14
Szerintem menj el egy orvoshoz olyanhoz, aki ért ehhez és kérd meg, hogy nagyon őszintén mondja el a véleményét arról, hogy mániásként javasolja e a babavállalást és utána dönts erről a témáról.
2017. jan. 18. 07:07
Én mindenképpen azt javasolnám,hogy beszélj az orvosoddal. Nem laikusok véleményére van szükséged.De arra se kinek mi a tapasztalata. Minden embernek más a szervezete. Meg az is nagyon fontos,hogy milyen erős gyógyszert szedsz. Könnyű az észt osztani,ha nem tudják Te mit érzel,vagy mik a tüneteid.
20. a14deb9047 (válaszként erre: 12. - Mucika2000)
2010. márc. 21. 22:01
Vak nem vezethet világtalant!
2010. márc. 21. 21:59
A kisbabának pedig joga van!! szerető, gondoskodó szülőkhöz, nyugodt, tiszta otthonhoz. Számára a szeretet, biztonság, törődés, nyugalom a kiegyensúlyozottság, az egészséges fejlődés olyan fontos, mint a levegő.
18. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Juhar)
2010. márc. 21. 21:55

1. Először ki kell gyógyulni belőle;

2. legalább 2 évig panaszmentesnek kell lenni;

3. 1-2 év, amíg a szervezetedet próbálod felkészíteni a babavárásra;

Tehát ha eltelik kb. 4-5 év, akkor megfontoltan, testben-lélekben várhatod a kisbabát. Mert a szervezetet jól fel kell tölteni, hogy megszülethessen egészségesen, mert a baba mindent "elvesz" a szervezettől, amire neki szüksége van a fejlődéshez. Aztán még ott van a szülés utáni lelkiállapot... Ha van körülötted egy szerető család, akik átsegítenek szeretetükkel, törődésükkel a kezdeti hónapokon, ha tudok, bármi van, számíthatsz a segítségükre, akkor rendben lesztek és boldog feleség/anyuka lesz belőled. De egyszerre csak egy dologra koncentrálj, csak egy lépést szabad tenni.

2009. aug. 23. 23:01

Mennyire komoly a depressziód? Orvos diagnosztizálta? Szerintem ha csak enyhén labilis az idegrendszered, de nem szorulsz gyógyszerekre - és nem utolsó sorban van komoly segítséged (megbízható férj, nagyszülő)akkor talán érdemes lenne babát vállalni - sajnos az enyhe depresszió népbetegség, alig van olyan ember, akit valamely élet szakaszában nem kapott el a depresszív hangulat.

Viszont ha komoly a betegség - akkor én is azt mondom, mint az előttem szólók - amíg fel nem gyógyulsz belőle, eszedbe ne jusson a baba! Hiszen a gyereknek stabilitásra van szüksége - nem az anya kapaszkodik a gyerekbe, hanem a gyerek az anyjába! Sajnos a depresszió átcsaphat gyerekágyi pszichózisba is és attól az Isten mentsen! Ez nagyon árt a babának, akár akaratlanul kárt is tehetsz benne, mert az ilyen ember nem mindig ura a cselekedeteinek...

Az lenne az ideális, ha csak a kiegyensúlyozott, stabil nők szülnének, boldog párkapcsolatban - persze ez a mai világban ez nem olyan egyszerű.

Mindenképpen próbálj meggyógyulni mielőtt gyereket vállalsz! Próbálj erről a témáról konzultálni a pszichiátereddel (ha van), ő ajánlja - e a teherbe esést!

Itt nem csak rólad van szó, hanem az új életről is!

Sok sikert kívánok a gyógyuláshoz, és a leendő babához is, ha úgy döntesz!:)

2009. aug. 11. 10:16
Én meg nem tudok helikoptert vezetni, pedig az álmom egy helikopter, aminek én viselem a gondját, én írányítom...
2009. aug. 8. 22:35

Én olvastam erről a betegségről egy híres (nem jut eszembe a neve és a könyv címe) írónő írta meg és a fia szenvedett ettől.

Én ha tudnám magamról hogy ez a bajom akkor nem vállalnék gyereket a gyerek miatt!!!

2009. aug. 8. 21:21
Na nekem van tapasztalatom a szűkebb és bővebb családból... A gyógyszerrel élő ember nem megbízható, akárki akármit is mond és állít a szintentartásról vagy a rendszeres kontrollról orvosi felügyeletről. Nem megyek bele a részletekbe, de ha van benned egy kis emberség, akkor nem magadat helyezed előtérbe! Bár aki gyógyszerrel él, annak a tudatállapota nem a legstabilabb, így lehet hogy csak szócséplés minden ebben a témában! És ez az én tapasztalatom!
13. Juhar (válaszként erre: 12. - Mucika2000)
2008. júl. 7. 17:17
Kedves Mucika 2000!Válaszom rövid de annál légyegre törőbb:Nagyon köszönöm!
2008. júl. 6. 22:38

[link]


Ezen a fórumon ilyen betegségben szenvedő felnőttek szoktak írni,tőlük nagyobb segítséget kaphatsz,mint a laikusoktól.Ne adjon úgy senki tanácsot,hogy nem ismerni ezt a betegséget,nem él ilyen betegségben szenvedő emberrel. Jól nézne már ki,hogy nem elég,hogy ilyen betegséged van,még gyereked sem legyen. Azért szerintem az ilyen embereknek is valamennyire úgy kell alakitani az életét,mint egy normál embernek. Nekem a 8 éves lányom szenved ilyen betegségben,de eszembe sem jutna lebeszélni,ha felnőttként gyereket szeretne.Miért fosztanám meg tőle?

11. genlips (válaszként erre: 1. - Juhar)
2008. jún. 20. 15:42
Én sem javasolnám a gyereket. Nem fog boldoggá tenni. Bocsi, hogy ezt írom, de biztos, hogy más megélni egy gyerekvállalást (nem tudom hogy fogalmazzak) nem a te állapotodban és más depisként. Nem ő lesz a megoldás a problémádra és a gyereked mit tanulna tőled? Depressziósnka lenni vagy gyógyszert szedni? Bocsi a nyersességemért, de én már csak tudom, milyen rossz szülőnek a gyerekének lenni. Ugynaúgy megkaptam ezeket a lelki bajokat, mintha csak örököltem volna. Lehet, hogy másként alakulna, de én így látom. Stabilizálódj és utána minden ilyet..... :(
2008. jún. 18. 17:47

miket szedsz?


litium? lamitrin?

és még?

9. 13a6fcd24f (válaszként erre: 7. - Juhar)
2008. jún. 18. 17:42

ezzel igazából két nagy problémát látok, ami neked tutira nem lesz örömhír, úgyhogy előre is elnézést, nem bántani akarlak, de te tetted fel a kérdést.

1. hiába lehet gyógyszerrel nagyjából egyensúlyban tartani, lesznek elég komoly kilengések...


2. erősen ugy tűnik, hogy ez örökölhető betegség.

8. 0c97fbb607 (válaszként erre: 7. - Juhar)
2008. jún. 18. 17:36
Laikus szinten úgy gondolom,hogy egy mániás depresszióban szenvedő valakinek az is gáz,hogy magával foglalkozzon,vagy rendbetegye a lelkivilágát,nem vágyik több emberre,akivel törődni ,foglalkozni kell.
2008. jún. 18. 17:33
Bocsika!Rosszul fogalmaztam!Leegyszerűsítve csak nagyon örülnék ha egy hozzám hasonló(mondjuk akinek már van gyermeke)leírná a tapasztalatait!Aki bővebben olvasott már erről az állapotról ami gyógyszerrel nagyon jól szinten tartható az tudja,hogy ezt nem lehet a fejből kiverni.
6. 0c97fbb607 (válaszként erre: 5. - Zizisicc)
2008. jún. 18. 00:14
:)
5. Zizisicc (válaszként erre: 4. - 0c97fbb607)
2008. jún. 18. 00:08
Jaj már, csak osztottam a véleményed, ami egybeesik az enyémmel! :o))))
4. 0c97fbb607 (válaszként erre: 3. - Zizisicc)
2008. jún. 18. 00:05

:)))Mennyivel kedvesebben tudsz fogalmazni?:))

Én is kb ezt mondtam,csak nem ilyen finoman:)

2008. jún. 17. 23:40

Ugye még nem vársz babát?

1. Mit mond az orvos, aki a gyógyszereket felírja, és mit mond egy szülész-nőgyógyász?

2. Szerintem is először az alapproblémából kéne kimászni, és utána babázni.

2008. jún. 17. 23:12

Először verd ki a fejedből a depressziót,aztán válalj gyereket.

Magyarúl próbálj meggyógyúlni,ne a gyerektől várd a "megmentést".

2008. jún. 17. 22:51
Sziasztok!Most írok először.Nagyon megköszönném ha írnának azok akik ilyen állapotban szenvednek mert egyszerűen nem látom át az egész terhességem hiszen 2 fajta gyógyszert szedek aminek magzat károsító hatása van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook