Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Volt valaki mostanában Egyiptomban? Mik a tapasztalataitok? fórum

Volt valaki mostanában Egyiptomban? Mik a tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
194. Kiss Ildikó (válaszként erre: 192. - Rexona)
2008. aug. 28. 21:43
Én is nevettem a 190-es hozzászólásán Gyöngyinek. Nem is tudtam, hogy erre mit lehet írni. Aranyos nagyon! :-)))
193. gyöngyi (válaszként erre: 192. - Rexona)
2008. aug. 28. 18:38
Az a baj, hogy túl alapos vagyok...tudom ám..!
192. rexona (válaszként erre: 191. - Gyöngyi)
2008. aug. 28. 15:54
gyöngyi! te aztán aggódsz ám rendesen. :-)
2008. aug. 28. 08:19

Rtopi!

Amikor kirándulni megyünk a hajóról, még busszal visznek a helyszínre vagy gyalog megyünk? Milyen távolságok vannak? Érdemes innivalót vinni magunkkal vagy ott vegyünk?

190. gyöngyi (válaszként erre: 189. - Rtopi)
2008. aug. 27. 15:23

Igen, olvastam, sőt most sikerült egy viszonylag új útikönyvet is beszereznem.Nyáron itthon voltam sokat, és egy csomó mindent elolvastam Egyiptomról,többek között átrágtam magam a történelmén is.

Ha tudtok olvasnivalót ajánlani címmel, szerzővel, szívesen venném.Van nálunk egy jó könyvtár, ahol sok minden megvan.

189. rtopi (válaszként erre: 188. - Kiss Ildikó)
2008. aug. 27. 13:18

Mi nem találkoztunk szúnyoggal, pedig engem mindig megtalálnak. Azért valamilyen riasztót a biztonság kedvéért betehetsz a csomagba.Olvastad a "Halál a Níluson" c. krimit?

Ja,bennem akaratlanul is a tanult mondás zakatolt egész úton : Egyiptom a Nílus ajándéka

188. Kiss Ildikó (válaszként erre: 187. - Gyöngyi)
2008. aug. 27. 11:29
Szerintem nincs. De megkellene kérdezni valakit aki már volt Nílusi hajóúton.
187. gyöngyi (válaszként erre: 184. - Kiss Ildikó)
2008. aug. 26. 16:15
Nincs szúnyog???! Vajon a Nílus-parton sincs? Mert fel akartam szerelkezni mindenféle szúnyogirtóval...
186. emagdi (válaszként erre: 185. - Rexona)
2008. aug. 26. 14:26

igazság szerint hepatitis ellen nemcsak egyiptom miatt jó beoltatnia magát az embernek.

érdemes rákeresni a hepatitis elterjedésére, meglepő lesz! tulajdonképpen nyugat-európa, usa és kanada kivételével minden ország veszélyeztetett hepatitis a és/vagy b szempontjából.


én is csak másfél éve oltattam be magam, előtte vígan voltam többször egyiptomban is, meg máshol is, és nem lett semmi bajom (legalábbis nem tudok róla). annyi, hogy ha az ember be van oltva, bátrabban ehet gyümölcsöt, zöldséget és egyéb, nem hőkezelt ételeket.

185. rexona (válaszként erre: 178. - 39f5f6877d)
2008. aug. 26. 13:50

Én 2-szer voltam egyiptomban, mi nem kértünk oltást. megkérdeztük most augusztusban a háziorvost, hogy ajánl-e valamilyen oltást, de ő azt mondta hogy nem. -ez örök vita.


magyar kajázó? én nem láttam sehol.

184. Kiss Ildikó (válaszként erre: 181. - Gyöngyi)
2008. aug. 26. 08:45

Köszi! Megpróbálom megcsinálni.


Este is Egyiptomot emlegettük, hogy milyen jó volt, mert ott nem voltak szúnyogok. Idehaza a Tiszaparton esznek minket!

183. emagdi (válaszként erre: 178. - 39f5f6877d)
2008. aug. 25. 19:28
"valami vírus" meg "hasmenés" ellen nincs védőoltás:)))
182. emagdi
2008. aug. 25. 19:28

oltásról: mondjuk hepatitis a+b ellen nem árt az oltás, de nem kimondottan egyiptom miatt, ez akár már horvátországban is hasznos lehet (sőt, hazánk egyes részein is már sajnos)


persze nem fontos, csak ha az ember többet utazik, akkor megéri (egy életre szól az oltás, 3x kell beadatni az elején, de ha ez megvan, utána nem kell x évente ismételni)

181. gyöngyi (válaszként erre: 180. - Kiss Ildikó)
2008. aug. 25. 18:52

Én sem szeretném beoltetni magam...

Ha ez mond neked valamit: a képeknél a szerkesztés menübe az átméretezést kell választani és kb. 1200-ra kell állítani a pixel dimenzio első értékét.

180. Kiss Ildikó (válaszként erre: 175. - Gyöngyi)
2008. aug. 25. 13:43

Na ez az! Nekem is ezt kellene megtanulnom! A képeket kisebb felbontásra átalakítani. Úgy biztosan gyorsabb lenne a feltöltés.


Jól haladtam a kerti munkával Én is! :-)))


Gyöngyikém! Védőoltás nem kell egyiptomba. Ez badarság.

179. gyöngyi (válaszként erre: 178. - 39f5f6877d)
2008. aug. 25. 09:23
Mi ellen?(Mert van néhány oltás ugyebár!!)
2008. aug. 24. 23:47
A férjem és a főnöke most volt. Kicsit olcsóbb árak vannak mimt nálunk. Sok magyar kajázó van. Az eurot és a dollárt szeretik főként, de inkább az eurot. Az ottani vizet nem szabad meginni. A férjem főnöke összeszedett valami vírust és hasmenéssel jött haza. Azt mondták nagyon gyönyörű minden. De oltasd be magad mindenképp mielőtt kimész! Ez csak egy jó tanács!
177. rtopi (válaszként erre: 172. - Gyöngyi)
2008. aug. 24. 20:03
van.
2008. aug. 24. 18:49
Azért várom a többi képet!
2008. aug. 24. 10:49
Én most kiokosodtam, a fiam megmutatta, hogy kell a felbontást levenni kisebbre és így gyorsabban megy a képek feltöltése. Jó nagy eső volt az éjjel, most "könnyű" gazolni. Mert az valahogy mindig jobban nő mint az ültetett növények...
174. Kiss Ildikó (válaszként erre: 173. - Gyöngyi)
2008. aug. 23. 20:44

Olyan sok jó képünk van, csak az a gondom, hogy a feltöltés a naplóba annyira lassan történik, hogy nem bírom kivárni.


Időt kellene szánni rá.


Én is nézegettem a képeidet. Gyönyörű a kerted. Ma is a kertemet szépítgettem. Imádom csinálni. Ez nyugtat meg. Pedig sok a szúnyog, de akkor is csinálom.

2008. aug. 23. 18:09

Ildi!

Láttam a tevés képedet! Nagyon jó!

2008. aug. 22. 13:36
Konnektor van a kabinban ugye? Telefont videót tölteni.
171. rtopi (válaszként erre: 170. - Rtopi)
2008. aug. 22. 13:00
Van olyan belépő, amit neked kell fizetni.Persze ezek nem kötelezőek. Pl. a Királyok völgyében ha jól emlékszem 2/vagy 3?/sírkamra látogatására érvényes a belépő, Tutanchamon-ra fizetni kell külön.
170. rtopi (válaszként erre: 167. - Gyöngyi)
2008. aug. 22. 12:56

Igen, itteni árakkal számolhatsz. Sőt, talán kicsit olcsóbb. Attól függ. Eurót, vagy dollárt vigyél főleg. Ha megmarad, az nem baj, úgyis nemsokára euróval fizetünk itthon is.:)

Mondom Asszuánban tudsz beváltani.Meg Hurghadán is.

2008. aug. 22. 12:23
Ok!Semmi akadálya! Ha jól számolom ez kb. háromhavi tanári fizetésem...bár mióta a forint erősödött "király" vagyok!!!
168. Kiss Ildikó (válaszként erre: 167. - Gyöngyi)
2008. aug. 22. 09:55
Gyöngyikém! Vigyél 2.000 dollárt! Ne vacakolj! :-)))
2008. aug. 22. 08:43

Számolgatom, hogy mennyi pénz váltsunk. Ha csak az étkezésekhez számítok 1-1 sört vagy üdítőt nagyjából európai árakkal számoljak? Apró emléktárgyak árainál 15-30 euróval számolhatok?

Belépőket, ha jó emlékszem nem nekünk kell fizetni.

(Bocsi, lehet, hogy hülyeségnek hangzik a kérdés, de mi tényleg nem szoktunk vásárolni a nyaralás alatt az utóbbi időkben, amióta Brac-ra járunk.)

166. rtopi
2008. aug. 22. 08:25

Ami még kimaradt.Klíma van mindenhol Egyiptomban.Busz, szobák, üzletek, hajó, stb.

Az ellátás a hajón jó, de azért vegyetek rögtön, ahogy lehetőség van Antinalt. Nálunk sokan betegek lettek. (nem biztos,hogy a hajón.)Még valamire vigyázzatok.A hajók egymás mögött kötnek ki, és sokszor több hajón is keresztül kell menni. Mi megjegyeztük az elsőt, de egyszer az elállt. Így tök más hajó állt legelől, mikor visszaértünk.Alig találtuk meg. Jobb a csoporttal maradni, ill. legyen nálatok telefon.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

165. rtopi (válaszként erre: 164. - Gyöngyi)
2008. aug. 22. 08:19

Na akkor ugyanilyen szervezésben voltunk.Csak mi nyaraltunk is Hurghadán.

A hajó része: hűtő van, italt leht bevinni. Helyesebben nem szabad elvileg, de mikor nem volt táskám, akkor se szóltak. Azért inkább tegyétek be valahova. A hajón ékszerüzlet van, valamivel drágább, mint kint, de tuti arany. Ezt úgyis ajánlják az idegenvezetők.Innivalót minden kikötéskor tudtok venni. Árusnál drágább, a kikötőkben megrohamoznak, tőlük érdemes vásárolni.

Pénzváltással viszont mi megszívtuk. Asszuán után csak Kairóban sikerült, de ott is mérgelődött az id. vez., hogy várni kellett. Persze ez nagymértékben a vezetőtöktől függ majd. Sok helyen elfogadják /főleg a az emléktárgyakat árusítók/az eurót, dollárt is, de így drágább. A hajón másra,mint italra nem kell költeni,azt viszont felírják mindig. Távozáskor kell fizetni egyben. Ja meg masszázs lehetőség van még pénzért.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook