Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Volt valaki mostanában Egyiptomban? Mik a tapasztalataitok? fórum

Volt valaki mostanában Egyiptomban? Mik a tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2008. okt. 4. 14:02
Ebben reménykedtem. Gondolom ott nagyon sokan vvannak sok a jelentkező. Horvátországban kevesebb a túrista, ott úgy ment, hogy hétfő Trogír, kedd Split....stb.
2008. okt. 4. 14:01
Csak annyi talán ami érdekelhet, hogy a 7 napból egy nap van magyar idegenvezető. Nekünk szerdai nap lett volna magyar idegenvezetés, de Én inkább a vasárnapot választottam angolul. Úgy is érteni mindent. Nekem a vasárnap a kiránduló nap :-)
312. Kiss Ildikó (válaszként erre: 311. - Gyöngyi)
2008. okt. 4. 13:58
Gyöngyikém! Ezek a hajókás utak minden nap vannak. Ez tuti.
2008. okt. 4. 13:56
Van egy olyan, hogy egy szigetre visznek el, meg valmi üvegfenekű hajó.Engem nagyon érdekelne, de ha nem hétfőn vagy kedden lesz akkor hiába!
310. Kiss Ildikó (válaszként erre: 308. - Gyöngyi)
2008. okt. 4. 13:51

Anyu tudná megmondani.


Holnap jönnak haza Malagáról. Kiványcsi vagyok, hogy miket fog mesélni. Átmentek e Marokkóba a Márákesi piacra!?

309. Kiss Ildikó (válaszként erre: 307. - D0860dee94)
2008. okt. 4. 13:48

Nem. Irány taxiba nem ültünk be, csak privát taxiba. Buszra eszünkbe se jutott. Az idegenvezetőnknek volt egy jó barátja, egy taxis fiú aki nagyon rendes volt. Vele utazgattunk. Abdul volt a neve.


Vatai Eszternek híták az idegenvezetőnket, megigértem neki, hogy az utazási fórumon a neten agyba főbe fogom dicsérni. De nem tudom, hogy hol van ez a csetes fórum. Te nem tudod véletlenül? Ahol szoktak irogatni a turisták az utazási tapasztalataikról.

2008. okt. 4. 13:46
Nézegettem a programot.Hurgadán az út végén, hétfő délután és kedden leszünk. Nem tudjátok véletlenül ott a fakultatív programok minden nap vannak, mert sok a jelentkező, vagy csak bizonyos napokon?
307. d0860dee94 (válaszként erre: 306. - Kiss Ildikó)
2008. okt. 4. 12:13

NEEEEEM! Csak elkacérkodtam a gondolattal egy bolhabokányit :)


DE nemet mondtam és rohantam a páromhoz a szállodába vissza az aloe géllel és az antinal-al, mert másnapra rendbe kellett kúráljam a drágámat az 1 napos kairoi útra.


Tényleg, Ti voltatok buszos ( nem taxis! :) ) túrán?

306. Kiss Ildikó (válaszként erre: 305. - D0860dee94)
2008. okt. 4. 12:01
Húha. Majdnem kísértésbe estél? :-)
305. d0860dee94 (válaszként erre: 303. - Gyöngyi)
2008. okt. 4. 11:29

az öt kevés! :D


értem egy "pharmacy" tulaj esdekelt és megkérte a kezem. Amúgy meg nem is volt rossz pasi! :D

304. Kiss Ildikó (válaszként erre: 303. - Gyöngyi)
2008. okt. 4. 11:26

Értem a beduin pasi 100 tevét adott volna! :-)

De csak magyarul tudok.

303. gyöngyi (válaszként erre: 301. - D0860dee94)
2008. okt. 4. 11:00
Nyelvtudással egy nő akár 5 tevét is megérhet!!
2008. okt. 3. 16:16
Ja, de egyenlőre Japán nagyon messze van forintban kifejezve.Így aztán most tanít.
301. d0860dee94 (válaszként erre: 300. - Gyöngyi)
2008. okt. 3. 16:00

na azért annyira nem megy!

Az abc-t ismerem, de nem használnak magánhangzókat, így a szavak tanulása "képekben" megy... és autodidakta módon, amolyan hobbi :) de a piacon ment az alkudozás, meg egy-két "alap dolog"


Fiad japánul?

Nagyon ügyi!

2008. okt. 3. 15:51

Hűű ez igen gratulálok!Írni is?? A fiam japánul ír-olva, mondtam neki, ezután már az arab sem lesz nagy kunszt neki.

Minden nép nagyon hálás, ha a saját nyelvén szólsz hozzájuk, képzelem milyen sikered lehetett!

299. d0860dee94 (válaszként erre: 298. - Gyöngyi)
2008. okt. 2. 18:25
egy csöppet :) és olyan jól jött!
298. gyöngyi (válaszként erre: 296. - D0860dee94)
2008. okt. 2. 14:18
Tudsz arabul?
297. Kiss Ildikó (válaszként erre: 293. - Gyöngyi)
2008. okt. 1. 11:41
Ez nagyon jó hír. :-)
296. d0860dee94 (válaszként erre: 295. - Gyöngyi)
2008. okt. 1. 11:35

Taxival nem voltunk mi sem, viszont a helyi járatra úgy felpattantunk az egyik arab barátunkkal, mint a pinty!


A párom rettentően aggódott, bennem egy csöpp félsz sem volt!


Összebarátkoztunk egy submarine-os "ügynökkel" és az üzlet után megkérdeztem tőle, hogy elkísérne-e bennünket az Old Market-ra...

hát így történt.

Sztem jó volt nagyon és később a párom is örült, mert sok klassz helyre elvitt bennünket, én meg gyakorolhattam a nyelvet :)

2008. okt. 1. 11:29
Ha jól értettem valami olyan program volt, ahová külön taxikkal mentek!Na ezeket kihagyjuk....
294. d0860dee94 (válaszként erre: 293. - Gyöngyi)
2008. okt. 1. 11:22
juppijjé :D
2008. okt. 1. 11:20
A tegnapi híradóban volt, hogy elengedték a túszokat!
292. d0860dee94 (válaszként erre: 291. - Rexona)
2008. okt. 1. 09:08

azért köszi!


Jajjjjjjjj de szép volt!

291. rexona (válaszként erre: 284. - D0860dee94)
2008. szept. 30. 21:24
szia. mi voltunk a ras mohamednél merülni, de hogy kivel, azt nemtudom névről.
2008. szept. 30. 18:07
Voltam ma a repülőtéren az osztályommal.Szép idő volt, órákat ott voltunk.Nagyon élvezték gyerekek, a régi repülőkre fel lehetett menni. Klasssz volt arrra gondolni, hogy 3 hét múlva megyünk!
289. Linaaa
2008. szept. 29. 18:29
Hát fogok is, abban biztos lehetsz:). Nem baj majd megyek még én is valamikor. Legalábbis nagyon remélem:).
2008. szept. 29. 17:20
Nem baj, köszi a beszámolót! Eddig én irigykedtem, most te jössz!Három hét múlva indulunk!!!
287. Linaaa
2008. szept. 29. 17:17
Na most látom, hogy nem is az én nevemen írtam, hanem unokatesómén:).
2008. szept. 29. 17:09

Én se vagyok még teljesen magamnál. Fáradt vagyok még mindig, meg sikerült megfáznom is, úgyhogy most nem vagyok teljesen a toppon.

Megpróbálok minél részletesebb lenni:).

Kifelé az út borzasztó volt, mert elég sokat késett a gép. Úgy volt, hogy délben indul, aztán kiírták, hogy kettőkor, aztán háromkor, három 50kor és végül negyed ötkor szállt fel...Tíz előtt kicsivel értünk oda a szállodába, szóval az a nap teljesen elment, és már semmit se csináltunk. A szálloda hiába csak három +os volt nagyon nagyon tetszett. Csak férfiak dolgoztak, de tiszta volt minden. Hatalmas volt a kertje, és a szoba is szuper volt. Simán elfért volna négy ember benne. Volt tv meg minibár is, így legalább az üdítőket be tudtuk hűteni. Elvileg nem lehetett volna bevinni semmit se a szállodába, de soha nem kérdezték, hogy mi van a táskában:). A tengerpart is gyönyörű volt. Szerencsére se medúzával, se tengeri sünnel nem találkoztunk. Csak kicsi halakkal, amik néha csipkedte a lábunkat, de az se fájt egyáltalán. A partot is folyamatosan takarították. A szállodában legalább 100 macska volt:). A kaja is nagyon jó volt. Soha nem maradtunk éhesek. Sok mindenből lehetett választani. És szerencsére itt már kicsit jobban fűszerezték a kajákat mint Tunéziában. Mi már a nyaralás második napján elmentünk gyógyszertárba és vettünk Antinalt. Igaz az idegenvezető csajszi azt mondta, hogy tönkre teszi a bélflórát, szóval addig ne szedjük, míg nincs bajunk, de mi szedtük. A 8 nap alatt kb 5 szemet vettünk be fejenként, és így tényleg nem volt semmi bajunk. Mások a buszon mesélték, hogy ment a hasuk.

Két fakultatív programon voltunk: Luxor és Kairó. Tényleg nagyon korán kell kelni. Luxorba mikor mentünk 4 40re jöttek értünk, Kairónál meg hajnali 2kor. Luxorba 11re értünk oda, Kairóba pedig 9re. Azért kell egyébként ilyen korán indulni, mert konvojba mennek a buszok és hajnali 6kor és 4kor indul a konvoj. Ha addigra nem érünk oda a busszal ,akkor el se indulhatunk. Nagyon nagyon figyelnek a turistákra, ha az ember utazási irodával megy a programokra. A konvoj előtt, között, és a végén is rendőrök kisértek minket, sőt még civil ruhás rendőrök egy két buszra is felszálltak. Minden kis mellék utat lezártak, míg elmentek a buszok, és több ellenőrzési pont is volt, ahol felírták a busz rendszámát, hogy hány utas van rajta és hogy milyen nemzetiségűek. Így szerintem egy cseppet se kell félni. De az összes városban is ahol elhaladtunk, rengeteg rendőr és turista rendőr is volt. A szállodánk előtt is mindig állt egy turista rendőr és egy biztonsági őr is. Mindkét helyen volt olyan, ami nem volt benne a kifizetett árban. Mikor Luxorban elmentünk a Királyok völgyébe, ott a jegyben, három sír látogatása volt benne. Egyébként négy sírt lehet megnézni, szóval csak egy marad ki. És Tutankhamon sírjáért kell külön fizetni 80 egyiptomi fontot. Egyébként a sírokban lent nem lehet fényképezni, és kamerát nem is lehet bevinni. Kairóban külön kell fizetni az egyiptológiai múzeumban, akkor ha be akar valaki menni a múmiák termébe. Ide se lehet bevinni fényképezőt, se kamerát. Ez 100 egyiptomi font. Mi bementünk. Igaz kb 10perc alatt végig lehetett menni rajta, de szerintem nagyon jó volt. Látszott a múmiák arca, haja, körme. Plusz amiért még fizetni kell külön, az ha valaki be akar menni az egyik piramisba. Ezt nem tudom mennyibe kerül, mert a mi csoportunkból senki se ment be. Az egyik kisebb királynői piramisba be lehet menni ingyen is, így mi csak azt néztük meg.

Még az üvegfenekű hajón gondolkoztunk nagyon, de végül nem mentünk el. Azt mondták, hogy szuper volt. Viszont szerencsére a szállodánktól kb öt percre gyalog volt egy akvárium, ahol meg tudtuk nézni, hogy milyen csodálatos halak vannak a tengerbe.

Ha mentek Kairóba vagy Luxorba akkor valami sapkát vagy kendőt mindenképp rakjatok oda, innivalót és naptejet. Mindkét helyen kb. 45 fok volt vagy még több is. Elég fárasztó, de nekem tetszettek.

Hazafelé már nem volt semmi gond a repüléssel. Szerencsére nem késett, és semmi balhé nem volt abból, hogy Hurghadától Sharm-ig nem oda kellett ülni, ahova szólt a jegyünk.

Remélem elég részletes voltam:).

Ha valami még érdekel nyugodtan kérdezz. De nem kell idegeskedni. Szuper lesz. Én már most indulnék vissza.

285. Kiss Ildikó (válaszként erre: 284. - D0860dee94)
2008. szept. 29. 16:57
Voltam a hajó úton, de nem merültem, csak úgy beleugrottam a vízbe a hajóról :-)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook