Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Volt valaki mostanában Egyiptomban? Mik a tapasztalataitok? fórum

Volt valaki mostanában Egyiptomban? Mik a tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
14. emagdi (válaszként erre: 13. - Gyöngyi)
2008. jún. 18. 22:09

igen, van nekik direkt erre a "turistabetegségre" gyógyszerük. pl az antinal nevű. egyes hangok szerint ezt célszerű megelőzési célzattal szedni, napi 1 db-ot. én azt mondom, hogy ki tudja milyen hatóanyagú gyógyszer, én nem szedném feleslegesen, ha nem muszáj. elég akkor, ha az ember érzi, hogy van valami tünete. akkor viszont nagyobb dózisban kell szedni (tájékoztatóján rajta van angolul is).

amúgy ha neadjisten elkap a kórság, érdemes a szállodai dokit felkeresni/értesíteni, az ad egy injekciót, amitől egy napon belül elmúlnak a panaszok.


mi ettünk mindig mindenféle zöldséget és gyümölcsöt is (sőt, én a magam részéről főleg ezeken éltem), és még egyszer sem volt semmi bajunk. sőt, fogat is csapvízzel mostunk. természetesen inni csak ásványvizet, és egyéb palackozott italokat ittunk. (pl óvakodni kell a szállodákban nagy tartályokban adagolható "gyümölcslevektől", meg szerintem a nagy tartályos kóla automatától is (hiába van ráírva hogy coca cola, vagy pepsi), mert ezek koncentrátumból készülnek, és csapvízzel higítják őket. szóval italból csak palackozottat, vagy ahol látod, hogy előtted önti ki a dobozból/üvegből)

én a helyedben jobban aggódnék a leégéstől:) ezerrel kenjétek magatokat, még az árnyékban is!

2008. jún. 18. 18:30
Az első ponttal egyetértek...Azt mondják hiába viszel itthonról szereket, csak az ottani használ. hallottál ezekről? Ettél zöldséget és gyümölcsöt is? Olyan rémhírek vannak, hogy ezeket nem szabad megenni???
12. emagdi (válaszként erre: 11. - Gyöngyi)
2008. jún. 18. 08:44

pálinka kúrával:)

de amúgy nagyon hatásos szereik vannak rosszullét esetére. de én ezeket csak akkor szedném, ha már elkapott a vírus.

én 3x voltam eddig, mindig ettünk mindent, és soha nem kapott el a vírus. (egyszr volt, hogy kijött a vacsi, de akkor azért, mert szerintem túl sok félét és túl nagy mennyiségekben sikerült bevállalni, de amikor kint volt már nem volt semmi gond.)

2008. jún. 18. 08:33
FŐ kérdésem:Hogyan lehet elkerülni az ott "szokásos" hasmenést?
2008. jún. 17. 20:42
Köszi! Ott kezdünk, aztán van egy 5 napos körutazás és a végén megint ott töltünk el 2 napot.
2008. jún. 17. 18:20
Mi Hurghadán voltunk, ha oda mentek és érdekel előkaparok valamit a szürkeállományom bugyraiból:)
2008. jún. 17. 18:14

Ez sem jó. Annyit kell javítani rajta, hogy a végén az egyenlőségjel utáni számok között nincs köz. Így beírva jó lesz.

Nem értem, hogy egy sima copy paste után miért így jelenik meg...

2008. jún. 17. 18:11

Nem igaz, hogy ide soha sem lehet normálisan linket betenni.


Megpróbálom mégegyszer:


[link]

2008. jún. 17. 18:09

én annak idején(4 éve) a köv fórumból okosodtam:


[link]


Nézd meg, ártani nem árthat:)

2008. jún. 17. 17:11

Találtam egy blogot róla, de az már 4 éves...

[link]

Nézd meg!Szerintem jó.

2008. jún. 17. 17:10
A Karhagó Tourssal-októberben.
2008. jún. 17. 16:30
ez engem is érdekelne..... utazási irodán keresztül mennétek, vagy egyéni szervezésben?
2008. jún. 17. 16:26
Ősszel szeretnénk elmenni egy egyiptomi útra, jó lenne, ha leírnátok mire kell figyelni, mit kell-jó vinni.Mennyi pénzből lehet ott kijönni?...stb. Még rengeteg kérdésem lenne...ha valki tudna rájuk válaszolni...
2008. jún. 17. 16:20
Volt valaki mostanában Egyiptomban? Mik a tapasztalataitok?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook