Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Volt valaki mostanában Egyiptomban? Mik a tapasztalataitok? fórum

Volt valaki mostanában Egyiptomban? Mik a tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
2008. júl. 17. 14:15
amúgy meg gyönyörű az egész!!!!
43. d0860dee94 (válaszként erre: 42. - Rexona)
2008. júl. 17. 14:12

na az szép lesz!!! :)

pipa, szemüveg, békatalp feltétlenül legyen!

vagy megvesziktek kint, vagy visztek itthonról.


Ras Mohammed-es túrát ajánlom, a Tiran-t nem, mert ott csak hajóköteleket meg egy roncsot láthatsz...

Kairóba ha mentek, vigyétek a szállodából a kispárnákat! A túra gyilkos! (mi hajnali 1h-kor indultunk és másnap hajnali 1.30h-ra értünk vissza. Ráadásul Thutankamon halotti maszkja Bécsben van!!!

42. rexona (válaszként erre: 40. - D0860dee94)
2008. júl. 17. 14:09
Regency Plaza Resort
2008. júl. 17. 14:02
az old marketet ne hagyd ki! és a helyiek italát sem, amit cukornádból préselnek... nagyon fincsi.
40. d0860dee94 (válaszként erre: 39. - Rexona)
2008. júl. 17. 14:01
mi most voltunk a múlt hónapban. melyik szálloda?
39. rexona
2008. júl. 17. 13:56

Sziasztok én már voltam egyiptomban, de most újra megyek. bár most nem terveztem ilyen messzire a nyaralást. nem szívesen hagyom otthon anyukámékat és főleg a kiskutyámat sem másra. szóval nagyon aggódni fogok értük.

de a párom befizetett egy egyiptomi útra. sharm el sheikh-be megyünk július 27-én.

Nem megy valaki oda még rajtam kívül?

38. d0860dee94 (válaszként erre: 36. - Kiss Ildikó)
2008. júl. 17. 11:33
hová mentek?
2008. júl. 17. 11:13
Az irodában is ezt mondták, de állítólag ők nem akarnak elijeszteni, nehogy elmenjen a kedves utas kedve az utazástól.
2008. júl. 17. 11:11
Hétfőn indulunk! :-DDDD és két hétre.
35. d0860dee94 (válaszként erre: 34. - Gyöngyi)
2008. júl. 17. 11:09

küldök privit.

mi nem oltattuk be magunkat.

2008. júl. 17. 11:06
Új kérdésem van: Kell-e valamilyen védőoltás?(hepatitisz...stb?)
33. emagdi (válaszként erre: 32. - Gyöngyi)
2008. jún. 26. 09:28

igen, ez az alkudozás dolog nekem sem annyira szimpatikus, dehát ott ez van, ezt kell szeretni:))

amúgy nagyon kedvesek az egyiptomi emberek, csakhát ugye a turistákból élnek, és igyekeznek minél több bőrt lehúzni róluk.

2008. jún. 26. 09:26
Ez őrület!! A patikában is alkudni!!!
31. emagdi (válaszként erre: 30. - Gyöngyi)
2008. jún. 26. 09:23

pedig 47 fokra számíthatsz októberben is a belsőbb részeken (pl luxor meg ilyenek). viszont nagyon jól teszitek, hogy októberben mentek, és nem nyáron, mert akkor állítólag 60 fok van a belsőbb helyeken, szóval nem fehér embernek való. (tengerparton azért jobb, ott azért fúj a szél, nincs úgy megrekedve a hőség).


a hasmenésen meg ne izgulj ennyire, mert ha csak ezen jár az agyad, akkor tutira elkapjátok:)))

de ha tényleg ennyire foglalkoztat ez a dolog, akkor szedjetek napi 1 szem antinal-t megelőzésképp. (az ottani patikákban kapható, 5LE az ára - kb 1 usd - de tuti a többszöröséért akarják majd eladni nektek. fejenként 1 dobozt ha vesztek, akkor talán megnyugodtok a hasmenés miatt:))) lehet, hogy érdemes az útitársakkal összebeszélni, és egyszerre megvenni a patikában mindenkiét, és nagyon határozottan viselkedni, mert ha látják, hogy nem tudnak átverni, akkor nem fognak.)

2008. jún. 26. 09:17
Ez a 47 fok ez nagyon gáz!! Mi csak október végén megyünk remélem akkor már "normális" meleg lesz. Zöldséget, gyümölcsöt ettetek? Hasmenés?? Etttől parázok leginkább, mert körutazásra megyünk és ott kissé sz...r lenne folyton wc-t keresni!!
2008. jún. 25. 14:01

Sharm El Sheikh, Sierra. Nagyon klassz volt!!!!!!!! Kaja, ellátás csúcsszupi!

Szálloda gyönyörű, barátságos személyzet!

Feltétlenül próbáljátok ki a sznorit :) vagy a merülést!!!! Felejthetetlen élmény lesz

Leégés ellen és leégés utáni bőrnyugtatót vigyél, mert a szállodák környéki gyógyszerárakban pofátlanul drágák!

Mi 1 hét alatt 1 200ml-es naptejet használtunk el és épphogy elég volt. Múlt csütörtökön 47C volt a reptéren...

2008. jún. 25. 13:32
Hol voltatok-mármint Egyiptomon belül? Szálloda? Ellátás?
2008. jún. 25. 13:13

Szia!

Mi nemrég jöttünk haza! Csak szuperlatívuszokban lehet beszélni az útról!!! :)

Alkudni, alkudni, alkudni kell!!!!

Ahogyan Magdi írta fertőtlenítsetek vmi töménnyel!!! :)

Ha nem akarsz itthonról vinni, akkor a reptéri duty free shopban vegyél, azt a gépre kézipoggyászban is felveheted.

Jó nyaralást, ha mentek!

Magdi! Neked meg üdv :) és köszi a jótanácsokat!!!

Szép napot mindenkinek!

26. emagdi
2008. jún. 25. 12:50
a reptéren amúgy éjjel-nappal nyitva vannak a boltok, és úgyis kivisznek 2 órával a gép indulás előtt, szóval van idő körbenézni és megvenni mindenkinek az ajándékokat:)
25. emagdi (válaszként erre: 23. - Gyöngyi)
2008. jún. 25. 12:49

igen. még a patikában is:)

látják, hogy turista vagy, alapból többszörös árat mondanak ott is.

ha valamit szeretnétek venni, érdemes megkérdezni az idegenvezetőtöket, hogy annak a dolognak kb mennyi ott a reális ára.


én mondjuk törölközőket szoktam onnan hozni, vannak nagyon klasszak, hatalmasak, és nagyon olcsóak:))

de a pólók is olcsók.

24. emagdi
2008. jún. 25. 12:42

meg még úgy általánosságban: készülj fel rá hogy egyiptom azért nem európa. szóval más a mentalitás, mások a szokások. hiába írják rá egy hotelre pl hogy 4 v 5 csillagos, azért az nem teljesen ugyanazt jelenti, mintha itt európában mennél egy ugyanilyen minősítésű helyre.

a tisztasággal általában nem szokott gond lenni, de mondjuk a kiszolgálás gyorsasága, vagy az "intézkedések" sebessége néha nem tökéletes. persze egy kis borravalóval minden olajozottabban működik.

csak azért mondom, hogy tényleg nyitottan kell hozzájuk állni, és akkor nagyon szép vakációtok lesz! (láttam már sajna útitársakat, akik minden sz*ron felbosszantották magukat, de így csak saját maguknak rontották el a nyaralást.)

2008. jún. 25. 12:32
Én is az hiszem az alkudozás után, hogy még mindig becsaptak, akármennyit alkudtam is...Jobban szeretem a fix árakat. Azt hallottam, hogy még a patikában is kell alkudni.
22. emagdi (válaszként erre: 21. - Gyöngyi)
2008. jún. 25. 12:23

nem, én bankkártyára nem alapoznék...

biztos van egy-két bank, ahol használható, de én még nem mertem ilyennel ott bepróbálkozni. (mindennapi életben, boltokban stb meg ne is álmodj ilyenről:))

nyilván a hotelben ahova mentek ott biztos elfogadják, ha arról van szó, de egyiptomban azért inkább a kp-val lehet boldogulni:)

amúgy szerintem alapból nem szoktak ott sokat költeni az emberek. a hotelben úgyis kaptok enni-inni, ezen kívül meg csak max a szuvenírekre és a fakultatív kirándulásokra költ az ember (általában). amúgy általában minden nagyon olcsó (gondolj bele, hogy kb 50USD ott a havi átlagkereset), persze a turistákat mindenhol próbálják lehúzni (nagyon keményen kell alkudni).

a vásárlásról jutott eszembe: nem tudom mennyire szeretitek ezt a bazárban vásárlást, de ha nem annyira, akkor hazafelé a reptéren mindent be lehet szerezni fix árasan. (tele van a reptér boltokkal, és szerintem ott a fix ár kb annyi amennyire le tudnád alkudni a bazárban a dolgokat fél órás alkudozással). persze aki élvezi az alkudozást, annak jobb a bazár (csak én pl nem annyira, és azért gondoltam, hogy szólok, hogy hazafelé a reptéren az ég világon minden kapható).

2008. jún. 25. 12:06

Kedves Magdi!


Azt hitted már "békén hagylak" , Nem!! Mi a helyzet a bankkártyával? Használható? Vagy legalább felvenni lehet róla?

Köszi!

2008. jún. 24. 11:26
De jó, hogy válaszolsz, köszönöm! A bankkátyáról lehet pénz felvenni? Vannak automaták? Vagy bankban?
19. emagdi (válaszként erre: 18. - Gyöngyi)
2008. jún. 21. 10:53

valamiért a dollárt jobban szeretik, a legtöbb helyen jobban váltják, mint az eurót.

arra figyeljetek, hogy sok 1 dollárost vigyetek, mert sok helyen elvárják a borravalót (amire az 1 dollár tökéletesen jó).

amúgy ha odaértek, szerintem nem érdemes sok pénzt átváltani egyiptomi fontra, mert szinte mindenhol és mindent lehet fizetni dollárral vagy euróval.

18. gyöngyi (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2008. jún. 21. 09:34
Köszi! Még "boldogítalak+ néhány kérdéssel, ha lehet! Milyen pénz érdemes vinni? Euró, dollár.....?
17. emagdi (válaszként erre: 16. - Gyöngyi)
2008. jún. 21. 07:40

októberben is nagyon erős még a nap:)) és tuti hogy nagyon meleg lesz még akkor is, főleg ha nem a tengerparton lesztek. arra vigyázz, hogy nevezetességnézés közben is csúnyán le lehet égni, úgy hogy közben észre sem veszed, csak amikor már kész a baj(karok, nyak, lábfej, stb ami kilóg a ruhából)

konnektorokat simán lehet használni, nem kell semmiféle átalakító vagy akármi extra.

16. gyöngyi (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2008. jún. 20. 21:49

Köszi, a napon majd óvakodunk, de csak október végén megyünk, talán nem lesz olyan nagy kánikula...? Meg aztán ez nem is igazán nyaralóprogram, inkább körutazás a végén és az elején 1-1 nap pihenővel.

Még lenne kérdésem: Milyen konnektorok vannak? Tudjuk-e tölteni az akkumlátort a videóba, telefonba..stb?

15. potyek
2008. jún. 18. 22:21
sziasztok!mi március 2-án utaztunk Hurgadara és felejthetetlen élményben volt részünk.Eleve az,hogy itthon tombolt a tél;ott pedig 30 fok volt és bikiniben flangálhattunk!!:O)Nagyon jó volt!Mi all inclusive ellátást kaptunk;így mindenből korlátlanul lehetett fogyasztani.Mondták,hogy a jégkockás italokkal vigyázzunk,mert azt talán csapvízből készítik,de nekünk az sem ártott meg!Szerintem akinek érzékeny a gyomra;itthon is simán bekaphat valami has-mars félét.Szerintem nem kell félni;állandóan lesni,forgatni az ételt;mert annál rosszabb.Kell vinni hasfogót,hogy ha gáz van,ne rontson el sok napot a betegség.És bizony;a nappal vigyázni kell!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook