Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Izzadás fórum

Izzadás (beszélgetős fórum)


2008. okt. 12. 16:23
Sziasztok! Köszi a tanácsokat! Egy kicsit ledöbbentem. Ugyanis a kisfiamról kiderült, aki a hónap végén lesz egy éves, teljesen véletlenül - én jöttem rá - hogy tejérzékeny. Bukós baba volt. Megvontam tőle mindenféle tejalapú dolgot - pl más tejmentes tápszert kap azóta, de semmit, még babajoghurtot se. Bukások azonnal megszüntek. És most kapaszkodjatok meg: azóta nem izzad a tenyere. Tök normális módon, akkor izzad, ha tényleg meleg van, akkor se úgy... Szóval, én azt gondolom, hogy nálunk ez lehetett a gond. Őszi szünetben a lányomat is elviszem tej allergia vizsgálatra. Kíváncsi leszek, hogy esetleg nála is ez okozza-e a problémát. Egyébként Zsuzsa nagyon meg tudlak érteni - a depit is - rohadt kellemetlen dolog ez, csak az tudja, aki benne van. Lányom néptáncra járt, ahol megfogják egymás kezét. Abbahagyta, mert egyszerűen szégyenli azt hogy izzad a tenyere.
2008. okt. 10. 20:42
bocsi, ha kicsit össze-vissza írok :)
2008. okt. 10. 20:41
Egyébként én is rettenetesen izzadtam, és a tenyerem is mindig csupa víz volt, holott előtte soha nem izzadt olyan mértékben a tenyerem (és azóta sem).
2008. okt. 10. 20:40
Én 17,5 éves voltam, mikor a pajzsmirígyeim tólműködtek! Nem korai a lányodnak a vizsgálat, egy egyszerű vizsgálatbe eddig még senki nem halt bele. Essen át a vizsgálaton, és ha minden rendben, akkor minden rendben, ha viszont van valami gond, rögtön lépni tudtok. Nálam eltelt 2 hónap, mire megnézett a doki, azidő alatt rengeteg szaráson mentem keresztül, depressziós lettem. Jobb időben tudni, ha baj van. Ártani nem árt.
2008. jún. 17. 14:17
A pajzsirigy valóban okozhatja. Létezik születéskori pajzsmirigy rendellenesség is.
2008. jún. 17. 13:59
pajzsmirigyüket még sosem vizsgálták, nem is ajánlották dokik, elsősorban persze ezt a lányomra értem. Legközelebb megemlítem a dokinknak. Kérdés, hogy ilyen vizsgálatnak van -e értelme 7,5 hónaposan is?Mindenesetre köszi, rákérdezek. A hintőpor jól hangzik, próbáltuk is, de hiszitek, vagy sem, pillanatok alatt csomósodik az izzadástól, és csomósan pörög a tenyerükről.Mitha saralnának - A lányom művészeti suliba jár. Képzelhetitek, mikor a tenyerén folyik a víz, és rácsorog a papírra, amikor éppen rajzol. Nem akarom, hogy a fiam is átélje ezt a kínlódást, és a lányomat is szeretném meggyógyíttatni. Néptáncolt a lányom, de abbahagyta, mert zavarta, hogy az izzadt tenyerét kell nyújtani valakinek. És egyébként a hónalja tényleg szinte egyáltalán nem izzad. Ha nagyon nagyon meleg van, és az arcomról patakokban folyik az izzadság, neki akkor sincs ilyen gondja. És télen nyáron, hidegbe, melegbe csorgós a tenyere. Most a lányomról beszélek, mert előre féltem a fiamat is.
2008. jún. 17. 13:47
Hintőpor? Tdom nem ez a megoldás a problémájukra, fogalmam sincs mi, de talán ennyhíti az izzadást, persze hintőporozni sem lehet mindig mindehol.
2. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 1. - Barnim)
2008. jún. 17. 13:47
A pajzsmirigyuk rendben? Nem mukodik tul?
2008. jún. 17. 13:43
Kisfiam Barnabás 7,5 hónapos. Késői baba- 40 évesen szültem, a terhesség probléma mentes, farfekvés miatt császáros. A lányom aki most 17 éves, szintén farfekvéses volt, egyébként teljesen egészségesek. Egyetlen nagy gondunk van, az izzadás. Tudom, van ilyen fórum, bele olvasgattam. Többnyire stresszre vezetik vissza a fokozott izzadást, ami elsősorban nálunk nem is a hónaljba jelentkezik, hanem a tenyéren, és a lábon/talpon. Időnként szinte folyik a lányom tenyere. Szóval mondanám, mintahogy a doktorok/bőrgyógyászok is mondják: stressz. Csakhogy a 7,5 hónapos kisfiamnak is ugyanilyen tünetei vannak. Csaknem stresszes máris?!, és ha az akkor meg mi a fenét rontottam el? Rendes körülmények között élünk, Férjemmel élünk halunk a gyerekeinkért, és hát kisfiunk annyira picurka még! Hova, kihez fordulhatok? Vannak ilyen tapasztalataitok? Egyébként se a férjem, se én nem vagyunk izzadósak, és a legnagyobb lányunknak sincs ilyen problémája. Barnit nem kenhetem izzadásgátlókkal, habár ezek a lányomnak se használtak. Tenyerük, talpuk tocsogós, hűvös nedves.Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook