Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet valamivel ízesíteni a babáknak házilag főzött bébiételeket? fórum

Lehet valamivel ízesíteni a babáknak házilag főzött bébiételeket? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 27. 22:26

Nyugodtan adhatsz neki petrezselymet,zöldfűszereket de szerintem a fokhagymával vigyázz mert attól fájhat a hasa.Sőt nekem a gyerekorvos azt mondta,hogy sót és cukrot is lehet.Az igazság az,hogy én mindíg úgy csináltam neki,hogy legyen íze,ne csak ízetlen földség legyen.

Az olajat is nyugodtan adhatod,sőt kell is mert szüksége van rá a szervezetének.Nekem a védőnő mindíg elmondta,hogy tegyek a főzelékeibe hetente legalább 3x.

Mennyi idős a picid?

5. a9986bef96 (válaszként erre: 4. - Ildika)
2010. jún. 27. 11:21

Jajj...

1.az az olajadag még nekem is sok

2.borsmenta?

3.A babáknak elég erős az ízérzékük,viszont nem túl erős a gyomruk.Felesleges bármilyen fűszer és nem is tesz jót.

4.Orvos/védőnő jó ötlet.:)

2008. jún. 17. 09:49

Én így tudom:

7 hónaposan lehet: étolaj 1 kávéskanál/1 dl főzelék, petrezselyem, zellerlevél, kapor, metélőhagyma

8-9 hónaposan lehet: bazsalikom, kakukkfű, borsikafű, borsmenta, szurokfű, citromfű, lestzán (igen kis mennyiségben

2008. jún. 17. 09:23

Szia!

Én semmivel nem ízesítettem a kisfiam főzelékeit. Kevéske vízben főztem a zöldségeket, krumplit, jóízűek voltak. Ha így megeszi, szerintem nem kell bele más. Ha nem, akkor szerintem gyerekorvos v. védőnő meg tudja mondani, hogy esetleg zöldfűszerek közül mi jöhet szóba.

2008. jún. 17. 09:15
Arra gondolok itt, hogy mikortól lehet pl. fokhagymát, hagymát, zöldfűszereket használni. Tudom, a sót inkább csak 1 éves kor után lehet fokozatosan.
2008. jún. 17. 09:14
Lehet valamivel ízesíteni a babáknak házilag főzött bébiételeket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook