Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyj sütivel c. könyv tapasztalatai fórum

Fogyj sütivel c. könyv tapasztalatai (beszélgetős fórum)


21. Jucus70 (válaszként erre: 7. - Seva55)
2009. márc. 22. 12:27

Meg tudnád adni nekem is, hol lehet a könyvet megrendelni ?

Előre is köszi Jucus

2008. nov. 25. 12:14
Megcsináltam a répatortát kicsit feltuningolva. Nagyon finom lett, de olyan tömény, hogy ketten egy hétig ettük. Most karácsonyra akarok valami finomat választani a könyvből. Valami csokoládésat...
19. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 18. - Seva55)
2008. szept. 26. 16:49

Szerencsére anyu küldi otthonról. :)

A sütés kicsit eltolódik. De mindenképpen beszámolok ha elkészült.

18. seva55
2008. szept. 26. 14:35
Láttam az adatlapodon, hogy Angliában élsz. Nem biztos, hogy Norbi lisztet be tudsz ott szerezni. A barátnőm sima fehér liszttel sütötte meg. Úgy is nagyon finom lett.
17. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 16. - Seva55)
2008. szept. 26. 13:06
Hűűű, megnéztem! Igen jól néz ki. Köszi
16. seva55
2008. szept. 26. 11:39
Felraktam a répatorta képét, megnézheted hogy néz ki.
15. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 14. - Seva55)
2008. szept. 25. 21:03
Köszi az ötletet. Akkor hamarosan tartok egy főpróbát répatortából. :)
14. seva55
2008. szept. 25. 20:52
Bocs, annyit változtattam recepten másodszorra, hogy dupla adag krémet csináltam, mivel az én tortaformám 28 cm-es, és először kicsit kevés lett a krém. Így sokkal finomabb, szaftosabb lett. Ja és a narancshéjat tettem a tésztába is.
13. seva55
2008. szept. 24. 20:09
A répatortát már kétszer megsütöttem a recept szerint, mindenkinek nagyon ízlett.
2008. szept. 23. 13:37
Szeretném megsütni a répatorta, a trüffeltorta és a tiramisutorta valamelyikét. Ha valakinek lenne jótanácsa, kérem, írja meg!
11. enci2 (válaszként erre: 10. - Seva55)
2008. jún. 20. 22:46

Én is kis faluban lakom, de pestre járok többnyire ott veszem az update kajákat. Nekem egyedül az a bajom az update-tel, hogy fogyok-fogyok utána pedig megáll az egész és se fel, se le. Persze, az jó, hogy felfelé nem megy a súlyom, de hogy egy éven keresztül, sőt mostmár több mint egy éven keresztül az kicsit túlzás. Viszont nekem a Norbi dietetikusa is azt tanácsolta, hogy, ha ennyire nem megy akkor próbáljam meg azt a módszert amit az előbb leírtam mert, ha fogyok vele és már nincs kedvem csinálni, akkor visszaállhatok úgy az update-ra, hogy nem fogok visszahízni, és ez megnyugtató:DD.

Mostmár itthon van a receptkönyv, épp az előbb nézegettem és van benne egy olyan recept, hogy rétegelt csokis piskóta mandarinkrémmel, most valahogy csak ez a süti jár az eszembe, de úgy érzem, hogy most a célom mindennél fontosabb úgyhogy marad a diéta:O((.

10. seva55 (válaszként erre: 9. - Enci2)
2008. jún. 20. 19:55

Köszi a sok infót. Már korábban updateztem én is, le is fogytam 10 kg-t, egy fél évig tartottam a súlyomat annak ellenére, hogy rendesen ettem. De az elmúlt két évben visszakúszott szép lassan rám az a leadott 10 kg. Harmadik hete kezdtem megint a Norbi módszert, és 3 kg sikerült is leadnom.

Egy kis faluban lakunk, és sajnos nehéz beszerezni sok dolgot, pl. Norbi lisztet égen-földön nem találok sehol. A RAMA tejszínnel sem találkoztam eddig, csak német újságokban láttam a reklámját. A férjem épp kint van Németo.-ban, remélem hoz majd pár flakonnal. Sok sikert az új módszerhez, a fórumon majd úgy is figyelemmel kísérem az eredményeidet.

9. enci2 (válaszként erre: 4. - Seva55)
2008. jún. 20. 19:07

Persze, nyugodtan szabad kérdezned:D, azért vagyunk itt segíteni egymásnak. Szóval azért kellett módszert változtatnom, mert én az update-tal fogytam 15kg-ot, de sajna az utolsó 10-est már ezzel a módszerrel nemtudom lefogyni, tehát el kellett kezdenem(pont ma egy hete) diétázni, ami egy olyan hasonló életmód mint az update, csak ebben nincsenek norbis termékek.

És ha lefogytam vele utána a visszahízás veszélye nélkül állhatok vissza az update-ra.

Tulajdonképpen, tk. dolgok, barnasizs, sovány tejtermékek, sovány húsok, sok zöldség, gyümölcs, ezen belül válogathatok, azzal a megszabással, hogy 12ig lehet a szénhidrátokat, és utána csak a fehérjéket, annyira nem vészes, meg finom is csak meg kell szokni. Meg a torna is más, csak zsírégetőket csinálok. Azt, hogy jobb-e az update-nál nemtudom mert egy hét alatt még sokminden nem látszik.

Mi itthon RAMA cukormentes növényi alapú tejszínhabot használunk, az a legjobb mert kemény, hamar fel lehet verni, nincs sok munka vele, és nincs olyan "mű" íze.

8. seva55 (válaszként erre: 6. - Dettinek)
2008. jún. 18. 20:43
Ja és még valami, itt a hoxán is van rengeteg U1-es recept. Pl. enci2 Almás update 1 pitéje.
7. seva55 (válaszként erre: 6. - Dettinek)
2008. jún. 18. 20:37
Ha érdekel hol lehet 990,-Ft + kb. 560,- Ft postaköltségért megkapni a Fogyj sütivel könyvet, priviben elküldöm. Így csak felébe kerül, mintha boltban vennéd meg. Egy-egy receptet láttam már az illetékes honlapján is. Pl.profiterol.
6. dettinek (válaszként erre: 5. - Seva55)
2008. jún. 18. 15:33
KÖszi! :)) Akkor majd valahol utána nézek, nem tudod, nincs véletlenül valahol fent 1-2 1-es kódú recept a könyvből? Valami fincsi torta, pite? :D
5. seva55 (válaszként erre: 3. - Dettinek)
2008. jún. 18. 13:39
Szia! A kérdésedre a válasz: ha Norbi lisztből készíted, és a könyv szerint is 1-es az elkészített süti, vagy torta kódja, akkor egész nap eheted. Ezt azért írom, mert van a könyvben pár 2-es kódú is, természetesen azt csak du. 3-ig lehet enni.
4. seva55 (válaszként erre: 2. - Enci2)
2008. jún. 18. 13:35

Köszi Enci a megnyugtatást. Ezek szerint én szúrtam mégiscsak el valamit a francia csokitorával kapcsolatban. Egyébként Ti melyik növényi eredetű tejszínnel csináljátok a tejszínes tortákat?

Más: ha szabad kérdeznem, most milyen módszerrel fogyózol? Jobb, mint az update?

3. dettinek (válaszként erre: 2. - Enci2)
2008. jún. 18. 11:05

Sziasztok!

Előre is bocs a tájékozatlanságom miatt, de most akkor ha ezeket az istenien hangzó (és gondolom az ízük is hasonlóan finom :DDD ) mindent Update Norbi liszttel csinálok, akkor nem hízlalnak??? Vagy ezeket is csak a nap bizonyos szakában, pl. 12-ig eheted?

Mert akkor végül is mindegy, mert akkor délelőtt egyéb édességet is lehet enni, nem? Vagy ez miben más mint a többi édesség?

2008. jún. 18. 09:59

Szia!!

Hát nekem elég sok tapasztalatom van a könyvről.

Mi a profiterolt csináltuk meg először 3 napig készült és így sem lett kinézetileg tökéletes, de az íze mindenért kárpótolt:))).

A Francia csokitortát és a kuglófot a mamámmal csináltattam, igazán nálunk csak ő ért a sütéshez, persze mondanom sem kell szó szerint REMEKMŰ lett mind a kettő. Onnantól kezdve vele csináltatok belőle mindent, nála is van a könyv:)).

Anyáknapjára megcsináltuk belőle az anyáknapi tortát az fent is van az adatlapomon, csodálatos lett, és az íze is fantasztikus volt, utána pedig azt a sütit csináltuk meg ami az elején van a könyvnek az, az áfonyás az is valami fergeteges lett:))), de mind a kettő fent van az adatlapomon, ha akarod nyugodtan nézd meg.

Én még a lángost próbálnám ki szívessen, de most egy hasonló módszerrel fogyózok és ebben nics norbi liszt, de ha lefogytam és súlytartásra visszaállok az update-ra a lángos lesz az első amit megcsinálok:))))).

2008. jún. 16. 15:36
Sziasztok! Megvettem a Norbi "Fogyj sütivel" c. könyvét, mivel, amiről nem tudok lemondani az az édesség. Amikor átlapoztam, megnyugodtam, - a szebbnél-szebb sütiket látva -, hogy lám nem kell minden jóról lemondani. Meg is sütöttem a francia csokoládé tortát, mindent a leírás szerint, de sajnos olyan folyós lett, hogy a tortaformából kellett kikanalazni. Íze persze isteni volt. Ha van tapasztalatotok a könyvben lévő sütikrő, osszátok meg velem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook