Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Álom (?) fórum

Álom (?) (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2010. aug. 12. 16:17

Fogalmam sincs az álomfejtésről...

De nekem is meghalt Anyukám, már jó régen, és még most is nagyon hiányzik, és életem végéig fog hiányozni, úgy érzem, mert nagyon szerettem Őt. Szeretnék vele álmodni, de sajnos, csak 1-szer álmodtam vele, az is nyomasztó álom volt, jó volt felébredni...

26. eeab532645 (válaszként erre: 22. - Moncsa1985)
2010. júl. 3. 15:54
Na de a lekvárt elcsenni?
2010. febr. 21. 19:02

Én eleinte rendszeresen ma már ritkábban álmodom édesanyámmal ,aki 9 hónapja meghalt. Nagyon nagyon jó volt a kapcsolatunk és nagyon szerettük egymást. Eleinte rossz álmaim voltak vele. Betegen halt meg, az első álmaimban mindig betegen láttam őt és hiába mosolyogtam, nem mosolygott vissza rám, hiába próbáltam átölelni, nem engedte, vagy nem ölelt vissza.

Mostanában (egy pár hónapja) ha vele álmodom, már egész más: szép és egészséges, mosolyog rám és sokszor átölelem, mert engedi. Beszél hozzám. Legutóbb egyenesen azt álmodtam hogy meggyógyult.

Szerintetek mit jelent ez a változás?

2009. okt. 28. 20:42
sziasztok valaki megtud fejteni álmokat??
2009. szept. 29. 19:18
Sziasztok!Szinte minden éjjel a volt barátommal álmodom.6 évet jártunk és nemrég (3hónapja) szakított velem.Az álmaimban olyan,mintha nem is váltunk volna el egymástól.Minden úgy megy,mintha még együtt járnánk.Nagyon szenvedek,mert egész nap nem tudok másra gondolni csak rá,és még éjjel is... Miért lehet ez,mit jelenthet?köszi,ha valaki megfejti (és ha valakinek esetleg még "receptje" is lenne ez ellen,azt külön megköszönném)
2009. jún. 12. 13:47

teva: tavaly nyáron egy házról álmodtam. beléptem egy erdőből ebbe az épületbe, és egy spájzban találtam magam. menekültem, így nem időzhettem sokat, pedig olyan békét éreztem ott, mint még soha. néhány lekvárt leemeltem a polcról, és siettem tovább.

eltelt néhány hónap. megismerkedtem jelenlegi Párommal, és meglepve tapasztaltam, hogy a ház hátulról "az a ház". azonban ahol az álomban egy spájz állt, most fürdőszoba volt. Édesanyjától tudtam meg egy héttel később, hogy ott régen (40 éve) tényleg spájz volt.

érzem, hogy jó helyen vagyok, és tudom, hogy az álmom igazat mondott.

ugyanakkor korábban álmomban láttam meghalni Dédanyámat, akitől ilyen módon sikerült elköszönnöm, előre láttam legjobb barátnőm arcát, jelenlegi munkahelyemet, barátokat, helyszíneket, eseményeket. nem hiszem, hogy ezzel bármi gond lene, sztem ennek csak örülni lehet:)

2009. jún. 12. 13:42

Csefi, szerintem ne aggódj. kb. egy hete ugyanilyen álmom volt, nem sokat jelent mindez. lehetséges, hogy a belső félelmeid jelentek meg álmodban. véleményem szerint azért vizsgáld meg korábbi álmaidat is. ezt azért mondom, mert nekem nagyon sok álmom van, amelyek egy része meg is történik a későbbiekben, illetve vannak olyanok is, amelyek jelentőséggel bírnak. ugyanakkor vannak olyan álmok is, amelyek csak az aznapi vagy korábbi események feldolgozását szolgálják. ezen álmok között érzelmi alapon szoktam különbséget tenni, így ha megvizsgálod, hogy a korábbi álmaid és a mostani alatt mit éreztél, rájöhetsz, hogy van-e jelentősége. remélem, tudtam segíteni!:)

üdv

Moncsa

2009. febr. 20. 09:40

Sziasztok!Tegnap nekem is volt egy furcsa álmom.Párkapcsolatban élek,van egy kislányunk.Szerintem minden ok a párommal közöttünk.

Az álmom: A párom elmondta,hogy megcsal egy ...Diána nevű lánnyal.A vezeték nevét is mondta,de akárhogyan próbálok visszaemlékezni,nem tudom ,mi volt az.Szerintetek mit jelent ez?

2009. jan. 30. 20:10
szeretnékveletek megosztani valamit. Pár napja egyfojtába az álmaimból részletek valósággá válnak egy példa( a legutóbbi) tegnap azt álmodtam hog beszorúltam a fürdőszobába a bojler kilyukadt és ömlött forró víz stb. . . . . . . . . kb másfél órája hívott telefnon az egyik közeli rokon és mesélte hogy elromlott abojlerük és csöpög belőle a víz. A legszebb benne hogy ez nem az első eset 4 napja egyfojtába . . . . . . . . .
2009. jan. 25. 14:42
Nekem sosem volt nég rémálmom,vagy olyan álmom, amiből úgy ébredtem volna fel, mint ma, hogy alg kaptam levegőt.Egy nagy fehér átjáróban mentem át egy rokonommal, és sok más emberrel mint egy menetelés olyan volt, később rámszólt , hogy hívjam már fel a kedvesemet, hol van, nehogy elveszítsük egymást, de valamilyen angol szót írt ki a telefonom, hogy "trach", és nem tudtam telefonálni, később egy barna hosszú hajú számomra ismeretlen nő arca jelent meg a telefonom képernyőjén, mikor át akartam adni a telefont, hogy "nézd már mi ez", el ájultam a szó szoros értelmében, és úgy évbredtem fel, hoyg zihálok.Mi lehet ez?Álmos könyvben nem találtam ezt meg.Ha valaki tud valamit erről, segítségét köyzönöm.
17. 70a5a27405 (válaszként erre: 13. - Nobert)
2008. dec. 22. 14:55
Ez nem az a fórum, rossz helyen jársz.
2008. dec. 21. 09:56

Sziasztok!

Bár látom nagyon rég jártatok itt, mégis megkérdezem, hátha....

Szóval minden éjszaka a volt kedvesemmel álmodok, akit még mindig nagyon szeretek. Most éjjel azt álmodtam, hogy egyik este eljött, és megkérdezte, hogy nem kezdhetnénk-e előrről?! Ez mit jelenthet? Tudja valaki?

2008. jún. 22. 14:42
Ez mindenképpen egy régi életedre utal.Általában figyelmeztet,hogy valamilyen feladatot nem fejeztél be.Mindaddig vissza fog térni,míg nem tisztázod a jelentését.
2008. jún. 19. 08:01
köszönjük a hozzászólást. aennyiben kérdés, a válaszom: nem. amennyiben kijelentés, a reakcióm: kit érdekel? tartsd meg a primitívségedet magadnak. nem vagy vicces. köszönjük még egyszer. szép napot.
13. nobert
2008. jún. 19. 07:55
baszunk
12. Shally
2008. jún. 18. 07:37
Szerintem inkább érdekesek mint ilyesztőek ezek az álmok. A lélek visszaemlékszik az előző életekre, és láthatod milyen körülmények között éltél! Tök jó!! Én szeretnék ilyeneket álmodni!
2008. jún. 17. 22:03
Szerintem nagyon ilyesztő álmok ezek, de szerintem köze van az "előző életez". Többször álmodam olyat, amit mintha már átéltem volna egyszer, legalábbis nagyon ismerős volt. Kisebb koromban álmodtam valamit, ami nagyon mélyen benemm marad, és csak akkor emlékeztem rá újból, amikor a valóságban megtörtént, és nem ez volt az egyetlen ehhez hasonló álmom. Ez vajn mit jelenthet?
2008. jún. 17. 10:12

Nekem többször volt olyan álmom, ami más volt a többihez képest. Úgy éreztem, ez most nem álom, hanem annál valóságosabb dolog. Álmomban tudtam, hogy azt fogom hinni álmodom, pedig nem! Szóval ezekben a "látomásokban" valamikor az 1900as évek elején egy olyan család tagja voltam, ahol sok gyerek volt még rajtam kívül. Konkrét eseményekre nem emlékszem, csak erre a családra, és van amikor kislány vagyok, de olyan is volt, hogy már 18 év körüli nagylány voltam. Szegények voltunk. Sajnos a többi emlék csak érzés, amit nem tudok szavakba önteni!

Gyakran élek meg háborút is, valószínüleg a II. vh lehet, a fegyverekből és az ellenségből ítélve.

A párom pedig kisfiú korában nagyon sokszor álmodta, hogy háborúban hal meg, mégpedig úgy, hogy szíven szúrják egy lándzsával. Ez az álom most felnőttkorában is visszatért. Azt mondja, tisztán érzi a fájdalmat még ébredés után is, és emlékszik a pillanatra, amikor "meghalt".

2008. jún. 17. 05:21

Nekem vannak hasonlóak, hasonlóan intenzív álmaim, ahol én "nem én" vagyok, például. Visszatérő motívumok is előfordultak álmaimban. Néha mintha többször álmodnám "ugyanazt", azonos alapmotívumokkal, érzésekkel, késztetésekkel, aztán több álomból összeáll valami.


Szerintem ilyen ismétlődő álmoknál, motívumoknál nagyon érdemes elgondolkozni azon, hogy ezek a minták hogyan kapcsolódnak a mostani életemhez. Tulajdonképpen mindegy, hogy ez most csak álom, előző élet, látomás vagy bármi. Felbukkant, nekem bukkant fel, mélyen megérint, így közöl velem valamit. Ha megértem és magamra tudom vonatkoztatni, akkor gazdagítja a jelen életemről alkotott tudásomat. Én nagyjából így szoktam az ilyen álmokhoz hozzáállni.


Engem is érdekelne mások véleménye.


A történet pedig tényleg jól megírt, nekem teljesen álomszerű - a felfokozott képekkel és érzésekkel.

8. 56288d981e (válaszként erre: 7. - 45f5ce422c)
2008. jún. 16. 16:23

mivel többször álmodtam hasonlót, így összejött a foszlányokból egy folyamatszerű valami, amit az "ébrenlét" alatt fűztem egybe. persze vannak olyan részek, amelyekre nem emlékeztem pontosan és logikusan következtetve tettem hozzá, ezért nincs annyira álom-jellege a történetnek - ezért a címben a kérdőjel. bizonyos "motívumok" (gyertyafény, tükör, szellő, fehér ruha, régi parasztház stb) rendszeresen visszatérnek, a mozdulatok, érzések (feszültség, izgalom, erős szívverés) pedig az ébredéskor jelentkeznek - nyilván nem véletlenül. furcsa érzés, kicsit ijesztő, ugyanakkor mégis ismerős. nem tudom megmagyarázni...

gondolom másnak is vannak hasonló élményei, örülnék hs megosztanátok velem.

7. 45f5ce422c (válaszként erre: 3. - 56288d981e)
2008. jún. 16. 16:09
Hát ez elég részletes álom! Én is szoktam furákat álmodni, visszatérőek is vannak, de valami mindig van, ami nem stimmel, ami miatt képtelenség(pl az anyukám mindig gonosz). És én csak foszlányokra emlékszem, inkább érzések maradnak meg bennem. Ha ilyen részletesen emlékszel, lehet inkább látomás. Biztos van valamiféle jelentése...
2008. jún. 16. 15:47
Érdekes, jól megírt történet.
2008. jún. 16. 14:57
én is ettől "félek"...
2008. jún. 16. 14:29
Ezt álmodtad, amit leírtál? Lehetnek előző életbeli emlékképek is!
3. 56288d981e (válaszként erre: 2. - Badonyimariaeva)
2008. jún. 16. 11:16
szerencsére csak álmodtam. de nem először... úgyhogy ezért kicsit ijesztő.
2008. jún. 16. 11:12

Most ez álom volt,vagy valóság?

De szörnyű lehetett bármi is volt!

Nagyon félős vagyok,sokat vagyok egyedül és nem szeretnék hasonló helyzetbe kerülni,mert nem is tudom mi lenne velem.

2008. jún. 16. 11:03
Hirtelen riadtam. Körültapogatva magam körül a fekhelyemen, megbizonyosodtam róla, hogy jó helyen vagyok, mégis valami furcsát éreztem. Vaksötét volt, így hiába meresztgettem a szemem, a fekete éjszakán kívül nem láttam semmit.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook