Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nemsokára kapok egy kiskutyát, hogyan tegyem szobatisztává? fórum

Nemsokára kapok egy kiskutyát, hogyan tegyem szobatisztává? (tudásbázis kérdés)


14. Laubó
2008. jún. 20. 14:53
Köszönöm :)
2008. jún. 20. 13:38
Ja és az ijesztgetős módszereket felejtsd el, mert tényleg egy labilis idegzetű kutyád lesz!
12. starflo (válaszként erre: 9. - A74de3d08a)
2008. jún. 20. 13:36
Bizony én is így tanítom mindenre, tehát sose bántom hogyha rosszat csinált. Ez azért fontos, mert a bántás is egyfajta törődés, odafigyelés a kutya számára, és ha uncsizik, vagy épp nem vagy otthon, akkor csinálja a rosszaságokat még ha tudja is, hogy bünti jár érte, csak mert a figyelmedet szeretné felkelteni! Ha viszont nem veszel tudomást a rosszaságairól, de dícséred a jóért, akkor fog igazán rájönni, hogy mivel mit tud elérni, és sose fog bepróbálkozni.A természetben szintén ezzel a módszerrel nevelik egymást az állatok, szóval ez az ösztönszerű náluk, ezért a leghatásosabb is!
11. NÁgi
2008. jún. 19. 22:36
Laubó, isten ments, hogy bántsd, úgy sem érti miért kapja. Többen írták már, hogy jutalom falatokkal mindent el tudsz érni nála, ez így van. Valamint arra figyelj, ha felkel vagy evett, játszott azután feltétlenül vidd ki. Ha sikerült a dolog dicsérd meg, mindig ugyan azokat a szavakat használd a dicsérethez (pl. ügyes vagy) vagy ha megfenyíted (pl. fúj nem szabad). Akkor hamar menni fog. Az én 1-ik kutyámat úgy hívják Tündi, ha valamiért dicsérem még a nevét is más képpen mondom pl.Tüncsi, de ha mérges vagyok akkor rá szólok Tünde! már tudja, hogy baj van. Tehát nagyon sok kitartást, és sok sikert.
10. a4cf17146e (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2008. jún. 19. 19:57

Én is ezzel a módszerrel tanítottam. Újságot összetekerni, popsiját, hátát de nem erősen megcsapkodni, az nem fáj, vagy mellé ütni, hogy megijedjen. Ha kinnt végzi el a dolgát akkor viszont nagyo-nagyon meg kell dícsérni azonnal, okos kutya, szép kutya, jó kutya és bőségesen simogatni közben, ügyes kutya.

Kitartás kell. Az én kutyám sokszor bőséges séta után egyből a lakásba pisilt. De nagyon szépen megtanulta. Nálunk biztos eltelt 2 hónap.

2008. jún. 19. 19:10
Sztem ne szidd meg, ha bepiszkít, a dorgálásnak, szidásnak cska akkor van értelme, ha konkrétan rajtakapod. később már nem foga tudni, miért haragudtál rá. csak ijedős, idegroncs kutyus lesz belőle, ha sokat megszidod és azt se tudja, hogy most mit csinált rosszulaz én kutyusom is kinti kutyus volt, mikor elhoztam, én is keresben lakom, de félig benti kutyus lett. nekem 3-4 napba tellett, hogy teljesen szobatiszta legyen. a kiskutyát 2 óránként ki kell vinni, de evés és játszás után mindenképpen. nagyon hamar meg fogja tanulni, hogy kint végezze a dolgát. és mondom 3-4 nap múlva már kibírta este 10-től reggel 5-ig simán. nagyon fontos a kiskutyunak a pozitív megerősítés. én úgy neveltem az enyémet, hogy ha rosszat csinált, nem vettem róla tudomást, ha jót, akkor viszont nagyon megdícsértem. nekem bevált (amúgy se nagyon tudnám megbüntetni. olyan aranyos.... :-) )
2008. jún. 18. 22:58
Köszönöm szépen! Nagyon aranyosak vagytok! Ilyesmit gondoltam én is, de megerősítésre vártam, hogy biztos legyek a dolgomban. Ő is kb 3 hónapos lesz, és eddig kint lakott az udvaron a testvérkéivel.
2008. jún. 17. 22:53

Zsuy módszerével tanítottam én is szobatisztaságra a kutyámat , 2 hét alatt sikerült, de az én kutyusom 3 hómaposan került hozzánk. Sok türelmet, kitartást, és örömöt hozzá!

ui. Amikor a lakásban végezte a dolgát akkor , zörgő papírral kell mellé ütni attól megretten, de nem fáj neki, tudatosúl benne, hogy ilyenkor bünti jár érte. Persze csak tetten érés esetén, az orrát odalehet mellé tenni és úgy a papírral mellé csapni.

6. Zsuy (válaszként erre: 4. - Laubó)
2008. jún. 17. 22:16
Kertes házban sokkal könnyebb, feltéve ha a kiskutya megérkezése után sok időt töltetek együtt. Nekem nagyon gyorsan sikerült: Minden étkezés után (is) vidd ki! Meg fogja szokni hamar, hogy kaja után "dolga" van. Maradj vele te is kinnt. Ez az elején elég unalmas.Ha véletlenül kint végezte a dolgát jutalomfalattal jutalmazd!!!! Dicsérd, simogasd!!!Ez nagyon fontos. Ezzel nagyon sok mindebt el tudsz érni.Ha véletlenül bepiszkít, szidd meg! Bár ennek akkor van a legtöbb értelme, ha épp rajtakapod. A pisinek és kakinak minden apró "atomját" takarítsd el, nehogy megérezze. Ez csábításra ad okot.Menni fog, csak türelem! Sok sikert!
5. **Rita** (válaszként erre: 4. - Laubó)
2008. jún. 17. 13:22

Igaza van a párodnak.

Jó pár hétig tuti be fog piszkítani.Tudod a kiskutya okos, de neki is meg kell tanulnia mit szabad és mit nem.

2008. jún. 16. 19:04

Kertes házban lakunk, csak szeretném, hogy sokat legyen bent viszont a párom attól tart, hogy be fog piszkítani... arra kellene rávezetnem, hogyha érzi, hogy dolga van kéredzkedjen ki.

Köszi a választ!

2008. jún. 16. 16:56
Én úgy csináltam, hogy a kosara mellé többrétegű ujságpapírt terítettem, Nagyon kell rá figyelni, hogy erre végezze a dolgát. aztán szép lassan mindig az ajtóhoz közelebb, tenni az ujságot, míg egyszercsak az ajtón kívülre kerül. Úgy megszokja az ujságot, hogy másra nem is hajlandó.Számíts rá, hogy sok bajod lesz vele. sok türelmet és kitartást! Megéri!
2008. jún. 16. 16:20
Legalább egy valaki segítsen már... :)
2008. jún. 16. 09:48
Nemsokára kapok egy kiskutyát, hogyan tegyem szobatisztává?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook