Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kivételezés az iskolában. Anyukák, hogyan reagáljátok le? fórum

Kivételezés az iskolában. Anyukák, hogyan reagáljátok le? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. edb6c38cef (válaszként erre: 34. - Raistlin Majere)
2009. jan. 7. 14:55
Lányom sulijában a 80% tanár ilyen.
34. Raistlin Majere (válaszként erre: 33. - Edb6c38cef)
2009. jan. 7. 13:55
Gyökér az ilyen tanár. Csak meg kellene kérdezni tőle, hogy mi alapján osztályoz és miért nem veszi komolyan a saját maga által adott osztályzatokat...
2009. jan. 7. 13:37

Jönnek a félévi osztályzások.

Szerintetek miért van az, hogy ha mondjuk 3,8-ra áll egy gyerek adott tantárgyból, akkor egyértelmű, hogy hármasra zárják le? (barátnőm hatodikos fia).

Lányomnak három ötöse és egy négyese van, és azon vacillál a tanár, hogy megadja-e az ötöst.

Tesiből tele van egyesekkel(komolyan, nem egy tesi alkat). Na, abból meg lezárta ötösre.

Akkor mi a jó fenének vannak az érdemjegyek év közben, szerintetek???

2009. jan. 7. 10:33
+ A gyereknek sem árt, ha látja, hogy kiáll mellette a szülője.
2009. jan. 6. 20:43
Az alapkérdésre a válaszom. Én mindig megbeszéltem az óvodában a felmerülő problémákat őszintén és indulatok nélkül az óvónőkkel. Most, hogy iskolás a lányom a tanítókkal is ugyanúgy közlöm a véleményemet. Eddig még semmilyen hátrány nem érte a gyereket, azért mert szóltam dolgokért.
30. Raistlin Majere (válaszként erre: 17. - Szuszika)
2009. jan. 6. 20:41

Szia!

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a holdon élsz. Felvételi alapján bejutni... Nálunk kisvárosban ez úgy működik, hogy a polgármester, alpolgármester, 1-2 befolyásos vállalkozó hozza a protezsáltjait. A művelődési osztályvezető megadja a neveket az iskolaigazgatónak és ha fennmarad egy-két hely, akkor a mezei polgárok jóképességű gyerekeiből is bekerülhet az elit osztályba. A többi megy a tagozat nélküli osztályokba.

29. tücsimücsi (válaszként erre: 27. - Csevegö)
2009. jan. 6. 19:44
Akkor egyértelmű, hogy lelki oka van.
28. supin
2009. jan. 6. 19:42
Lehet szólni. De nem bíztos ,hogy megéri.
2009. jan. 6. 18:21
SZIA! EDDIG VISSZA TUDTA TARTANI CSAK MOST NEM MIKOR MÁSIKTANÁRT KAPOTT?1 KICSIT FURCSA!TE MEDIGG TUDOD VISSZATARTANI?BOCS ,HOGY IGY REAGÁLOK!
26. 2577cdcc12 (válaszként erre: 22. - Csevegö)
2009. jan. 6. 16:44

Szerintem, ha a lányod nem bírja 45 percet visszatartani úgy, hogy előtte volt a szünetben, és ez már nem is az első eset, akkor szerintem valami szervi, vagy pszichés baja lehet.

Egyébként nálunk sem engedik ki őket, úgy vannak vele, hogy intézzék el szünetben. Mondjuk a pisilésnél még igazuk van, azt vissza lehet tartani, de ha mondjuk hasmenése lenne valamelyiknek, az elég gáz lenne, mert az ugye ha jön, akkor jön :o)

2009. jan. 6. 16:24

Szerintem is mindenképpen menjél be a suliba, mert szegény gyermeknek ez nagyon megalázó helyzet.

Nekem van egy tanárnő ismerősöm, ő azt mondja, hogy még a nyolcadikost is kiengedi órán wc-re, ha úgy alakul ritkán. Merthogy ő milyen jogon bírálja felül, hogy kell-e vécézni, nem?

2009. jan. 6. 16:05
szia! az óráról nem engedte ki! és mikor késő volt akkor sajnos már megolt a probléma, igen elmegya WCre szünetben ,mert megbeszéltük ez nem ovoda!nincs barátnője se!,Mert vissza huzodó.osztályfönökével is beszéltem egésznap a pisis ruhában volt(, akkor!?NEM MERT SZÓLNI MERT FÉLT !KINEVETTÉK STB EZT NEM HAGYHATOM MÁR UGY GONDOLOM .!
23. 0bc15d9cef (válaszként erre: 22. - Csevegö)
2009. jan. 6. 15:46
teljesen érthető a feldúltságod. Azt azért megpróbálnám kideríteni, hogy a lányod a szünetben elmegy-e WC-re? Vagy egy esetleges erre irányuló kérdést figyelmen kívül hagyva is inkább beszélget, játszik a barátnőkkel? Persze akkor sem szabad hagyni, hogy bepisiljen, de így lenne egy pont ahonnan el lehetne indulni.
2009. jan. 6. 15:00
sziasztok! sajnos ma ért engem 1 nagy meglepetés az iskőlában mikor mentem a lányomert,sajnos be pisilt,ez már nem az 1-ső eset.nem hagytam szó nélkül . atanárnéni nem engette kia vcre! hogy tehet egy tanár ilyet ? holnap megyek az igazgatóhoz mert igy nem mehet tovvébb ,a lányom fél a süliba menni -!mi a véleményetek erről?bocsánat a helyes irásér de nagyon feldult vagyok ,.!
2008. aug. 21. 12:17

Nálunk is volt kivételezés az iskolában a nagyobb fiamnál alsó tagozatban.A lányokkal kivételeztek a tanárok.Szerencsére kibírtuk és 5.osztályba nagyon jó tanárokat kaptak,de alsóba szinte minden fiút pszichológushoz hordott az anyja.

Sokan el is vitték másik iskolába a gyereket.Mivel ez 4.osztályba volt a legjellemzőbb és leg szembetűnőbb,én még vártam,de nem bántam meg.

20. 47ec06688d (válaszként erre: 19. - Szuszika)
2008. jún. 16. 17:58
Nagyon szépen köszi az infót.
19. Szuszika (válaszként erre: 18. - 47ec06688d)
2008. jún. 16. 17:12

Iskolánként változik, hogy kinek a feladata figyelni, hogy az átlag szerint kapja a jegyet a gyermek. Van olyan hely, ahol az igazgatóhelyettes, de többnyire az osztályfőnök felelőssége. Nálunk ez utóbbié. Ezt még az osztályozó értekezlet előtt meg kell nézni, és ha eltérést találunk, akkor egyeztetni kell a szaktanárral. Ha nem sikerül megegyezni, akkor a szaktanárnak a testület előtt kell indokolnia.

Ha ez a sulitokban nem így történt, akkor fordulhatsz panasszal az igazgatóhoz, vagy az önkormányzat illetékeséhez.

18. 47ec06688d (válaszként erre: 17. - Szuszika)
2008. jún. 15. 13:04

Köszönöm a segítőkészségedet.

Ezt a kerekítés dolgot tényleg nem tudtam, hogy törvény van rá. Pedig én a naplót láttam fogadóórán, és az alapján állt 4,8-ra a lányom konkrétan angolból, és még utána szerzett két ötöst meg egy négyest. Tehát nem is az ellenőrzőből voltak az infóim.

De most komolyan, szerinted egyetlen tanár is utánanéz, hogy XY angolból hányasra állt, és valójában hányast kapott? Úgy értem, kollegák, de mindegyiknek megvan a maga szaka, beleszólhatnak a másikéba?

A nevek szerinti kiírás pedig tényleg így volt, ahogy írom, semmi kód nem volt.

Teljesen találó a mondatod: "Nem róluk szól az iskolai élet".

Sajnos nagyon rossz döntés volt ide felvételiztetni. Tényleg belefásulni látszik a lányom a dologba. Mert nem az a baj, hogy egy elit gimiben 4,3 az év végi bizi, ez kívülről szépen hangzik. CSak aki tudja, hogy bent mi van, hogy kik a kitűnők, milyen teljesítmény mellett, akkor elkeserítő.

Köszönöm a segítséget minden hozzászólónak.

2008. jún. 14. 21:27

Daniella!

A nyolcosztályos felvételi rendet pontosan nem ismerem, de nem hiszem, hogy sokban különbözne a többitől. Már azon elakadtam, hogy nem hívtak be mindenkit szóbelizni. Nálunk mindenkit meghallgattunk, az írásbeli eredményétől függetlenül. A listát pedig nem lehetett névvel kitenni, csakis kóddal. Különösen a hatosztályosoknál kellett ügyelni, nehogy az általános suli idő előtt megtudja, mert retorziók érhetnék a gyereket, amiért elmegy.


A kerekítésben biztosan nem tévedek, törvényi előírás van rá, hogy egész öttől felfelé kell kerekíteni. Ettől eltérni csak akkor lehet, ha a nevelőtestület előtt a szaktanár komoly indokot hoz rá. Valahol a közoktatási törvényben van, ha nem találod, szívesen megkeresem.


Amennyiben a kerekítés nem így történt, és nem volt szaktanári indoklás, akkor nyugodtan lehet kérni felülvizsgálatot.


A "lenyomást" még mindig nem értem. Nálunk is van olyan osztály, ahol 4,8 az osztályátlag,pedig nem kicsik már, mégsem gyanús a dolog. Ötödikeseknél meg aztán főleg nem gyanús egy elit iskolában. Mi ezekre az osztályokra büszkék vagyunk, és nem letornázni akarjuk az átlagot.


Ha ez a ti sulitokban nem így megy, akkor én a helyedben nem tartanám ott a gyereket, mert nem róluk szól az iskolai élet. A kislányod előbb-utóbb belefárad abba, hogy bármit tesz, nem kapja meg a jobb jegyet, és nem fog küzdeni, tanulni.


Nem szégyen iskolát váltani, ha úgy érzed, rossz döntés volt. :-)

2008. jún. 14. 19:16
Szia! Vagy rámész idegileg, vagy elfogadod, vagy elviszed a kislányt másik suliba. De ha otthagyod ebben a gimiben, akkor ne agyaljál rajta ennyit, mert rámész.
2008. jún. 14. 18:58
Bocs, az előbbi nem Esztella, hanem Supin írására a válasz, elnéztem:))
14. 47ec06688d (válaszként erre: 12. - Esztella100)
2008. jún. 14. 18:57
Igazad van, férjem is ezzel vígasztal. Sőt, kivételezett gyerek mögött nem fog ott állni apuka Angliában, hogy megdádázza a csúnya angolt, amiért nem érti az ő angol ötös fiacskáját. Hát, igyekszem összekapni magam, de félek, hogy borítani fogok.
13. 47ec06688d (válaszként erre: 9. - Szuszika)
2008. jún. 14. 18:56

Értem, amit írtál, nem sértődök meg:))

Hogy nonnan tudjuk, kik a protekciósok? Onnan, hogy a gimi aulájában ki volt téve írásbeli után azok neve, akik mehetnek szóbelizni, szóbeli után pedig azok neve, akik bejutottak. Akikről írtam, azok neve nem volt ott. De mint mondtam, szüleik úgy gondolják, "alanyi jogon" jár a gyereküknek ez a suli. Konkrétan kollegám is van, aki augusztusban gondolta meg, hogy mégis ide akarja járatni a gyerekét, aztán érdekes módon szeptemberben már itt volt a gyerek. Nem felvételizett. Nem akarok most tanároknak tartott bulikról írni, nehogy felismerhető legyek már. Meg satöbbikről sem.

Nem arról van szó, hogy nem tudok szembenézni, hogy az általánosban osztályelső lányom most "csak" 4,3 lesz. Mindössze arról van szó, hogy meg szoktuk beszélni az év közbeni osztályzatokat, a gyerekek is kibeszélik, az anyukák is. Sajnos a fel és le kerekítések úgy történnek, ahogy írtam. Sok konkrét dolgot tudnék még írni, de nem akarom, hogy felismerjenek.

Hogy miért nyomják le a mi gyerekeinket? Gondolj bele, 4,9-es osztályátlag már gyanús lehetne. Viszont a kivételezetteket összehozzák kitűnőre, legrosszabb esetben 4,9-re. Hidd el, lassan jöttem rá, év elejétől folyamatosan.

Ha a lánykám 4,8-ra áll mondjuk angolból, azt írod, a tanár csak nagyon indokoltan adhat 4-est: ebben tévedsz, mert tanár barátnőm mondta, hogy semmi, de semmi nem kötelezi őket, hogy a jegyek átlaga alapján kerekített osztályzatot adják. Azt adnak, amit akarnak.

Tényleg nincs üldözési mániám, és nagyon el vagyok keseredve:(((

2008. jún. 14. 17:44
Nem tetszene az BIZTOS!!
11. supin
2008. jún. 14. 17:29
Ez mindig volt és mindig is lesz. Ne foglalkozz vele. Az a fő ami agyereked fejében van! Abból fog az életben megélni. És tanár nem lesz mindig. Ha csak nem fog állandóan tanulni...
2008. jún. 14. 17:25
"tantestület előtt nyomós érdekkel alátámasztja"-ben az érdekkkel, természetesen érvekkel lenne :-)
2008. jún. 14. 17:22

Kedves Daniella!

Elolvasgattam a történetedet, többször is, és anélkül, hogy bántani szeretnélek, azt kell mondjam, nekem nem teljesen életszerű benne néhány dolog.


Először is az, hogy honnan tudjátok, hogy kik a protekciósak. A végső sorrendet ugyanis nem az iskola állítja fel, hanem a központi írásbeli eredményei, és az elküldött szóbeli pontok alapján a központból küldik meg. A gyerekek eredményeihez csak a saját szülei férhetnek hozzá, a kódszám alapján, más szülők nem.


Aztán az se tiszta, hogy miért "nyomnák le" szándékosan a fél osztály átlagát? Nem tudok elképzelni olyan indokot, amiért ezt tenné a tanári kar. Egy-egy gyereknél még el tudom okként képzelni a személyes ellentétet a tanár-diák között, de a fél osztálynál?! Egy iskolának nem érdeke, hogy "lenyomja" az átlagot, hiszen a tanulmányi átlag alapján ítélik meg. Egy nyolcosztályost meg különösen. Sőt, az ilyen kicsiknél még az sem gyanús, ha mindenki kitűnő.


No meg ott van a 4,8-as tantárgyi átlag, amire négyest kapott a lányod. Ilyet csak akkor tehet a tanár, ha a tantestület előtt nyomós érdekkel alátámasztja. Nem lehet, hogy valamit elszámoltatok? Esetleg nem került be minden jegy az ellenőrzőbe. Vagy olyan is előfordulhat, hogy a témazárókat az iskola duplán számítja, de olyanról is tudok, ahol három jegyet ér. Szerintem mindenképpen meg kell kérdezni a tanárt.


Hogy rátok érvényes-e azt nem tudom, de nagyon sokszor más áll a háttérben, és nem a kivételezés. Egy ilyen helyre bekerülni csak a legjobbak tudnak. Ezek a gyerekek az általános suliban többnyire osztály, vagy akár iskolaelsők voltak. Na de a többi bekerült gyerek is az! Egy ilyen jó képességű osztályban aztán mások a követelmények, és bizony lehet a gyereknél jobb képességű is. Itt már nem az átlaghoz mérik a tudását. Sok szülő, a gyerekkel együtt ezt tragédiaként éli meg, nem tudja elfogadni, hogy itt vannak jobbak is, és más okot keres rá. Ekkor szokott következni a kivételezés...


Ezt azért írtam le ilyen hosszan, mert ha véletlenül nálatok is ez a helyzet, akkor jobb szembenézni vele, mint másokra hárítani, ugyanis a gyerek fejlődése szempontjából a hárítás a lehető legrosszabb.

2008. jún. 14. 15:37
Én már az oviban megmondogattam a magamét,de csak úgy "finoman",hogy tudják nem vagyok hülye,mindent látok és nem hagyom a gyerekemet.Nem bántam meg.Az az igazság a 2 év ovi alatt már sokat rágódtam,az isitől nagyon félek,ahogy mondják ott megy még a kivételezés.(ez ennek a gyereke,az azt hozott)áááááááá.
2008. jún. 14. 14:59

Az a gond, hogy lányom most kezdett egy nyolcosztályos gimnáziumban, tehát 11 éves. Kőkemény felvételi volt, matek, magyar, írásbeli, szóbeli. 300 jelentkező közül bejutott 30, hittük mi. Aztán kiderült, hogy bejutott 15, és még 15 innen-onnan ismerős, meg amely szülők úgy gondolják, nekik alanyi jogon jár, hogy a gyerekük ide járjon.

Szóval, nem érdekel, hogy bejutottak, de őket folyamatosan "megcsinálják" ötösre. Még ez sem izgatna, de a "nem csókos" gyerekeket, mint lányom is, folyamatosan nyomják lefelé. A csókos 3,8-as mondjuk angol átlagra 5-öst kap, a lányom 4,8-ra állt a jegyei alapján, ő négyes lesz. Mindenből a jegyei alapján 4-es 5-ös között, de jóval közelebb az ötöshöz áll, és biológián kívül mégis a négyest kapja mindenből. Ugyanez megy a többi "nem protekciós" gyerekkel is, szóval pont azt a kb. 15-öt, akik felvételivel jutottak be, őket "fingatják" (bocs!).

Értitek, a tény, hogy csókos az osztály fele, nem izgatna, de hogy még 4,8-ra, kitűnőre felhozzák őket "adminisztratíve", a mieinket pedig fojtogatják. Nyíltan, pofátlanul zajlik a dolog.

Félek, ha bemegyek, úgy kitálalok, hogy vihetem is a lányt máshova. De ha tűröm, akkor meg magamat utlálom.

(Ja, lefele valszeg azért nyomják a mieinket, nehogy az égbe szökjön az osztályátlag, mert gondolom az is gyanús lenne.) De nekem így 7 év még baromi sok:(((((((((((

2008. jún. 14. 14:55
Nem feltétlenül szurnak ki a gyerekkel,de ha senki nem szól mitöl várunk változást????
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook