Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérehulló fecskefű szemölcsre fórum

Vérehulló fecskefű szemölcsre (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vérehulló fecskefű szemölcsre

1 2
2015. júl. 4. 16:48
Sziasztok! Nekem 4 éve jött ki a talpamon egy vírusos szemölcs, azóta fagyasztattam, kivágattam, s még több jött ki. Már volt 6 db. Most 2-t elkezdtem a vérehullóval kenni 4 napja. Befeketedtek, elkezdtem kapargatni. Jött már le a szemölcsből is, de még van. Nekem nem az egész fordult ki egyben, csak a teteje jön le. Azoktól kérdezném, akik már használták, honnan fogom tudni, hogy már az egész eltűnt? Már nem fog befeketedni? Mert úgy vettem észre, ha egészséges bőrre kenem, csak barna. Olvastam, hogy minimum 2 hétig kell kenni. Szándékozom addig kenni. De honnan tudom, hogy már nem az épp bőrt kenem? Mert az egyik már érzékeny. Előre is köszönöm! Bár nem tudom, olvassa-e még valaki. De azért megpróbálom. :)
49. cumus
2013. ápr. 13. 12:44
a vérrehullo fecskefü nekem 5 szemölcsöt tüntetett el a kezemen és a lábamon. nálam kb egy hét alatt használt, ennek van hat éve és azóta sem jött ki egy sem. Naponta többször kell a szemölcsre csepegtetni, amlyen sokszor csak eszedbe jut, egy párnap után elkezd barnulni a szemölcs. Amkor már láttam, hogy szárad a felülete, kicsit alákapartam és lejött egyben a kiszáradt szemölcs. Azóta szeretem ezt a növény és soknak adok belöle palántát. Télen kevesebb a leve, de akkor is van még a szárában. A férjemnek nem használt, de szerintem ö keveset is csepegtetett rá.
2011. aug. 12. 07:29
A vérehulló fecskefű nekünk nem használt sajnos.
47. Nagylány67 (válaszként erre: 46. - K.Anita)
2011. febr. 23. 14:31
szia, most olvastam, hogy szemölcsre jó a grapefriutmag csepp (naponta 2x3 kell bekenni)Viszonylag olcsó, és ha marad, akkor azt utána megihatod ( 20 csepp/nap ). Én szeptember óta használom a cseppet és még nem voltam náthás.Próba szerencse !
2011. febr. 23. 14:12

Sziasztok!

Használta már valaki a Wartner nevű ecsetelőt? Ha igen, mi a tapasztalat?

Kislányom talpán szemölcs van. Először Duofilm ecsetelőt használtunk, majd folyamatosan bőrdokihoz jártunk, de nem múlt el. Most vérrehulló fecskefűvel kenjük, nem nagyon látok változást. Wartnert ajánlották, de nem merem megvenni (5000 Ft.) mert ha az sem segít?! :-(

2011. jan. 10. 02:13

Szia!

Vérehulló fecskefű ilyenkor is van, viszont az a szép sárga leve amiben a hatóanyag is van az alig van benne, az inkább nyáron.

2011. jan. 9. 23:43

Sziasztok!

Hú, jó rég írtatok ide! remélem azért valaki bekukkant és válaszol nekem:

a kisfiamnak (4 éves) és nekem is vannak szemölcsök a kezemen. Érdekelne a vérehullató fecskefű, kipróbálnám, mert az orvos által írt ecsetelőtől elmúltak ugyan, de pár hét múlva több jött ki a kezünkön.Ilyenkor télen mit tegyünk?

2010. jan. 3. 12:32

Ja, még annyit, hogy előfordult, hogy felváltva használtam a Scholl tapasszal. Az ollót pedig minden alkalom után alkohollal fertőtlenítettem.


(Egyébként a gyógyszerekben is növényi kivonatok találhatók, csak higított formában, mert gyakran a gyógynövény koncentrátumok is allergiához vezetnek. kis mennyiségben gyógyszer, nagyban ugyanúgy méreg!)

2010. jan. 3. 12:20
Sziasztok! Nekem a talpamon volt 5-6 évig egy majdnem 1 cm átmérőjű szemölcs. Kezeltem mindenfélével, amit felírtak. Végül kivágattattam, de nem tűnt el. Kétszer lézeresen kiégettettem ezután, de még úgy sem múlt el. Használtam Scholl tapaszt. Vérehulló fecskefűvel tele van a kertünk, azzal is kenegettem, de nekem az sem hatott. Szerintem egyénfüggő ez is, hogy kinek mi hat. Én is rátaláltam arra, ami nekem tökéletesen bevált. A kezelés hatására 2 másik is kialakult ugyanazon a lábamon. De egy egész nyáron keresztül TEAFA olajjal kenegettem. Naponta többször. Reggel-este. A bőrt róla kisollóval vágtam, nem véresre! Egy nyáron át használtam. Először kicsit szokatlan a szaga, de meg lehet szokni. Nekem bevált. Azóta begyógyult a helyük. Fehér heg van a talpamon, de minimális, a bőr sima. És azóta végre nem fáj, ha ráállok. Bőrdokinak is mutattam, azt mondta, hogy elmúlt. Úgyhogy bátran ajánlom a TEAFA olajat!!
2009. aug. 15. 22:35

Sziasztok, szükségem lenne vérehulló fecskefűre, vagy legalább magra, és nevelgetném, vagy növényre egy cserépben. Olvastam, hogy szabadon is található, megnéztem a képét is, de nem találok. Vagy nem járok olyan helyen, vagy nem ismerem fel nem tudom. Aki tud segítsen léci. Én Bp-i vagyok, ha valaki tud "lelőhelyet", szóljon léci.

Köszönöm.

40. maud (válaszként erre: 37. - Georgina28)
2009. jún. 18. 09:43

kutyatej (pitypang)Legismertebb gyógyhatása a szemölcsök kiirtásában mutatkozik meg. Naponta háromszor kell bekenni a szemölcsöt a növény szárából kicsöppenő sárga nedvvel, mindaddig, amíg a szemölcs el nem múlik. Belsőleg csak keverékekben szokták alkalmazni sárgaság és egyéb májbetegség ellen. Megszárítva, porítva sebeket, bőrkiütést és övsömört gyógyítanak vele.

hidd el, első nap már megmutatkozik a változás. szemölcs kifordul, tele lesz fekete tüskével és leesik. próbáld ki, meglátod!!!

39. Edo13
2009. máj. 20. 09:44

Sziasztok!

Nekem a Duofilm oldat tüntette el a szemölcseimet.

Vény nélkül is kapható.

38. Georgina28 (válaszként erre: 36. - H.kingus)
2009. máj. 13. 14:20
na ezt kipróbálom, köszi!
37. Georgina28 (válaszként erre: 25. - Ferenczik53)
2009. máj. 13. 14:19
Kutyatej? az a pitypang ill.gyermekláncfű, vagy mire gondolsz, melyik növényre??
2008. nov. 30. 19:20
Szemölcsre nagyon jó a himalájai só, pontosabban a sószappan. Nekem lapos szemölcseim lettek az arcomon, elmentem bőrgyógyászhoz, azt mondta csak leégetni lehet, de utána is vissza fognak jönni, és heges is marad a bőröm. Ugyanezt mondta plasztikai sebész is. Utána néztem neten a dolgoknak, és megtaláltam a sószappant. Elkezdtem használni, és pár nap alatt teljesen elmúlt az összes, és nem is jöttek vissza azóta sem. Bőröm mindig száraz volt, de ez a "szappan" helyreállítja a bőr pH értékét, így a szárazság is megszűnt. Egyébként nem úgy használandó, mint a rendes szappan, csak az alakja és mérete olyan. Én mindenkinek csak ajánlani tudom. Létezik más formában is, pl étkezési só.
2008. júl. 10. 17:47
Milyen jo hasznos cikk!Jol megjegyzem a noveny nevet!Soha nem lehet tudni mikor lesz ra szukseg!
34. cirmesitompika (válaszként erre: 31. - Lianela)
2008. jún. 24. 12:15
aZ ANYAJEGGYEL NAGYON KELL VIGYÁZNI. INKÁBB NE PISZKÁLD.BÍZD SZAKEMBERRE, HA ANNYIRA ZAVAR.!
33. NÁgi (válaszként erre: 31. - Lianela)
2008. jún. 19. 20:52
Én biztos nem kenném rá, szerintem az teljesen más mint a szemölcs. Csak gondolj a pigmentanyagra ami az anyajegyben van, azt bíztos nem oldja meg, sőt.
32. NÁgi (válaszként erre: 12. - Boribakter)
2008. jún. 19. 20:45
Szia gyere a XX ker.-be a mediterrán lakóparkban rengeteg van onnan tudsz vinni cserépbe. De pszoriázisra és pikkelysömöre még nem hallotam, hogy használt volna.:-(
2008. jún. 19. 14:31
És anyajegyre jó lehet??? Erre kéne rájönni, hogy nem lesz e semmi baj belőle?!! :O az orvos biztos azt mondaná, hogy neee de ők sok mindenre mondják, hogy neee...
30. 5arany9 (válaszként erre: 27. - Dubadri)
2008. jún. 19. 11:45

Szia!

Én bizony jó egy hónapig kentem. És a megfekedett bőrt 3-4 naponta lekepartam, így fordult ki gyökerestől. A feketeséget pár nap alatt lelehet mosni.

29. 1366d1807f (válaszként erre: 27. - Dubadri)
2008. jún. 18. 17:35
Én 3-4x kentem be egy nap. Csak a szemölcsre kell kenni. Ha már nem kened, akkor másnap már nem lesz fekete, ha lesikálod.
2008. jún. 18. 11:20
Nálunk is bevált. Unokahugom háta tele volt szemölccsel, a doki leszedte, de több jött, szétszórtan. Erre bekentük, és 1 hét alatt az összes eltűnt. Kb 4-5 napig volt fekete utána. Azóta se jelentkezett.
2008. jún. 18. 07:53

Sziasztok!Meg tudná mondani valaki,hogy mennyi ideig kell használni, hogy elmúljon a szemölcs és,hogy mennyi idő alatt kopik le a feketeség?

Köszi a válaszokat!!!

2008. jún. 17. 21:48
Nekem is ettől múlt el a tenyeremen a szemölcs immáron legalább 15 éve. És nem nőtt vissza!!!
2008. jún. 17. 08:58

Sziasztok! Ritkán járok ezen az oldalon, de azthiszem ezen sürgősen változtatnom kell! :)

Az egészséges ételek, és alternatív gyógymódok, gyógynövények nagyon érdekelnek! Nekem nincs szemölcsöm, de sok embert ismerek akinek van, sőt sokakon segítettem már a "kutyatej" nevű vadontermő növény nedvével, ami az udvarunkon is megtalálható, de olvastam róla szórólapon is a megrendelhető növények között! Előfordult, hogy 4 ember gyűjtötte órákon át kis üvegbe a fehér nedvét, hogy a 300 km-re élő (tele szemölcsel) embert megszabadítsuk a kellemetlen, egyre terjedő szemölcserdőtől! Sikerült! A vérehullató fecskefűt nem ismerem, illetve nem azonosítottam, de biztosan megtalálom! Feltételezem, hogy azt az Alföldön is megtalálják, és hasznosítani tudják, én ajánlani fogom! Nem is értem, hogy ezeket a növényeket miért nem használják hivatalosan is! Érdemes lenne szabadalmaztatni minden ilyet, ha valakinek van pénze, ismerete, ezzel kapcsolatban.

Ahogy itthon állnak a dolgok, attól tartok, hogy mint majdnem mindennek, ennek is külföldiek aratnák le a hasznát, mi meg jó drágán megvásárolhatnánk, ha egyáltalán hozzájutnán!

Feltétlenül kellene egy olyan oldal, ahol összegyűjtenénk a már kipróbált, bevált gyógynövények, és hatásaik listáját!

Én még nagyon új vagyok itt, az időm is kevés, de szívesen részt vennék a felderítésben, kísérletezésben, stb!

Szép napot mindenkinek! :)

2008. jún. 17. 07:39
csak annit szeretnék irni füben fában az orvosság én már 15-éve probálom és eredmánnyel én is szaporitok itthon nagyon sok hasznos vagy gaznak hitt növényt.Inkább növényeket iszok mint mérget a gyogyszertárból.
2008. jún. 16. 08:58
Jó a cikked nagyon tetszik nem lehetne egy olyat csinálni,hogy többet írnál minden alternatív gyógyászati megoldásról beleértem a többi növényt.Mert nekem nagyon sokat segített már a természetgyógyászat.Köszi a cikket.
2008. jún. 15. 20:44
nekünk terem akertben, véletlenül pottyanhatott a magja oda, gyönyörű növény lett belőle, esedékes a használata is....jó, hogy eszembejuttatátok, hogy van :-)))
21. Szakál Mónika (válaszként erre: 18. - Cirmike80)
2008. jún. 15. 20:32
Szia cirmike80! Nekem is futószemölcs van a kezemen. Már mind a kettőn. Elmentem bőrgyógyászhoz írt fel kenőcsöt és nem történt semmi csak annyi, hogy allergiás vagyok arra a kenőcsre. Elmentem másik dokihoz, ő azzal, hogy ezek krémmel soha nem múlnak el, ezért lefagyasztotta. A héten voltam másodjára, mert még mindig maradt a kis gonoszokból. Most gusztustalan a kezem, mert csupa víz hólyag.Ha most sem múlik el, akkor kipróbálom ezt a növényt. Úgyhogy sok sikert neked és mindenképpen menj el vele bőrgyógyászhoz, de a krémben ne bízz!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook