Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 22 hónapos a kisfiam. Szeretném elkezdeni a szobatisztaságra nevelést. fórum

22 hónapos a kisfiam. Szeretném elkezdeni a szobatisztaságra nevelést. (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 19. 14:03
Barátnőmnek szerencséje volt. a kislánya 18 hónapos volt, amikor elutaztak afrikába 2 hétre. a meleg miatt pelust sem adott a kislányra, mondta neki, itt a bili, ha pisilni kell ide bele. negyedszerre már bele pisilt :DDDD azóta bilizik, sőt wc-zik, csak éjszakára ad rá pelust, meg, ha sok időre elmennek otthonról.
28. Dorka29 (válaszként erre: 26. - Drnéni)
2009. márc. 19. 14:01

Köszi a választ!


Blanka is felkéretőzik a wc-re, de nálunk eddig csak ennyi utal arra, hogy ott mi is történik. Akkor lehet, hogy még kicsit korai neki. Majd figyelem, meg játszunk wc-re menést a babákkal, stb.:)

2009. márc. 19. 14:00
Ja, volt egy mézesmadzag: imádja a Spongyabobot, de csak ritkán nézheti, viszont ha bilibe kakilt, fél óráig nézhette. Most már nem nagyon igényli.
26. drnéni (válaszként erre: 25. - Dorka29)
2009. márc. 19. 13:59

Én azt hiszem, jól csináltuk. Tulajdonképpen megvártuk a jelet, hogy készen áll rá: ez abban nyilvánult meg, hogy a kisállatait ügyesen vécéztette, és apa kedvéért elüldögélt a vécén, nagyokat nyögve (tehát biztosan értette, miről van szó).

Ezután már "csak" el kellett határozni magam - azaz nincs többé pelenka - és akkor ő is együttműködött. Most már csak elvétve vannak balesetek, 90 %-ban a bilibe megy a dolog (először a vécén próbáltuk, de észrevettem, hogy attól fél). Magától még nem szól, de ha ráültetjük, mindig produkál. Nem sajnálja már a kakit sem lehúzni a vécén. Eleinte hatalmas ováció volt minden egyes produkcióért, látszott, hogy büszke is magára. Ahogy írtam, egy napig tartott neki, hogy rájöjjön: a bugyiba nem olyan kellemes becsurrantani.

25. Dorka29 (válaszként erre: 21. - Drnéni)
2009. márc. 14. 15:30

Hogy haladtok?



Nálunk is az a helyzet, amit írtál, hogy pelusban, ruhában hajlandó csak a szűkítőre ülni. Néhányszor megpróbáltam fürdés előtt, amikor már meztelen, de tiltakozott, erőltetni pedig nem akarom (mondjuk nem is hagyná..).

2009. márc. 14. 11:46

Sziasztok!


Az, hogy a baba pelaja szaraz maradjon reggelig, az "alapkovetelmeny" a szobatisztasagra neveles kezdetehez? Mert mi nappal egesz jol hasznaljuk a bilit, de az ejjeli pela ollllyan pisis, hogy az kizart, hogy barki reggelig tudna tartani:).

Ja, mi 20honaposak vagyunk.


Mi a velemenyetek?

23. drnéni (válaszként erre: 22. - Cbc7d5fe99)
2009. márc. 2. 13:57
Én most nagyon elszánt vagyok, nincs pelenka és kész. (Persze alváshoz azért van.)
2009. márc. 2. 13:55
hali!!24 hónaposak vagyunk mi egyszer majdnem sikerült abbahagyni a pelusozást szólt mindíg de most megint abbahagyta,,,a lányaim mindkettő 2 évesen szobatiszta volt,,de nyáriak..
21. drnéni (válaszként erre: 19. - Drnéni)
2009. márc. 2. 13:35
A dolog jobban alakul, mint reméltem. Pénteken még 5 bugyit használt el, egyszer se ment bilibe az anyag. Másnap egy bugyi elég volt egész napra, minden pisi a bilibe ment (korábban soha, egyetlen egyszer sem!). Tegnap minden pisi és a kaki is a bilibe. Ma nagyon nehéz napja van, már két bugyit elhasznált, de lesz még jobb is, nagyon elégedett vagyok. Igaz, nekem kell bilire ültetnem, magától nem szól, de eljön annak is az ideje!
2009. febr. 17. 15:13
sziasztok, az én lányom 25 hónaposan hagyta el a pelust. egyik reggel nem engedte feladni a pelust, tehát maradt a bugyi.Pár napig bepisilt, nem szólt. megmondom őszintén én erőszakkal ráültettem a bilire. Azóta nem pisilt be, szól mindig ha pisilni vagy kakilni kell. Már csak az alváshoz való pelust kell elhagyni, de sokat iszik.
2009. febr. 17. 14:53

Na, én már el is untam a türelmes várakozást. Feb.28-án reggeltől nem adok rá pelust nappalra. Pár napig biztos húzós lesz, de remélem, bejön. A döntésnek az az apropója, hogy a leánykám tegnep lebukott: apuci kedvéért fél órán át próbálkozot a vécébe termelni (igaz, nem jött össze, de később pelenkába sem), tehát a kaka-pisi-hiszti csak nekem szól.

Egyébként az éjszakai felkeléseit is egy ilyen hirtelen felindulást követően sikerült egyik napról a másikra megszüntetni, remélem megint beválik. De szuper lenne!

2009. febr. 6. 13:39
Igen, tuti, hogy a gyerek dönti el, mikor lesz szobatiszta, az én leánykám pontosan tisztában van a folyamat lényegével (állatokkal, babákkal eljátssza), kontrollálja az ürítést (csak meghatározott körülmények között végzi el a dolgát), de vécébe, bilibe semmi pénzért nem hajlandó. Amíg nem jön a pisi-kaki, addig elüldögél a vécén, de ha jön - sutty, be a szobájába, anyát kicsukni, kisasztalon megtámaszkodni, azt' jó. Feladtam, várom, hogy megszelídüljön.
17. drnéni (válaszként erre: 3. - 8d17011552)
2009. febr. 6. 13:33
Hát ez nálunk nem jött be. Én nem csinálnám még egyszer: mi is pelenkával ültettük bilire, ennek már 6 hónapja, és egyeltalán nem engedi levenni magáról a mai napig. Ha levesszük, a világért nem ülne rá.
2009. febr. 6. 09:01

Érdekes,sok helyről hallom,hogy már egy éves korukra biliznek a gyermekek.A bölcsiben nemrég volt szülői.A dadák még nem találkoztak ilyennel.

Anyám szerint már 12 hónaposan,én is szobatiszta voltam.Fiam,és lányom is két év után lett szobatiszta.Talán,kényelmesek ezek a modern pelenkák.Ki tudja:))

15. Biske (válaszként erre: 13. - Margitnéni)
2009. febr. 6. 08:26
Szia, köszönjük! Kíváncsi leszek a kicsire mert ő kissé le van maradva. Nagyon lusta, mondjuk gyorsan felállt -6 hónaposan és 10 hónaposan ő is már ment- de beszélni az istenért nem akar. Vele gondban leszek szerintem.
2009. febr. 6. 08:09
Sziasztok! Fiam 19 honapos, O is utalja a pelust, es allandoan szedi le magarol. Nekunk mondjuk wc szukitonk van, nem is probalkoztunk bilivel. En du-nonkent veszem le rola a pelust es szol mindig, kiveve, ha nagyon elmerul a jatekban, hogy pisilnie kell. De O a masik veglet... wcre visz raul es nyomja kegyetlenul, par csepp es (persze ha kell pisilni akkor normalisan mennyiseg) orul, feloltozunk, kezmosas, lehuzzuk, lekapcs a villany, majd mielott becsuknam az ajtot vissza... levetkozunk , raulunk es nyom... azt mondtak itt nekem hogy ez az ujdonsag varazsa es elmulik... de nem :-))) ugyhogy minimum felora mire el tudom cipelni onnan
13. Margitnéni (válaszként erre: 11. - Biske)
2009. febr. 5. 22:29
Szia! Ez nem semmi! Ügyes a babuci!
2009. febr. 5. 22:28
Mi rögtön az állva pisiléssel kezdtük. Tetszett a gyereknek, hogy célozhat a bilibe. Semmi pénzért nem pisilt volna a pelusba, amikor felfedezte ezt tudományát. A kakival már nagyobb bajok voltak, annál ülni kellett, az nem volt olyan vonzó. Mondta is az apja, hogy "félszobapiszkos".
11. Biske
2009. febr. 5. 17:05
Sziasztok, az én nagy fiam 18 hónaposan lett szobatiszta. Megbeszéltük vele, h. ő már nagyfiú, próbálja meg a wcben elintézni a dolgát. -de ő már hetekkel előtte jelezte, h. most kell neki és nem igazán szerette magán a pelust. Egy nap alatt sikerült a szobatisztaság és este sem pisilt be. De ez nagy mázli, minden gyereknél más. Nekem szerencsém volt, de ő mindenben ilyen gyors volt.
2008. jún. 17. 18:13
NEKEM VAN EGY FIAM, EGY LÁNYON, NÉGY UNOKÁM, DE MINDEGYIK SZOBTISZTA VOLT SZERENCSÉRE ERRE A KORUKRA. PERSZE GYEREKE VÁLOGATJA.
2008. jún. 17. 17:39
Nekem 1 fiam és 1 lányom van, én úgy szoktattam le őket a pelusról, hogy kb fél óránként letoltuk a kis bugyit kinn az udvaron és próbálkoztunk, hamar leszokott a pelusról mind a kettő, a bilibe is ment néhány nap után
8. lufi
2008. jún. 14. 12:26
Próbálkozni szabad, de úgy is a gyerek dönti el mikor akar szobatiszta lenni. Én már feladtam, már felkészültem arra is, hogy szeptemberben nem megyünk oviba, mert urasága nem hajlandó eldobni a pelust. Aztán a 3 szülinapja előtt 2 héttel levette és azóta nincs pelus se nappal, se éjjel. Mindent kipróbáltam ami létezik trükk, rongyosra beszélhettem a szám, ő nem akarta még. Erőltetni nem szabad az a lényeg.
2008. jún. 14. 07:11

Zseby ötlete is nagyon jó,és lola pir-é is!

Az a lényeg hogy ne érezze erőltetésnek,sokat beszélni neki a dologról,elmagyarázni mindent,és így nyáron sokszor szabadon hagyni,pelenka nélkül!Én is most fogok vele próbálkozni,az én fiam is 22hónapos volt tegnap.Nem sürget semmi és senki,szerintem nyár végére lesz eredmény!

De vannak olyan pelusok is amik direkt leszoktató textil pelusok,sok jót hallottam már róluk,csak én drágának találom,nekünk az!Az én fiam sajnos még nem beszél,csak pár szót,de legalább jelzi ha éppen pisil,vagy ha kaka van,azt mondja is!Viszont a bili túl kényelmetlen neki és nem hajlandó rá ülni,de azt hiszem inkább puha wc szűkítőt fogok neki venni.Talán az jobb lesz!

6. lola pir (válaszként erre: 5. - 025c5b6977)
2008. jún. 14. 06:54
nekem 3-kislányom van és a szobatisztaságra mindig tavasszal nyár elején szoktam elkezdeni.Èn semilyen mü dolgot nem csináltam inkább csak sokat beszéltem mindegyik nagyon hamar rá szokott a bilizésre.Jó tanács minden gyerek más és igazán nics jó recept,de ne eröszakoskodjunk ez biztos tip.Megmondom Öszintén 2-éves korukra majdem mindegyik szobatiszta volt.Ja talán a bilit is eggyüt kell megnézni a gyerekkel,mert ezt is eggyüt vettük amire ö szivesen ráült és semi gond nem volt.Eröl csak ennyit.Jobb ötletem nincs.Üdv LOLA PIr
2008. jún. 14. 06:30

Az én kisfiam 21 hónapos, és én is próbálkozom már nála. Pancsi után (ha nem pisilt a vízbe) akkor rá szoktam ültetni a bilire. Még csak egyszer sikerült neki belepisilni, és nem értette miért örülök annyi ennek. Nekünk olyan bilink van ami csipog ha valami kerül bele. Hogy ösztönözzem egy pici vizet öntöttem multkor bele hogy hallja hogy csipog a bilije. Rá szokott ülni, mutatja is hogy honnan hova kéne menni a pisinek, de mondom még nem akarja beleengedni a pisit :)

Szerintem az is haladás hogyha kérdezem hogy hol van a pisi meg a kaki mutatja a pelusát, meg idönként mutogat a pelusára és olyankor kérdezem hogy oda pisilsz? és bologat hogy igen, tehát szerintem jó uton haladunk, és a köv. lépés hogy napközben is majd ráültetgetem (ha végre már nyári időt pordukál az időjárás) meg ha mutogat a pelusára és tudok olyan gyors lenni akkoris. Mindenesetre a bili kéznél van és előszokta venni, tehát tudja a funkcióját.

2008. jún. 14. 06:06

Engem anno a nagymamám szoktatott le 2 éves koromban, amikor a hugom született és elvitt magához. Az ő elbeszéléséből tudom. Nyár volt akkor is.

Amikor elhatározta, hogy leveszi rólam, akkor mindjárt levette és kész. Valahogy nem éreztem késztetést arra, hogy bepisiljek, hanem mindjárt szóltam, hogy kell. Éjszaka viszont 2-3 alkalommal is felébresztett, hogy kivigyen a WC-re.


Nem tudom, hogy ez Nálatok beválna-e.

2008. jún. 14. 04:01
A helyzet a következő így hamarjában két ötletem is támadt ami nálunk is be vált igaz nekem egyenlőre csak lányaim vannak.Tehát be viszed a bilit a wc-be és mikor illem helyre mész viszed magaddal a kicsi,nem kell rögtön pelenkát is levenni róla csak azt kell elérni nála,hogy rá üljön a bilire később lehet úgy is próbálkozni,hogy leveszed a pelust is.Van egy másik,hogy megkéred párodat amikor otthon van és van kedve hozzá menjen ő vele wc-re mutassa meg neki,hogy milyen egyszerű is a bilizés hiszen általában a fiúknál az apától eltanulás a sláger ő mind két módszert meg tudja mutatni neki a pisiléssel kapcsolatban,persze a nagy wc-zés is hasonlóan működik.Erőltetni nem szabad játékosan mutassátok meg neki milyen jó is,ha nem pelusba hanem bilibe végzi a kis és nagy dolgát.Ne zenéljen a bili mert az csak eltérítheti a céljától.Sok sikert,minél előbbi szobatisztaságot Kívánok.
2008. jún. 14. 01:25
Vannak jó ötleteitek?
2008. jún. 14. 01:25
22 hónapos a kisfiam. Szeretném elkezdeni a szobatisztaságra nevelést.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook