Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet enni és inni ha sok gyomorsavad van és fáj a gyomrod? fórum

Mit lehet enni és inni ha sok gyomorsavad van és fáj a gyomrod? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. dec. 29. 10:10
Nekem tökéletesen bevált a natur alga. 3 hét után eldobtam a gyógyszert és még a dokihoz se mentem vissza, úgy helyrehozott. (refluxom volt, mellette gyomorfájás fetrengésig) Azóta már azt sem tudom, milyen érzés a gyomorégés! :) 2010. február óta iszom.
2009. febr. 11. 08:48

glaubersos vizet: Hunyadiviz, Miraviz. Intersparban a legolcsobb.

Vagy Samarint: recept nelkul kaphato por, vizben kell feloldani

2009. febr. 11. 04:49
Inkább az a több, amit nem lehet. Zsíros, fűszeres kajákat. Nekem a tejtermékeket sem bírja, pedig gyógyszert is szedek rá rendszeresen. A szénsavas üdítőitalok, a gyümölcslevek ezeket is betiltották számomra.Inkább csirkehús, mint sertés. Teljesen megváltoztattam az étkezési szokásaimat, így most nincs gyomorégés, nincs sok gyomorsav, nincs gyomorfájdalom. A rengeteg szenvedés után megéri a lemondás.
2009. febr. 2. 10:26
Nekem rengeteg a gyomorsavam, ez orvosilag is meg van állapítva, és sajnos érzem is.Ami tilos:fekete kávé, cigaretta, kóla, és más szénsavas italok sem javasoltak.Az erős fűszerek, savanyúságok, és paradicsom, az amitől elvagyok tiltva.Mindig hordok magamnál reni antacidumot, az egy-két perc alatt megszünteti, és annyit lehet bevenni belőle ahányszor csak szükség van rá.Azon kívül kaptam savlekötőket, de ezt már csak receptre adják.
2009. febr. 2. 10:22

9.8 Ph értékü Tiszafüredi lugos viz


www.tiszafuredilugos.hu

2009. jan. 13. 08:54
Én ajánlanám neked a salvus vizet,nemtudom hallottál e róla de nálunk apukámnál,és a nagymamámnál is bevált,a maminál már gyomorfekély is kialakult amikor hallottunk erről a vízről és elkezdte inni persze nem ez gyógyította meg de a gyomorsav ami minden ese lefekvésnél feljött neki az teljesen elmúlt.
52. Jekaterina (válaszként erre: 49. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 13. 03:52
Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy nem lesz jó.14 éves korom óta küzdök gyomorproblémákkal. Mára gyógyszert szedek rá és így is fáj. Január 3.-a óta nem eszek savasító ételeket, hanem inkább lúgosítóakat. Sok zöldség, szinte semmi tejes dolgog, szinte semmi sertéshús,semmi zsíros,semmi fűszeres. Azóta még nem égett a gyomrom. Elég brutálisan hangzik ez a sok megvonás, de elegem volt éjszaka arra riadni, hogy a torkomon vagy ami rosszabb az orromon jön fel a asv. Semmi sem segített. Hiába raktam magasabbra a párnámat, hiába nem ettem késő este.Úgy vagyok vele,valamit valamiért. Lehet ha az elején teszek valamit az ügy érdekében, nem kell ilyen messzire mennem, ilyen drasztikus életmódváltást csinálni. DE: legfontosabb az egészség.
2009. jan. 12. 21:33

Sziasztok


Már jeleztem hogy a kemo és sugár miatt nagyon tönkre ment a gyomrom és a nyálkahártyaSokat szenvedtem de egy barátom ajánlotta azt a gyógyitalt amit ma is iszok mostmár a 4. üveggel 1 les kiszerelés és nincs benne alkohol és tartósitó szuperul vagyok és mindenevő lettem a kondicióm remek Volt hogy az orvosig sem tudtam elmenni úgy fájt hányinger stb Sajna egy ami nem jó hiztam de mindent ehetek pedig a nexiumot is szedtem Ez bevált de a neve le van védve csodaitalnak neveztem el


szép estét

2009. jan. 1. 19:52

Én inkább abban tudok neked segíteni hogy mit ne! Nekem nagyon sokat romlott az állapotom a paradicsomtól, csokitól, paprikától. Illetve kicsit magasabb párnán aludtam, nem teljesen vizszintesen, nekem ez is sokat segytett.

Jaa és a táskámban mindig volt valamilyen keksz általában háztartási.

49. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 44. - Venes)
2009. jan. 1. 13:27
Ettől a baromságtól a fölös gyomorsava nem fog megszűnni de gyomorfekélye az lesz.
48. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 45. - Ica31)
2009. jan. 1. 13:21
Megvárod amíg felmaródás lesz? Akkor már nehezebb kezelni.
47. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 24. - 9778ca1817)
2009. jan. 1. 13:19
A gyomorsav túltengésnek semmiféle savasodáshoz nincs semmi köze. Ezt a lúgosítást el kellene felejteni mert káros. A savlekötők nem lúgosítással kötik le a savat. És nem a lekötést kell erőltetni hanem azt hogy felesleges gyomorsav képződjön.Nagyon jó gyógyszerek vannak.
2008. dec. 15. 14:55

a tej álltalában segít. meg a reniann tablett:)

aztán lúgosíts egy kicsit. herbáriákban bioboltokban egy áron van a "hozzávaló"

45. ica31
2008. dec. 15. 14:50
nekem is sokszor ég a gyomrom,el is mentem a körzeti orvoshoz aki gyomortükrözésre küld.De még nem mertem elmenni,de elöbb utóbb muszáj lesz.
44. Venes
2008. dec. 15. 14:36

Ajánlanám a makrobiotikát, de a kevésbé elszántaknak meg a www.napfenyes.hu oldalt. Ott a bal oldali menüben van egy olyan, hogy ,,Életmód, gyógyítás->táplálkozás". Itt van egy cikk a sav-bázis-ról, és annak javaslatok is.

Aki nagyon savas, annak ajánlom, hogy egy ideig csak lugosító zöldségeken és kölesen éljen.

2008. okt. 27. 15:24
elfelejtettem mondani, az orvost is látogasd meg.:)
2008. okt. 27. 15:22
2008. okt. 27. 15:21
Keress rá a chron és reflux betegségekre a google oldalon,kiad neked egy csomó lehetőséget, mit ehetsz.
2008. okt. 12. 18:59
a kekszről hallottam. folyadéknak? talán valami savmenteset.
39. enci2
2008. szept. 6. 14:19
Hát, az egyik barátnőmnek a kólától van sok gyomorsava.... Nekem mindíg azt ajánlották, hogy egyek sok kekszet....
38. cini76 (válaszként erre: 36. - Tinendo)
2008. jún. 27. 15:19
és mi a vélaménye rola? neki segítet? fogyot is töle?
37. cini76 (válaszként erre: 24. - 9778ca1817)
2008. jún. 27. 15:18

sziasztok :)

ok utána nézzek de pontosan hol? tudnál ajánlani pár oldalt? eddig csak kész termékekel találkoztam .:(

köszi :)

36. tinendo (válaszként erre: 30. - Cini76)
2008. jún. 20. 05:58
Én nem próbáltam még ki, csak a bátyám, neki használt.
35. Venes (válaszként erre: 33. - McKenzi)
2008. jún. 18. 10:09

Látod, látod. :) Nekem tényleg orvos mondta, hogy ebből az esetből van több, ez a ,,normális". Sokaknál azonban nem külsőleg jön ki a tejre és tejtermékekre való allergia, hanem belsőleg és csak évek múltán derül ki, ha kiderül, hogy olyat fogyasztottak, amit nem kellett volna.

Egyébként vércsoportok terén a B-seknek ajánlják, ha jól tudom. Én B-s vagyok, s bár tudom hogy nem jók a tejtermékek, de a mindennapi joghurtom és sajtok nélkül nehezen tudnék meglenni. :) Tejet utálom, mindig is utáltam...és igazából csak a tejjel vannak nagyobb problémák, a többivel csak kisebbek. :)

De egy biztos, nem lugosítanak a tejtermékek és a tej.

34. cini76
2008. jún. 17. 21:04

ismeri valaki a green mix teát?állitólag lugositó .

kinek van tapasztalata erről a teáról?

üdv. mindenkit

33. McKenzi (válaszként erre: 27. - Venes)
2008. jún. 16. 21:17
Egyébként mikor atkins diétát csináltam, édességnek túrót ettem és kiütéses lett az arcom. Miután újra kevesebb tejterméket ettem elmúlt -úgy tűnik én is allergiás vagyok rá.
32. Minya
2008. jún. 15. 18:08
Jaj kimaradt hogy napi 1 szemet kell bevenni belőle
31. Minya (válaszként erre: 29. - Cini76)
2008. jún. 15. 18:07

Szivesen,ezeket csak most találtam én a 3. iszom mert ahoz kaptam meg mindent.Meg a doki írt fel gyógyszert amikor voltam a gyomortükrözésen a neve

Lansoptol gyomornedv- ellenálló kemény kapszula

30. cini76 (válaszként erre: 22. - Tinendo)
2008. jún. 15. 17:11
ez a Gyöngy-növényi tabletta használt is nálad vagy csak ennyhitette a panaszod?
29. cini76 (válaszként erre: 21. - Minya)
2008. jún. 15. 17:09
köszi a sok tea receptet.de ezek közül nálad melyik vált be ? mindegyiket kiprobáltad?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook