Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sikeres MLM hálózatépítők topicja fórum

Sikeres MLM hálózatépítők topicja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
874. AirMan (válaszként erre: 873. - Bodu)
2011. jan. 4. 09:19

Ha most a Facebook-on tetted volna ezt a hozzászólást, akkor lájkoltam volna. :)


Tudod az a gond, hogy az új belépők a belépőcsomagokkal, meg az oktatási anyagok megvásárlásával, stb. csak generál valamilyen forgalmat. Persze van ahol belépési díjat, tagdíjat, éves megújítást, stb. kell fizetni, ami néhol nem kevés összeg, de ez azért nem lehet annyi, hogy abból a szponzorvonal jól megéljen.


TIMI szerint: "Nálunk nem a forgalom után van a jutalék!" - tehát, forgalomtól függetlenül osztanak jutalékot, ami számomra elképzelhetetlen, mert miből is oszt a cég, ha nincs bevétele.


Jó lenne tudni, hogy milyen egyéb bevételi forrása van a termékforgalmon kívül!?

873. Bodu
2011. jan. 3. 10:04

Egyébként a legtöbb esetben,itt nem termék alapú rendszerről van szó(AirMan,ezért nem érted),hanem befektetésekről,unit linked biztosításokról stb,amikor a "visszaosztás" a már említett két új belépő által("hozz két embert!")elhelyezett,megkötött újforgalomból ered,magyarul az általuk generált,saját megtakarításaikat osztják szét,illetve ezek után képeznek jutalékot.Van ennek egy szép magyar neve:pilótajáték.

Persze a hozzászólók mindig kivételek(mert sajnos az utolsó pillanatig nem tudják mibe keveredtek),lásd:gyémántüzlet,különböző utazási játékok és még sorolhatnám,ezek azonban már termékalapúak.

872. Bodu
2011. jan. 3. 08:57

Igen,sajnos AirMannek igaza van.Amikor ezt hallom emberektől:"nincs havi zárás,nem a forgalom után kapsz jutalékot,és főleg a hozz be két embert",hát ott mindig megszólal bennem a vészcsengő.

Persze ne nekem legyen igazam,de már annyi ilyet láttam...

871. AirMan (válaszként erre: 869. - TIMI7110)
2011. jan. 3. 08:09

Ez számomra még mindig hihetetlen. Egyszerűen nem értem, hogy ha egy cég nem a forgalmazott termékekből származó nyereségét osztja vissza, akkor honnan a pénz, amit bónuszként kifizet?


Gondolj csak bele: ha Te egy gyártó vagy nagyker lennél, fizetnél folyamatosan magas jutalékot annak a kiskereskedőnek, aki épp, hogy kinyit? Ráadásul miből számolod a jutalékot, ha nem forgalmazol?


Egyszer lehet, hogy le kellene ülnünk, hogy elmagyarázd ezt a rendszert, mert nem fogom, hogy miből fizet, ha nincs termékforgalom, ha nincs bevétel, nincs nyereség...

870. wéva
2011. jan. 2. 22:58

Sziasztok!

Sikerekben gazdag Új évet kívánok mindenkinek.

Rég jártam ezen a fórúmon, most véletlenül bukkantam újra rá, jó látni, hogy fejlődünk és az MLM röl , is lehet végre jókat is olvasni egyre több fórumon.

Bele olvastam az előzményekbe is , valóban tudni kell segíteni azoknak, akik esetleg csak most, ismerkednek az MLM –el abban, hogy eligazodjanak ebben az MLM káoszban, ami most uralkodik , főleg az interneten.

További sok sikert mindenkinek.

2010. dec. 29. 17:53
Nálunk nem a forgalom után van a jutalék!
868. AirMan (válaszként erre: 867. - TIMI7110)
2010. dec. 29. 13:12

87 Euro ~ 20-30 eFt (attól függően, hogy az ÁFA-t számolod-e)


Ha ez bónuszod alapja, akkor igen karcsú a bónusz!

Ennek a forgalomnak hány %-át kapod?

867. TIMI7110 (válaszként erre: 862. - AirMan)
2010. dec. 29. 11:55
Igen forgalomnak lenni kell,87 euró havonta,de azt egyből tovább is tudod adni,és nem azon az áron amennyiért Te kapod!
866. AirMan (válaszként erre: 863. - Btunde7)
2010. dec. 27. 08:26

Céget úgy válassz, hogy először nézd meg, hogy a termékeit Te használnád-e szívesen, akár napi rendszerességgel. Ha ez pipa, akkor nézd meg a termék árát, azt, hogy hogyan lehet beszerezni, van-e konkurenciája, milyen a minősége, az ár-érték aránya, hány féle terméket forgalmaznak, azokat hol gyártják, hogyan szállítanak, vannak-e hivatalos engedélyek, termékleírások, van-e nyomtatott termékismertetője, nemzetközi üzletpolitikája (szabálykönyv, etikai kódex, stb.)...


Utána nézd meg, hogy milyen régi a cég, tőzsdén vannak-e, hány országban vannak jelen, esetleg mennyiből (és miért) vonultak ki, itthon milyen képviseletük van, hogyan néz ki az irodaház, a raktár, az előadótermük, stb.


Nézd meg, hogy ki(k) a tulajdonos(ok), kik vezetik a céget, milyen emberek érnek el sikereket és azt hogyan tették. Érdekesek az oktatási, képzési rendszerek, a könyv, CD és DVD kínálat, valamint a céges rendezvények.


Óvakodj a belépési és tagdíjaktól, a "kötelező" rendezvényektől és CD válogatásoktól!!!


Olvass utána, hogy a termékekkel hogyan vannak megelégedve az emberek, esetleg orvosok vagy egyéb szakemberek ajánlják-e a termékek használatát, van-e esetleg hivatalos tanácsadói csoport, akiket telefonon vagy e-mailben lehet bombázni a kérdésekkel.


A marketing terveket egyelőre még ne nézd, mert általában túl összetettek és elsőre nem biztos, hogy 100%-ban mindent értenél.


Amit nézz, hogy kihez csatlakoznál szívesen, kiben látod, hogy sikerre tudna segíteni. Azt az embert válaszd szponzornak, aki a munkád mellé leteszi a részét. 50-50% Én ezt az elvet vallom. Aki leteszi a részét, én spec. annyit teszek mellé (na lehet, hogy az elején néha többet is).


Az a fontos, hogy ha dolgozni kezdesz, legyen kire számítanod, legyen kitől tanácsot kérni, akinek a termék és üzleti tapasztalatára, vezetői tudására támaszkodhatsz. És persze emberileg is jöjj ki vele - ez nem biztos, hogy a legjobb barátnőd vagy barátod lesz!


Remélem, hogy tudtam segíteni! Sok sikert!

865. btunde7 (válaszként erre: 528. - AirMan)
2010. dec. 25. 17:47
És melyek ezek a cégek?
864. btunde7 (válaszként erre: 851. - TIMI7110)
2010. dec. 25. 17:11

Nekem is küldjétek el ,hogy ki melyik mlm-nél van;mert én még nem tudtam eldönteni.

köszi

863. btunde7
2010. dec. 25. 16:41

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni,abban hogy melyik hálózatépítő céget válasszam;amiben elkezdhetnék dolgozni.

Előre is köszönöm

862. AirMan (válaszként erre: 861. - TIMI7110)
2010. dec. 23. 15:34
Azt azért tedd hozzá, hogy forgalomnak természetesen lennie kell a csoportodban, mert akkor ugye honnan lenne a bónusz...
2010. dec. 20. 10:21
Szerintem ez cégektől függ,mint ahogy tapasztalod is,nálunk annyi ki kötés van,hogy hozzál be két embert magad alá!Ez benne a szép,hogy nem kell görcsölni a hó végén,hogy mennyi terméket adjál el,hogy meg kapd a jutalékodat!És ha már be hoztad azt a két embert,már akkor kapsz érte pénzt,és minden héten a számládra érkezik a jövedelmed!
860. edy86 (válaszként erre: 859. - TIMI7110)
2010. dec. 17. 17:21
Számomra ez nagyon fura, egyik cégnél van, másiknál nincs havi zárás..természetes, hogy az a könnyebbik járható út ahol nincs, mert csak idő kérdése mikor teljesited és hogy sokszorozza meg valaki a jövedelmét. De mi a tudományos magyarázat arra, hogy egyik helyen igy, másik helyen úgy?
2010. dec. 17. 15:04
Nálatok van havi zárás,nálunk nincs.
858. nutrilite (válaszként erre: 856. - AirMan)
2010. dec. 14. 12:31

"Természetesen nekünk is van (vezetői szinten) havi minimum, ami alatt a csapatbónuszt nem fizetik ki."



ami nem kevés :) a múltkor összefutottam egy vezetőtökkel, vmi bazi nagy Jeepje van, hallod, tele volt Touch dobozzal..:))) gondolom nem a piacra vitte..

857. edy86 (válaszként erre: 856. - AirMan)
2010. dec. 11. 12:32
Köszi szépen a választ, mostmár legalább képben vagyok.
856. AirMan (válaszként erre: 855. - Edy86)
2010. dec. 11. 08:05

Ez rendszertől függ, hizs minden cégnek más a marketing (visszaosztási) terve.


Nálunk 2 havi gyűjtő ciklus van, így ha az egyik hónapban gyengébb voltam, akkor a másikban ráhúzhatok. Természetesen nekünk is van (vezetői szinten) havi minimum, ami alatt a csapatbónuszt nem fizetik ki. (Inaktív vezetőnek nem fizetnek, a felette lévő első aktív vezető - szponzor - kapja a bónuszt.)

855. edy86
2010. dec. 10. 19:31

Köszi a válaszaszaitokat, erre is kiváncsi lettem volna előbb-utóbb, és most elnézéseteket kérem, mivel nem voltam elég pontos a kérdéssel. Én nem erre gondoltam amikor a visszaesésről kérdeztem. Az elmúlt alkalomkor amikor a szponzorom egy általam vitt vendégnek mutatta be a termékeket és a módszert amivel dolgozunk, elhangzott egy olyan mondat, hogy ha egy naptári hónapon belül összegyűl egy bizonyos pontérték, akkor ez és ez fog történni....erről ti mit tudtok? ha egy hónapon belül nem teljesitem azt a bizonyos pontértéket, akkor ugrik??


Üdv. nektek

854. TIMI7110 (válaszként erre: 852. - AirMan)
2010. dec. 9. 18:52
Köszi
853. edy86
2010. dec. 9. 18:48
szerintem ha igy elküldözgetjük egymásnak, akkor már ugyanott vagyunk mintha ide kiirnánk...
852. AirMan (válaszként erre: 851. - TIMI7110)
2010. dec. 9. 15:32
Elküldtem
2010. dec. 9. 11:37

Sziasztok!

Megkérdezhettem ki melyik MlM-nél dolgozik?

Privátban írjátok meg ha itt nem szabad!

Vagy ezt amúgy sem szokás elárulni?

850. AirMan (válaszként erre: 848. - Edy86)
2010. dec. 9. 08:38

Szia!


Természetesen volt, de már felfelé ívelő eladási adatokat közölnek globálisan és itthon is.


Az elmúlt évben globálisan 4,5%-os növekedés volt a gazdasági válság ellenére is. Sajnos ez nem olyan ütem azért, mint korábban, de növekedés!


Saját üzletemet nézve is érzékelhető volt pici visszaesés, de több munkával visszahoztuk és ismét növekvő pályán vagyunk. :)

849. trully26 (válaszként erre: 848. - Edy86)
2010. dec. 8. 22:32
Én a mi cégünknél folyamatos növekedést tapasztalok.
848. edy86
2010. dec. 8. 19:42

Sziasztok,


Kérdésem lenne hozzátok, a ti cégeteknél van visszaesés??? Erre lennék kiváncsi. Köszi előre is.

847. AirMan (válaszként erre: 846. - Bodu)
2010. dec. 8. 19:05

Szia!


Van itt élet, csak téma és idő kell hozzá! :)

Neked is boldog Karácsonyt!

846. Bodu
2010. dec. 8. 16:45
Na jó,mivel itt semmi nem történik,továbblépek.Boldog,békés karácsonyt kívánok minden MLM-esnek,kitartást,türelmet,hozzáértő mentort(szponzort,felső vonalat,vezetőt stb),és főleg alázatot a munkához,mert enélkül nem megy.
845. Bodu (válaszként erre: 840. - Edy86)
2010. dec. 7. 19:23
Sziasztok!Témyleg nem kötekedni akartam,ráadásul visszamenőéeg képes voltam elolvasni az összes eddigi hozzászólást,hogy nagyjából képben legyek.Villámon jól mulattam,valószínűleg egy irodai munkájához görcsösen ragaszkodó emberről van szó.Az viszont biztos,hogy a lécet nem verheted le már az elején...Én nagyon magasra tettem,talán ezért sikerült elérnem azt,amit elértem.(Egyébként örülök,hogy van végre egy fórum,ami kicsit előbbre mutat a méretbeli problémáknál...)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook