Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sikeres MLM hálózatépítők topicja fórum

Sikeres MLM hálózatépítők topicja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
2009. márc. 17. 13:26

A hozzáértés teljesen ember függő, a pénz visszafizetési garancia pedig szinte már minden boltban megtalálható.

18 évesen, még balga fejjel, tele lelkesedéssel én is be léptem egy MLM cégbe. Teltek a hónapok, én pénzt akartam keresni, nem hobbiból eltölteni az időmet, de semmi tényleges dolog nem történt. Akik felettem álltak, elvileg (ők azt mondták), már kaptak visszatérítést az üzletből. Elmesélték, hogy mit fognak venni, csinálni, amikor a havi apanázs még nagyobb mértéket ölt. Több mint 10 év eltelt. Semmit nem valósítottak meg abból amit mondtak. Ha tényleg olyan sokat kerestek már akkor is, most még többet, akkor miért nem valósították meg az álmaikat?

333. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 330. - 7e70078a6a)
2009. márc. 17. 13:23

Érdekes vélemény ahhoz képest, soha egyetlen hálózatnak sem voltál tagja.


A másik, hogy miféle barátság az, ahol nem lehet azt mondani a másiknak, hogy ne haragudj, engem ez nem érdekel, nem kívánok vele foglalkozni, nem megyek el, de neked sok sikert kívánok?

Tudod, hogy a kapcsolatok nagy része - legyen baráti, munka, szerelmi - azon megy tönkre, hogy az emberek nem őszinték?


Egyébként mi az az L-féle hálózat?


Szerinted mi a munka? Nem támadás, kíváncsi vagyok rá.

332. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 331. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 17. 13:20

A hozzáértés nem hálózatfüggő, hanem emberfüggő. Azt hiszem Airman írta, s tökéletesen igaza van, van olyan ember, akire nemet kell mondani. A legtöbben ott szúrják el szerintem, hogy mindenkit be akarnak húzni a hálózatukba. Pedig a hálózatépítés nem való mindenkinek. Mindennek az alapja a kommunikáció és a hitelesség. Az az ember, aki megjárta már az összes hálózatot, nekem nem hiteles.


A pénzvisszafizetés tudomásom szerint mindengyikre igaz, bár én csak az flp-től, az amway-től, a flavonmax-tól vásárolok, s itt soha nem volt gond. Korábban az Avontól is, ott is szó nélkül visszaadták a pénzemet.

331. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 329. - 3e0ba54fb8)
2009. márc. 17. 12:56
A hozzáértés, és a pénzvisszafizetési garancia mennyiben "házózatfüggő"?
2009. márc. 17. 12:51

Pont most is van egy ismerősöm, aki belefogott a L.... féle hálózatépítésbe. Meghallgattam őt is és egy rendezvényre is elmentem a férjemmel, hogy ne bántsuk meg. Szóval a barátság kedvéért. Ne legyen igazam, de jól tudom, hogy szinte semmit sem fog elérni, mint annyian mások ezzel a (nevezzük) munkával. (Bocsi, de én nem tartom munkának.) Ez az ember iszonyú nagy munkabírású, szorgalmas ember. A saját munkáját azért szorította visszább, mert az a mg-ben van és ott most nagyon rosszak a körülmények.

Az előadáson nem sok kérdést tettem fel a rendszer működésével kapcsolatban mégis feladtam nekik a leckét. Szerintem sok a duma, kevés a munka az MLM-nél.

329. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 328. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 17. 12:45

Dehogynem kérdezted :)))


Szerintem az,hogy akitől a terméket veszem, valóban ért hozzá. Feltéve persze, ha komolyan gondolja, s valóban eljár képzésekre, hajlandó befektetni az üzletébe - leginkább időt, s energiát. Ha nem vagyok elégedett a termékkel, visszaadhatom, visszakapom a pénzt, vagy helyette mást. Nyilván nem akkor, ha ebből sportot űzök. Ez nem igaz a nem hálózatos kereskedelemre.


Friss példa: felkeltette az érdeklődésemet egy kozmetikum - patikában, s bioboltokban kapható, megjegyzem nem olcsó. Az interneten megnéztem a honlapot, gondoltam veszek. Bementem a patikába, egyetlen kérdésemre sem tudtak meggyőző választ adni. Bementem a bioboltba, a nő a terméken lévő szöveget olvasta fel. Nem vettem meg.

328. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 325. - 3e0ba54fb8)
2009. márc. 17. 12:37

Valamivel többet. Igaz, hogy én nem hálózatban csinálom :D Hetimea önként osztotta meg, nem kérdeztem.

Máshogy próbálok közelíteni. Mi az előnye a hálózatos kiskereskedelemnek a nem hálózatoshoz képest? Arra gondolok, hogy megveszem a nagykertől/gyártótól, és eladom. Mi az a plussz, amit az MLM ehhez hozzátesz?

327. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 326. - 7e70078a6a)
2009. márc. 17. 11:48
Igazad van, tényleg elég negatív hírnévvel bírnak a hálózatok. De kérdezd meg ezeket az ismerőseidet, hogy a saját szakmájukban mennyire sikeresek és elismertek? MLM hálózatokon kívül is csak azok érnek el sikereket, akik elhivatottak, motiváltak és szeretik azt, amit csinálnak. Ebből a szempontból semmi különbséget nem látok. Különbség ott van, hogy a hálózatban valóban mérhető a teljesítmény.
2009. márc. 17. 11:43
Én sok sikert kívánok minden hálózatépítőnek, de higgyétek el, hogy a legtöbb embernek már az MLM szó hallatára feláll a szőr a hátán. Van jó pár olyan ismerősöm akik benne voltak-vannak ilyen hálózatépítésben, de a szövegen kívül még semmi érdemlegest nem tudtak felmutatni.
325. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 322. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 17. 11:30

Te nem válaszolod meg a kérdésemet? Mármint hogy mit dolgozol és mennyit keresel vele, csak a másokéra vagy kíváncsi?

Tényleg nem piszkállak, csak összehasonlításként szeretném látni, hogy hetimea jobban járna pl. a te állásoddal? :)

324. Cszsuka (válaszként erre: 320. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 17. 07:48
Képzeld, ez is. Csak itt az is kereshet többet, aki legutoljára csatlakozott, nem csak az igazgató.
323. AirMan (válaszként erre: 322. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 16. 22:41

Nem azt mondtam, hogy a legnagyobb kereskedelmi forgalmat bonyolító üzletága, hanem azt, hogy a legdinamikusabban fejlődő.


Pont azért tud ilyen dinamikusan fejlődni, mert a részesedése a kereskedelemben ezeddig elenyésző.


Az általad írt sorban az is benne van, hogy ugye, hogy nem csinálja már mindenki - mert akkor a százalékjel előtt nagyobb lenne a szám!?


---

Azoknak, akik a "peremen" vannak, azoknak a fejük fölött újabb tölcsérek vannak, amiket segítünk szélesíteni - persze ha a saját csoportunkban vannak -, mert erkölcsi és anyagi érdekönk is fűződnek hozzá. Ez viszont a hagyományos kereskedelemben nincs meg. Áruld el, hogy hol van olyan munkahely, ahol az igazgató mindent megtesz azért - szakmai tudását átadva, sokszor a hétvégéjéről is lemondva -, hogy a beosztott munkatársa olyan képzett, sikeres és jól kereső legyen, mint ő maga?

2009. márc. 16. 21:45

"Az MLM - cégtől függetlenül - az egyik legdinamikusabban fejlődő üzletág."


A részesedése a kereskedelemben kb. 1%. Az MLM őshazájában, az USA-ban sem több ennél!

321. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 318. - AirMan)
2009. márc. 16. 21:40
Sík piramis vagy tölcsér. Majdnem ugyanaz. Minél szélesebb és mélyebb a tölcsér, szükségszerűen annál többen vannak a peremén.
320. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 317. - Cszsuka)
2009. márc. 16. 21:36
Az Ikarus tevékenysége összetett. Az csak csapatmunkában megy.
319. hetimea (válaszként erre: 318. - AirMan)
2009. márc. 16. 20:58
köszi , elraktározom :)
318. AirMan
2009. márc. 16. 20:53

Re hetimea 314:

Az FLP-t 1978-ban alapították, Magyarországon hivatalosan 1997. óta van jelen. A világ több mint 130 országában csaknem 9,5 millió disztribútor dolgozik ebben a hálózatban. Tehát egy több, mint 30 éves cégről beszélünk, mégis évről-évre csaknem 20%-kal nő a forgalma. Ez persze nem csak - és főleg nem - az újonnan nyitott országoknak köszönhető.


Az MLM - cégtől függetlenül - az egyik legdinamikusabban fejlődő üzletág.


Piramis téma:

A hálózatot inkább tölcsérnek kell elképzelni, aminek az alján az adott disztribútor áll, majd felülről nyitott kapcsolati rendszeréből az csatlakozik hozzá, aki akar. Minél szélesebb és mélyebb a tölcsér, annál nagyobb a forgalom, annál nagyobb a bónusz.

317. Cszsuka (válaszként erre: 315. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 16. 19:32

itt én is szeretném elmondani a véleményem.


Vegyünk egy átlagos ismert céget (mondjuk IKARUS,hogy ne számítson reklámnak). Ebben a cégben induljunk el alulról. Hány alkalmazott lehetett, aki sima beosztotti státuszban volt? Válasszunk egy számot, mondjuk 2000, csak a szemléltetés kedvéért. Ez a kétezer ember brigádokban és műszakokban dolgozott. Ha egy műszakban mondjuk 500 ember dolgozott egyszerre, s egy brigádban 50 ember volt, akkor a 2000 embernek volt kb. 50-60 közvetlen vezetője, akik brigádvezetők, műszakvezetők, osztályvezetők és kitudja milyen titulusban lévő emberek voltak. Ezeknek az embereknek is volt közvetlen főnöke, akik ellenőrök, aligazgatók stb. voltak. Őfölöttük pedig a két-három igazgatóhelyettes és egy igazgató "ült". Ez nem piramis?

Ráadásul itt valóban az keresi a legkevesebbet, aki a piramis legalján van...

316. hetimea (válaszként erre: 315. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 16. 19:00
amíg épül a hálózatod, sosem tudhatod, hogy hol lesznek majd az erős sarokköveid. Én olyan céggel dolgozom, ahol nincs megszabva milyen ütemben kell dolgozni frontra és mélységben, ezért nehéz úgy válaszolni, hogy csak általánosságban tegyem. Minden attól függ, mi a követelményrendszer, hogy haladsz te és hogy az embereid a csoportban..lehet, hogy a 3. vagy 4. szinten találsz egy olyan embert aki hozzád hasonlóan keményen dolgozik, és az is lehet hogy felette lesz aki feladja, ezért folyamatosan változik a hálózat felépítése.. a végén a sarokköveidből lesz A HÁlózatod, ami pénzt termel neked.
2009. márc. 16. 18:40
Arra gondoltam, hogy ha valaki alatt van mondjuk három ember. Ahhoz hogy ők is sikeres hálózatépítők legyenek, ő alattuk is kell lenni háromnak. És így tovább, ez exponenciálisan növekszik. Szükségszerüen legalul van a legtöbb ember. Ők is sikeresnek mondhatók?
314. hetimea (válaszként erre: 313. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 16. 18:35

..piramis...szerintem ez nem egy jó szóhasználat!!

Elég sok dolgunk van így is, azokkal az emberekkel, akik "lepiramisrendszerezik" az mlm vállakozást.

Egyébként nem értem a kérdésedet. Pl. itt van az Flp, több mint 10 éve( 14 ha jól tudom?? Airman?) a piacon, és vannak akik most csatlakoznak és sikereket érnek el. Szerintem nincs piramis alja, amíg a termék fogyasztható és minőségi és amíg vannak fogyasztók! márpedig lesznek, hiszen generációk nőnek fel újra és újra.

313. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 312. - Hetimea)
2009. márc. 16. 18:15
Kik vannak a piramis alján?
312. hetimea (válaszként erre: 310. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 16. 12:43
megint csak a számok :) hát.. az attól is függ, melyik céggel dolgozol, annak milyen az ütemterve és attól hogy milyen emberekkel dolgozol együtt. Lehet, hogy 2-3 ember van csak a frontodon, de azok olyanok, mint a rakéta, tele célokkal, lelkesedéssel és akarással..hatalmas üzletet csinálnak, míg az is előfordulhat, hogy 5-8-10 ember sem csinál akkora forgalmat, mint pl. az előbb említett 2-3 ember.
311. hetimea (válaszként erre: 309. - AirMan)
2009. márc. 16. 12:39

tökéletes a megfogalmazás.. az út maga az ajándék és a boldogság, amíg elérsz az anyagi jólétig,gazdagságig. Amikor megérkezel, rájössz, hogy a pénz nem is olyan fontos, annál inkább az, amit közben megszereztél!!

De ezt csak akkor érti meg az ember, ha benne van és azon a folyón evez, ahol a többi hozzá hasonló is. Addig csak üres szavaknak tűnik..

310. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 308. - Hetimea)
2009. márc. 16. 12:36
Átlagosan hány embernek kell lenni "alattam" a különböző szinteken, hogy azt mondhassam sikeres hálózatépítő vagyok?
309. AirMan (válaszként erre: 307. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 16. 12:22

Ha egyedül csak a pénz motivál, akkor az MLM nem neked való!


Én is azt hittem az elején, hogy a pénzért, a plusz jövedelemért fogom csinálni. Ma már rájöttem, ill. már rég rájöttem, hogy a pénzért egyedül nem lehet csinálni, mert ha épp kevesebb jön, mint amire számítottál, akkor csalódsz és elveszett a motivációd. Ha a céljaid között van olyan, amit pénzben lehet kifejezni - ez természetes -, az nem baj, de az ne legyen a célod, hogy a jövő hónapban keressek X-et, utána már Y-t, utána pedig XX-et, stb. stb.


Gyűjtsél házra, kocsira, hajóra, utazásra, életbiztosításra, befektetésekre, a gyerekeknek jobb sulira, nyelvtanfolyamra, könyvekre, személyi fejlődésre, de magát a száraz pénzt ne tekintsd célnak, mert el fogsz veszni!

308. hetimea (válaszként erre: 303. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 16. 12:11
minden "rendes" mlm mögött egy megbízható termék áll, így a jutalékkifizetés is ebből adódik, csak a termékforgalomból. Ha emellett jó vezető vagy, és odafigyeléssel vezeted a levállt csoportjaidat, akkor a te segítségeddel az ő forgalmuk is nagyopbb lesz, ami álltal a te passzívjövedelmed emelkedik. Terészetesen az aktív építés szakaszában a passzívhoz folymatosan hozzájön a mindennapi munkád aktív jövedelme.
307. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 306. - AirMan)
2009. márc. 16. 08:57

"Csak pénzben kifejezett sikerről vagy egyéb sikerekről is szeretnél hallani?"


Csak a száraz anyagiakról. :)

306. AirMan
2009. márc. 16. 08:14

Huhh, ezek jó kis csörték voltak. Egy ideig nem néztem a történéseket, de most jó visszacsöppenni, mert felélénkült a topic.


Re KeA 302:

az MLM nagy előnye - és egyben a hátránya is -, hogy bárki elkezdheti nemtől, kortól (18+) és iskolai végzettségtől függetlenül. A felelősség én úgy hiszem, hogy a szponzorokon van. Én pl. nem szponzorálok olyan embereket, akiket magam sem tudok felvállalni.


Re tücsimücsi 298:

az MLM-ben ha belenézel, nem a kőgazdag emberek vannak többségben, hanem az átlag felett élő, szorgalmas, kitartó fogyasztók és munkatársak. A mondatban benne volt, hogy miért élnek az átlag felett. Ja, és nem kezdte mind így! Ezt el kell sajátítani, meg kell tanulni, meg kell érte dolgozni. Nem kell, hogy tele legyen az ismerősi köröd multimilliomosokkal, sőt, hozzájuk hiába is fordulnál. Egyszerű átalgembereket keresünk, akik többek és egészségesebbek akarnak lenni, mint azok, akik csak a körülményeiket szidják, de maguk nem tesznek ellene semmit.


Re Ipari gázkészülék szerelő 285:

Mit jelent számodra a siker? Csak pénzben kifejezett sikerről vagy egyéb sikerekről is szeretnél hallani? Ha utána nézel, hogy mit jelent a siker, ki a sikeres vagy akár a gazdag ember, akkor meglátod, hogy nem mérnek mindent pénzben. Én már 3 éve foglalkozom az egyéb vállalkozásaim és a főállásom mellett MLM-el és azt tudom neked mondani, hogy egy képzésen a színpadon állni és 80-100 embernek előadást tartani, vagy épp 2 héttel ezelőtt a cégünk költségén Malagán és Gibraltáron sétálni, vagy nyáron Horvátországban pihenni a barátainkkal - szintén a cég költségén - egy 5*-os szállodában, esetleg a jó egészségünk, ez mind siker a számomra. Ha pénzben mérünk, akkor egy 100.000 -250.000 Ft-os plusz hóközi jövedelem szintén siker, főleg, hogy ha ez naponta max. 1-2 órát vesz igénybe. Mi a siker tehát?


Re Ipari gázkészülék szerelő 281:

Elhiszed, hogy az életben - a 8-10 órát dolgozó, fix fizetésesek körében - ez az arány még rosszabb? Csak állj meg egy kicsit és nézd már meg, hogy ügyeskedés, csalás, lopás és hazugságok nélkül, becsületes, fix fizetéssért dolgozó emberek közül hány százalék tesz szert kiugróan magas jövedelemre, hány százalék lesz milliomos!? Ez az arány egyenlő a nullával, hisz pont benne van az elnevezésben = fix. bér! Havi netto 80-100 ezer forintból esélyed nincs meggazdagodni!

305. Cszsuka (válaszként erre: 298. - Tücsimücsi)
2009. márc. 16. 07:28

"felhajtani vevőket"?


Szerintem, ha körülnézel az emberek között, s szóba állsz velük, beszélgetés közben kiderül, hogy ki mit használ, s mennyire van megelégedve vele.

Én azt gondolom, ha pénzt akarsz keresni, akkor nem vevőket kell felhajtani, hanem olyan embereket találni, akik szintén pénzt akarnak keresni- és találni..

Most, amikor ilyen nagy a veszélye annak, hogy a fix bérrel rendelkező embereket bármikor elküldhetik, a legnagyobb esélye az MLM-nek van.


Természetesen minden cégben más-más termék van, de azért a legfontosabbak mindenhol megtalálhatók. Vannak emberek, akik megszoktak egyfajta minőséget, s bármennyire is kevesebb a pénzük, ezt nem akarják feladni. Nekik érdemes megmutatni, hogy a minőség ugyanaz, az árak (esetleg) jobbak, s nem az a bizonyos áruházlánc keres azzal, hogy megvásárolta a terméket, hanem ő maga.


Nos, lehet, hogy bonyolultan fogalmaztam, de remélem, érthető.

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook