Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sikeres MLM hálózatépítők topicja fórum

Sikeres MLM hálózatépítők topicja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
454. AirMan (válaszként erre: 453. - 0bdfb427c6)
2010. ápr. 6. 21:34
Mit?
453. 0bdfb427c6 (válaszként erre: 452. - AirMan)
2010. ápr. 6. 19:11

keresztkérdés jön...


hogyan látod? :)))

452. AirMan (válaszként erre: 451. - 0bdfb427c6)
2010. ápr. 6. 09:42

Abban 100%-ig egyet értek, hogy ha valaki a hagyományos értelembe véve vállalkozik, akkor legyen neki annyi kockáztatni való, induló tőkéje (nem 150.000,- Ft), amiből hatékonyan el tud indulni és akár több hónapnyi negatív eredménnyel is minimum egy évig a piacon tud maradni.


Az MLM ebből a szempontból sokkal kedvezőbb, mert itt (a legtöbb cégnél) valóban elég ez a 150.000,- Ft induló "tőkének" ha hatékonyan akar valaki kezdeni, de természetesen megengedett ennél jóval kevesebb összeget is "kockáztatni".


Tudod, az a szomorú igazság, hogy nagyon sok háztartásban eleve nincs 150.000,- Ft megtakarított pénz, egyik hónapról a másikra élnek, így még egy 20.000,- Ft értékű termékcsomag megvásárlása is "kockázatot" jelent a számukra, mert azt a 20.000,- Ft-ot pl. a villany- és a vízfogyasztás kifizetésére használták eddig.


Persze most mondhatod azt, hogy egy igazi, üzleties, nagy fogyasztói és értékesítői hálózatban, s gyors eredményekben gondolkozó hálózatépítő nem őket keresi, nem tölti velük az idejét, nem "szöszmöszöl" velük.


Én csak annyit mondok, hogy ha egy ilyen sorsú ember elém akad, látom rajta, hogy akarja a változást, van "miértje" és hajlandó is érte dolgozni, akkor adok neki egy esélyt és még ha csak 20.000,- Ft-tal, apró lépésekkel is tud indulni, akkor is úgy tekintek rá és úgy viselkedek vele, mint egy leendő, sikeres üzlettársra.

2010. ápr. 4. 09:36

500 euro nem kockázati tőke :)

500 euro egy havi netto fizetés :)

450. AirMan (válaszként erre: 449. - 0bdfb427c6)
2010. márc. 31. 12:32

Nem mondtam, hogy Te veszélyezteted a megélhetésüket. Azt írtam, hogy én nem veszélyeztetem. Nem is sugallom, hogy ez jó módszer lenne, mert ha - a saját hibájából, lustaságából, az önbecsülésének hiányából vagy a céltalanságából kifolyólag - mégsem lesz sikeres, akkor ezt úgy is rám vagy a cégemre vetíti. A rossz hír pedig kb. 10x gyorsabban terjed, mint a jó, így ezt a lehetőséget én nem favorizálom.


Természetesen ha valakinek van ennyi kockáztatni való tőkéje és meg van benne a vállalkozói hajlam, akkor szorgalmazom, hogy gyors és már az elején üzleties kezdést csináljunk.


---

A hagyományos vállalkozásoknál sem értek egyet azzal, hogy valaki felvegyen több tízmillió forint hitelt egy hirtelen jött ötletre, s kezdjen bele valami olyasmibe, amit az előtt még nem csinált, amiről nincsenek pontos számításai, nincs kialakult piaca, háttere, stb. (Kölcsönből vagy hitelből én nem vállalkoznék, mert ha nem jön be, akkor az ember mehet a híd alá.)

449. 0bdfb427c6 (válaszként erre: 448. - AirMan)
2010. márc. 31. 09:13

NAGYON TETSZETT AZ ÍRÁSOD !!


de megint előjött: "én mások pénzét és életkörülményeit nem veszélyeztetem"


én igen? :)) miért is ? mert feldobtam neki egy lehetőséget, a kezibe adtam egy jövőképet?

szerintem én többet teszek, mit az okmányirodában a személyzet aki kiadja azt a szerencsétlen vállalkozói igazolványt !


a mi üzletünk...

nálunk nem kell vállalkozói, nem kell cégként belépni, hogy jutalékot vegyél fel !

nincs havizárás, mivel a marketingtervünk bináris alapokon nyugszik, és így akár naponta kapod a jutalékod ! Euróban, egy mastercard-ra !

a ceg minden egyes tranzakcióról ad digitális bizonylatot, ezt év végén összesítem, és szépen bevallom, majd kifizetem a 25-35%-os adót!

egyéb külföldről származó jövedelem rubrika :)

448. AirMan (válaszként erre: 447. - 0bdfb427c6)
2010. márc. 31. 08:35

Annyiban van igazad, hogy én mások pénzét és életkörülményeit nem veszélyeztetem azzal, hogy arra buzdítsam, hogy ha nincs megfelelő kezdő tőkéje, akkor kérjen kölcsön vagy vegyen fel hitelt, mert ez az üzlet máshogy nem megy, csak ha nagyban gondolkozunk.


Azt hiszem, hogy az MLM vállalkozásokat a legtöbben másodállásként, a meglévő munkájuk mellett csinálják és kezdetben vagy csak a termékekért vagy valami mellékes 20-50 eFt-ért "dolgozgatnak". Ha ez rendszeresen és tisztességesen minden hónapban megvan és elhiszik, hogy ez lehet több is, akkor mások bevonásával és a rendszer másolódásával ez az összeg a tízszeresére vagy a százszorosára is nőhet.


Természetesen vannak olyan vállalkozó szelleműek, mint Te is, akik kockáztatnak, bele rakják a kitartó munkájukat és gyorsan nagy sikereket érnek el. Viszont erre - ahogy írtad Te is - nem mindenki képes, ill. nem mindenki hajlandó. (Talán a képesség sokakban meg van, csak az önbizalom, a hit, az akarat és a kitartás hiányzik.)


Én sem kicsiben kezdtem és nem kapirgáltam sokáig a cégem marketing tervének az alsó lépcsőin, de ugyanezt nem tudom minden üzlettársamról elmondani, pedig mindenki tudja, hogy mi a módja annak, hogy ezt ők is megtehessék. Elárulom, hogy én is megtorpantam (megpihentem) anno egy olyan szinten, ahol havi 150-250 eFt-ot kaptam a főállásom mellett. Ez az összeg az akkori "agyammal" elkényelmesített - persze ma már nem tenném.


Egy szó, mint száz: a vállalkozó szellemű és hittel teli kulcsemberek mellett vannak és kellenek is azok az emberek, akik tudnak kicsiben gondolkozni, rendszeresen fogyasztják a termékeket, nem az üzleti lehetőség, hanem a termékek jó hatása miatt ajánlják és forgalmazzák is a termékeket, és nagy örömet jelent nekik, ha a saját fogyasztásukra elég jutalékot kapnak, vagy ha egyszer majd a bónuszkimutatásukon megjelenik egy 6 számjegyű jutalék.


---

Hogy tudod kivenni - legálisan, adózással - a jutalékodat ha nem vagy vállalkozó, vagy nincs céged? Milyen számla (szolgáltatás) ellenében fizet a céged havonta milliókat neked? Vagy bejelentett alkalmazottként dolgozik nálatok minden hálózatépítő? - Bocsánat, hogy ilyet kérdezek, de kb. 8-10 éve vagyok vállalkozó és nem értem, hogy miként tudsz kivenni havi milliókat egy olyan tevékenységből, amit papíron (számlán) nem tud a céged lefedni? Gondolom, hogy nem köttök havonta megbízási szerződéseket, mert az bárhogy is nézzük folyamatos munkavégzés lenne!?

447. 0bdfb427c6 (válaszként erre: 445. - AirMan)
2010. márc. 30. 17:42

ooops


"Már vállalkozó voltál amikor kezdtél? Csak azért kérdezem, mert különben nehéz kivenni a legtöbb cégnél a jutalékot, s így visszafizetni a kölcsön kért pénzt."


nálunk nem kell vállalkozói :)

446. 0bdfb427c6 (válaszként erre: 445. - AirMan)
2010. márc. 30. 17:40

nem marketing duma...ilyen a marketingterv vagy kompenzációsterv ha igy jobban tetszik!

ma a legkorszerübb ....dolgozni kell vele !


szerintem nekünk egy szemléleti különbségünk van...

én üzleti vállalkozásnak tekintem, te inkább "talán bejön" tipust képviseled...de ne legyen igazam :)


ha nem jön be, CSAK 10 ezret vesztettél...

az a 10 ezer is sok pénz !!! rengeteg embernek!!!


de fordítsuk meg.

mennyi ember kezdi el a vállalkozását banki vagy családi hitelel???


nos? garantálom 90% !

és azt is vissza kell fizetni, mert különben jön a behajtó!


egy biztos, a kulcs embereim mind megtermelték az indulási költséget az első hónapban !

aki nem, az nem dolgozott és nem csinált semmit!

445. AirMan (válaszként erre: 444. - 0bdfb427c6)
2010. márc. 30. 17:24

Sántít kicsit, amit írsz - bár marketing dumának nem rossz!


Már vállalkozó voltál amikor kezdtél? Csak azért kérdezem, mert különben nehéz kivenni a legtöbb cégnél a jutalékot, s így visszafizetni a kölcsön kért pénzt.


Ismerek egyébként a saját cégemen belül is ilyen csapatot, ahol "divat" a kölcsönből és a hitelből elkezdett és nagyon gyorsan felépített üzlet - sokan vannak, akik állítólag így lettek sikeresek -, de azt is tudom, hogy nagyon sok "MLM sérült" marad utánuk, akik elhiszik, hogy ha ők is felveszik a hitelt vagy a kölcsönt, akkor majd az ő ismerőseik is, meg az övék is, meg az övék is... és a sok nagy összeggel, nagy termékmennyiség felvásárlásával belépők után jött pontok igazgatói szintre minősítik őket 1-2 hónapon belül, és már az első hónapban akár 200-300 eFt-ot is kereshetnek.


Én ilyennel nem hitegetek senkit, mert nem hiszek benne.


Ha ez nálatok jól másolódik, akkor szerencsés vagy!

444. 0bdfb427c6 (válaszként erre: 443. - AirMan)
2010. márc. 30. 15:31

értem az érveid..komolyan...


de én pl kölcsönkértem az indulási összeget...nekem sem volt akkor ! de lehetőséget láttam abban amit megmutattak, utánajártam...belevágtam !

igen, az első 30 napban visszafizettem a kölcsönt a jutalékomból! de ez is volt a TERV / CÉL!


egyébként pontossan jól látod a helyzetet...


cd-k, könyvek, 2 napos...ha ez nincs meg, nem tudunk dolgozni ! ennek kell másolodnia ! talán ez a nagy hálozat titka :)

de én is ezt tanultam, a felsővezetőimtől...

443. AirMan (válaszként erre: 442. - 0bdfb427c6)
2010. márc. 30. 12:18

Neked csak az a "jelölt" aki százezres induló készlettel, az éppen nálatok meglévő oktató CD sorozat és minimum 2-3 könyv megvásárlásával nyit? Gondolom, hogy az ilyen jelölteket egyből be is tuszkolod egy két napos balatoni képzésre 18.700,- Ft-ért, mert csak ott kaphatja meg azt, ami őt előre viszi!?


Lehet, hogy az olykor 7 számjegyű fizetésed mellett már nem tudod elképzelni, hogy van olyan akinek még 10.000,- Ft kifizetése is fájó, ha nem látja, hogy meg is térül. Nem mindenki született vállalkozó, van aki alulról indul és küzdi fel magát.


Meggyőződésem, hogy meg kell adni mindenkinek az esélyt, aki haladni és fejlődni szeretne. Ha épp motiválni vagy tanítani kell, akkor szemrebbenés nélkül adok neki egy CD-t vagy egy könyvet, vagy leülök vele beszélgetni.


A kritériumaiddal egyet értek, én is ilyen cégnél dolgozom, de a frontomon lévő haladni akaróknak minden lehetőséget és eszközt megadok, hogy fejlődjenek és nőjön az üzletük, nőjön a forgalom.


Gratulálok egyébként a 3500 fős hálózatodhoz és a 7 számjegyű jövedelmedhez, de kérlek, hogy vezetőként néha képzeld bele magad a kevésbé tehetős, de szorgalommal dolgozni akaró - szerintem - jelöltek helyébe.

442. 0bdfb427c6 (válaszként erre: 441. - AirMan)
2010. márc. 30. 09:56

hát a 10K indulásnak is híg lesz a leve, az tuti :)

meg a kölcsönadom a könyvemet :))) meg a CD-t...:))


én ilyet nem teszek meg, csak jelöltnek adok kölcsön vmit..


igy sikerült egy 3500 fős hálozatot felépíteni...

és 7 számjegyü jutalékot ;)


nálam 3 kritérium van


1. 30 napos termék legyen (ujravásárlás)

2. termék legyen jó

3. végtelen mélységből jöjjenek a pontok

441. AirMan (válaszként erre: 440. - 81Krisztina)
2010. márc. 30. 08:45

Jó hír azért, hogy vannak olyan MLM vállalkozások, ahol már kb. 20.000,- Ft értékű termék megvásárlásával el tudsz indulni, s ha ügyes vagy, akkor már ezen termékek nagy része sem a Te pénztárcádat terhelik, ráadásul nem kell - feleslegesen - fizetned belépési vagy regisztrációs díjat, nem kell infócsomagot venni, meg ilyen hülyeségek.


A munkához egyébként nem kell nagy befektetés, mert egy spirál füzet, egy toll meg kb. egy-két termékkatalógus kijön max. 2.000,- Ft-ból. Sok cégnél - pl. az enyémnél - a legtöbb képzés ingyenes, a szakmai könyveket, CD-ket, DVD-ket kölcsön szoktuk adni az alsó vonalnak, és mivel a termékpartikat és az üzleti tárgyalásokat is - kezdetben - mi, szponzorok tartjuk az alsó vonalnak, így az esetleges bemutatóhoz szükséges eszközöket is mi biztosítjuk.


Aki igazán szeretne MLM üzletet, az akár 10.000,- Ft-ból is el tud indulni és hazugság az, hogy csak nagy pénzzel, min. 100-150 eFt-os befektetéssel lehet üzletet építeni. Az elhatározás, az akarat, a szorgalom és a kitartás többet ér - pláne ha van egy jó vezetőd, akivel meg lehet tervezni az üzleti lépcsőket és a napi munkát.


Célokat állítani, névlistát írni, meghallgatni egy-két kölcsön kapott CD-t, elolvasni egy szintén kölcsön kapott könyvet, 50 Ft-os termékmintákból kipróbálni krémeket, kozmetikai partin résztvenni, orvosi előadást meghallgatni, a tapasztalatok alapján személyesen meghívni valakit egy előadásra, ingyenes termék- és üzleti előadásra vinni a jelöltet, a szponzornak bemutatni a jelöltet, konzultálni, a jelöltet beregisztrálni az általa vásárolt termékekkel, stb... nem kerül pénzbe, csak időbe és szorgalomba.


Én bíztatlak Téged, hogy ha akarod igazán, akkor nézz szét az MLM cégek között és válassz olyat, ahol nem kérnek Tőled lehetetlent! Válassz olyan szponzort, akinek nem a pénzed, hanem a munkád és a kapcsolataidon keresztüli forgalomnövekedés kell. Ergo Te adod a kapcsolati tőkédet, ő az idejét és a szaktudását, amin keresztül forgalmat hoz létre az ismerőseidnél, amiből Te is és ő is jutalékot kap. Ez olyan egyszerű.


A gond akkor van, ha a gyors meggazdagodás reményében csak a belépésnél - kényszerből - másokkal összevásároltatott termékekből járó jutalékra és nem a havonta sok helyről, sok kis forgalomra, s az abból járó jutalékra épít valaki. Ez a mentalitás rontja el ennek az üzletnek a becsületét.


Egy szó, mint száz: keress olyan céget és olyan szponzort, aki tisztességesen, erkölcsi és anyagi érdekből fog segíteni Neked! Sok sikert!

440. 81Krisztina (válaszként erre: 438. - 0bdfb427c6)
2010. márc. 29. 16:49
na igen, sőt sajnos sok esetben asszisztensi munkaként hirdetik meg, vagy ha ők keresnek meg, akkor nem árulják el melyik cégről van szó, ilyenkor már koptatom is az emberkét. de a te példádból is látszik, pénzből lehet pénzt csinálni.. ha lenne pénzem én is beszállnék valamilyen vállalkozásba, de mivel nincs, így nem tudom elkezdeni.
439. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 437. - Tücsimücsi)
2010. márc. 29. 13:20
Ez szóbeszéd :o)). Amennyiben a NuSkin ketyeréről beszélsz, a valós értéket méri, de kizárólag a karotin szintet, ami csak egyetlen fajta antioxidáns.
438. 0bdfb427c6 (válaszként erre: 433. - 81Krisztina)
2010. márc. 29. 12:45

nos, igen ez az árverés !! sajnos még mindig rengeteg az amatőr az mlm-esek között !

jómagam is üzleti hálozatot építek, viszont soha nem munkára hívok meg embereket! egy üzletet ajánlok, saját üzleti vállalkozást, amit 500 euróval ellehet kezdeni, rengeteget kell melózni, ha azt szeretnénk, hogy üzletünk bevétele 7 számjegyü legyen ! ez nem otthonimunka, nem internetmunka, nem klubbozás, hanem egy kőkemény kereskedelmi hálozat felépítése! képzés és célok, álmok nélkül nem fog soha sikerülni...ezt is elmondom!!

437. tücsimücsi (válaszként erre: 436. - 81Krisztina)
2010. márc. 27. 12:26

Voltam.

Sőt olyat is hallottam, hogy az a műszer amivel nézik az antioxidáns szintet, direkt úgy van megkreálva, hogy senkinek ne legyen tökéletes az érték. Ezt csak hallottam, aztán hogy igaz -e vagy nem: passz.

436. 81Krisztina (válaszként erre: 434. - Tücsimücsi)
2010. márc. 27. 12:19
Te is jártál arra?:) igen az volt...
2010. márc. 27. 12:07

Rinocérosz üzletkötés


naggggyooon találó és őszinte... elég nagy rinocérosz bőr kell hozzá az bizti.

434. tücsimücsi (válaszként erre: 433. - 81Krisztina)
2010. márc. 27. 12:06
Ez ugye a N. S..n volt?:)
2010. márc. 27. 10:50
Nemrégiben voltam egy mlm-es előadáson... hát... maga az előadás érdekes volt, jópofa személy tartotta... de aztán mikor közölték, hogy kezdésből fizessek be 300.000-et (majdnem leestem a székről), és vállalkozóival kéne csinálni...hogy legális jövedelem legyen... mondtam a meghívómnak, hogy nane, nekem erre nincs pénzem, hiszen munkanélküli vagyok... majdhogynem elzavartak, hogy akkor itt nincs keresnivalóm... mert ha nem tudok ennyi pénzt szerezni, akkor nem is igazán akarok dolgozni.. hát nevetséges... ja és volt egy hölgy aki felajánlott ahogy bankban dolgozik, majd ő segít kölcsönt felvenni... hát mondanom sem kell, hogy milyen sebességgel távoztam... és utána még párszor zaklatott aki meghívott alig bírtam lerázni.... ja és az újsághirdetés úgy szólt: irodai munka...
2010. márc. 27. 07:26

őt azért simán kilehet hagyni...egy olyan embertől nem lehet tanulni, aki soha nem csinálta...vagy inkább nem lett sikeres benne..van aki csinálja és van aki tanítja, nos Bence az utobbi...a könyvei ok, nem magy szám...ő is egy olyan aki megakar gazdagodni az MLM-esek hátszelén!

btw, ahol jó a céges képzés, profi..ott nem kell ilyen szemináriumra menni :)

2010. márc. 12. 11:07

Kedves jelenlévők



Sajnálom a helyenként rossz tapasztalatot, elégedetlenséget és csalódott, sikertelen embert, akik a nagy pénz reményében kezdték meg pályafutásukat,

éppen ezért határoztam úgy hogy leírom a tapasztalataimat.

Közel három hónapja kezdtem el foglalkozni az internetes marketingel a Pentamaxnál.

Előtte pedig, ha az mlm-et vesszük górcső alá, egy a hagyományos "offline" értelemben vett cégnél voltam, amelyre most nem térnék ki, nem titkoltan azért mert az rossz döntés volt illetve a mostani helyem szabályai szerint tilos más cégek rossz színben való feltüntetése, tehát ezt nézzétek el nekem.

A történethez az is hozzá tartozik hogy hat évnyi hagyományos, én csak úgy hívom hogy "bejárós" munkahelyemen, ami történetesen egy Multinacionális vállalat volt, sikerült elérnem közel 80.000Ft havi fizetést és ígéretet arra hogy "ha így folytatom előre lépés lesz a vége" mert a teljesítményem, szorgalmam és így a munkám színvonala mindezt lehetővé tette volna, de csak volna.

Ahogy telt múlt az idő és ahogy az eredmények folyamatosan elmaradtak, kezdtem rájönni arra hogy ezek csupán üres ígéretek és ennek hatására eldöntöttem azt hogy vátani fogok, méghozzá az üzleti élet irányába mivel már ezen a területen van némi tapasztalatom.

Ekkor találkoztam a Pentamaxal, ahol azóta is tag vagyok és közel három hónap nem kevés idő és energia befektetése révén sikerült olyan szintre lépnem amihez a "bejárós" munkahelyemen hat év sem volt elegendő.


Gondolom most sokatokban megfogalmazódik a kérdés: Hogyan?

Nos, mindenek előtt azzal kell tisztában lenni hogy az élet bármely területén csakis és kizárólag úgy lehet az ember sikeres ha ezért mindent megtesz, ám ez nem minden esetben elegendő.

Egy hagyományos munkahelyen ahol azt, akkor és úgy kell tenni ahogy azt előírják nem biztos hogy sikeres lehet valaki még akkor sem ha adott esetben több rálátása lenne azokra a bizonyos dolgokra mint például a főnökének.

Szemben az mlm rendszerekkel ahol a siker egyedül csak rajtad múlik és senki máson.

Nem írja elő senki azt hogy hogyan, mikor és mennyit dolgozz azért hogy sikeres legyél, hanem inkább segítenek benne és azt gondolom hogy ezt egyetlen más területen sem kínálják fel tálcán senki számára.


És most egy kis segítség azok számára akik most kezdik.


Ha valaki mlm-el akar foglalkozni és adott esetben már ki is szemelte a leendő céget, néhány dologgal mindenképpen tisztában kell lennie.

Első és legfontosabb tényező hogy kell-e, és ha kell akkor mennyit, miért és mibe kell befektetni.

Ne engedjünk soha olyan ajánlatnak ami azt mondja hogy fektessünk be például 60.000Ft-ot egy olyan termékbe vagy szolgáltatásba amelyről csak keveset vagy semmit sem tudunk.

Az indulásnál a legtöbb esetben mindenképpen rá kell szánnunk egy bizonyos összeget de ez ne haladja meg a 20.000Ft-ot.

Amely cég ennél többet kér azt hagyjuk és inkább kezdjük el kicsiben illetve amikor már van kellő tapasztalatunk és tőkénk, akkor evezzünk csak mélyebb vizekre.


A második aranyszabály a javadalmazási rendszer.

Olyan ajánlatot soha ne fogadjunk el ahol az első öt-tíz percben nem látjuk át a juttatások mibenlétét illetve amelyek gyorsan sok pénzt ígérnek,

mert ezek legtöbbje csalás, sajnos ezt ki kell mondani mert igy van.


A harmadik tényező a leendő szponzorunk, azaz a közvetlen felettünk álló kolléga.

Fontos eldöntenünk azt hogy a nevezett egyénnel fogunk-e tudni együtt dolgozni vagyis próbáljunk a sorok közé látni, ismerjük meg.


A negyedik a termék vagy szolgáltatás.

Itt fontos a minőség az ár/érték arány hogy mekkora rá a kereslet és hogy van-e a piacon olyan termék illetve cég amely adott esetben már jobb módszerekkel lefedte a megcélzott célközönségünket.


Az ötödik a marketing terv, amelynél a közérthetőség és az átláthatóság a legfontosabb, nem térnék ki rá részleteiben mert ahány cég annyi féle stratégia.


Én magam ezeket az összetevőket tartom illetve tartottam fontosnak az indulásnál, remélem másnak is hasznára válnak, legalább annyira mint nekem, és remélem hogy soraim sokatoknak a segítségére lesz a jövőben, így tehát kívánok minden szakmabelinek illetve indulónak sok sikert és kitartást a céljai elérésében.

430. 3c0814215c (válaszként erre: 428. - Margo34)
2010. márc. 9. 12:25
A termék cseppet sem fontos, bármi lehet. Sőt, működik termék nélkül is. Csak az úgy már büntetendő.
429. AirMan (válaszként erre: 428. - Margo34)
2010. márc. 9. 10:53

Rossz hír: termék és termékforgalom nélkül nincs MLM üzlet és nincs jutalék sem! Ha lenne, akkor azt hívnák piramisjátéknak.


Jó hír: megbízható cég, jól hasznosuló és újra vásárolható termék, rendszeres termékhasználat és igazságos marketing mellett sok pénzt lehet keresni az MLM-ben.


Vannak ilyen cégek (én ilyenben dolgozom), csak meg kell találni őket.


Ha valaki "csak" fogyasztó, akkor neki a termék a lényeg. Ha valaki üzletet akar építeni, akkor a termékek fogyasztása mellett jó ha a marketingre koncentrál és olyan üzlettársakat keres, akik szeretnék fogyasztani a termékeket, de nem akarnak érte pénzt adni, ezér legalább egy minimális jutalékért hajlandóak beszélni a tapasztalataikról az ismerőseiknek, illetve a komoly érdeklődőket, üzleti vénával megáldottakat összehozzák a saját szponzorukkal.


Ennyi az egész!

428. Margo34
2010. márc. 6. 21:43

Szerintetek mi a fontosabb egy mlm-ben? A termék v. a marketing?


Nekem egyre inkább az a véleményem, h a marketing számít igazán. A napokban is találkoztam több ajánlattal. Wc papír, eü betét. Ezek olyan termékek, amit mindenki használ(betétet nők), de mégsem érzem azt, h csak ezért jobban menne az üzlet. Ppóbáltam már élelmiszerrel foglalkozó mlm-et, de hiába volt 50 tag, nem bírtak elkölteni havonta 15000 ft-ot. Pedig lássuk be, egy család szinte hetente ott hagy annyit pl. a tescoban.

Az emberek lusták. Akinek a termék kell nem fog üzletet építeni, sőt az sem biztos, h megveszi havonta, ha neki kell megrendelnie. Sokkal kényelmesebb, h "hozd és fizetek."Viszont ha vki üzletet akar építeni, akkor szinte mindegy h mi a termék, közösségi oldal, tapasz, vagy étrendkiegészítő...

Mert aki üzletet akar, az úgy gondolkodik, h úgyis lesz annyi jutaléka mint a havi aktivitás, sőt többis.

Ha valaki az eladásra megy rá, csak apró pénzt fog keresni.

Ezért aki üzletet akar építeni, annak mindenképpen olyan embert kell találnia, aki szintén ületet akar építeni...

427. Margo34 (válaszként erre: 406. - KokoA)
2010. márc. 6. 21:21

Kíváncsi volnék mi lett a vége a dolognak, kizártak, pereskedtél?

Melyik ez a cég?

426. medve 77 (válaszként erre: 425. - AirMan)
2010. febr. 24. 11:42
Jó utat és sok látnivalót kívánok
425. AirMan (válaszként erre: 424. - Medve 77)
2010. febr. 24. 08:05

Ohh, de jó, hogy van üzlettárs köztetek.


Mi is kedden megyünk és vasárnap jövünk, de mi repülőzünk, így max. a nagyobb városokat fentről látjuk. :O) Ha viszont már kint vagyunk, akkor mi is megtoldottuk a Rally napjait, így marad még 2,5 napunk városnézésre.


Jövőre biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog ha akarod, és akkor együtt fogunk utazni. Nekem ez a harmadik Rally-m és voltam 2006-ban az első Holiday Rally-n is mint friss Supervisor.

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook