Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sikeres MLM hálózatépítők topicja fórum

Sikeres MLM hálózatépítők topicja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
574. AirMan (válaszként erre: 560. - D7730acc0b)
2010. szept. 20. 09:20

Dale Calvert egy vele készített interjúban ezt mondta:


"Az MLM-ben a személyiség fejlesztés a legfontosabb. Ha te építed az embert, az ember építeni fogja az üzletet.


A legfontosabb, hogy az illetőt a megfelelő élethelyzetben találd meg, hogy ezt milyen módon teszed, egy elejtett névjeggyel, vagy egy hirdetés útján, vagy egy You Tube videón keresztül, az mindegy, az a lényeg, hogy a megfelelő ember lássa azt. Minél több embert találsz meg minél több módszerrel, annál nagyobb a lehetőséged, hogy megtalálod azt, aki téged keres.


Az MLM nem egy értékesítésről szóló üzlet. Ez egy emberépítő, vezetőképző üzletág.


A Network Marketingben olyan embereket keress, akiknek már teli van a hócipőjük azzal, hogy teli van a hócipőjük."

573. AirMan
2010. szept. 17. 15:19

A Hoxán más témához hozzászólva írtam a következőket, ami talán az itt lévő olvasóknak is jól használható:


"Bármilyen MLM cég reklámozását elhagyva - amit tilt a szabályzat - kicsit rávilágítanék azért az MLM-ben rejlő lehetőségre. (A vállalkozási formák összahasonlítását nem tiltja a szabályzat. )


1. szempont:

Hagyományos vállalkozás: több millió Ft-os induló tőke / MLM: néhány tízezer Ft-ért vásárolt termék a saját tapasztalatokért és a regisztrációért


2. szempont:

Hagyományos vállalkozás: logisztikai háttér kialakítása, raktár, iroda, üzlethelyiség bérlete (+ több hónapos foglaló), bútorzat, irodai eszközök beszerzése, biztosítás kötés, stb. / MLM: otthonról is végezhető munka, céges központi raktárak, céges, ingyen használható irodák és előadó termek


3. szempont:

Hagyományos vállalkozás: rengeteg pénzbe kerülő reklám, hirdetés, weblap, promóció, árengedmények, üzleti vacsorák, stb. / MLM: céges katalógusok, központi weblap, céges rendezvények, újság, termékminta, stb.


4. szempont:

Hagyományos vállalkozás: adminisztrációs informatikai programok vásárlása, pontos nyilvántartás, statisztikai jelentések, könyvelés / MLM: központi bónuszelszámolási rendszer, mely az interneten keresztül naprakészen követhető


5. szempont:

Hagyományos vállalkozás: a vevők megtartásáért folyamatos megújulás, arculatváltás, fejlesztés, új promóciók és marketing ötletek / MLM: céges fejlesztő háttér


6. szempont:

Hagyományos vállalkozás: folyamatos személyes jelenlét és közreműködés, vagy alkalmazottak foglalkoztatása, járulékok fizetése / MLM: több szintű fogyasztói hálózat, személyes jelenlét nélküli jövedelemszerzés


7. szempont:

Hagyományos vállalkozás: drága továbbképzések, konferenciák, kiállítások / MLM: ingyenes belső képzési rendszer, csapattréningek


8. szempont:

Hagyományos vállalkozás: többnyire ellenséges, de biztosan ellenérdekű versenytársak (kishal - nagyhal) / MLM: támogató céges háttér, segítő szponzorvonal, etikus üzlettársak, nagyszerű elismerési és ösztönző rendszer, folyamatos kihívások


9. szempont:

Hagyományos vállalkozás: mindenki fél belevágni, akinek kevés a pénze, mert nem mer kockáztatni, fél a változástól, fél a biztost a bizonytalanért feladni / MLM: nem kell feladni semmit, a megszokott élet folytatható, használni kell a termékeket, tapasztalatot gyűjteni, azt másokkal megosztani, az érdeklődőknek megmutatni, hogy hol lehet a termékeket beszerezni


10. szempont:

Hagyományos vállalkozás: minenki szeretné ha lenne pénze / MLM: aki nem tudja, hogy mit jelent az tűzzel, vassal írtja és mindenkit lebeszél róla, aki ismeri a rendszer előnyeit, az mindent megtenne, hogy mások sikerre vezetésével saját maga még sikeresebb legyen


Talán reklámmentesen jól összefoglaltam, hogy miért tartom jó lehetőségnek az MLM-et, persze ezzel lehet vitatkozni, lehet irtani, de ami tény az tény: egyszerű, hétköznapi emberek nem hétköznapi lehetősége az MLM, csak bele kell látni."

2010. szept. 17. 12:39

Az a jó az egészben,hogy aki tudja mi akar lenni és azon dolgozik,hogy az legyen,annak fle annyi energiájába se kerül,mint aki csak hezitál és panaszkodik,hogy mennyi baj van a világban!

A világ IGENIS jó,csak milyen szemszögből nézzük! Légy pozitív és akikkel dolgozol és találkozol egyre több lesz benne az olyan típusú embert,mint te magad.


Mindenki maga dönti el,mit akar az élettől!

571. AirMan (válaszként erre: 570. - 3f798ba22f)
2010. szept. 16. 08:32

Erről jut eszembe, hogy Hofi Gézának volt egy kórházas paródiája, ahol azt mondta, hogy "Ez egy zárt osztály. Én zártam be, hogy az a sok hülye be ne jöjjön."


Az átlag emberek, a szkeptikusok azt hiszik, hogy az MLM-esek egy külön kaszt, netán agymosott szektások, stb., miközben pont a lehetőségek felismerésével, a pozitív, céltudatos gondolkodással és kreativitással szabadul fel az ember az előtte élt, a poroszos oktatás, a munkahelyi félelmek, a politika és a média agymosásából, az állandó stresszelésből.


Ez olyan, mint amikor Neo a szabadságáról dönt és beveszi a kapszulát!

570. 3f798ba22f (válaszként erre: 569. - AirMan)
2010. szept. 16. 00:18

Ez így igaz, sok ember fél a lehetőségektól, de ez nem baj,mivel nem vagyunk egyformák,eddig én is féltem,most elkezdtem egy másik módszert használni, és láss csodát működik!

Az MLM poz. gondolkodású emberek közössége,akik változtatni akarnak és nem a csodát várják!

569. AirMan (válaszként erre: 563. - D7730acc0b)
2010. szept. 6. 08:37

:))) A hasonlat remek, kb. 2 hónapja tartottam erről egy előadást, ahol ugyanezt a példát hoztam fel.


Az előadás helyszínére mentem és közben megálltam megnézni egy a Nyugati téren szórólapozó eredményét, ill. az emberek reakcióit.


Valóban félelmetes az a közöny, ahogy az emberek többsége viselkedik ebben az esetben, sőt vannak, akiket kifejezetten bosszant, hogy valaki valamivel megkínálja őket.

568. Ninja88 (válaszként erre: 560. - D7730acc0b)
2010. szept. 4. 22:39

Fel a fejjel! Az elkeseredettség nem visz előre. Próbálj meg mindig optimistán állni a dolgokhoz.

Szerintem nem elég ha jó a termék. Fontos, hogy milyen csapatban vagy. Mennyire érzed jól magad közöttük, mennyi segítséget kapsz.

Az igaz, hogy ha nem jönnek az eredmények az lehervasztja az embert. Szerintem fontos a motiváció. Ami engem a legjobban motivál az az eredmény! És persze a szponzoraim.

567. Ninja88 (válaszként erre: 559. - AirMan)
2010. szept. 4. 22:31

Pontosan! Félnek a változástól!

A másik nincs a mai fiataloknak céljuk! Azért írom, hogy fiataloknak mert én is az vagyok (22). Nem egy olyan ismerősöm van aki reggel 6-tól este 6.ig dolgozik. Ez megy nap mint nap.

Ezt nem tartom egy jó dolognak. Emberek nem erről szól az élet. Mikor van idő a családra, barátokra, hobbira és saját magára az embernek. Sose! 30 évig dolgozik az ember a következő 30 évben pedig az egészségére költi a megspórolt pénzét. Ahelyett, hogy most elkezdeni foglalkozni az egészségével és mellette jövedelemre is szert tehet.

566. Ninja88 (válaszként erre: 558. - Herold_1)
2010. szept. 4. 22:21
Igen pont ez az, hogy sokan még tájékozódni sem szeretnének. Meg se hallgatják az embert, pedig ha végighallgatnák lehet más lenne a véleményük.
2010. szept. 3. 18:38
Ja és azt nem irtam,hogy elég régóta olvasom ezt az oldalt!
564. herold_1 (válaszként erre: 562. - AirMan)
2010. szept. 3. 15:07

Akkor arra is biztosan tudsz válaszolni,hogy miért van az,hogy barátaink,akik tudják,hogy mit csinálunk.Bele is néznek.Ráadásul nem is egyszer.Még egy nagyobb rendezvényre is eljönnek velünk,ahol sokmindent látnak,hallanak.Ráadásul azzal is tisztába lettek,hogy még jó pénzeket is lehetne vele keresni!...és a sokminden tudatában mégis azt mondják,hogy -kösz,de mi nem vagyunk olyanok!

Hát kérdem én ,milyenek? Földönkívüliek vagyunk ,vagy mi?


Sok ismerösünknek pl az a baja velünk,hogy az elörehaladásról beszélünk,nem a bajról!

Sok volt barátunk ezért morzsolódott le rólunk,mert mi olvasunk,nem a tv -t bámuljuk minden este,mert mi nem vagyunk normálisak,hogy nem nézzük a tv-t!

Legföképpen azért is néznek hülyének bennünket,mert nem a boltból hordjuk haza a sok cuccot,hanem a mi áruházunkból rendeljük meg öket!


Az MLM-nek én csak elönyéről tudok,nagyon régóta ismerjük a rendszert!Most simán vásárlók vagyunk,de amint tudunk,elkezdünk dolgozni is!

2010. szept. 2. 15:17

Én miközben elemeztem az elhangzottakat, azt vettem észre, hogy az MLM-re kapott reakciók leginkább a szórólapozással összehasonlíthatóak.


Hiszen régen, ha az ember felé nyújtottak egy szóróanyagot elvette, talán még el is olvasta, ma már sokan elrohannak ezek mellett, pedig lehet bennük minket érintő lehetőség.


Pl.: Barátnőm szórólapot osztogatott, megálltunk beszélgetni, és elmesélte, hogy sokan el sem veszik tőle, és akik elveszik rá se néznek hanem az első kukába kidobják, ránéztem a szórólapra és az egyik hangsúlyozom nem is drága szépségszalonba bármilyen kezelés árából 1000 ft-ot levontak a szórólap felmutatójának. (Én ki is használtam ezt a kedvezményt).

Nem hiszem, hogy ez a kedvezmény csak nekem jött jól...


Sokan annyira elzárkóznak mindentől, hogy az valami félelmetes... és ezt nem tudom hova tenni magamban.


Nincs napi 300 ft-juk az egészségükre, de van 700 ft cigire.

Nem foglalkozik vele, bár lát benne lehetőséget, csak mert a haverja szerint most spórolni kell (napi 300 ft-ot)....


Áh szóval nem értem én ezt, némelyik ember kifogásától forog a gyomrom...


Elnézést az indulatos levélért, de úgy éreztem ez muszáj leírnom.

562. AirMan (válaszként erre: 560. - D7730acc0b)
2010. szept. 2. 14:15

Tapasztalatom, hogy a "régi" telefonos meghívások és bemutatók szervezése már nem működik.


Ami nálam működik, az a személyes, spontán beszélgetés, az adott problémára való termékajánlás, majd az ezt követő üzleti tárgyalás.


Kétféle ember létezik:


1. mereven elutasít minden MLM rendszerben forgalmazott terméket, sőt magát a forgalmazót is


2. korábban mereven elutasító volt, de valami személyes ok miatt mégis befogadóvá vált


Meg kell találni azokat a "nyomógombokat" amik miatt az emberek befogadóvá válnak.


Ne akard a termékeidet eladni, a jelöltjeidet munkatárssá tenni, inkább hallgasd a környezeted állandó panaszkodását és azokon segíts az eszközeiddel, akik hajlandóak tenni a körülményei ellen és hajlandóak elfogadni a segítséged.

561. tücsimücsi (válaszként erre: 560. - D7730acc0b)
2010. szept. 2. 10:53

És miből gondolod, hogy veled van a baj? Hiszen a szponzorod tárgyalt. Ő mit mondott ezek után?


Egyébként sajna ez a helyzet...nem véletlen hogy sokan már külföldi vonalakat indítanának, mert itt már szinte senkit nem tudnak beszervezni.

2010. szept. 2. 10:44

Biztos velem van a baj... én találtam egy isteni terméket, amit tényleg boldogan ajánlok mai napig mindenkinek, mert tényleg jónak gondolom.

Na most ez a termék MLM rendszerben kapható...

Baromi lelkes voltam a szponzorom minden szavát ittam, jártam a képzésekre és úgy csináltam mindent ahogy mondták...

Eredmény 100 felhívott emberből 90 elküldött a sunyiba, 1 konkrétan leordította a fejem, pedig még csak nem is mondtam semmit, azóta nem hajlandó találkozni velem, 9 leült beszélgetni és utánna küldott el a sunyiba...Pedig a tárgyalásokat nem is én vezettem hanem a szponzorom...


Szóval én nagyon el vagyok keseredve

559. AirMan (válaszként erre: 557. - Ninja88)
2010. szept. 2. 09:26

Az a baj, hogy a legtöbb ember fél a változástól.


Egy része tudja, hogy az ami most van, ahogy most él nem jó, de nem mer, nem hajlandó változtatni a napi rutinján, nem hajlandó kilépni a kényelmi zónájából. Ezért inkább lemond az álmairól, a céljairól és éli a szürke, gondokkal teli életét.


A másik része (fiatal menedzserek a multiknál, bankoknál, könyvelő cégeknél, stb.) jelenleg jól keres, jól él, csak azt nem veszi észre, hogy mindezt 28-38 évesen teszi, többnyire család vagy komoly kapcsolat nélkül, remélve valami jó vezetői helyet, minden nap ugrásra készen, mobilját és laptopját még a nyaralásokra is magával víve, egyszerű XXI. századi rabszolgaként. Akkor lesz nagy gond, ha az adott cég leépít és mennie kell. Oda a teljes egzisztencia (céges autó, mobil, laptop, albérlet támogatás, kafetéria, céges bulik és képzések, repi mozijegyek, stb.). Nem egy olyan depressziós menedzserrel találkoztam már, akik azt hitték, hogy nélkülük nem is működne a cég, most meg ők nem tudnak működni a "cégük" nélkül.


Sokan sokfélék vagyunk, de egy dologban mindenki megegyezik: keressük a kényelmet és ha nem feltétlen szükséges, akkor nem szaggatjuk a hámot, hacsak nincs egy olyan álmunk, egy olyan célunk, aminek csak a gondolatától is libabőrös lesz az ember.

558. herold_1 (válaszként erre: 557. - Ninja88)
2010. szept. 2. 08:38

Szia!


Honnan is tudnák az emberek,hogy mi a jó,ha még tájékozódni sem akarnak! Természetesen tisztelet a kivételnek!!! :)

557. Ninja88
2010. szept. 1. 10:56

Sziasztok.

Miért van az, hogy elég sok ember MLM ellenes? Nem tudják mi a jó :)??

556. AirMan (válaszként erre: 555. - Alyz79)
2010. aug. 26. 08:03

Szia!


Egy új hálózat elindítása nem egyszerű dolog! A forgalmazók adminisztrálása, bónuszelszámolások, tájékoztató prospektusok, termékminták, a készlet állandó feltöltöttsége (növekedés esetén is), az állandó jó minőség megtartása, rendezvények és oktatások szervezése, bónuszon felüli elismerési rendszer, stb. stb. Ezek mind nagy kihívások egy új MLM cég életében.


Jól át kell gondolni, mielőtt belevágtok!

555. alyz79
2010. aug. 21. 10:02

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni töletek!

15 éve meglévő gyogynövény előállitÓ cégünk van, de a gazdasági vállság minket gyogynövényeseket is nyakon vágott.

Hálozatban szeretnénk a termékeinket értékesiteni

tovább.

Gyogyszertári központoknak szállitunk csak nagyker áron. Ezzel csak az a baj hogy gyogyszertárak szünnek meg és nyilnak ujjak, de a központok nem törödnek a reklámmal.

Akik még fent maradtak a rostán azok veszik akik meg nem tudnak rola, azok meg csak lesnek hogy mért kerül ennyire olcson a gyogytea ha bejönnek hozzánk a gyárba-hát azért mert akkora árréssel dolgoznak a gyogyszertári központok hogy a kiskereskedelmi árát is benyelik.

PL:Kamilla virág tea 50g nálunk 257 ft a gyárba ha bejössz hozzánk a gyogyszertári központ megveszi tölünk 350 Ft ért és eladja a gyogyszertáraknak 550 ért. . . számold ki

Na ezért szeretnék hálozatot épiteni, mert ez magyartermék kívánló minőségű és teljesen vegyszermentes és a nagyok teljesen elnyomják a fogyasztokat.

Nem vagyok reklámguru, cikkeket irok a külömböző

gyogynövényekröl és annak felhasználásáról.

Ha valakinek van erre a dologra épkézláb ötlete irja meg szivesen veszek minden jo ötletet.

üdv: alyz

Szép vénasszony nyarat mindenkinek

554. AirMan (válaszként erre: 541. - B0df80c74f)
2010. aug. 6. 07:58
Hova tűntél délifény???
553. xr1000 (válaszként erre: 552. - Szöke Zoli)
2010. júl. 30. 13:53

Szia Zoli,

Privátban ment a válasz.

2010. júl. 30. 13:02
Ja amit akartam: Tudtok valami jó ötletet, hogy ezt hol tanulhatom meg? Keresem, meg ajánlottak egy párat, de jó lenne valami stabil hely.
2010. júl. 30. 13:01
Sziasztok! Én pár hónapja kezdtem el az O Mi-t (Organics Mission) Elég jók a képzéseik, de én úgy érzem, hogy ezek főleg a termékekről, termékismeretről szólnak nem pedig arról, hogy hogyan építsem a hálózatom, vagy adjam el a hálózat építés ötletét valakinek.
550. xr1000 (válaszként erre: 549. - AirMan)
2010. júl. 19. 11:46

Köszönöm! Olvastam a korábbi hozzászólásokat. ;)

Magam is szakmabeli vagyok, sőt az általad is preferált cégnél igen jó sorszámmal rendelkezem. bár aktívan már nem építem az üzletet... :)

Az első hozzászólásomban említett rendszert nagyon ajánlják, bár eszemben sincs váltani semerre, csak kíváncsi vagyok mások véleményére is és úgy láttam, itt folynak értelmes eszmecserék a témában.


Én is mindenkit óva intek attól, hogy olyan rendszerbe fektessen akár egy perc energiát is, ahol munka nélkül ígérnek bármit is....

Az MLM és az MLM-en kívüli világ is úgy működik, hogy ha van befektetett munka/forgalom, akkor van jutalék/fizetés is. Ennyire egyszerű és nincs más mód...


Az említett rendszer védelmében el kell mondanom, hogy ők nem így reklámozták magukat nekem, csak azért írtam, amit írtam, mert már több olyannal is találkoztam (pl,utazásos sztori), ahol csak egyszer fizetsz be 60.000 és utána soha semmi dolgod és garantált a 2 millió... egyik ismerősöm erre vár január óta....


A lentebb vázolt paraméterekhez az én esetemben annyit fűznék hozzá, hogy ha megvan a megfelelő "szakmai" háttered és átlátod, mitől és hogyan működhet egy MLM cég, akkor nem feltétlen kell megvárnod, hogy elteljen az a bizonyos 5-8 év, hogy biztonságban érezd magad... Az pedig tény, hogy egy új rendszer indulásánál nem rossz dolog ott lenni. Ez természetesen nem garantálja önmagában a sikert... Mint tudjuk Berkics Miki sem az első 100-ban volt anno, hanem az első 2000-ben.


Dolgozni mindenhol kell a kérdés az, hogy hol, mennyit és milyen eredményért.. ;)

549. AirMan (válaszként erre: 548. - Xr1000)
2010. júl. 19. 11:20

Ezeknek ne higyj! Csak a lentebb felvázolt paramétereknek megfelelő cégek közül válassz!


Jó ha tudod, hogy szabályosan működő MLM cégben sem fizetnek jutalékot munka (forgalom) nélkül!


Természetesen ez a forgalom származhat korábban elvégzett munkából, hisz egy korábban behozott, jó fogyasztó önállóan is képes a raktárban, az interneten vagy a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül termékeket vásárolni vagy rendelni. Egyszer dolgoztál meg ezért a forgalomért, de mindannyiszor jutalékot kapsz, ahányszor a csoportodban az adott fogyasztó termékeket vásárol.


Ahol "nem kell csinálni semmit", nincs termékforgalom csak a beléptetett tagok után bónusz, na az a piramisjáték, amit messziről kerülni kell!!!

548. xr1000 (válaszként erre: 547. - AirMan)
2010. júl. 19. 10:01
Igen, ezt én is tapasztalom és persze mindegyik a legjobb és a leginkább nem kell semmit csinálni... :D
547. AirMan (válaszként erre: 546. - Xr1000)
2010. júl. 19. 09:43
0 infóm van róla, de ez nem jelent semmit, mert napról napra nőnek ki új MLM vállalkozások, csak az a kérdés, hogy meddig maradnak életben! ;)
546. xr1000
2010. júl. 19. 09:34

Sziasztok!


Bárkinek bármilyen info a point club nevű rendszerről???

545. AirMan (válaszként erre: 544. - Saguaro)
2010. júl. 19. 07:54

Privátban ment a válasz. :)


A cégen kívül a második legfontosabb a szponzor, talán még a termékeknél is fontosabb.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook