Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 2 hetes penészt konyharuhából hogy lehet kiszedni? fórum

2 hetes penészt konyharuhából hogy lehet kiszedni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. máj. 7. 07:18
ecetes ollóva ;)
2009. jún. 23. 13:02

Ollóval :D


Bocsi,nem vagyok ám ilyen,de ezt nem hagyhattam ki. :)

43. MelisUK (válaszként erre: 42. - MelisUK)
2008. jún. 23. 11:22
Ahol most élünk, arról még nem tudok nyilatkozni, mivel 2 hónapja élünk ebben a városban, itt már nem csak villanyt kell fizetni, mert a fűtés itt gázzal működik, viszont mindenki azt mondja, h sokkal olcsóbb gázzal fűteni, tehát a három havi számlánk nem lesz 170 font. Ahogy tegnap utána számoltunk és átlagot vettünk, úgy a három havi számlánk 50 font körül lesz, ami legmagasabb árfolyammal számolva is 20ezer forint. Nem is képzeltem volna, h ennyivel olcsóbb lesz, ha a fűtés nem villannyal, hanem gázzal lesz...
2008. jún. 23. 11:18

Valójában itt a házra/lakásra adót kell fizetni, ez fizethető havonta, negyed évente, fél évente, évente, ahogy szeretné az ember. Ez az adó egy évre kb annyiba kerül, mint egy átlagos havi fizetés (minimálbértől picit több), azaz kb 1000 fontról van szó, ami olyan 350-400ezer forint, tehát nem egy nagy összeg (itt). Ebben benne van az adó, a vízdíj és a szemétdíj. Ezen összeg fejében annyi vizet használhatunk, amennyire szükségünk van, nem kell pluszt fizetni. Tehát ilyen értelemben ingyenes a vizünk, de ha jól tudom, otthon is kell fizetni ház/lakás adót, plusz ezen felül van a többi díj...

Egyébként ahol régebben éltünk, ott számlát amit fizetni kellett, az a villany volt, plusz telefon és internet, ha volt valakinek. Villannyal fűtöttünk, villany volt a tűzhely is, vízforraló, kenyérpirító, mosógép, hűtő, vízfelmelegítés, stb. Itt a számlákat 3 havonta fizetjük, de a 3 havi villany számlánk 170 font volt, ami (árfolyamtól függően) 59500-68000 Ft. Ez az összeg nem havonta van, 3 havonta. Nevetséges, nem? Ez az összes számla 3 havonta. Emlékszem, még Magyarországon élve csak a fűtésre volt, h 40ezer forintot kellett fizetni havonta... A fizetés közelébe se ért az itteninek és a kiadások is jóval magasabbak voltak...

2008. jún. 23. 08:01
Nem dobom ki, azért sem :) így izgalmasabb, hátha én nyerek, és nem a penész.
40. supin (válaszként erre: 37. - Lufi)
2008. jún. 22. 12:35
Szerintem is...Dobd ki...
39. Luca széke (válaszként erre: 36. - MelisUK)
2008. jún. 22. 11:37

Köszi a választ, úgy teszek.

Víz ingyeeeen ? Szinte ingyen inkább nem ?

38. emagdi (válaszként erre: 36. - MelisUK)
2008. jún. 21. 20:18
ott ingyen van a víz? de jó nektek!:))
37. lufi
2008. jún. 21. 16:55
Dobd ki a francba és vegyél egy újjat 100ft-ért. Megkíméled magad a felesleges fáradtságoktól.:)) Szerintem:))
36. MelisUK (válaszként erre: 35. - Luca széke)
2008. jún. 21. 16:17

Inkább az ecetet rakd rá, attól tuti nem lesz baj. A domestostól lehet, h matt lesz, azt én a helyedben nem tenném rá hosszú időre.


Mi is szeretünk fürdeni, de egy más kultúrába csöppentünk bele, itt a legtöbb ember még életébe nem fürdött :) Pedig lóvé van dögivel és a víz is ingyen van.

2008. jún. 19. 18:02

Lehet, hogy ráöntöm a tömény (20%-os) ecetet, s hagyom állni egy éjjen át. Nálunk a férjem szeret forró fürdőt venni, amikor beteg, én meg a kádban is le tudok zuhanyozni.

Azt nem tudom, hogy ecetet vagy Domestost tegyek rá reggelig ? Nem szeretném eltolni, új a fürdőszobánk. :/

34. MelisUK (válaszként erre: 31. - Luca széke)
2008. jún. 19. 12:44

Nekem nincs fürdőkádam, csak tusolóm (itt ez a divat), de annak az alja nekünk is műanyag. Arra kifejezetten fehérítőt használok töményen. Tökéletesen kihoz mindent :) És semmi nem megy tönkre tőle. A csempére is ezt használom hetente egyszer, h megelőzzem a penészt és az egyéb foltokat. Befójom vele, hagyom állni kb fél órát, letusolom, majd tusoló tisztítóval lefújom, áttörlöm egy ronggyal és minden nagyon finom illatos lesz :)


Volt h régebben egy albiban laktunk az Orkney-szigeteken. Mikor megkaptuk a házat, csupa fekete foltos volt mindenfelé a tusoló. Az egészet lefújtam fehérítővel, egy egész napra és éjszakára rajtahagytam, közben egyszer megkefélgettem a kritikusabb részeket és tökéletes lett.


Volt, h haza utaztunk 2 hétre a családunkhoz látogatóba és véletlenül rajta hagytam a fehérítőt, de nem lett semmi baja, csak ragyogó fehér lett minden :)

A fehérítőből olyat veszek, ami sűrűbb állagú, beletöltöm egy kifogyott spriccentős tisztítószeres tartóba és azzal fújom be.


Ecettel még nem próbáltam fürdőszobai penészt eltávolítani, viszont a csempék ragyogóan csillogók lesznek, ha ecetes ronggyal áttörlöm és a vízkövet is nagyon jól leoldja. Plusz nagyon jó folteltávolító. Szóval, ha ecetet használsz töményen a fürdőbe, szerintem az is kiszedi a penészfoltot is, csak hagyd állni egy egész éjszakát legalább, ne csak tíz percet.

2008. jún. 19. 10:20
Mármint ecetben áztattam, ahogy írtad, csak nem elég hosszan. 10 perc nem volt elég.
2008. jún. 19. 10:19

Melis: kimostam még egyszer: úgy látszik, nem áztattam elég hosszó ideig, mert még van rajta folt, de már jobb a helyzet. Megpróbálom még egyszer.


Luca: lehet, hogy áztatni kellene ecettel a foltot? Én penészre nem, de vízkőre használtam ilyet: beáztattam tömény ecettel egy olyan vízkőfoltot, amivel évek óta nem tudtam mit kezdeni. Fél napig ecetszagban úszott a fürdőszoba, de lejött. Lehet, hogy neked is áztatnod kellene egy darabig? Esetleg egy tömény ecetes rongyot odatenned több óra hosszat? Ennyi tippem van. Majd írj, sikerült-e!

2008. jún. 18. 16:29

Ha valakinek van ötlete, segitséget kérek!!!

Nálunk egy nedves rongy a fürdőkád sarkában penészedett meg. A rongyot kuidobtam, de a kád széle sajnos fekete maradt. Ecettel próbáltam, meg se kottyant. Neheziti a dolgot, hogy műanyag a kád és félek, hogy megsárgul. Domestosról mit gondoltok ? Köszi előre is, ha van valakinek tuti tippje.

30. MelisUK (válaszként erre: 29. - Loch ness)
2008. jún. 18. 10:03

Hogy sikerült a penészfolt-eltávolításod?

Beszéltem róla anyummal és azt mondta, h ha az ecetet még töményen is rárakod a ruhára, nem fogja kiszívni a színét. Ő is tömény ecettel szedte ki a babaruháimból a foltokat, mikor leettem magam és sose szívta ki a ruhákat.

2008. jún. 18. 09:57
Nem gondoltam volna, hogy egy egyszerű, hétköznapi kérdésből ilyen érdekes eszmecsere bontakozik ki... Nekem nagyon hasznos volt, és nem csak a konyharuhát illetően!
2008. jún. 14. 18:51

A rejtélyes támadó – Candida albicans

...avagy a nők rémálma


Manapság gyakorta előfordul, hogy sokrétű, látszólag egymással nem összefüggő panaszok teszik kellemetlenné hétköznapjainkat.


Megoldásért felkeressük az orvost, és vizsgálatok sorozatát végzik el rajtunk. Az eredmény negatív, a panaszok azonban megmaradnak...


A betegek néha kálváriát kénytelenek járni, mire kiderül, hogy betegségüket a Candida albicans nevű gomba okozza. A Candida albicans egyfajta parazita, élesztőszerű gomba, amely a béltraktusban, a nemi traktusban, a szájban, a nyelőcsőben és a torokban található.


A kérdés már csak az, hogy mi lehet a segítségünkre, ha szeretnénk tőle megszabadulni?


Gomba-támadás!


Candida albicans, a nők rémálma!Normális körülmények között ez a gomba más baktériumokkal és gombákkal együtt egészséges egyensúlyban él a szervezetben.


Ha azonban meggyengül az immunrendszer, megnő az esély a candidiasis-nak nevezett betegség kialakulására.


A gomba a véráram útján eljuthat a test bármely részébe. Leggyakrabban a szájban, a fülben, az orrban, a gyomor-béltraktusban és a hüvelyben találkozhatunk kóros elszaporodásával.


Ebből a sokrétűségből adódóan a panaszok is rendkívül szerteágazóak lehetnek. Ilyenek a székrekedés vagy hasmenés, vastagbélgyulladás, has és fejfájás, impotencia, prosztatagyulladás, fekélyes fájdalom, mellkasi égő fájdalom, akne, éjszakai verejtékezés, tűrhetetlen viszketés, kellemetlen lehelet, végbélviszketés, égő nyelv, fehér foltok a nyelven és a szájban, hüvelyváladékozás, hüvelygyulladás, vese- és hólyaggyulladás, izületi gyulladás és gyakran még a depresszió is.


Candida gyanú


Candida kialakulhat hosszabb antibiotikumos kezelés mitatt is.A candida kialakulhat egy hosszabb antibiotikumos kezelés hatására is, mivel az antibiotikum elpusztítja a barátságos bélbaktériumokat, melyek egyébként kordában tartják a Candida szaporodását.


Ha pedig már elkezdődött, akkor tünetei felerősödhetnek az olyan étrend miatt, amely sok cukrot vagy élesztőt tartalmaz.


Az élelmiszeripari gyártástechnológia fejlődésével sajnos az emberek többsége nem is tudja, hogy a túlzásba vitt húsfogyasztással akaratán kívül is antibiotikumos kezelésben részesül.


A modern üzemi állattartás egészségügyi szempontból elengedhetetlen része az állatok folyamatos antibiotikumos kezelése, amely nem marad minden hatás nélkül a feldolgozott élelmiszer elfogyasztójára sem.


A candidiasis nem kizárólag a hölgyek betegsége, a férfiak szervezetében is előfordul. Olykor a női genitális gombásodás miatt szexuális úton terjedő, úgynevezett "ping-pong" fertőzés alakul ki. Ebben az esetben a párok oda-vissza fertőzik egymást, ami különösen megnehezíti a gyógyulást.


A tünetek sokfélesége miatt a candida korrekt diagnózisának felállítása is gyakran nehézséget okoz, ezért az minden esetben szakember feladata.


De miért pont én?


Candida albicans elszaporodhat a túl nagy szénhidrátfogyasztás miatt is.A Candida az egészséges ember szervezetében is megtalálható a béltraktusban, ahol az emésztés folyamatában van szerepe. Kialakulásáért ezért elsősorban az étkezésünket okolhatjuk.


A manapság oly természetesen túlzásba vitt édességfogyasztással és a töménytelen mennyiségű hasznosíthatatlan élelmiszeripari adalékanyag fogyasztásával a candida elszaporodása a szervezetben indokolttá válik, mert segíti a szénhidrátok és az adalékanyagok egy részének lebontását.


A candida megfékezésének általánosan elterjedt módja a candida diéta névre keresztelt szénhidrát szegény étrend, amely már néhány hónap alatt meghozza a kívánt eredményt. A gomba nagy része elpusztul, miután tartósan nem kapja meg az életben maradásához szükséges tápanyagokat. Így helyre állhat a szervezet baktériumflórájának egyensúlya.


A nagyobb mértékű gombás fertőzés esetében azonban a candida elpusztítása csak a diétán keresztül hosszú, fáradtságos, lelkileg és fizikailag is megterhelő folyamat, amely rendkívüli önfegyelmet és kitartást követel a gyógyulni vágyótól is. A szénhidrát megvonása hosszabb távon depressziós hangulatot és folytonos éhségérzetet okoz, ami sok esetben a diéta feladását eredményezi.


Levegőt!


Candida albicans nem kedveli az oxigéndús környezetet.Ha nincs elegendő oxigén az égéshez, akkor szervezetünk sejtjei erjesztéssel cukrot bontanak le, hogy a kellő energiát biztosítani tudják számunkra.


Ez a folyamat viszont felborítja a sejtek normál anyagcseréjét, és nemkívánatos anyagokat termel. A szénhidrát lebontás, vagy más néven cukorerjedés, teljesen anaerob környezetben zajlik, ez pedig kedvez a gombák szaporodásának.


Mivel a gombák nem kedvelik az oxigéndús környezetet, visszaszorításukban jelentős szerepe van a szervezetben az oxigénszint növelésének. Erre a legtermészetesebb módszer a friss levegőn végzett aktív mozgás, hiszen ez katalizátorként hat az oxigénfelvételre, és rendkívül jó hatást fejt ki a szervezetünkre.


Sok esetben a candida diagnózisra csak akkor kerül sor, amikor valamilyen kellemetlen tünete jelentkezik. Ekkor viszont már a terepfutás is kevésnek bizonyul. A hatékonyabb megoldást a különböző oxigénterápiák képviselik, melyek közül a folyékony stabilizált oxigén használata a legelterjedtebb.


Az oxigénterápiák hatása, hogy emelik a szervezet oxigénszintjét, javítják anyagcserét, kedvező hatással vannak a szellemi tevékenységre, és energiával töltik fel a testet, hogy olyan jól érezze magát a bőrében, mintha naponta háromszor egy órát sétálna a természetben!


Természetes gombaölő


Gyógynövényekkel a candida albicans ellen.Létezik természetes recept, mely segít szervezetének leküzdeni a mikrobiológiai behatolókat, köztük a Candida albicans gombát. Egyes gyógynövények hatóanyagai az antibiotikumokhoz hasonló hatást fejtenek ki a szervezetben.


Ezek természetes vírusölő, baktériumölő, gombaölő és parazitaellenes hatásukkal segítik a Candida diéta hatását. A gyógyulási folyamatban a sóskaborbolya, a mirhafű, a szegfűszeg, a Pau D'Arco, a grépfrútmag-kivonat, a fekete dió és a fokhagyma nagy segítséget nyújthat.


Több másik mellett ezen gyógynövények is megtalálhatók a ParaProteX komplex gyógynövénykészítményben, amely így megnöveli sikerének esélyét a candidával szemben.

2008. jún. 13. 19:38

Mert nem mindenki olyan szerencsés mint TE!

Vagyunk itt jópáran candidások.


A candidás ember nem bírja elviselni a penészgombákat, se a dohod helységeket, mert a gomba "konkurensként" tekint rájuk. Ezért rögtön rosszul leszek ha penészgombát lélegzem be. Ugyanígy a cigaretta-füst is irritáló.

26. 35926750cb (válaszként erre: 21. - MelisUK)
2008. jún. 13. 19:36

Én tudok jó indokot rá. Mely nem is csak indok, inkább tény.

A candidának az erjesztésben és a rothasztásban van szerepe a bélben, vagyis bizonyos fokig az emésztést segíti. De akiben elszaporodik, annak a szervezetét ne akarjuk már kívülről is penésszel terhelni. Én ha lárok egy darab penészt a sajton, bizony kidobom az egészet..


Ha valakiben el van szaporodva a candida, ne tetézze a bajt azzal h még kívülről is beviszi!

25. emagdi
2008. jún. 13. 19:34

azt hallottam már több helyről, hogy néha nem árt ezeket a cuccokat vizesen betenni a mikróba, az fertőtleníti. (konyharuha, mosogatószivacs stb.)

azt javasolták, hogy ezt minden nap meg kellene tenni, de nekem ez kissé macerásnak tűnik.

mindenesetre az kipusztítja a baktériumokat, gombákat stb.


ha már itt tartunk, akkor érdemes figyelni arra, hogy a műanyag vágódeszka is melegágya a baciknak, érdemesebb inkább fát v. kemény követ (márvány, gránit) használni, abban nem telepednek meg. (ez is a tvben volt)

2008. jún. 13. 17:57

sehogy , dobd ki

már 100 ft-tól lehet kapni konyharuhát ,akkor meg minek kinlódni vele ,,?

2008. jún. 13. 16:12
"A penész egyéb megjelenési formái a társadalom nagy részéből megütközést és undort vált ki. Pedig a közvetlen környezetünk, a lakásunk, sőt, a hűtőnk is teli van penészgombával. Csak nem látjuk. Ennek bizonyítására remek módszer, ha egy darabig megálljuk, hogy ne dobjunk ki valami ételmaradékot, és az pár napon belül szép szőröket növeszt."
2008. jún. 13. 16:03
"Emlékszem, néhány éve gyakori mondat volt a magazinok recept-rovataiban: csak teljesen ép gyümölcsöt, zöldséget fogyasszunk, használjunk a főzéshez! Mára egyfelől a bio-életmód hatása gyöngíti ezt a jelszót, másrészt az öko-szemlélet is felülírja: egy kis ütődést, penészt, kukacot bátran kivághatunk az amúgy jó darabokból, ahelyett hogy az egészet vágnánk a kukába."
2008. jún. 13. 16:00
"A penészt okozó organizmus, a candida albians, egy élesztő mely majdnem minden férfi, nő és gyerek felső belében él. A tudósok nem tudnak jó indokot arra, hogy miért van ott, de nem is káros amíg az immun- és emésztőrendszerünk nem gyengül le és engedi, hogy "ész nélkül" szaporodjon. Mihelyst ez megtörténik, az általa termelt toxinok majdnem minden testi funkcióban kárt tehetnek."
2008. jún. 13. 15:58

Léteznek penész által érlelt sajtok, nem egészségtelenek, akkor nem lehetne ilyet csinálni.


"A Tokaj-hegyaljai borvidéken megfelelő időjárási körülmények mellett a szőlő nemesrothadáson megy

keresztül, mely a Botrytis cinerea PENÉSZ különböző változatainak köszönhető. A PENÉSZ HATÁSÁRA KEDVEZŐ ÁTALAKULÁSOK MENNEK VÉGBE A SZŐLŐBOGYÓBAN, melynek következtében a bor összetétele megváltozik."


"A bor orvosság:

A Tokaji Aszú a világ egyik legjobb természetes csemegebora. A tőkén aszúsodó, a NEMES PENÉSZ HATÁSÁRA betöppedt, mazsolára emlékeztető szőlőszemek a megnövekedett magas cukor- és savtartalom hatására egyedülállóan finom, harmonikus íz- és zamatanyagok hordozói. A bor készítése nagy szakértelmet igényel, az érlelése NEMES PENÉSSZEL bevont pincékben történik éveken keresztül."

19. MelisUK (válaszként erre: 18. - 35926750cb)
2008. jún. 13. 15:46

Azzal én sem értek egyet, h jó dohos helyen lenni, mert borzasztó szaga van, ájulgatás kerülget, mikor öregek házába megyek és az a borzasztó dohszag van...

Az én fürdőszobám sose penészes, pont azért, mert mindig alaposan kitakarítom. Fehérítőt, ecetet és fürdőszoba tisztító spray-t használok. Tisztaságmániás vagyok, szóval nálam koszt azt nem lehet találni.

Egyébként az itteni nedves (nem pedig dohos) levegő nagyon egészséges. Nagyon tiszta ez a levegő. A párom asztmás volt, de itt elmúlt. Ez nem azért van, mert olyan rossz lenne ez a levegő...

Itt senki nem izgul a penész miatt, egyszerűen leszedjük a kenyérről, sajtról ha van rajta. Attól semmi bajod nem lesz, ha azt megeszed. Bár nekem olyan is volt, h nem is gondoltam, h az is penész a burger zsömin, megettem és akkor se lett bajom.

2008. jún. 13. 12:46

Nem értek egyet veled, és nem is tudnék ilyen helyen élni.

Szerintem igenis nagyon káros.. Nem véletlenül akar mindenki megszabadulni a fürdőszoba, konyha stb.. falain lévő penésztől.

Én annyira allergiás vagyok rá, hogy nem tudok megmaradni ott.

Ha valaki candidás, akkor meg egyenesen tilos is dohos helyiségben való tartózkodás. Nemhogy penészes sajt... brrrr


Az, hogy nincsenek tüneteid még penészes étel fogyasztását követően sem, nem egyenlő azzal, hogy ez valami tök veszélytelen dolog lenne..

De ez a az én véleményem.

Mindenki nem érthet egyet mindenben!

2008. jún. 13. 12:26

Nyugi, az ecet nem fogja kiszívni a színét, öblítőnek is egészségesebb ecetet használni a ruhákhoz, mint az öblítőket. Viszont azt, h töményen kiszívja-e, abban nem vagyok biztos, de az tuti, h ha beáztatod ecetes vízbe, akkor nem fogja kiszívni.


Egyébként csak h tisztába legyünk vele, a penész nem olyan egészségtelen, mint gondolnánk, nem véletlen h több élelmiszert is árulnak penészesen (sajtokat pl.). Egészséges :)


Ha penészes kenyeret is eszel, legrosszabb esetben hasmenésed lesz tőle v kihányod, de csak akkor, h ha nagyon gyenge a szervezeted a penészre nézve.


Olyan helyen élek (Nagy-Britannia), ahol állandó penész van, pl a kenyér másnapra bepenészedik... egyszerűen minden penészedik, még sincs soha semmi bajunk tőle.


Dolgoztam hotel éttermében, mikor Cipruson éltem, ott is ha penészesedni kezdett a sajnt, egyszerűen levágták róla és a többi mehetett a vendégeknek. (Pedig egy jó hotel nem engedhetné meg az ilyesmit magának, ha olyan rossz lenne a penész, de soha senkinek se volt gondja tőle.) És Ciprus is hiába meleg és száraz, ott is penészesedett a kenyér, a sajt, minden...

2008. jún. 13. 11:17

Azért nem mosom külön azt a konyharuhát, más mosáshoz meg szinte mindegy pénzügyileg, hozzárakom-e vagy nem...

Mindenesetre nem szeretek semmit kidobni, ha nem muszáj (a kenyeret persze, hogy kidobtam). Azért is gyűjtök most tapasztalatot, mert mással is járhatok így (pl. nagyobb értékű ruhával, terítővel), és akkor nem árt tudni, mit tehetek.

Köszönöm a tippeket!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook