Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények és tapasztalatok férfi illetve női szülészorvosokról, terhesgondozókról. fórum

Vélemények és tapasztalatok férfi illetve női szülészorvosokról, terhesgondozókról. (beszélgetős fórum)


18. aniju (válaszként erre: 17. - A14deb9047)
2012. jún. 2. 14:48
szintén. egyel találkoztam össze, ultra gáz volt.
2010. márc. 21. 18:13
A női szülészek keményebbek - nekem legalábbis ez a tapasztalatom. El is kerülöm nagy ívben!!
16. marcsix (válaszként erre: 13. - Tücsimücsi)
2008. jún. 19. 12:02
Akkor meg tanuljanak rajtad, nehogy műnőn. Egyébként azt írtam, addig amig nem találják a lukat, és fenékben akarnak méhszájtágulást keresni, addig semmi keresni valójuk nincs a korházban. Mert még a saját férjem is megtalálja a puncit, nehogymár egy doki ne találja. Addig amig az elemi dolgokat nem tudja, addig jobb ha nem is ér hozzám. Ha már megtalálja, akkor lehet róla szó. Hát dugdosság a kezüket, ujjukat a te fenekedbe a férjed előtt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Majd akkor megtudod hogy miről beszélek, és hogy te azok után milyen véleménnyel beszélsz ilyenekről, mert nekem kuva ciki volt figyelmeztetni a dokit, hogy édeske, hát az még csak a fenekem, ott max végbél tágulást nézhet, mást nem igen. Bakker!
2008. jún. 18. 23:35

Szerintem az, hogy egy orvos durva, vagy sem, emberséges vagy sem, nem azon múlik, hogy férfi vagy nő az illető. A vetélésemkor férfi nőgyógyászom volt, semmi bajom nem volt se vele, se a kórházzal. Amikor tavaly kiderült, hogy babát várok, azért kerestem másik orvost, mert a kórház, ahol az orvosom dolgozott, már magán alapon működik. Az interneten találtam meg a doktornőt, aki végül végigkísérte a terhességemet. Van magánrendelése, honlapja, de mindenhol kihangsúlyozza azt is, hogy a kórházban is elérhető és ott TERMÉSZETESEN nem kell fizetni. Nem azért döntöttem mellette, mert nő, hanem azért, mert mind szakmailag, mind emberileg megfelelt. A szülésemnél nem volt fogadott orvosom, egy férfi doki volt az ügyeletes, amikor a szülőszobára kerültem, végül másnap egy női nőorvos végezte a császármetszést. A kórházi benttartózkodásom alatt több orvossal is találkoztam, nem éreztem különbséget a női és férfi orvosok között.

A tanulókról: valahol tényleg meg kell tanulniuk a szakmát. Sajnálatos eset, ha nem jó helyen tapogatóznak, de szólni kell. Nálam szülésznő tanulók voltak bent, majd később az osztályon is találkoztam egy párral. Amikor a kanült (vagy branült, mit tudom én, minek hívják:D) vették ki a kezemből, megkérdezték, hogy megengedem-e, hogy a tanuló csinálja? Felkészültem, hogy nem lesz problémamentes (végülis az volt, szerencsére),de megengedtem. Gyakorolnak ők eleget bábukon, de valamikor ki kell próbálniuk élesben is. Úgyhogy ott álltam vagy tíz percig, mire a kislány elmondta az elméletet, majd gyakorlatban is alkalmazta.

2008. jún. 18. 22:11

Egy nő nődoki sokkal durvább, mint egy férfi.

Eddigi életem során kettővel találkoztam, de köszönöm elég volt!!!!!!!!!!!!!

13. tücsimücsi (válaszként erre: 12. - 26c9a8950c)
2008. jún. 18. 21:58
Egyetértek veled! A második szülésemnél volt ott egy tanuló, és engem se zavart. Sőt, egyszer amikor felrakattam a hurkot akkor is 3-an nézték, az orvos angolul magyarázott, ugyanis külföldiek voltak. Én ebben nem láttam semmi kivetnivalót, mert végül is ők lesznek a jövő orvosai, és nehogy már "műnőn" tanulják meg!
2008. jún. 18. 21:46
Hú!! Látom felkavartam a kedélyeket! Nem a luk nem találásra írtam, hanem a tényre, hogy több gyakornok megnézte! Ha pontos akarok lenni amikor vajúdtam kb. 5 tanuló jött , persze nem mindegyik vizsgált. Nekem sem ez volt életem legszebb pillanata, de csak arra gondoltam, hogy remélem jó orvos lesz belőlük. Biztos, hogy ők is nagyon izgulnak.
11. marcsix (válaszként erre: 8. - 26c9a8950c)
2008. jún. 18. 07:13
hogy hol gyakoroljanak? hát mondjuk műnőn... :) És ha már megtalálják a lukat akkor mehetnek a rendes kismamákhoz is :)))
10. marcsix (válaszként erre: 8. - 26c9a8950c)
2008. jún. 18. 07:12

Na ja... ha nálad fordult volna elő, hogy a férjed előtt kellett volna szolni a dokinak, hogy bocsika de kicsit feljebb az ujakkal, mert nem jó helyen kapizsgálsz...

Nem tudom neked milyen lett volna. Biztos kellemes. Ha gyakornok, akkor gyakornok, de legalább a lukakat ne keverje össze. :) És azok után, hogy vizsgálná pl. a kismamákat.?? hát én nem is tudom... kicsit azért félnék ha egy ilyen lenne az orvosom...

9. chajnalka (válaszként erre: 8. - 26c9a8950c)
2008. jún. 17. 21:47
Hát jolvan,de azért az elég durva,hogy ne egy volt,meg az is,hogy szolni kellett,hogy hahó rossz helyen vagy!na mindegy mindenki maga tudja
8. 26c9a8950c (válaszként erre: 6. - Chajnalka)
2008. jún. 17. 21:35
Bocsi, hogy közbeszólok, de szerinted hol gyakoroljanak a jövő orvosai? Engem is több gyakornok látott, de ez nem gond. Valahol nekik is tanulni kell.
7. marcsix (válaszként erre: 6. - Chajnalka)
2008. jún. 16. 07:24
Persze. Nem tudom ... végülis nem sokan, csak áááááá... na mindegy. 2-3 gyakornok is volt, de azt sem tudtam, hogy hgoy tegyem szóvá, hogy rossz helyen van. És ráadásul a férjem előtt...:) Irtó gáz volt az egész. Lehet hogy más korházba kellett volna járnom. De mindegy remélem a mostani babámmal nemfogunk ilyet átélni. :)
2008. jún. 13. 16:15

HÁT AZ ÉN DOKI IDŐSEBB!HÁT A NŐ NŐDOKI AZÉRT ZAVAR MERT NŐ!GONDOLOM ÉRTED!HÁT AZ ELÉG DURVA SZERINTEM,HOGY SZOLNI KELLETT NEKI,HOGY HALÓ ROSSZ HELYEN VAGY!AMUGY VELEM IS BENT VOLT A PÁROM!DE HA ILYEN LETT VOLNA BIZTI KIAKADTAM VOLNA ÉS A PÁROM IS!

MONDJUK AZT SEM ÉRTEM MIÉRT ENGEDETT BE UJJONCOKAT ÉS AHOGY KIVESZEM AZ ÍRÁSODBÓL NEM EGY VOLT BENN!NE ÉRTSD FÉLRE,DE AKKOR HÁNYAN VIZSGÁLGATTAK?MINEG GONDOLTAK!MÁRMINT ÉRTED MIRE GONDOLOK!

2008. jún. 13. 09:31
Nem tom. VÉgülis ha a vizsgálatokat végig férfi csinálja, akkor már nekem nem gáz, hogy a szülésnél is férfi van jelen. Nálam az elsőnél bent volt a férjem is. A másodiknál is bent lesz :))És az elsőnél is járkáltak be ujjonc kis orvosok nézni, hogy mennyit tágultam. Aztán nekem kellett szolni, hogy kicsit feljebb talája a másik lukat...na szép volt..
2008. jún. 13. 09:02

Szia!

Egy barátnőm kettő gyerekét szülte egy nő nőgyógyásznál. A harmadiknál rábeszéltem hogy váltson. Persze tudtam kit ajánlok neki... (férfit) A barátnőm nem bánta meg sőt!


Szerintem az hogy jó orvos valaki, nem azon múlik, hogy férfi vagy nő az illető. A személyiségéből fakad.


Mellesleg nekem gondot jelent, hogy férfi orvos van jelen a szülésemnél. A vizsgálatok során, a terhesgondozásnál nem zavar.

3. marcsix (válaszként erre: 2. - Chajnalka)
2008. jún. 13. 08:51
Na ennek örülök. És fiatal vagy idős a doki? Egyébként mi a problémád a női dokikkal?
2008. jún. 13. 08:36
SZIA IGEN SZERINTEM LEHET EGY FÉRFI IS OLYAN JÓ MINT EGY NŐ!NEKEM MINDIG IS FÉRFI VOLT A NŐGYÓGYÁSZOM!SZERINTEM UGYAN ÚGY FELTUD VILÁGOSÍTANI MINT EGY NŐ!ÉS,HOGY ŐSZINTE LEGYEK,ÉN SOSE MENNÉK NŐ NŐGYÓGYÁSZHOZ!
2008. jún. 13. 08:25
Az első babám születésénél egy dokinőm volt felfogava, és nagyon szimpatikus volt. Közben eltelt két év, és a doktornő teljesen magán lett. Ami azt jelenti, hogy 9000 forintot kellene fizetnem vizsgálatonként. Most várom a második babámat, és bementem a korházba... kaptam egy fiatal férfi dokit... Szerintetek, van olyan jó orvos mint egy nő? Mert én kicsit félek tőle...(attól tartok nem fog tudni úgy felvilágosítani, ahogy szeretném.. és kéne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook