Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesseg alatt betaloc szedese. fórum

Terhesseg alatt betaloc szedese. (tudásbázis kérdés)


27. Cyntia (válaszként erre: 26. - Bb52f751dd)
2008. szept. 21. 19:20

MInt írtam, szedek igen.

Amikor orvosnál voltam még ilyet nem produkált. De most valamiért igen.

Lehet, hogy ez a 3. trimeszter miatt..

De az is lehet, hogy holnapra kialszom, legalábbis én nagyon remélem. Lehet izgalom miatt, bár annyira azért nem izgulok, csak egy kvízműsorba megyek holnap.. Azért remélem továbbjutok!

26. bb52f751dd (válaszként erre: 24. - Cyntia)
2008. szept. 21. 17:27

Húúú,az veszélyes lehet! :((

Szedsz vérnyomáscsökkentőket??

Engem 160-as vérnyomással már haza sem akartak engedni a kórházból :(

2008. szept. 21. 17:23

A terhességeim harmadik harmadában szedtem én is,plusz vérnyomás csökkentőket.Az első szülés méhlepény-elhalás,szívhang-romlás miatt azonnali császárral végződött,a kiírt nap előtt 10 nappal.

A második szülésem simán zajlott,komplikációmentesen,szintén 10 nappal hamarabb.Az orvos ekkor is azt mondta,hogy eléggé sötétzöldes volt a méhlepényem.

A harmadik szülésnél szintén ilyen volt a méhlepény,császárral szültem,3 nappal a kiírt idő előtt.

Mindhárom gyermekem normál súllyal született,és makk egészségesek!

24. Cyntia
2008. szept. 21. 16:36

Ez a vérnyomás és pulzus kérdés számomra is sajnos előtérbe került..

MA a csuklós vérnyomásmérőmmel 202/151 129-et mértem. Aztán kicsit alább ment..

Én Dopegytet szedek, és most betalocot akartak felírni, de a baba miatt nem ajánlották inkább.

23. mint (válaszként erre: 22. - S700)
2008. szept. 21. 15:41
Mar be is tettem a kedvenceim koze :).
22. s700 (válaszként erre: 21. - Mint)
2008. szept. 19. 16:41

Szia!

Naplót kezdtem el írni, abban sokmindent olvashatsz a megpróbáltatásaimról.

Köszi a drukkot!

Most egyébként elkezdtem járni természetgyógászhoz. Ő legalább ne tünetet kezel, mint az orvosok.

21. mint (válaszként erre: 20. - S700)
2008. szept. 18. 23:27

Szia!

Nagyon nagyon drukkolok neked :)!Mindenfelekeppen irjal(persze csak ha van kedved),hogy mi ujsag veled.

Udv:Mint

20. s700 (válaszként erre: 19. - Mint)
2008. szept. 2. 11:28

Szia!

Sajnos még mindig nem jött össze a baba nekünk. 3 clostilbegyt kúra után most várom, hogy megjön és utána megyünk inszeminációra.

Elég parás vagyok miatta. Leginkább azért, mert fogalmam sincs mi vár ott rám.

19. mint (válaszként erre: 18. - S700)
2008. júl. 18. 20:25

Nekem ez mar a harmadik terhessegem.Az elozo kettonel a terhesseg utolso 2 honapjaban szedtem betalocot szinten a pulzusom miatt.Mindketto gyermekem egeszsegesen es normal sullyal szuletett.A mostani terhessegemnel egy kicsit korabban kezdtem el szedni.A ket gyermekem Magyarorszagon szuletett es soha nem emlitettek,hogy barmifele karos hatassal lehet a magzatra,magzat novekedesere.Ahol most elek itt mondtak az orvosok es 2 hetente ultrahangra kell jarnom,hogy nyomonkovethessek a baba novekedeset.Arra azert szamitanod kell,hogy a terhesseg alatt rosszabbodni fognak a tuneteid.Sokkal szaporabb lehet a pulzusod.

Sok sikert kivanok neked,remelem hamarosan sikerul a baba :)

18. s700
2008. jún. 23. 13:03

Sziasztok!

Én is szedem már 2-3 éve a betalockot, de csak a pulzusomra. A vérnyomásomon én nem érzek semmi változást. Próbálunk babát összehozni és már nekem is megfordult a fejemben, hogy terhesség alatt nem szabad szedni gyógyszert, akkor mi lesz majd? A belgyógyászom azt mondta, ha terhes leszek, majd felhívja a kardiológust és megkonzultálják. A nőgyógyászom-akit azóta le is cseréltem már, perzse nem emiatt- ő meg azt mondta, hogy el sem tudom képzelni, hogy hányan szednek ilyen gyógyszert az egész terhesség alatt. Hát azért engem egyik sem nyugtatott meg kellően. De sajnos ráérek még ezen aggódni....

17. kazinczi.erika (válaszként erre: 7. - Mint)
2008. jún. 17. 20:08
Nagyon szépen köszönöm. Én is a legjobbakat kívánom nektek! Ja és ne aggódj minden rendben lesz.
16. mint (válaszként erre: 13. - Kazinczi.erika)
2008. jún. 17. 10:13
Koszonom :).
15. supin
2008. jún. 17. 08:58
Csak orvosi vélemény alapján...De kérd ki több orvosét ha teheted!!
14. kazinczi.erika (válaszként erre: 7. - Mint)
2008. jún. 17. 08:33
Figyelj én abba hagyhattam a terhesség alatt, de írtam az ismerősömről, hogy végig szednie kellett a terhességei alatt a gyógyszert és semmi gond nem volt nála sem, két gyönyörű kisfia született! Én meg éppen az első három hónapban szedtem és tudod éppen arra mondják, hogy próbáljuk meg minden gyógyszer nélkül és minden oké volt. Te írtad, hogy jársz rendszerese ellenőrzésre, tehát ne aggódj. Én tudom, hogy mi az, hogy végig aggódni a terhességet mert én már későn kezdtem a szüléseket,azért problémás is voltam. Talán a korom miatt is többet aggódtam, de mindig az volt a tudatomban, hogy nem lehet semmi probléma.
13. kazinczi.erika (válaszként erre: 12. - Mint)
2008. jún. 17. 08:09
Szia. Nekem két kislányom van és a másodikkal szedtem a betalocot az első három hónapban és nem lett semmi gond.Az egyik ismerősömnek két kisfai van és Ő is szedte a betalocot végig a terhességei alatt, neki a terhességek alatt kellett csak szednie mert nagyon sokat rosszul volt, ilyen szívdobogásos problémái voltak. Ezt nála a terhességek váltották ki. Remélem kicsit sikerült megnyugtatnom téged! A legjobbakat kívánom. Szia.
12. mint (válaszként erre: 11. - 7934d1ac97)
2008. jún. 13. 10:14
Koszi a valaszt neked is.De igazabol amire en kivancsi voltam meg senki nem valaszolt :).De azert nem aggodom nagyon,mert az orvosok figyelik a babat is engem is es ez a lenyeg :).
11. 7934d1ac97 (válaszként erre: 10. - Mint)
2008. jún. 12. 21:59
És tudtunk valamit segíteni neked?
10. mint (válaszként erre: 9. - Esztella100)
2008. jún. 12. 18:44
Koszi,de nalam nem azzal van a gond,hogy orvos tudta nelkul szednem a gyogyszert.Orvos utasitasara szedem termeszetesen.Nem is ezzel van a gond,hanem azt szerettem volna megtudni,hogy milyen tapasztalatai vannak azoknak akik terhesseg alatt betalocot vagy hasonlo jellegu gyogyszert szedtek.
2008. jún. 12. 06:54
A dokival kell megbeszélni,terhesség alatt nem szabad csak azt a gyógyszert szedni,amit az orvos is megenged!
8. kiscsirke (válaszként erre: 7. - Mint)
2008. jún. 11. 22:55

Hát erre nem tudok mit írni. Biztos van rá megoldás. Dokik mit mondtak?

Én egyébként szívdobogásérzésre szedtem. És a vérnyomásomra, mert az mindig a határon volt. (140/90). Érdekes, hogy a terhesség alatt egyikkel sem volt problémám, sőt még volt, hogy 110/70 is volt a vérnyomásom. A végére elérte a magamhoz képest normál szintet. Szülni már 150/100-al mentem, de nem volt vele semmi gond, nem is éreztem. Érdekes, hogy akkor vagyok jól, amikor picit magasabb.

Kitartást neked, biztos van rá megoldás, hogy téged és a babát se veszélyeztesse.

7. mint (válaszként erre: 4. - Kiscsirke)
2008. jún. 11. 22:45
Szerencses vagy,de sajnos en nem hagyhatom abba a gyogyszer szedeset,mert a pulzusom gyogyszerrel is eleg magas.Gratulalok a babadhoz es sok boldogsagot kivanok nektek.
6. 7934d1ac97 (válaszként erre: 3. - Mint)
2008. jún. 11. 22:45
hát én a 37. hétben voltam amikor a 140/90-es vérnyomásomra felírta a doki, az volt a szerencsém hogy be is fektettek már a kórházba, este bevettem és hajnalba ébresztettem az ügyeletes szülésznőt hogy remegést érzek a szívem körül és az egész felsőtestembe, karom meg egyéb, erre megmérte a vérnyomásom és 150/105 volt, erre mondta hogy tachicard lettem és kapásból másik gyógyszert adtak. Nekem ennyi a tapasztalatom vele kapcsolatban.
2008. jún. 11. 22:44
Annyi, hogy kb 7€ hetesen sikerült abbahagynom teljesen. Nem tudom, hogy tőle-e, de jól elvolt meszesedve a méhlepényem. Ezt a szülésznő mondta, mikor megszültem.
2008. jún. 11. 22:42

Szia!


Én 2 évig szedtem betalocot, de mikor terhes lettem, a dokim (háziorvos) azt mondta, 2 hét alatt fokozatosan szoktassam magam le róla, mert olyan anyag van benne, amitől kinyílhat a méhszáj. És emiatt elmehet a baba. Sikerült leszoknom, azóta sem szedem, 2 hónapos már a picurkám.

3. mint
2008. jún. 11. 22:39

Arra lennek kivancsi,hogy szedett e valaki betalocot vagy barmilyen betaloc tartalmu gyogyszert terhesseg alatt?Okozott-e barmilyen problemat?Gondolok itt korai placenta oregedesere,a magzat nem megfelelo novekedesere.

Elore is koszonok minden hozzaszolast,

2008. jún. 11. 22:38
velem szedették és tachicard lettem tőle :D, ez én voltam, mindenkire másképp hat
1. mint
2008. jún. 11. 22:37
Terhesseg alatt betaloc szedese.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook