Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha olívaolaj helyett napraforgóolajjal főzöm 7,5 hónapos fiam ételeit, okozhat valami problémát? fórum

Ha olívaolaj helyett napraforgóolajjal főzöm 7,5 hónapos fiam ételeit, okozhat valami problémát? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. virus2008 (válaszként erre: 34. - Habospite)
2012. jún. 13. 10:43

Hőkezeléssel maximum a zsírsavak összetétele és hasznos anyagok mennyisége csökken.

Egyáltalán nem rákkeltő ha szűz olivát melegíted.


Akkor rákkeltő valami amit az olajban sütsz ha szénné ég, vagy többször használod fel.

2012. jún. 13. 10:30
A szűz olívát nem szabad hőkezelni!!!! Szombaton voltam egészségnapon és ott mondták, hogy nem jó, mert rákkeltő.
2012. jún. 13. 09:09
hát valahol azt írják, hogy ne adjunk olívát csecsemőnek, de azt nem, hogy miért. Tudja valaki? De mivel sokkal kedvezőbb a zsírsavtartalma, mint a napraforgónak, ezért én azt adok neki. Magunknak is csak azzal főzök. Sokan arra hivatkoznak, más ételekkel kapcsolatban is, hogy annak idején már ezt- és ezt adtunk a gyereknek, és lám-lám nincs semmi baja. Majd elválik 30- 40 év múlva, mert a táplálkozási mintáinkat otthonról hozzuk, a betegségek meg nem a 20 éveseket súlytják leginkább. na jó, ez nem az olívától függ, az csak a "sok kicsi sokra megy" rendszer része.
2009. júl. 10. 16:02
A napraforgót vegyszerrel lepermetezik az egyöntetü érés érdekében, betakarítják és kipréselik belőle az olajat! Hol a vegyszer? Az olajban!!!
2009. márc. 1. 14:28

Tisztítatlan napraforgóolajat? Az miért is jó?

- hm. ez elgondolkoztat - és mondd a vizet is meg tudod mosni? -vicc volt.

Az olajat, ha tudod, hogy honnan származik - hidegen-melegen sajtolt, bátran használhatod, de ugyanilyen jó, ha Te magad liba vagy kacsahájból készítesz zsiradékot. kevés kell és jó is...

2009. jan. 4. 20:26

"olivaolajat és margarint ne adjunk csecsemőknek, inkább hidegen sajtolt magolajokat pl. napraforgót."


Tisztítatlan napraforgóolajat? Az miért is jó?

2009. jan. 4. 20:23
nem okoz....
2009. jan. 4. 20:23
miért okozna? mikor még nem volt akkora divat az oliva addig mindenki napraforgóval főzött
2008. jún. 27. 14:03

Szerintem nem okoz problémát. Annak idején a lányomnak ennyi idősen azt adtam, amit mi ettünk, villával, turmix-géppel összetörtem még cuppogott is hozzá:)


Természetesen babot, lencsét azért nem adtam.

26. maya80
2008. jún. 27. 13:37
Delma light margarint használj, állítólag az a legjobb a babáknak. Az én kicsi lányom ma kilenc hónapos, úgyhogy én is gyakorló anyuka vagyok...
25. Verka
2008. ápr. 18. 10:00

6-7 hónapos kortól már növényi olaj formájában megkapja meg a csecsemő a zsírszükségletét.

Az én csecsemőszakácskönyven azt írja, hogy olivaolajat és margarint ne adjunk csecsemőknek, inkább hidegen sajtolt magolajokat pl. napraforgót.

24. d@nu (válaszként erre: 23. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 18. 09:31
Azért, mert a vitaminok egy része nem vízben, hanem zsírban oldódik. Ha az ételben nincs zsiradék, akkor ezek a vitaminok nem hasznosulnak. Pl. a nyers salátákra is ezért tesznek olajat.
23. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 16. - 754c7e07c3)
2008. ápr. 18. 08:34
Lassan egy év eltelt a hozzászólásod óta,de én még mindíg nem értem miért kell a hozzáadott zsiradék olyan picinek....
2008. ápr. 17. 23:20
Szerintem nem.
21. LoLiNa
2007. júl. 5. 08:36
sose használtam oliva olajat, és szerintem nem is fogok. 8hónaposan lényegében azt ette a fiam,amit mi. épp tegnap néztem a baba naplóját. persze amit még nem ehetett,azt nem adtam neki...
2007. júl. 4. 08:34
Legfeljebb egésségesebb lesz.
19. halimo
2007. júl. 3. 14:00
Semmilyen problémát nem fog okozni!
2007. júl. 3. 13:52
Én vajjal,vagy margarinnal készítettem az ételeiket.
2007. júl. 2. 16:16
Semmi problémát nem okoz.
2007. júl. 2. 15:16
Lehet, hogy nagyon buta a kérdés, vagy én, de mit kell olajjal vagy zsiradékkal fózni egy 7-8 hónapos gyereknek. Neki külön. A családot értem, de...
15. emagdi
2007. júl. 2. 13:12

mi is felnőttünk napraforgóolaj-on, a szüleink/nagyszüleink meg disznó és libazsíron, úgyhogy nem hiszem hogy az olívaolaj hiánya tragédia lenne.

persze, ha megteheted, akkor inkább azt használd, mert az egészségesebb :)

14. d@nu
2007. júl. 2. 12:55

Szerintem nem okoz, de ha egyébként nem használsz olívaolajat, akkor nem nagy költség megvenni egy üveggel, sokáig elég neki. Ha klasszikus olívát veszel, az hevíthető, az extra szűz verziókat hidegen adod hozzá, bár a bébi ételébe úgyis elég utólag belekeverni egy keveset. Szerintem az íze elég fura az extra szűznek, nem biztos, hogy a gyereknek ízleni fog.

Ha jól látom, már nagyobbacska a fiatalember, elvileg a ti ételeteket eszi már, vagy még mindig külön főzöl neki? Ha már ugyanazt eszi, mint ti, akkor szerintem elég arra odafigyelned, hogy jó minőségű napraforgó olajat válassz, én magam sokszor olíva+napraforgó kombinációt használok, valamint én szeretem a vajat is, főzéshez és kenyéren is inkább azt adom a lányomnak, mint margarint.

13. algea
2007. máj. 22. 21:43
Dehogy, szerintem többségünk nem olívaolajos ételeken nőtt fel, megkockáztatom, hogy talán nem is mindig olaj, hanem tiszta házi zsír is jutott régen a gyerek ételébe... sokszor erősebbek voltak, mint sok mai gyerek:) Arról nem is beszélve, hogy napraforgóolajból is van jó és rosszabb, pl. a hidegen sajtolt napraforgóolaj igen értékes, és sokkal olcsóbb, mint a hidegen sajtolt olíva. A Sansa vagy kevert olívaolajokhoz képest pedig még jobb is:)
2007. máj. 22. 13:35
Szerintem, nem.
2007. máj. 22. 13:21
nagyon sok gyerek született már a mi éghajlatunk alatt, ahol nincsenek olajfák, csak szép mosolygó napraforgó tányérok, mégsem emlékszik szerintem senki arra, hogy bármelyik gyereknek problémát okozott volna a napraforgóolaj :))
2007. ápr. 5. 21:58

Már most 16 hónapos a kisfiam...:)

És már a koszt is megenné, ha hagynám! :D

Mindenkinek megköszönöm a válaszát!!!!

2007. ápr. 4. 22:27
Nem baj.
2007. ápr. 4. 22:26
Szerintem sem gond,ha azzal fozol,en is csak azt használom.Ugysem kell az o ételébe olyan nagy mennyiségu olaj,hogy az ártani tudjon.
2007. ápr. 3. 15:18
Szerintem semmi baja nem lesz ,én napraforgó olajat használok ,de semmi bajuk.Te döntésed végül is.
2006. szept. 28. 10:39
Én mindkét fiamnak napraforgóolajjal főztem, akkor még csak hírből ismertem az olivaolajat. Felnőttek, egészségesek, nagyon jól evő kisgyerekek voltak. Ma is sportosak, egészségesek és imádják a hasukat. Szerintem semmi baja nem lesz a picikédnek, ha az egyéb szabályokat betartod
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook