Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lázasodott-e be a babád mikor jött a foga? fórum

Lázasodott-e be a babád mikor jött a foga? (tudásbázis kérdés)


2008. jún. 13. 12:18
Az én fiam akkor lázasodott be, amikor a hátsó fogai bújtak ki. Egy alkalommal 40 fokig is felszökött a hője, de a doktornő más problémát nem talált nála, mint a fognövést.
2008. jún. 12. 18:44
A nagyfiam rendszeresen belázasodott,mikor jött a foga.
20. k.tünde78 (válaszként erre: 18. - Ezti)
2008. jún. 12. 18:02

A szemfogak és örlőfogak fájdalmasabban bújnak elő!!!!!

Nálunk most jöttek ki a hátsó őrlők és 2 hónapig szenvedtünk velük(2 éves),még az evésnél is sírt a drágám,úgy fájt neki.

19. Serry
2008. jún. 11. 22:01
Jól van szurkolunk nektek:)))
18. Ezti (válaszként erre: 13. - Serry)
2008. jún. 11. 21:17

Hahó!

Hát a lázunk az lement reggelre, köszönhetően a germicid kúpnak. A kedélye is jobb sokkal, de még mindig bújós a drágám.

Kaptunk egyébként az orvosnál még fenistil cseppeket, cataflam cseppeket, meg valami gyógyszertári keveréket is és calcimusc injekciót, amit meg kell vele itatni. Az orrfolyás még tegnap abbamaradt, de csak ilyen víz szerű volt amúgyis, próbáltam leszívni de nem jött csak a sterimar, amit előtte befújtam.


Egyre inkább a fogra gyanakszom, bár az egyetlen ami miatt kételkedem, hogy már van 6 fogunk és azok tünetmentesen érkeztek. Holnap kell visszamennünk a dokihoz, remélem jókat mond majd.


Mindenképp leírom, mi történik...

Mindenkinek nagon köszönöm a segítségét.

17. benvik
2008. jún. 11. 15:42
Mi pont most vagyunk ebben a szituációban. Jön egy örlőfog, és fel is ment a láza, de más tünet nem volt. Persze elvittem azonnal orvoshoz, és ő mondta, hogy az egy tévhit, hogy a fogtól lázasodik be a gyerek. Ilyenkor ahogy a fog jön, sérül a nyálkahártya, és mivel mindent a szájukba vesznek a bacik sokkal könnyebben jutnak a szervezetbe. Tehát végülis a fog a hibás, de valami vírus vagy bacilus a felelős a lázért. Tehát azt mondta, hogy ahogy 38 fölé megy egy gyereknek a láza, azonnal vigyük orvoshoz, ne fogjuk rá, hogy jön a foga, mert komoly fertőzés is lehet a háttérben.
2008. jún. 11. 14:39

nem.

egyik sem. de ez nem törvényszerű.

érdemes odafigyelni,mert lehet hogy a foga de az is lehet hogy valami más is van a háttérbe

2008. jún. 11. 12:49
Nem. Egyik gyerekem sem.
2008. jún. 11. 12:13

Szia!

Kisfiam 16 hónapos, most jönnek az őrlőfogai. Kb. egy hónappal ezelőtt nagy dilemmában és aggódásban voltunk, mert míg az első fogaknál még csak hőemelkedés sem volt, most a hátsóknál 40 fokos!!! láza lett. Hívtam is a doktornéninket rögtön, aki azt mondta, hogy a fog miatt nem lehet ilyen magas (elvileg). Úgyhogy be is mentünk a rendelésre, ahol kaptunk beutalót a laborba. Na, ezt senkinek sem kívánom. Iszonyú volt a vérvétel! Sírtam a fiammal együtt. Végül kiderült, hogy nincs más baj, úgyhogy a fogica okozta. Az egyiken egy vérömleny volt és egyszerre kb 6 foga volt beduzzadva. Szegénykém nagyon megkínlódott vele, de sajnos még nincs vége, mert még van vissza jó pár fog. Utólag beszéltem egy fogorvos ismerőssel, aki azt mondta, hogy a praxisában már több ilyen esettel találkozott és mivel több fog is jött akkor egyszerre, valószínűleg gyulladás lépett fel a szervezetében és ez okozta a rendkívül magas lázat.

Én azt tanácsolom, ha magas a láz feltétlen fordulj orvoshoz, mert más baj is lehet. A doktornénink egyedinek titulálta fiamat és azt mondta, h 38 fölé általában nem szökik a láz ilyen esetben.

Szóval, kiderült a fiam különleges! :-) Bár ezt én eddig is tudtam.

Nekünk amúgy a Nurofen kúp nem használt, csak a Germicid-c.

13. Serry (válaszként erre: 11. - Ezti)
2008. jún. 11. 11:08

Szia! Mi láz esetén Germicid-C vel szoktunk indítani. Nem tudom azóta hogy vatok, de tényleg fő a nyugalom. Milyen gyógyszereket kapott Sada? Kiváncsi lennék, hogy számomra most még banális dologra miket irnak mostanság.

Amit elmondtál én a lázcsillapítást javasolnám, és orrcseppet, meg ha folyik az orra orrszívást, esetleg C- vitamint ( Cebion cseppet) Szóval kinácsi vagyok. Mert nem tűnik vészesnek nekem. Persze a láz az mindenkit megilyeszt. Remélem jobban lesztek, és ebben a melegben itasd csak ráfér:)) Nem baj ha nem eszik sokat.. nem tudom szopizik még? Ha igen vedd nyugodtan gyakrabban mellre, mert akkor nem csak a szomját oltja hanem jut neki kis kalória is. Ha nem megkínáltatod többszö esetleg tápszerrel is. Persze nem fontos. Szomj oltásra legjobb a víz, vagy babavíz vagy a forralt és lehűtött víz. Teát inkább nem adnék, mert abba ha keveset is de szoktunk cukrot tenni, attól csak szomjasabb lesz. Ha elfogaja és szereti Kubu vagy baba italokból gyömölcslevet hígitva. S enni meg mindig azt adj neki amit elfogad kíván. biztos vannak mr dolgok amiket meg tud magyarázni neked, hogy ez jó. Figylej rá...:))

Kitartás és ne ess kétségbe:))

12. lufi
2008. jún. 11. 09:39
Amikor jöttek a fogak, fiamnak mindig hőemelkedése volt és náthás lett.
11. Ezti
2008. jún. 10. 21:53

Köszönöm a segítséget mindenkinek, leírom a kórképet:)

Sada kisfiam 9,5 hónapos, 6 foga már van, zökkenőmentesen érkeztek. Most 1 hete nyálazik megint meg ezerrel rág mindent. 3 napja felsír éjszaka, de vissza is alszik rögötön.

Tegnap reggel vettem észre, hogy meleg, 38,7 volt. Germicid volt itthon, délutánra lement, estére megint felment, kapott kúpot.

Közérzete nyűgós, anyás, bújós, rengeteget iszik, de nem nagyon eszik.

Ma megint lázas volt, elvittem dokihoz, azt mondta picit duzzadt az orr nyálkahártya, enyhe orrfolyása is van.

Kapott rakás gyógyszer.

2008. jún. 10. 21:50
Inkább hőemelkedése mint láza, de előfordulhat. Amennyiben magas, vagy nem megy le, akkor azért beszélj holnap az orvossal, ahogy javasolták már az előttem szólók is
2008. jún. 10. 21:45

Néha előfordul, de azért jobb, ha elviszed orvoshoz, mert ő mondja meg, van-e valami különösebb gond, addig is adj neki lázcsillapító kúpot, ha már 38,5 fölött van.

A 39-et már csak orvosi látogatás mellett hagyhatod nyugodtan, bár akkor ő is elmondja mi a dolgod.

A 38 még nem láz egy kicsinél, mert valamivel magasabb a hőjük, ha végbélben méred, abból ugye lejön 5 tized.

Ha 39 fölé megy, akkor hűtőfürdővel próbálkozz, míg az orvos ki nem ér. És JÖJJÖN KI a körzeti orvos!!

2008. jún. 10. 21:40

Ne aggódj!!!

A fogzás nyugtalansággal,étvágytalansággal,lázzal,hasmenéssel,sőt huruttal(felső léguti megbetegedésekkel) is társul.Türelem,panadol szirupot ilyenkor lehet adni nyugodtan neki még akkor is ha nem lázas,mert a kellemetlen tüneteket is szünteti egy darabik.

2008. jún. 10. 21:39
Szia!nagyon kétségbe esett a hangod.Belázasodhat tőle a baba,de adhatsz neki nyugodtan lázcsillapítót.Ne ijedj meg!Figyelgessed,aztán ha magas a láz,vagy nem múlik akkor holnap hívd fel az orvosotokat,mert lehet nem attól van.Legjobb a kúp,nem tudom van e otthon ,de ilyen esetekre jó ha feliratod és mindig tartasz a hűtődben.Puszi
2008. jún. 10. 21:38
Egyszer a fiamat elvittem a dokihoz hogy beteg-e vagy a foga jön mert láza van. Azt mondta a dokink, hogy hőemelkedése lehet a fogzástól tehát max 37.9, de láza 38 és fölötte a fogzástól sose, tehát ha ennél magasabb a láz a fogzási idő alatt, akkor mellette a babának valamilyen betegsége is van amit kezelni kell. Úgyhogy a válaszom nem.
2008. jún. 10. 21:38
Unokatesóm mindkét gyereke lázas volt mielőtt kibujtak a fogaik! Uh sztem ne izgulj!
2008. jún. 10. 21:35
Nem,soha.Szerintem ez egy tévhit,hogy a fogzás miatt belázasodik a gyerek.
2008. jún. 10. 21:35
Szia! Nyugalom, sajnos belázasodhat ha jön a foga. Nekem még nem volt benne részem, mert a nagynak 1 évesen bújtak. A kicsi meg még nem fogzik. De találkoztam már ilyennl. Volt olyan baba akinek hasmenése volt fogzáskor.
2008. jún. 10. 21:34
Az én kislányom nem volt lázas fogzásnál, viszont a barátnőm kisfia gyakran belázasodott. És tuti a fogzás miatt!
1. Ezti
2008. jún. 10. 21:33
FONTOS, SEGÍTSETEK!!!Lázasodott-e be a babád mikor jött a foga?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook