Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megfázott baba fórum

Megfázott baba (beszélgetős fórum)


10. brigibaba (válaszként erre: 8. - Onozobea)
2009. márc. 22. 20:29
jaj de jó egy doki néni anyuka! nekem is azt mondták ne ezt az orrszívót használjam , de sűrű váladék még ezzel is nehezen jön orrcseppel!
2008. dec. 4. 21:32

Sziasztok!


Ami nekünk nagyon bevált, az a Baby Luff balzsam volt. Mentolos kenőcs, és mikor bedugul az orra alvásnál, csak be kell kenni a mellkasát, és máris kap levegőt.

Orrszívásnál meg az vált be a legjobban, hogy Sterimar, utána 5 perc múlva orrszívás, és orszívás után Nasivin. DE én úgy tudom, egy nap csak 3-szor lehet leszívni.

2008. dec. 4. 20:01
Sziasztok, én gyerekorvos vagyok, de szerintem nagyon jó a porszívós orrszívás. a saját gyerekemnél is nagyon hatásos volt, és a gyerek végül kifejezetten élvezte. Én mindig akkor szívom, ha szörcsög vagy bedugul. Ha csak vizesen folyik, akkor nem szoktam.
2008. jún. 27. 09:07

Ezt találtam:

A fogzás legyengíti a szervezetet, könnyebben betegszik meg ilyenkor a csecsemő. Szinte természetes, hogy náthás lesz. A sok nyál és feltehetően a fájdalom miatt romlik az étvágya. A széklet lazábbá válik és a megszokottnál gyakoribb.

6. Jk
2008. jún. 22. 10:08
az is lehet hogy azért taknyol mert jön a foga????
5. 1eb84e4bad (válaszként erre: 1. - Jk)
2008. jún. 21. 20:22
Remélem már meggyógyult a babóka! De azt olvastam pár napja, hogy a legjobb, ha egy csepp anyatejet cseppentesz bele... próba szerencse? PUSZ!
4. Edis
2008. jún. 20. 07:18

Sziasztok!


Az én kislányom 6 hetesen volt megfázva először, tök jó, hogy "csak" most lett náthás. Nagyobb baja soha ne legyen. Ő is anyatejes baba.


Mi tengervizes orrspray-t használtunk (ez legalűbb természetes), nekünk bevált. Befújni, várni pár percig majd kiszívni.

Annyiszor szívjad ahányszor hallod, hogy szörcsög. Az csak rosszabb, ha pang bent a váladék. Esetleg még megemelheted az ágyát a fejénél. Rakjál az ágy lába alá könyveket, így a váladék sem fog lefolyni.

Sok doki ellene van az orrszívónak (főleg a porszívós fajtájának), de ez a leghatásosabb.

Remélem segítettem.

2008. jún. 20. 06:29
Én porszívózás után cseppentettem neki a Nasivin csecsemőknek való cseppjéből, pár nap alatt rendbe hozta. 3* naponta, Recept nélkül adják, a doki néni ajánlotta
2. Jk
2008. jún. 13. 11:16
ezek szerint senkinek nem fázik meg ababája... az jó. már négy napja nem kap levegőt rendesen hiába szívom. tegnap jobb volt azt hittem vége de mára megint bedugult...:(((
1. Jk
2008. jún. 10. 16:14

ebben a hülye időben megfázott a lányom. hat hónapos. és eddig csak anyatejet evett. ezek szerint mégse védte meg annyira...

Meddig tart egy ilyen orrdugulásos megfázás? Fél órákat alszik, mert utána bedugul megint és nem kap levegőt.

Hányszor szívhatom le egy nap orrát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook