Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins receptek fórum

Atkins receptek (beszélgetős fórum)


171. Szisza
2004. márc. 30. 15:57

Gyümölcsös túrókrém:

Hozzávalók:


20 dkg sovány tehéntúró, 1 db tojás, cukor, citromleve és reszelt héja, 20 dkg megtisztított gyümölcs (az idénynek és az ízlésnek megfelelően)



Elkészítése:


A túrót villával összetörjük, belekeverjük a tojássárgáját, a cukrot, a citromot. Beletesszük a felkockázott nyers gyümölcsöket. Végül beleforgatjuk a tojás keményre vert habját. 1-2 órára tegyük hűtőbe és utána lehet fogyasztani


10 perc alatt kész.


Tápanyagtartalom egy adagban:


Energia: 116 kcal (485 kJ)

Fehérje: 8,8 g

Zsír: 1,5 g

Szénhidrát: 16,5 g

Koleszterin: 45,4 mg

Rost: 0,95 g

C-vitamin: 4,3 mg

B12-vitamin: 0,4 ug

Kalcium: 53,9 mg

Vas: 0,44 mg

Nátrium: 26 mg


cukor helyett édesítőt, értelem szerint, és akkor a CH-érték is kevesebb lesz...

170. Szisza
2004. márc. 30. 15:54

szóval, amik kimaradtak hozzávalólisták:

Almacsoda mézzel :

Hozzávalók:1 db alma,1 tk. méz,1 tk. fahéj



Grapefruit-kehelyhez pedig nem volt írva mennyiség.


169. Szisza
2004. márc. 30. 15:50

Almás túrókocka :

Hozzávalók:


75 dkg túró, 4 dl tejföl, 3 alma, 3 tojás, 15 dkg kristálycukor, 2 hagyományos méretű csomag réteslap (vagy 1 nagy csomag), 1-1 dl olaj és szódavíz, 1 teáskanál só, 1 mokkáskanál őrölt fahéj.



Elkészítése:


Előkészítése: a túrót villával összetöröm, a tojást habosra verem. A tejfölt fél dl olajjal, fahéjjal és a sóval simára keverem. Az almát meghámozom, kicsumázom és megreszelem, majd a cukorral összekeverem.

Elkészítése: a tojást, a tejfölt meg a reszelt almát a túróhoz keverem. 2 réteslapot olajozott tepsibe terítek. 2 lapot félreteszek. A megmaradt rétestésztát apróra töröm, és 1 dl szódavízzel együtt az almás túró közé keverem. A masszát rásimítom a tepsibe rakott tésztalapra. A félretett tésztalapot a túró tetejére helyezem, és megolajozom. Előmelegített forró sütőbe tolom, de a lángot azonnal takarékra visszaveszem. Kb. 30-35 percig sütöm.


Tápanyagtartalom egy adagban:


Energia: 260 kcal (1087 kJ)

Fehérje: 8,8 g

Zsír: 16,5 g

Szénhidrát: 18,5 g

Koleszterin: 45,4 mg

Rost: 0,99 g

C-vitamin: 0,5 mg

B12-vitamin: 0,23 ug

Kalcium: 63,5 mg

Vas: 0,38 mg

Nátrium: 122 mg



168. Szisza
2004. márc. 30. 15:48

Köményes tallérok:

Hozzávalók:


40 darabhoz

12,5 dkg ementáli sajt

15 dkg liszt

10 dkg hideg vaj

1 tojássárgája

1 evőkanál tej

1 teáskanál köménymag

2 teáskanál mák

12-15 szem mandula



Elkészítése:


Előkészítés: a sajtot finomra lereszeljük. A sütőt 200 fokra előmelegítjük. Sütőpapírral kibélelünk egy nagy tepsit.


Elkészítés: A sajtot összekeverjük a lisztel. Gyors mozdulatokkal összedolgozzuk a vajjal és egy csipet sóval. Fóliába csomagoljuk, és egy fél órára a hűtőbe tesszük. A tésztát kicsit átgyúrjuk, lisztezett deszkán 3-4 mm vastagra kinyújtjuk és kiszaggatunk belőle kb. 5 cm átmérőjű pogácsákat, amiket a tepsibe teszünk. A tojássárgáját elkeverjük a tejjel, bekenjük vele a pogácsákat tetejüket megszórjük köménymaggal, mákkal vagy egy szem mandulát teszünk rá. A sütőben 10-12 percig sütjük.


Tápanyagtartalom egy adagban:


Energia: 51 kcal (213 kJ)

Fehérje: 1,7 g

Zsír: 3,5 g

Szénhidrát: 3,2 g

Koleszterin: 13,4 mg

Rost: 0,27 g

C-vitamin: 0 mg

B12-vitamin: 0,03 ug

Kalcium: 29,2 mg

Vas: 0,11 mg

Nátrium: 26 mg


167. Szisza
2004. márc. 30. 15:47

Mandulatejből készült puding:

Hozzávalók:


10 dkg tisztított, megdarált mandula; 0,5 liter víz; 2 evőkanál méz; 1 tasak főzhető pudingpor



Elkészítése:


A mandulát a mézzel és a forróvízzel alaposan összekeverem, majd 5-10 perc állás után leszűröm, és a leírásnak megfelelően elkészítem a pudingot (tej helyett a mandulás lét használva). Pudingformákba öntöm. Kihűlés után gyümölccsel díszítem.


Tápanyagtartalom egy adagban:


Energia: 219 kcal (915 kJ)

Fehérje: 7 g

Zsír: 13,1 g

Szénhidrát: 18,2 g

Koleszterin: 0 mg

Rost: 2,45 g

C-vitamin: 0,3 mg

B12-vitamin: 0 ug

Kalcium: 63,5 mg

Vas: 1,17 mg

Nátrium: 3 mg



166. Szisza
2004. márc. 30. 15:44

mégegy:)

Diós habcsók ínyenceknek

Hozzávalók:


15 dkg dióbel

10 tojás fehérjéje

2 evőkanal cukor

Fél citrom leve



Elkészítése:


A tojasfehérjébe beleteszem a cukrot és felverem habossá. 7-8 dkg diót ledarálok, és beleteszem a habba. Elkeverem, kivajazom és habkinyomóba teszem a habot, majd kis piramisokat nyomok a tepsibe, 5-5 cm távolságra egymástól. Utána a dióbelet ráteszem egyenként mindegyik tetejére. A sütőt előmelegitem, 10 perccel utána beteszem a sütőbe és 10 percig sütöm! Jó étvágyat!


Tápanyagtartalom egy adagban:


Energia: 322 kcal (1346 kJ)

Fehérje: 15,16 g

Zsír: 22,99 g

Szénhidrát: 12,86 g

Koleszterin: 0 mg

Rost: 1,84 g

C-vitamin: 13,9 mg

B12-vitamin: 0,05 ug

Kalcium: 91,14 mg

Vas: 1,63 mg

Nátrium: 106,32 mg



! fenébe, most látom, hogy előzőekből kihagytam a hozzávalókat :(

165. Szisza
2004. márc. 30. 15:42

mégegy:

Almacsoda mézzel

Elkészítése:


Az almát meghámozod, szép vékonyan felszeleteled. Lábosba teszed, közepes lángon melegíted, gyakran kevergetve. Közben a mézet összekevered a fahéjjal. Mikor az alma már kezd puhulni, ráöntöd, és együtt megrottyantod, folyamatos keverés közben.


Tápanyagtartalom egy adagban:


Energia: 68 kcal (284 kJ)

Fehérje: 0,47 g

Zsír: 0,41 g

Szénhidrát: 15,2 g

Koleszterin: 0 mg

Rost: 3,46 g

C-vitamin: 4,56 mg

B12-vitamin: 0 ug

Kalcium: 48,8 mg

Vas: 1,47 mg

Nátrium: 4,5 mg


164. Szisza
2004. márc. 30. 15:40

ezt a receptet találtam neten, nemtudom milyen lehet:

Grapefruit-kehely

Elkészítése:


A félbevágott grapefruit gyümölcshúsát kivájjuk a héjból, összekeverjük a krémtúróval és visszahelyezzük a graperuit héjba.


Tápanyagtartalom egy adagban:


Energia: 133 kcal (556 kJ)

Fehérje: 7,12 g

Zsír: 5,7 g

Szénhidrát: 12,5 g

Koleszterin: 16,87 mg

Rost: 0,29 g

C-vitamin: 18 mg

B12-vitamin: 0,31 ug

Kalcium: 39,17 mg

Vas: 0,3 mg

Nátrium: 8,19 mg


sztem 2. fázisban ez is mehet.szerintetek?

163. Bodsa (válaszként erre: 162. - Vika)
2004. márc. 29. 20:48

Szia Vika!

1 csésze kb 2dl-es pohárnak felel meg.

Amúgy lehet mérmi grammban is, mert a tápanyag táblázatok 100g-ra vannak szerkesztve. Csak csészével könnyebb számolni :)

Belejössz majd!!

Bodsa :)

162. Vika
2004. márc. 29. 20:17

Valaki magyarázza meg!


A receptek,ill. helyesbítek a CH számlálásnál mindig csészényi adagokkal kell dolgozni. Na mármost lehet hogy hülyének néztek,de nekem nincs csészém,csak 2 és 5 dl.-es poharaim. Ha ki akarok valamit mérni,a csészényi adagokat lehet gr.-ban,vagy dkg.-ban megadni,számolni? Vagy menjek és vegyek egy csészét?


A segítséget előre is köszönöm! Idáig még valahogy boldogultam,de jobb biztosat tudni.

161. Bodsa
2004. márc. 29. 18:10

A mai ebédem, nekem bejött nagyon! De nem mondthatni hogy minimál szénhidrátú lenne. Erre figyelni kell!


Hozzávalók:

egy kicsi fej lilahagyma

fél bögre cukkíni

egy bögre brokkoli és karfiol

4-5 szem gomba (csiperke)

1 csirkemell filé

1 bögre tengeri mix (kagyló, rák, polip)

4 csík császár

Foghagymás-, olasz-, sült oldalas fűszersó, bors, só (ízlés szerint)


A husit felvágom csíkokra és befűszerezem, majd állni hagyom amíg felvágom a többi hozzávalót.

A hagymát karikára, a cukkinit kockára a gombát nagyobb szeletekre vágom. A wok aljába olíva olajat öntök, beleteszem a hagymát, rá 1-2 pillanatra a cukkínit és 1-2 percre mellé kerülnek a gombafejek is. Utána jöhet a brokkoli és a karfiol, majd a császár husi és a tengeri mix, párolom őket, és hozzáteszem a húst is. Csavarok kevés citomot a wokba.

Jó étvágyat hozzá! :)

160. Szisza (válaszként erre: 159. - Molntak)
2004. márc. 29. 16:21

nem is azt mondtam, hogy Te voltál :)


159. molntak (válaszként erre: 158. - Szisza)
2004. márc. 29. 16:19
Én még csak krémes közelébe sem mentem nem hogy enni.
158. Szisza (válaszként erre: 157. - Molntak)
2004. márc. 29. 16:05

jujjj, azér annyira nem szeretm a fahéjt:)

én a kicsi kávéskanál végiből ami volt, azt raktam a tejfölbe:)

mindegy, már elméletileg úgyis 2. szakaszos vagyok, ennyit megengedhetek:)

eddig az össz bűnözésem annyi volt, hogy egy icipicit haraptam a most 7végén készült habpalacsintából:)

Ti meg itt krémest ettetek, stb, amíg én tiszta lelkiismerettel szenvedtem:)))

157. molntak (válaszként erre: 156. - Szisza)
2004. márc. 29. 16:01
A fahéj miatt nézd meg a ch ját. Ha 1/2 nek az 1/2 ét raktad bele vagy még annak is az 1/2 ét akkor nincs baj. Bocs ha szívgörcsöt okoztam, de magamból kiindulva félcsomag fahéj a minimum. Ha a pici tényleg pici akkor nem szóltam.
156. Szisza (válaszként erre: 155. - Molntak)
2004. márc. 29. 15:55

miért is?!

tejfölben van 3,9 CH, de csak kevesebb, mint a felét ettem meg, a másik felét elhasználtam tegnap a családnak ebédhez:) raktam bele nagyonkevés fahéjat, meg édesítőt...

hát én akárhogy is számolok, sztem nem éri el a 2CH-t:)

Te jössz :P

155. molntak (válaszként erre: 154. - Szisza)
2004. márc. 29. 15:32
Meg ne edd!!! bomba!!!
154. Szisza
2004. márc. 29. 15:29

nemtudom fahéjjal hogy állunk, de én most ezt kütyültam magamnak össze:

tejföl, ebbe fahéj, meg édesítőszer! összekeverem:)

isteni :)


153. anett59 (válaszként erre: 152. - Ancsy)
2004. márc. 29. 14:52

Szia! Kérdezném:te találtál már cukormentes gyümikocsonyát?

Ha igen, légyszi ird meg merre!

Köszike

152. ancsy
2004. márc. 29. 08:39

Gumitorta


1.réteg: 2 tojás

3 kanál cukrot (édesítőt)

vaníliát jól kikeverni

1 dl langyos vízben 1 evőkanál zselatint feloldunk és hozzákeverjük


2.réteg: 2 tojás

3 kanál cukor (édesítő)

vanília

1 evőkanál kakaó

1 dl langyos víz

1 evőkanál zselatin


3.réteg: 2 doboz tejföl

vanília

3 kanál cukor (édesítő)

1 dl langyos víz

1 evőkanál zselatin


Tetejére gyümölcs és gyümölcskocsonya.


Minden réteg elkészítése után azt beleöntjük a formába, és hűtőbe tesszük. Amíg a következő réteget összekeverjük, addig ez megdermed, s rá lehet önteni a következőt.


Ez az adag kis torta elkészítéséhez elegendő! A közepes méretű tortához 1,5-szeres, a nagy méretű tortához célszerű 2-szeres adagot venni.


Szerintem nagyon finom, de vigyázzatok, mert hasmenést okozhat!


151. Baron
2004. márc. 29. 08:24

OMLETT

2-3 tojás fehérjét kemény habbá verni, belekeverni a sárgáját, sózni, borsozni, teflonban pici olajon sütni. Ez tölthető hússal, zöldséggel, sajttal, és már _majdnem_ olyan, mint a kenyér:)


2004. márc. 27. 15:25

Sziasztok!

Nem emlékszem,hogy olvastam volna,ezért leírom,hogy a héten csináltam töltött képosztát!

Mindent ugyanúgy csináltam,kivéve,hogy rizs helyett karfiol volt benne,amit nyersen apróra vágtam,és azt kevertem össze a hússal,hagymával,és a fűszerekkel! Isteni volt,majdnem ugyan az az íz!!!

149. Vika
2004. márc. 27. 00:14

Kicsi a rakás



sertés karaj,cukkini,gomba,trappista sajt,olivaolaj,bors,só,pirospaprika


A karajokat kiklopfolom vékonyra,sóval-borssal-paprikával bedörzsölöm és olívaolajba mindkét oldalon pirosra sütöm.Tűzálló tálba teszem. A maradék olajon a karikára vágott cukkinit átsütöm,és átteszem őket a karajok tetejére. A gombát is az olajba teszem,sózóm-borsozom és a végén a cukkinik tetejére teszem. Legvégül a reszelt sajt kerül a tetejére. Nem kell túl sok olajat használni,és szerintem fincsi.

2004. márc. 26. 22:47

Tartármártás v. majonéz?


1 egész(nyers)tojáshoz rakok pici sót,őrölt feketeborsot.Mustárt,ízlés szerinz.Simára keverem.Utána hozzácsorgatok kevés olívaolajat és jól elkeverem,homogénre.Utána jöhet hozzá a tejföl,attól függően,hogy mennyi mártást szeretnék.Én általában 2-t szoktam hozzáadni(kis pohár),így nem kell minden nap újat készíteni.Ráadásul a család is imádja!Mivel nem egyszerre eszem meg,minimális szénhidrát tartalma eloszlik az étkezésekre.Salátákhoz,húsokhoz isteni!

147. Hoxa
2004. márc. 26. 21:29

CSINÁLTAM ÚJ MENÜT A RECEPTEKNEK OLDALT. SASOLJÁTOK MEG!!


Bővítettem a korábbi word doksit, de szétszedtem témák szerint.


Köszönöm a sok receptötletet mindenkinek!!!!!

146. Lbj
2004. márc. 26. 13:04

Kalapos karfiol:

1 karfiol

50 dkg darálthús

2 tojás ( az egyik főtt)

1-2 marék kockára vágott sajt

1 vöröshagyma

bors, só , ízlés szerint fűszerek


A karfiolt egyben megfőzzük, de csak félig. Lecsöpögtettjük. A darált húst a hagymával, tojással fűszerekkel jól összekeverjük, majd beletesszük a kockára vágott sajtot és a főtt tojást.

Egy jenai edényt kivajazunk. Beletesszük az egész karfiolt és a masszát a tetejére púpozzuk, úgy hogy a karfiol teljesen eltünjön. A tetejét vízes kézzel elsimitjuk. Alufóliával befedjük és előmelegített sütőben kb. 180 fokon 50 percig sütjük.


Salátával vagy majonézzel hidegen melegen fogyasztható.

145. dundy (válaszként erre: 143. - 4f0d146a83)
2004. márc. 25. 06:58

Ez kicsit sok, de 1 evőkanál bőven elég szokott lenni nasinak,de tegnap a fiaim 10 perc alatt eltüntették az egész zacskóval. Mára semmi nasi, nincs mit.

Csülök Huszárné módra:

Hozzávalók:2 nagy kicsontozott csülök

3-4 gerezd fokhagyma,Raguhoz:15 dkg füstölt szalonna 1 szál gyulai vagy házi kolbász

25 dkg gomba 1/2 kg zöldborsó 4 közepes vöröshagyma

Elkészítés:

A csülköt 3-4 gerez fokhagymával felteszem főni. Amíg fő elkészítem a ragut. Megolvasztom a szalonnát, majd a hagymát karikára vágva megfonnyasztom, utána kerül rá a gomba és a zöldborsó. Együtt párolom amíg megpuhul, a legvégén kis kockára vágom a kolbászt és azt is hozzáteszem. A puha csülköket crips grillen szép pirosra sütöm. Tálalásnál öntöm rá az előbb elkészített ragut.Tettestársaim főtt krumplival, én párolt zöldhüvelyű zöldbabbal ettem.


144. Lbj
2004. márc. 25. 03:22

Ördög golyója:


10 dkg füstölt szalonna, 10 dkg reszelt sajt, 2 gerezd fokhagyma, 1 csomó zöldpetrezselyem, 2dkg (erős) zöldpaprika, olaj.


A füstölt szalonát nagyon apróra összevágjuk, keverőtálba tesszük. Hozzáadjuk a reszelt sajtot, a zúzott fokhagymát, a petrezselymet és a darabolt paprikát. Az anyagokat jól összegyurjuk, diónyi golyókat formálunk belőle és kevés forró olajba téve megsütjük.

143. 4f0d146a83 (válaszként erre: 140. - Dundy)
2004. márc. 24. 22:52

Szia DUNDY!


Megneztem az Atkins ch tablazatban a piritott szojabab ch erteket.2 evokanal szojabab: 7 ch es 5,3 net ch-t tartalmaz.


142. spagoca
2004. márc. 24. 16:16
Sajtos,tejszines csirkemell: 2 db csirkemellet kigloffolok,sózom,borsozom,majd kevés olivaolajban megsütöm mindkét oldalát.Közben 1dl tejszint hidegen összekeverek 1 teáskanál étkezési keményitővel,majd beleteszem a serpenyőbe amiből előzőleg kiszedtem a húst.Hozzá adok még egy teáskanál krémsajtot és két szelet sajtot.Addig keverem amig a sajt el nem olvad.Ha sürű lenne vizzel higitom.Sózom.borsozom, petrezselyemzölddel megszórom.Beleteszem a kisütött hússzeleteket és grillezett zöldségekkel tálalom.Pl: zeller,cukkini, zöldpaprika,brokkoli.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook