Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tejszínes szószt keresek csirkemellhez(olaszos jellegűt). fórum

Tejszínes szószt keresek csirkemellhez(olaszos jellegűt). (beszélgetős fórum)


9. kitta73 (válaszként erre: 4. - 28f16f555c)
2008. jún. 11. 09:47

Megcsináltam fincsi lett nagyon,köszi:-)))


A többi recept is nagyon tetszik,azokat is kipróbálom majd sorba.

2008. jún. 9. 09:38

Én olyat szoktam csinálni,hogy:Vékony szeletekre felvágom a csirkemellet,sózom,borsozom,liszben megforgatom,majd forró olajban jól átsütöm.Ha kész beleteszem egymás mellé tepsibe,aztán csinálok rá szószt amit úgy csinálok,hogy főzővajat felrakok egy edénybe,teszek bele egy főzőkanálnyi finomlisztet,csomómentesen elkeverem(mintha rántást készítenék)de nem hagyom,hogy barnásodjon,vágok bele egy gerezd fokhagymát,majd felöntöm tejszínnel és csomómentesen elkeverem.Teszek bele őrölt szerecsendiót kb egy kiskanálnyit,kis delikátot meg borsot.Ha nagyon sűrű akkor még egy kis tejjel higítom.Persze izlés szerint más fűszereket is használhatsz.Miután ezt a szószt ráöntöttem a húsokra,sajtot reszelek a tetejére,majd bedugom a sütőbe míg ráolvad a sajt.

Ennyi.

2008. jún. 9. 09:21

Nekem is van egy jó kis recim.

Csirkemell szeleteket megforgatod lisztben és tojásban(mintha paníroznál)belerakod egy hőálló tálba.Rétegenként reszeltsajttal megszórod a csirkemelleket.Az egészet leöntöd 2dl tejszínnel a tetejét egy kicsi szerecsendióval megszórod és be a sütőbe.Krumplipüré mellé.

6. 28f16f555c (válaszként erre: 5. - Kitta73)
2008. jún. 9. 09:18
nincs mit. ez szósz- az alapja egyébként a carbonara spagettinek is-csak kevesebb fokhagyma kell bele. A 3-4 gerezd kisméretű fokhagymából kell, ha nagyonn akkor elég a 2.
5. kitta73 (válaszként erre: 4. - 28f16f555c)
2008. jún. 9. 09:15
Ez jól hangzik,köszönöm,holnap lehet kipróbálom.
2008. jún. 9. 09:10

kaprot?



A csirkemellett apró csikokra vágod picit sózód és kevés olajon megpiritod.


3-4 gerezd zúzott fokhagymát pírítasz, mig pirul, 2 dl tejfölt 2 dl tejszinnel és 1,5 evőkanál lisztel vagy keményitővel kikeversz, sózód, borsozod és ráöntöd a fokhagymára. folyamatosan kell keverni, nehogy lekapjon. Ha van otthon egy csomag kaprod-azt a fokhagymával együtt kicsit piritsd át-avval is nagyon finom.



Rízzsel vagy hasábkrumpli illik hozzá.



20 perc alatt kész.

3. kitta73 (válaszként erre: 2. - 28f16f555c)
2008. jún. 9. 09:04
Valami ilyenre,csak a gombát nem szereti a család.
2008. jún. 9. 09:03
tejszínes-gombás csirkemellre gondoltál?
2008. jún. 9. 09:01

Sziasztok!

Tud nekem valaki segíteni.Csirkemellhez keresek szószt,amit könnyű elkészíteni.köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook