Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden ami egy újszülöttnek kell! Szeretném összegyűjteni mindazt ami egy baba érkezésekor kell, ide értve MINDENT, pelus, ágy, lepedő...stb fórum

Minden ami egy újszülöttnek kell! Szeretném összegyűjteni mindazt ami egy baba érkezésekor kell, ide értve MINDENT, pelus, ágy, lepedő...stb (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
17. boribakter (válaszként erre: 5. - 92ba3c78f9)
2008. jún. 12. 14:24
Minden gyerek mást és mást igényel, de egy valami leszűrhető, átlagos felnőtt hőérzékeléséhez számítva egy plusz réteget kell számolni. Tehát ha te egy rétegben mennél ki, mert úgy nem fázol, akkor az újszülöttre kettőt kell adni, hogy ne fázzon. Idővel persze ez beáll, 3 éves kor körül nagyjából már annyi a hőérzékelésük, mint nekünk, illetve van, akinek már korábban (pl. kisfiam sokkal kevésbé fázik, mint én, mert én fázós vagyok, mint egy újszülött)...
2008. jún. 12. 14:22
Szia! Nekem van egy rövidített listám (.doc), aminek nagy hasznát vettem-veszem, szívesen odadom, ha kell!
15. Sz.Csirke (válaszként erre: 14. - Diagonalt)
2008. jún. 12. 13:52

Persze hogy szepen esznek kanalbol...vitamint pl.

De te megprobalnal belekanalazni egy egesz vacsorat pl.? Hamarabb telne meg a pocija levegovel mint tejjel. Egyebkent van, hogy nem ersz ra akkor venni mikor kell. Nalam igy volt. Csak par napig kellett hasznalnom, de akkor nagyon. Azota is rendesen szopizik:)

Persze az elejen nem szabad hasznalni, amig nem megy jol a szopizas.

2008. jún. 12. 07:28
Én nem vettem cumisüveget.A leányzó gyönyörűen iszik kiskanálból.A pohárral még küzdünk egy kicsit,de a kanál tényleg szépen megy.Igaz kicsit nehezebb,mint a cumisüveg,de ennyit megér nekem,h ne legyen cumizavar.Aztán úgy vagyok vele,h ha valami történne a tejecskével,akkor majd ráérünk cumisüveget venni.
2008. jún. 10. 19:07
Ja, en uveg cumisuveget hasznalok, olyat, amibe oldalrol megy be a levego, igy sosem keletkezik vacuum.
2008. jún. 10. 19:05

En kicsit mas velemenyen vagyok, de azert ne harapjatok le a fejem:))


En 2 uveget vennek, mert ha hirtelen szukseg van ra, akkor azt az egyet nem biztos hogy lesz idod 2 etetes kozott sterilizalni. Kulonben sem nagy osszeg. En kicsit eleve nem vennek, minek? A nagyba is lehet keveset tenni. Semmikepp nem ajanlom az Aventet, mert BPA-t tartalmaz, amit a gyerek megiszik a tejjel. A neten utana lehet nezni, hogy ez milyen veszelyekkel jar. Nalunk mar betiltottak.


Cumibol viszont az Aventet ajanlom, az alakja miatt, es mert van kupakja. Mivel a szilikonon nagyon gyorsan szaporodnak a bacik, ha nem hasznalja a pici fel oraig, mar nem ajanlatos neki sterilizalas nelkul visszaadni. En eloszor csak egyet vettem, de ha sokat hasznalja a baba, mint az enyem, akkor szerintem kell 4. Igy is napi 2x sterilizalok. Micros sterilizalom van, 4 perc alatt kesz.

En probaltam a Nuk cumit is, de mashogy kezdett szopni tole a pici, ugyhogy gyorsan valtottunk Aventre, ami egyenes.

11. kathlee (válaszként erre: 8. - 5d1c983c2b)
2008. jún. 10. 13:22

Én is úgy gondolom, hogy egy kicsi és egy nagy üveg elég lesz az elején. Ha váletlenül nincs tejed, és tápis lesz, akkor érdemes még néhány üveget venni a sterilizálás miatt. Én az Aventt ajánlom, mert utána át tudod alakítani csőrös pohárrá.

Cumiból én is kettőt vettem, mert ugye azt is sterilizálod, és ha nagyon cumis a kis drága, addi nem bírja ki, amíg fél órát a folyadékban csücsül a cumi.

10. gabi0630 (válaszként erre: 8. - 5d1c983c2b)
2008. jún. 10. 13:08

Szia!


Mi ismerősöktől hallottuk, hogy szerintük mi a jó. Persze mindenki másra esküszik cumi téren. Nekünk Nuk-os volt mindenünk. A játszócumi, az üvegek, az etetőcumik. És szilikon, nekem a latexet nem fogadta el. Ez úgy tudom fogszabályzós is.

Mi 1 kicsi üveget vettünk teásnak, 1 nagyot etetősnek, ha szükség lesz rá, és 2 játszócumit.

9. ALLICS (válaszként erre: 8. - 5d1c983c2b)
2008. jún. 10. 10:03
Én 2 cumisüveget vettem és 2 cumit.
2008. jún. 10. 10:01
cumisüveg illetve cumiból honnan tudjam milyet vegyünk, és főleg hoyg menniyt? 2-2 db? avgy elég 1-1?
2008. jún. 9. 12:54

A puha hajkefe feleslegesnek bizonyult nlunk eddig..bár a zöld szörnyecske egész jól leköti pelenkázás közben.

Ő nem tűri meg a lábán a zoknit,és utál öltözködni.Így inkább csak hálózsákot adok rá.

Nálunk nem volt szükség az 56osnál kisebb ruhákra,mert nem jók rá.Kifejezetetten olyan rucikat vásárolj,amikben könnyű hozzáférni a pelihez.Lehet mesés egy ruhaköltemény,ha percekig tart kihámozni belőle akkor azt nagyon fogja utálni..meg te is.

A textilpelussal ne spórolj,mert fogyóeszközNekem 2 nap alatt leamortizált,majd 10et.(összepisilte,lebukta stb...)

Fürdőlepedőből 2 bőven elég.Nagyon jó nedvszívókpessége van a tetra törölközőnek,és egész olcsó is.Vettem belőle kettőt,aztán anyóséktől kaptunk egy csuklyás kiskacsásat.

Mellszívó,cumisüveg,sterilizáló nálunk a felesleges kategóriába tartoznak,egyikre sincs szükségünk.Sterilizálni lehet forróvízben is.Fejni pedig kézzel is.De ha nem fejsz,akkor néhány nap alatt szépen beáll a dolog.Ezekre ráér akkor pénzt kiadni,ha tényleg kell.

Vízhőmérő is felesleges.A könyököddel is nagyon jól meg tudod nézni,h jó-e a hőfok.

A cumit nagyon szereti a kislányom,de van akinek egyáltalán nem jön be.

Plédből és takaróból tényleg túltzás a 2-3.Bár a babakocsinálunk úgy néz ki,h egy pléd alúlra,meg egy betakarós pléd.Így hogy meleg van éjszakára is egy behuzatolt pléddel takarom be.

Harisnyát én sem használok,bár van 2 vagy 3 db,de azokat is kaptuk.

Nálunk nagyon bejött a pelenkázószekrény,de van,aki nem szívesen ad ki érte pénzt.


Kórházi cucc:

Bugyiből a tena hálós bugyi vált be.Nincs 400Ft két darab.Ha véres lesz csak kiöblíted,egy pillanat alatt megszárad,és tényleg nem marad benne a vér.A gátseb szellőzik,így gyorsabban gyógyul.

Hiányzik a listáról a WCre való papír ülőke.Szintén pár száz forint,de nekem nagyon tetszett.Kicsit kényelmesebb,és nem kellett félnem a fertőzésektől.

Vízből nyugodtan vihetsz egy zsugorfóliával is.Én majdnem 2 zsugorfóliával megittam,és 5 napot voltam bent.Keksz is kell.Esetleg legyen,aki bevisz neked főttkaját.Nálunk kritikán aluli volt a kh-i koszt.

Bimbóápoló kenőcs is hasznos lehet,mert képes nagyon kirágni a melled.Mondjuk én anélkül csináltam,és nem volt vele nagy próblémám.Igaz a 3-4. napon azt mondtam,h ha nem javul,akkor beruházok én is egyre.Nem volt rá szükség.

Amivel megkönnyítheted a magad dolgát,hogy a látogatók számát megpróbálog minimálisra csökkenteni a kórházba.Hidd el,nem egy élmény szülés után hulla fáradtan látogatókkal foglalkozni.


Most egyelőre ennyi jut eszembe az alábbi listát látva.

6. zsugabubus007 (válaszként erre: 5. - 92ba3c78f9)
2008. jún. 9. 08:11

Mint írtam még Én sem vásároltam semmit, ezt a listát is az egyik fórumon találtam.

De biztosan mindenki vesz valamit, amire nem lesz szüksége...:-))

5. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 3. - Zsugabubus007)
2008. jún. 9. 06:27

A 2-3 vékony-, ill. vastag plédet túlzásnak tartom, szerintem elég 1-1 is. Harisnyanadrágot egyáltalán nem adtam rá, pedig télen született a lányom, elég a bundazsák, nyáron még az sem kell. Nekem fürdőlepedőből elég kettő.


Ezt a listát is le lehet szűkíteni. Olyan dolgokat is megvettem, amit nem használok.

2008. jún. 8. 20:14
a papucshoz annyit fuznék hozzá,a korházban én elkovettem azt a híbát,hogy papucs nélkul zuhanyoztam,nagy hiba volt,gombás lett a lábam,szerencsére hamar kikezeltem.
2008. jún. 8. 20:08

Babának:

Body 6-7 db (hosszú és rövid ujjú)

Rugi 6-7 db (hosszú ujjú és ujjatlan)

Kardigán vagy kispulcsi 1-2 db

Kocsikabát 1-2 db

Vastag sapka 1-2 db

Vékony sapka 2 db

4-6 pár zokni

harisnyanadrág 2db

meleg kocsicipő

overáll vagy babakocsi zsák

popsitörlő 4-5 csomag

textilpelenka 10-15 db

pelus (1cs. újszülött, a többi mini)

kiskád

fürdőlepedő 3-4 db

vízhőmérő

puha hajkefe

lázmérő

orrszívó

biztonsági fültisztító pálcika

körömvágó olló (biztonsági)

steril vatta

cumisüveg (elején elég hozzá a vizes cumi)

cumi

mellszívó

cumisüvegmosó

sterilizáló folyadék vagy tabletta

babakocsi

autósülés

kiságy

pelenkázó szekrény

matrac

vékony pléd 2-3 db

vastag pléd 2-3 db

hálózsák 2-3 db

fejvédő

gumis lepedő 2-3 db


Kórházba:

hálóing 3 db

eldobható (vagy csak nagyon olcsó) bugyik

szoptatós melltartó

melltartóbetét

bimbóápoló kenőcs

törülközők

tusfürdő

puha wc papír

(popsitörlő jó szolgálatot tehet!)

Tena lady betét (dm-es olcsóbb és az is jó)

köntös

2 pár papucs (1 zuhanyozni, 1 járkálni)

evőeszköz, pohár

szalvéta

papírzsepi

textilpelenka (büfiztetni)

iratok, terhes kiskönyv,

apasági nyilatkozat vagy házassági anyakönyvi kivonat

fényképezőgép

ásványvíz (vajúdás alatt)

tárolható étel , például egy csomag keksz (ha éjszaka lesz meg a baba, csak reggelit hoznak, addig nagyon jól jön)


....Ezt találtam!

De vannak jók a különböző magazinokban is, Én is onnan merítek majd!

2008. jún. 8. 18:54
volt erről egy cikk itt a hoxán próbálj meg rákeresni
2008. jún. 8. 18:48
Minden ami egy újszülöttnek kell! Szeretném összegyűjteni mindazt ami egy baba érkezésekor kell, ide értve MINDENT, pelus, ágy, lepedő...stb
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook