Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden ami egy újszülöttnek kell! Szeretném összegyűjteni mindazt ami egy baba érkezésekor kell, ide értve MINDENT, pelus, ágy, lepedő...stb fórum

Minden ami egy újszülöttnek kell! Szeretném összegyűjteni mindazt ami egy baba érkezésekor kell, ide értve MINDENT, pelus, ágy, lepedő...stb (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
77. Laleh
2011. jan. 2. 17:58

Ebből a listából tök felesleges egy csecsemőnek a cumi, cumisüveg, játék (majd 3 hós kora után), kádbetét se létszükséglet, lámpa???, falvédő, az enyémeket nem kínoztam kesztyűvel sem, vízhőmérő, hajkefe.


Teszek be egy kórházi listát is:

Kórház1

hálóing

köntös

papucs

papucs fürdéshez

zokni

törölköző

szoptatós melltartó

melltartó betét

mellszívó

eldobható bugyi

bugyi

betét

wc papír

papír wc ülőke

tisztasági csomag

evőeszköz

pohár

szívószál

zsebkendő

ásványvíz

telefon+töltő

szőlőcukor


Dokumentumok

TAJ kártya

terhes kiskönyv

leletek

apasági nyilatkozat

személyi

apa személyije

76. bf5264a5b9 (válaszként erre: 71. - A14deb9047)
2011. jan. 2. 17:55
Mi is azt vettünk, ill. egész éjszaka be van dugva ilyen konnektoros éjszakai fény, amitől látni a szobában, viszont nem zavarja az alvást sem :)
2011. jan. 2. 17:54

Mi ágyneműt nem vettünk, helyette hálózsákot használunk a mai napig.

Falilámpát sem vettünk, mert ha elkezd felállni, mászni, akkor rángatja a zsinórját.

Pólyát sem használtam Eriknél, így azt sem vettünk.

Vatta helyett Tena betétet vittem magammal.

Egyébként a lista tök jó, mi még ezen felül gumilepedőt vettünk, amit a lepedő alá tettem a matracra, és nagy haszna volt, mert Erik elég sokat bukott, és így csak lepedőt kellett mosni, matracot nem kellett szárítani. Mikrós sterilizálót vettünk fazék és folyadék helyett, amit a mai napig használok, úgyhogy nem bántam meg :)

Amit mi még vettünk, az játszószőnyeg, amire egész kicsi korától kitettük a trónörököst, és nagyon szeretett nézelődni, ill. a kiságyra vettünk zenélő forgót, az is elég hamar elkezdte foglalkoztatni :)

300 ml-es cumisüveg sztem bébiknek még felesleges, úgyis max 120-150 milit esznek/isznak meg egy húzásra.

Fültisztítót sem vettünk, egy nedves pelenka sarkával töröltük ki a fülét, mert kicsi gyerekeknél úgysem lehet pálcikát használni.

2011. jan. 2. 17:53

+ lázcsillapító kúp

pólya neküknk nem volt használatban ahogy a hálózsák sem. a cumit is kiköpte, de nem minen baba egyforma:)

73. Audrey79 (válaszként erre: 71. - A14deb9047)
2011. jan. 2. 17:52

AZ is gyenge fényű? Csak azért írtam falit, hogy az éjjeli szopizáskor legyen esély a visszaalvásra

:-)))

2011. jan. 2. 17:51

Ja, majd elfelejtettem:

Engem sokan próbáltak rábeszélni a legélénkebb ruhákra. Sztem figyeljen mindenki oda, hogy mit milyen hőfokon moshatsz... a mintás textil pelus felesleges (kaptuk ajándékba)... nem hiszem, hogy a lányomat érdekelné büfizéskor.

Próbáljunk összeállítani egy hasznos listát az újdonsült kismamiknak.

Pl: mire figyeljenek az anyukák kád vásárláskor...

2011. jan. 2. 17:50
A falilámpa helyett sólámpát vennék.
2011. jan. 2. 17:43

Alig egy órája olvastam, hogy mennyi mindent próbálnak rásózni a kismamákra feleslegesen.

Szeretnék egy listát készíteni arról, ami valóban fontos lehet egy baba érkezésekor. Jó lenne, ha valóban fontos dolgokat írnánk le, amik segíthetnek egy első gyermekét váró anyát és nem terhelnék feleslegesen a pénztárcáját.

Én ezzel a listával indultam el bevásárolni. Persze sok felesleges cuki dolgot is vásároltam, de ezek voltak az alap dolgok, amiket igyekeztem beszerezni a babám születéséhez közeledve.



Ágynemű

Ágynemű huzat

babakocsi

kád

Kiságy

lámpa fali

lepedő

matrac

pelenkázó betét

pelenkázó szekrény (vagy a komódod)

Rács védő (ágyneművel együtt is van)

szemetes vödör

szennyes tartó

bébihordozó (autóba)

függöny

kád betét (szivacsos az olcsóbb és jobb)

lápma menyezeti

sötétítő

szekrények/komód

falvédő

kád álvány (nem szükséges)

babaolaj

bébiőr+ légzés figyelő (egyéni igény szerint)

fürdető krém

hintőpor

köldök alkohol

lázmérő (nem kell a legdrágább)

bimbóvédő krém

mellszívó

melltartó betét

mérleg /bérelünk 1-2 hónapra/

mosópor (babának)

orszívó porszívó (hagyományos)

popsi krém

recept gyereknek

sterilizáló (fazék is jó)

Tena betét

vitamin d

vitamin k

körömvágó

cumi

cumis üveg 100ml

cumis üveg 300ml

cumisüveg mosó kefe

textil előke

body 56

body 62

bundazsák (téli babának)

hálózsák (igény szerint)

játék

kabátka

kocsikabát

melltartó (szoptatós)

pléd

plüss naci

pólya

pólya huzat

rugdalózó 56

rugdalózó 62

sapka

újszülött kesztű

vastag sapi (téli babának)

zokni

eldobható pelenka alátét

fültisztító

kifogó

papírpelenka new born

pelenka táska (kapsz a babakocsihoz, de nem életbevágó)

popsitörlő kendő

steril gézlap (köldökcsonk ápoláshoz)

szobahőmérő

textil pelenka (büfihez )

vatta (neked a kórházba)

vízhőmérő

hajkefe

69. Sz.Csirke (válaszként erre: 68. - Diagonalt)
2008. júl. 20. 19:29
Abbol gondolom hogy csodagyerek, hogy ha nem az lenne, akkor nem cuppogna a kanal lattan 2 hetesen, amikor meg a sajat anyja arcat sem ismeri fel. Na mindegy...
68. diagonalt (válaszként erre: 65. - Sz.Csirke)
2008. jún. 21. 17:03

De nyel,csak utána ki is büfizi.

Kanálnál nem szokott nyelni.Legalábbis eddig még nem vettem észre.

Amúgy tény,csoda,h megfogant...

67. diagonalt (válaszként erre: 66. - 92ba3c78f9)
2008. jún. 21. 17:02
Szerencsére szinte alig kell fejnem,és rendes mélyhűtőm sincs,ahol normális körülmények közöt tudnám tárolni a tejet fél évig.Így feleslegesnek tartom.Szépen beállt a kereslet-kínálat.No meg türelmem sem lenne állandóan mindent sterilizálni,mikor néha főzni alig hagy a kis Boszorkány.
66. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 61. - Diagonalt)
2008. jún. 21. 07:49
Már bocsánat, hogy ilyesmit említek, de a kézzel történő fejéssel elképzelhető, hogy a bőröd jobban kinyúlik. Nem tartasz ettől? Én Avent Isist használtam, nagyon kényelmes és fájdalommentes, hamar le tudtam fejni a tejet.
65. Sz.Csirke (válaszként erre: 64. - Ccd9bb7d17)
2008. jún. 20. 23:36
Persze, ez igy van. Ugy tunik, az ove csodagyerek. Es nem nyel levegot:)
64. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 62. - Diagonalt)
2008. jún. 20. 22:51
nekem nem volt szerencsém,így a nagy teázott cumisüvegböl.biztos energiám nem volt elég pohárbol gyakorolni,de kicsapta állandóan és mégjobban sírt és mégtöbb levegőt nyelt...ördögi kör...tehát üvegeztünk...
63. Sz.Csirke (válaszként erre: 62. - Diagonalt)
2008. jún. 20. 22:23
Amiket te irsz...csak pislogok...
62. diagonalt (válaszként erre: 33. - Ccd9bb7d17)
2008. jún. 20. 21:32

Voltak nagy csaták,szerencsére éjjel alszik.Ha nagyon rossz,akkor csak kanálból.Ha csak kicsit fáj a poci,akkor pohárból is hajlandó.

Amikor kh-ban voltunk az első éjjel megkértem a nővéreket,h ne keltsenek fel éjjel.A reggeli szopikor majd egy órát szórakoztam mire cicire tettem,mert nem volt hajlandó szopizni,pedig éhes volt.Azután éjszakára sem engedtem ki magam mellől.

61. diagonalt (válaszként erre: 47. - 92ba3c78f9)
2008. jún. 20. 21:27
Mostmár semmilyet.Kezemet meg egy müzlistálat.Időigényes megtanulni,de lényegesen jobb.A kh-ban adtak egyet a nővérkék.Fogalmam sincs,h mi a márkája,vagy van-e neki egyáltalán.A gyerek nem tudta szopással kisebesíteni,de az megoldotta.
60. Sz.Csirke (válaszként erre: 59. - Kathlee)
2008. jún. 20. 21:04
Mikor alszik. Csak alulrol kicsit hatrahuzom a boret az ujjbegyemmel, es a masik kezemmel 1 csipessel lenyisszantom. Nekem olloval nem megy.
59. kathlee (válaszként erre: 58. - Sz.Csirke)
2008. jún. 20. 20:44

Igen, én is szeretem a praktikus dolgokat. Egyszer a babakocsiban kellett tisztába tennem a lányom... Hát nagyon fájt a derekam. Nekünk is van körömvágó csipeszünk, ilyen bisztonsági bébiknek való. Na én azzal nem tudom levágni a körmét.

Te hogy boldogulsz vele?

2008. jún. 20. 19:28

Erdekse hozzaszolasok...

Azert ez nagyreszt kenyelem es egyszeruseg kerdese.

En pl. szeretem, hogy pelenkazasnal minden keznel van amire csak szukseg lehet, es nem kell agy folott gornyednem. A szekreny pelenkazo reszet furdeskor en is a furdobe viszem. A koromvago csipesz sokkal gyorsabb es biztonsagosabb az ollonal. En szivesebben hasznalok micros sterilizalot, mert 4 perc alatt kesz, a kifozes nekem maceras. A gumis lepedo nem mozdul el. Szoaval nyilvan meg lehet lenni ezek nelkul, de szamomra fontos, hogy a kis dolgok eszrevetlenul siman menjenek, hogy a fontos dolgokkal foglalkozhassak.

57. borbelya (válaszként erre: 53. - Kathlee)
2008. jún. 20. 15:16
Minden nézőpint kérdése, bennem fel sem merült hogy ez megtörténhet, és hála ég nem is volt semmi baj. Azt hiszem sok olyan dolog van, ami felesleges - szerintem - nem kifejezetten a légzésfigyelő, de jó üzlet a gyreke minden tekintetben .
56. kathlee (válaszként erre: 55. - 92ba3c78f9)
2008. jún. 20. 14:35

Én megértem, hogy frászt kaptál... Csak úgy gondolom, hogy inkább ébredjek fel hozzá 100x táves riasztás miatt, mint hogy légzésfigyelő hiányában halva találjam egy reggel.

Egyébként nekünk kétszer riasztott be eddig. 1x azért mert kicsi volt még és lemászott az érzékelőről. Amióta elérte a 3500 grammot ezzel sem volt probléma. Még az ágy végében is észleli a figyelő. A másik eset akkor volt, amikor kókuszpólyával tettük az ágyába. Túl vastag volt az érzékelő táblák és a lányom között a réteg.


Örülök, hogy nincs semmi bajotok azóta! Jó egészséget

55. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 53. - Kathlee)
2008. jún. 20. 14:18

Mi voltunk a gyerekem 3 hetes korában apnoe miatt kórházban, megfigyelésen. Tettek alá egy légzésfigyelőt, ami éjszaka 5 alkalommal riasztott be - tévesen, majd frászt kaptam, és teszem hozzá, semmit nem aludtam.


A kérdésemre, hogy mit kell tenni az elkékült gyerekkel, akinek légzéskimaradása van, azt mondta az egyik doktornő, hogy rá kell fújni az arcára. Állítása szerint már ez elegendő szokott lenni, de ha erre nem reagál, akkor befogni az orrát és a szájába fújni.


Szerencsére nem volt még erre szükségünk...

54. pmjudit (válaszként erre: 53. - Kathlee)
2008. jún. 20. 14:12

Éppen ezt akartam én is írni.

Minden rezzenésére felébred az ember, csak ilyenkor éppen a rezzenése hiányzik.

Nekem egyik gyereknél sem volt téves riasztás.

Engem nagyon nyugtatott a légzésfigyelő. A kisfiam 2 hós korától este 9-től reggel 7-ig aludt. Izgulhattam volna, hogy a nagy alvásában vesz-e levegőt.

53. kathlee (válaszként erre: 51. - Borbelya)
2008. jún. 20. 13:46

Ha nem tanultad, akkor tényleg nem tudod mesterségesen lélegeztetni. De nincs is esély arra, hogy vkit riassz. A másik dolog, hogy minden rezzenésére felébred az ember. Igen, de itt most pont arról van szó, hogy nem rezzen, te meg nyugodtan alszol, mert a babád mondjuk át sokta aludni az éjszakát. Reggelre már semmit nem tudnál tenni.

Na mindegy, csak ezt akartam leírni. Ugye itt most általánosságban beszélük a babaholmikról, szóval nem is ragozm tovább.

52. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 51. - Borbelya)
2008. jún. 20. 11:01
nekem is merev pelenkázólapom volt és szerettem,főleg mert mobilizálható volt,ha kellett a kiságyra tettem,később a fürdőbe fürdetésekkor,a mosógép tetején pontosan szabványméret volt,természetesen áramtalanított állapotban,ezt hozzáteszem,de nagyon jó volt a kádbol már oda kivenni.
2008. jún. 20. 10:46
én is próbáltam ennek utánajárni, de szerintem ez annyira emberfüggő, és szokásfüggő. Én pl. kifejezetten ellene voltam a légzésfigyelőnek, mert -persze biztos hasznos - de ha bejelez, és baj van, úgysem tudsz mesterséges lélegeztetést adni a babának, mert ahhoz spec. tanfolyam kell, illetve ha egy szóbában alszotok, akkor minden rezzenését idővel teljesen jól fogod ismerni. Ami nekem felesleges volt az a cumisüveg, mert pohárból itatom, de szerintem a mellszívó kell, mert nem biztos, hogy ki tudod fejni rendesen a tejet kézzel. Pelnkázószekrényt én nem vettem, hanem merev aljú pelnkázót, amit a kiságyára lehet rögzíteni, nekem tökéletesen bevállt, és eég volt.Jaaa és amit nagyon nem bántam meg... nem a tescoban kapható bumszli végű ollót vettük, hanem késes-ollós boltban vettünk bébiollót, semmi bajunk a körömvágással.
50. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 46. - Pmjudit)
2008. jún. 20. 10:01
jaj én nem vitának szántam,bocsi ha úgy értetted.Nyilván ha annyira alultápláltak lettek volna,tehát úgy értem ha nem híznak,vagy kórosan alacsony a súlyuk,biztos figyelgetem,de átlagos méretüek voltak,és azon belül tényleg nem érdekelt.Volt hogy hetekig nem igazán híztak,3-4héten át sem,aztán behozták.Tehát normál kereteken belül komolyan nem érdekelt,nem izgultam miatta.
49. M_Marcsa (válaszként erre: 38. - Pmjudit)
2008. jún. 20. 09:38

Elképzeltem...

Ált. írtam, hogy nem lényeg a mellszívó.

48. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 39. - Sena)
2008. jún. 20. 07:35

Különbözőek vagyunk... Többnyire én is csak a kórházban, az első napokban fejtem, hisz annyi volt, hogy nem tudta kiszívni a gyerekem, és fájt a mellem.

Itthon egyszer belázasodtam, és piros volt a mellem, akkor a védőnő javaslatára kiűrítettem, és jól jött a mellszívó. No meg akkor is, amikor Anyukámra hagytam a picit, mert a kontrollra mentem, és üvegből itta meg a lefejt tejet.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook