Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden ami egy újszülöttnek kell! Szeretném összegyűjteni mindazt ami egy baba érkezésekor kell, ide értve MINDENT, pelus, ágy, lepedő...stb fórum

Minden ami egy újszülöttnek kell! Szeretném összegyűjteni mindazt ami egy baba érkezésekor kell, ide értve MINDENT, pelus, ágy, lepedő...stb (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
107. Audrey79 (válaszként erre: 104. - Zselice)
2011. jan. 13. 09:43
Ne izgulj, mindenkinek más jön be. Indulj ki a bázis listából és ne vásárolj sokat. Akkor is el tudsz küldeni valakit 2-3 zokniért, ha már otthon vagytok :-) 1 hónapig úgysem viszed ki a babát.
106. Audrey79 (válaszként erre: 103. - Venezuela)
2011. jan. 13. 09:40

Nem tudom mekkorát nőtt a melled, de az F és G korsár esetében fontos, hogy felpróbálhassam a terméket. Nagyon sok esetben jártam úgy, hogy megvettem az olcsót próba nélkül, aztán otthon kiderült rossz a méret, vagy 1 mosás után szétment a varrás itt-ott.

Kismama gatyó: sajna amit én olcsó vettem , 2 db 7000 ezer azt nem lehetett csak derékban állítani és csípőn nem, egyfolytában csúszik le rólam... a 13000 ft-os viszont mindenhol állítható és szuper.


Amennyiben most kezdeném csak 1 db-ot vennék, mert azt mostam folyamatosan, itthonra pedig elég a tréning.

105. Audrey79 (válaszként erre: 102. - Anci1980)
2011. jan. 13. 09:34
Büfihez én 36 Ft-os törölközőket vettem áruházláncból.
104. Zselice
2011. jan. 4. 15:23

Nekem valahogy egyre hosszabb a listám, ahogy a hozzászólásokat olvasom...

Honnan tudjam előre, hogy nekünk mi fog beválni?! :)

103. Venezuela (válaszként erre: 100. - Audrey79)
2011. jan. 3. 14:12
Én a vásárban vettem magamnak szoptatós melltartót,1000ft!Mindegyik méret ugyanannyi volt,sztem ilyen helyen kell nézelődni,mama boltban néztem terhes nadrágot 6000ft volt a legolcsóbb,elmentem a kínaiba ott 2500-ért találtam:)
102. anci1980 (válaszként erre: 98. - Audrey79)
2011. jan. 2. 21:10
Én erre a lehető legkisebb törölközőket vettem, max. 100ft darabja!
101. anci1980 (válaszként erre: 92. - Audrey79)
2011. jan. 2. 21:08
A szívószálat a császárosoknak javasolják, mert fekve azzal könnyebb inni, de a sportkupakos üveg sokkal jobb!
100. Audrey79 (válaszként erre: 99. - Kiandi)
2011. jan. 2. 18:33

Nem is láttam még ilyet, de majd utánajárok. Mi egyszerű spagettipántos topokat vettünk, de sajna nekem kell melltartó.

Egyszerűen felháborítónak tartom, hogy mi pénzt képesek elkérni egy szoptatós melltartóért.

A "D" kosár még csak 4-5 ezer, de amikor neked F, vagy G kosár kell akkor fizess 13 -14 ezret. Borzasztó rablás (annyival nem több az anyag benne).

99. kiandi (válaszként erre: 90. - Audrey79)
2011. jan. 2. 18:25
Nem látszik rajta, hogy szoptatós, olyan, mint egy sima atléta. Viszont mellrésznél mindkét pántján van egy kapocs (mint a melltartónál), amivel az egész eleje lehajtható. Én egy fehéret és egy feketét vettem, de ha tudtam volna, hogy ennyire fogom szeretni, biztos többet vettem volna, mert így állandóan szárad az egyik. A melltartót meg alig használom. :-)
2011. jan. 2. 18:20

Talán még egy dolgot írnék a kórházi listához:

Papírtörlő. (Tusolás után elég jó, ha nem kened össze mindenedet.)

97. Audrey79 (válaszként erre: 93. - Venezuela)
2011. jan. 2. 18:18

Szupi !

Sztem írjuk össze, hogy mik azok a termékek amivel vigyázzon aki most vásárol.

Pl barátnőm a 3 hónapos gyerekét már nem tudja a formatervezett kádban fürdetni, mert kinőtte a fia.

96. kiandi (válaszként erre: 86. - 6b006fc769)
2011. jan. 2. 18:17
Ja igen, ez a másik lehetőség. :-)
95. kiandi (válaszként erre: 77. - Laleh)
2011. jan. 2. 18:16

Nekem még kellett a kórházban:

- egy pici üvegben mosogatószer és egy szivacs az evőeszközök tisztításához

- mosakodószivacs (császár után nem tusolhatsz rendesen)

- fertőtlenítős törlőkendő (kórház függő, nálunk elengedhetetlen volt)


Én a babának vittem és kellett is: textilpelenka, kis törölköző, sterilizáló folyadék, popsitörlő kendő. Nekem kellett bimbóvédő, nem is tudom, mi lett volna velünk nélküle. :-)

94. Audrey79 (válaszként erre: 91. - 6b006fc769)
2011. jan. 2. 18:15
Szerencsés vagy, nálunk nincs ügyeletes patika. Amennyiben hétvégén lázasodsz be, irány az orvosi ügyelet, vagy a szomszéd...
2011. jan. 2. 18:14

Én személy szerint ezeket vettem,nekem ezek voltak fontosak:

ápolás:sokmindent a doki ír fel(alkohol,popsi krém,fürdető krém,vitaminok),kád,haj kefe,köröm vágó olló/csipesz,vatta,hintöpor,steril gézlap,2db törülköző,10 db textil pelenka,lázmérő,babaolaj (koszmó eltávolításához)


szobába:kiságy/matrac,lepedő,meleg/vékony takaró,orrszívó,van pelenkázó lapom,amit kaptam,de sztem felesleges,mert az ágyon is be tudom pelenkázni!!Kis lámpa is jól jön...


(alap)ruhák:6 body,6 rugdalózó,vastag naci+felsőrész,vékony/vastag sapi,1-2 pár zokni,sztem ez az alap,de mindenki annyi ruhát vesz amennyit akar(mint mi:):))és az is befolyásoló,hogy milyen évszakban születik a baba!!Pólya betét +2 huzat.


egyéb:babakocsi,pelenkázó táska(mai napig használom)hordozó,bugyi ahová csak a gyerek papírjait rakom,teás cumis üveg(én adtam neki!)mivel 3 hó után tápszeres lett üveg cumisüveg.


anyának:mellszívó,melltartó betét,eü. betét,bimbó védő krém.


Remélem semmi fontosat nem hagytam ki!:)

2011. jan. 2. 18:14

Én ezeket állítottam össze a kórházba, de a szívószálat még mindig nem értem..


Kórházba vinni


tena lady

eldobható bugyi

WC ülőke takaró papír

WC papír

nedves törlő kendő

Mellszívó

Melltartó betét

Vatta

ásványvíz

1-es pelenka

bimbó ápoló krém

textil pelus

hálóing (gombolható a szopatás miatt)

törölköző(több db)

papucs (lehetőleg vízálló)

zokni (télen)

fogkefe +fogkrém

fésű

fényképező+elem

fájdalomcsillapító

intim mosakodó

köntös

tej tároló edény

könyv

evőeszköz

pohár+ tányér

konyharuha

ásványvíz

hajgumi

tusfürdő

sampon


babával hazaindulásra

bébihordó, vagy pólya

rugdalózó

body

vékony sapi

vastag sapi (télen)

thermo zsák (télen)

pléd

91. 6b006fc769 (válaszként erre: 89. - Audrey79)
2011. jan. 2. 18:13
Dehogy! Az ügyeletes patikában előbb voltunk, mint otthon a köldökápolás + fürdetés kellékei miatt. Ott kaptam cicifertőtlenítőt és bibmóvédőt, amit azóta sem használtam:)
90. Audrey79 (válaszként erre: 84. - Kiandi)
2011. jan. 2. 18:10
Azt hittem már mindenről hallottam, de most írtál egy újat. Milyen az a szoptatós atléta ?
89. Audrey79 (válaszként erre: 85. - 6b006fc769)
2011. jan. 2. 18:10
Volt már otthon mindened mikor kimentél a kórházból?
88. Audrey79 (válaszként erre: 77. - Laleh)
2011. jan. 2. 18:08

Ez tök jó, hasonlókat csomagoltam össze én is, de minek a szívószál ???

Játék: én nem vettem, mert még születés előtt kaptunk, de 1 színes kis bigyót sztem mindenki vesz a gyerekének :-))

Cumisüveg: nem mindenkinek van elég teje... épp ezért egyéni a mellszívó (sztem pl mellszívót csak az vegyen akinek már belövellt a teje és sok van.)

Én kaptam kölcsön és kifertőtlenítettem.

A kórházi listát 1 dologgal kiegészíteném:

Fényképező és a legfontosabb: ELEMEK

2011. jan. 2. 18:08
szerintem is felesleges a pólya, mi október végiek vagyunk, de csak 1* használtuk
86. 6b006fc769 (válaszként erre: 84. - Kiandi)
2011. jan. 2. 18:07
én meg öblítőt nem használtam, csak babáknak való mosószert:) nekem a védőnéni mondta így:) viszont bevált.
2011. jan. 2. 18:05

nekünk nem írt fel lázcsillapítót, a többit igen, de váratlanül szültem, húsvét hétfőn jöttünk haza, így semmi recept nem volt:)

egyébként szerintem babaolajból, fürdetőből és popsikrémből a patikai a legjobb.

84. kiandi
2011. jan. 2. 18:03

Szerintem tök jó a lista. :-)

Nekem nagyon bevált így télen a szoptatós atléta. Nincs ki a derekad belőle, és elég, ha veszel rá egy hosszú ujjú felsőt.

A másik a baba öblítő. Nekem azt mondták abban a bizonyos nagy bababoltban, hogy mosóport nem feltétlenül kell venni, elég, ha a mosás végén baba öblítőt használok.

Ja, fürdetéskor nálunk baba zene szól, szerintem érdemes akár letölteni is egy-két babás CD-t. Nyugtatja a kisfiunkat. :-)

83. Audrey79 (válaszként erre: 75. - Bf5264a5b9)
2011. jan. 2. 18:03

A fájdalom és lázcsillapítót azért nem írtam fel, mert azt a gyerekorvos ír fel mindenkinek. Én vettem tena betétet, de a kórházban kérték, hogy feltétlenül vigyek egy csomag vattát is.

Hálóing...és társai (sztem ez tök egyéni, hogy ki mit szeret).

Mikori a babád? Mivel mi (és az ismerősök is) téli babásak vagyunk, nekem kell a pólya az első időkben. Értelemszerűen a nyári babáknál ez nem kell.

Engem is rádumáltak 1x néhány felesleges dolgogra:

cumis és homlok lázmérő, vagy a kocsiba övelterelő...

Persze van akinek ez is fontos, (nem akarok megbántani senkit) de a mostani eszemmel nem venném meg ezeket..

82. nemmaci (válaszként erre: 75. - Bf5264a5b9)
2011. jan. 2. 18:03
a fültisztító pálca jó a köldökcsonk tisztítására is
81. bf5264a5b9 (válaszként erre: 77. - Laleh)
2011. jan. 2. 18:01

Nekünk a cumisüveg sajnos kellett, mert tápszeres volt a kisfiam a kezdet kezdetétől, így a cumit is elfogadta...

Vízhőmérőnk volt, de egy idő után könyökkel mértük :) Sokkal egyszerűbb volt :)

80. nemmaci (válaszként erre: 73. - Audrey79)
2011. jan. 2. 18:01
igen, 15-ös izzó van benne
79. a14deb9047 (válaszként erre: 73. - Audrey79)
2011. jan. 2. 18:01
Igen - és nyugtató a fénye... igazi hangulatlámpa.
78. nemmaci (válaszként erre: 74. - 6b006fc769)
2011. jan. 2. 18:00

Cumi van a felicitas csomagban, azt nem kell venni.


Előre nem kell felszerelkezni: popsikrémmel, lázkúppal, fürdetőkrémmel, d és k vitaminnal, parafin olajjal--mert ezt mind felírja a gyermekorvos receptre a szülés után. mire az anyuka és a baba hazamehet, apuka kiválthatja a vényeket.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook