Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
33490. ivi79 (válaszként erre: 33487. - Animus__)
2017. febr. 17. 17:48

rövid ciklus nálam akkor volt, amikor alulmüködtem, volt h 14-16 nap, de volt h 21. most h tolom a gyógyszert, inkább késik. nemtom h neked van-e peteérésed vagy sincs. inzurezire mindenképp nézesd meg magad, mert hasonloak a tünetek pmhez(minden pcos-es ires, de forditva nem igaz).


egy "poén": már nemtom h nődoki v endo kérdezett mensimről, mondom egyik hó 14napra másik hó kb28ra megjön, erre beirta h rendszeres. tény h ezis egy rendszeresség, de ebben a szituban nem nevezném annak:D

33489. ivi79 (válaszként erre: 33485. - 4ab8ac8371)
2017. febr. 17. 17:36

igenigen, igymár emlékszem a történetedre:(

sajna klimaxot előre tudja hozni a nem megfelelően kezelt pm is, szal nem feltétlen szabad belenyugodni, hogy eljött az időd. értékeid hogy állnak?

a torokgyuszi annyiban lehetséges opcio, h többen irtak arról h valszeg ezzel kezdődött.vagy csak a gyulladás belobbanása hatott ki a környező szövetekre/szervekre és a doki csak ennyit fogott fel belőle.

33488. animus__ (válaszként erre: 33486. - Nefaria)
2017. febr. 16. 23:16

GP-től kapom, előre max. 6 hónapot ír ki. Nem lesz gond vele, volt már hasonló helyzet, és nem szólt, felírta amit kértem. Van amiben aboszolút partnerek tudnak lenni, de sajna nem mindenben.

2 hónap múlva megyünk haza, legkésőbb akkor csináltatok labort.


Vannak nagyon jó dolgok is, pl. hogy helyben sokminden intézhető, modern eszközök, nincs katasztrófális állapotú rendelő, kórház, szinte mindehol jófej, kedves dolgozók, orvosok.

Nincs asszisztens, recepciósok csinálják az adminisztrációt. Emiatt nincs is kivel cseverészni, végig velem foglalkozik az orvos, két beteg behívása között max pár perc telik el. Minden rendelőnek van egy nővére, aki a vérvételeket, oltásokat, egyébb hasonló dolgokat csinálja.


De tényleg nevetséges jópár dolog, teljesen más logika mentén alakították ki az itteni rendszert. Amúgy lehet, nekem nincs szerencsém. Az otthoni háziorvosomat is kellett győzködni, hogy 10es TSH-val küldjön szakorvoshoz még 2 évvel ezelőtt.

33487. animus__ (válaszként erre: 33484. - Ivi79)
2017. febr. 16. 22:38

Köszi a tippeket, megpróbálok emelni. Én is azt olvastam h nem kell ciszta a PCOS-hez, de tény, hogy rendszertelen vérzésem sincs hozzá, inkább túl rendszeres is, kb 21-23 nap a ciklusom.

Az lh-fsh arány 1:1 nél ideális ha jól tudom, de nekem 1:4, pont fordítva asszem, mint PCOS-nél.

És a többi hormon sem tökéletes. Gondolom azért javasolta az első doki a fogigátlót, mert elméletileg meg tudja oldani a tüneteim egy részét (hajproblémák, stb.) , de amúgy fogalma sem volt, hogy ezek az értékek mire utalnak. És nem is nagyon akart rájönni, beutalót írni. 2. doki meg pont tök mást mondott, szerinte a fogigátló csak az ovulációs fájdalmamat oldaná meg, semmi mást, és ne is szedjem.

33486. nefaria (válaszként erre: 33480. - Animus__)
2017. febr. 16. 22:12

egyetértek ivivel (mikor nem :D ) emelni kell. ott kint a GP adja a recit? ha emelsz magadtól, fogsz tudni több gyogyit szerezni? meg emelés után kellene egy kontroll lab...

nevetséges a rendszer amit írsz...(bocs, de ennél még a magyar is jobban hangzik.)

33485. 4ab8ac8371 (válaszként erre: 33483. - Ivi79)
2017. febr. 16. 22:08

Igen 15 évesen voltak az első tünetek, de senki nem vett komolyan. Kamaszkorra fogták. Akkor még túlműködtem. Aztán 25 évesen már komolyan vett egy orvos. Elkezdték kezelni a túlműködésemet (meg persze nyugtatót adtak). Aztán terhes lettem. A harmadik hónapban abbahagyatták a gyógyszert, mert hogy a terhesség miatt emelkedtek az értékeim...Aztán a fiam súlyos betegen született, meghalt 2 hónaposan. Zárt ajtók mögött mondta az orvosa, hogy tipikus PM-es baj, de ezt nem fogják leírni sehol. Aztán új nőgyógyászt kerestem, és szültem még két fiút. Az utolsó gyerekszülés után lettem nyár közepén beteg. Torokgyulladásnak diagnosztizálta a körzeti, de nekem valahogy nagyon furcsa volt. Alig birtam lábra állni, fájt mindenem, és bár nem vagyok beteges, de sokáig és nagyon megviselt. Aztán őszig, 3 hónap alatt 22 kilót híztam. Mivel csóró voltam mint a templom egere, csak a körzetin keresztül tudtam volna endokrinológiára menni. Évekig mentem a nyakára beutalóért. Aztán kaptam,gégészetre, tüdőgyógyászatra és persze pszichiátriára..:)

A gégésztől kaptam beutalót az endokrinológiára. Azóta szedek letroxot. Most viszont durván klímaxos tüneteim vannak, de már nem tudom mitől..Ja és Inzulinrezisztenciám..

33484. ivi79 (válaszként erre: 33480. - Animus__)
2017. febr. 16. 20:10
tökre sok a tshd, lekéne vinni 1 és 0,5közé, emelj 75re minden nap, de az is lehet h késpbb 100ra kéne emelned. pcos meg asszem akkor van ha a tünetei közül 2 passzol, tehát ciszták nem szükségesek mindig, bár erre nem esküszöm meg, javitsatok ki ha vki jobban vágja. lh-fsh arányból asszem látszani kell, de nézess még cukor és inzulin 3pontos terhelést is. nagyon nincs rendjén, h ennyi mozgással túlsúlyod van ha tényleg jól kajálsz
33483. ivi79 (válaszként erre: 33477. - 4ab8ac8371)
2017. febr. 16. 19:51

nekem kb 8évig okozott tüneteket, ebből 2év volt amikor már szedtem a tablettát, sőt a t4em és tshm túlmüködést mutatott(én elég sokan vagyunk igy), szóval aki ilyeneket állit azt kiröhögöm, mert ha én utána tudtam olvasni szakkönyvben, akkor legyenekszivesek ne butitsák ezzel a népet.


másik h amikor "hirtelen" bejön sok tünet,ami huszonévesen nem indokolt és érdekes mód szinte egyszerre és mind tünete egy adott betegségnek(meg sok más furcsaság, amire utólag jössz rá h ettől van), akkor statisztikailag elég nagy az esélye, h tényleg ez a bajod.

33482. e8da813d29
2017. febr. 16. 19:34

Sziasztok, én egy hónapja tudtam meg, hogy alulműködésem van, 3 hete szedem a gyógyszert.

Mikorra várhatok kb állapotjavulást?

33481. ivi79 (válaszként erre: 33476. - Getti)
2017. febr. 16. 19:06
annál a dokinál akinek az oldalát linkelted
33480. animus__
2017. febr. 16. 18:51

Sziasztok,


Kb 2 éve írtam ide, akkor tudtam meg, hogy alulműködésem van. Azóta nagyjából rendben mentek a dolgok, az elmúlt fél évben viszont kevésbé, így gondoltam leírom mi volt velem azóta, és lenne is kérdésem a végén. Próbálom rövidre fogni, de nem biztos, hogy menni fog :)

Két éve jártam utoljára endokrinológusnál(DR Halászlaki Csaba). Mivel mondtam neki, hogy pár nap múlva költözünk külföldre, leírta a vizsgálati lapomra részletesebben, hogy a kinti dokinak mit mondjak. Nagyon segítőkész, rendes volt. Akkor 10-es TSH-val kezdtem. UH-n nem találtak nagy eltérést, annyit írtak, hogy inhomogén szerkezetű pm. Állandóan fáradt voltam és nem tudtam fogyni.


Dublinban élek, itteni helyzet röviden: a háziorvosok (GP) nagyjából az "SZTK" részt is lefedik, mert itt nincs olyan, csak kórház. Ez azért jó, mert GP-nél el lehet intézni csomó mindent: rákszűrés, vérvétel, anyajegyeltávolítás, stb., néhol UH is van. A gond viszont, hogy a GP-n múlik, hogy mikor jutok el egy normális szakorvoshoz. A magán dokihoz is kell GP beutaló, orvos nélkül labort, egyéb vizsgálatot sem intézhetek. Ennek köszönhetően azóta nem voltam endokrinológusnál.


Mióta itt élek, félévente, pár havonta van vérvételem. Olykor emelte a gyógyszeradagot, ha a TSH-m felcsúszott, de nagyjából tartom a 3.5 (0,35-4,94) körüli értéket. Egyszer nézett antiTPO-t még a legelején,jó lett, de nem tudom pontosan az eredményt, nem kaptam meg papíron. Viszont sosem írta ki a T3 vizsgálatot.

Tavaly nyár környékén elkezdett durván hullani a hajam. Kiderült, hogy nincs gluténérzékenységem, nézett pár női hormont, de néhányat valamiért kihagyott. Akkor nem is törődtem vele, mert végülis kiderült, hogy vas és Dvit hiányom van. Szedtem is ezeket pár hónapig, majd megállt a hajhullás, meg is nyugodtam, hogy ez megoldódott.

Dec környékén viszont észrevettem, hogy furán ritkás lett a hajam a homlokomnál. Ez nagyjából egybeesett egy komolyabb torokgyulladással, és épp akkor jött meg a havi(ami nálam durva fájdalmakkal jár, de akkor kifejezetten), szóval nem voltam jól. Torokgyulladásból kikezeltek, viszont a hajam miatt nem panaszkodtam akkor még, mert azt hittem, hogy a fenti események miatt régóta nyugvó, de akkor durván előtörő hypochondriám az oka, szóval, hogy csak beképzelem.

Aztán januárban nem bírtam tovább, folyamatosan ideges, feszült, stb. voltam. Arra gondoltam, hogy valami hormonális oka lehet, reméltem, hogy a doki kér valami komplex vérképet. Ekkor megemlítettem más tüneteket is, amik az elmúlt egy évben jelentkeztek: pl durva ovulációs fájdalom, szőrösödés ott ahol nem kéne, indokolatlan idegeskedés, szorongás, és a szokásos fáradékonyság, nem tudok fogyni dolog. PCOS gyanu miatt UH-ra küldött, majd vérvételre. UH szerint nincs cisztám, szóval ezzel ki is zárta PCOS lehetőségét és minden mást is. Pedig a kért hormovizsgálatok alapján a női hormonjaim nem néznek ki jól, majnem minden el van tolódva. Nem durván, de pont eléggé, hogy tudjam, valami nicns rendben, de megint nem jutottam semmire, és a doki el sem akar küldeni endoorvoshoz. Ráadásul nem minden fontosabb nemi hormont nézett meg, és ir-re sem csináltatott tesztet. A válasza az volt, hogy szedjek fogamzásgátlót, az majd jó lesz. A hajamat-fejbőrőmet meg sem nézte.


Mivel nem bírtam ki, elmentem ezen a héten egy másik GP-hez is. Ő már jobban megvizsgált, de ugyanúgy nem tudott válaszolni a hormonos kérdéseimre, szerinte minden rendben. Megkérdezte, hogy mikor voltam endokrinológusnál, mondtam neki h egyszer két éve. Nem kaptam beutalót tőle sem. Viszont elküld bőrgyógyászatra, mert ő legalább ránézett a fejemre és mondta, hogy szerinte nincs bőrbajom, de ki tudja... Szóval most attól félek, hogy "összeszedtem" valami autoimmun dolgot, vagy örökletes és nem lehet vele mit kezdeni. Ebben biztos van némi hypochondria is, de végülis kiderült, hogy tényleg nemcsak beképzeltem a hajritkulást. Nem vagyok amúgy nagy orvoshoz járó, ha félek egy betegségtől, általában racionálisan megpróbálom átgondolni a párom segítségével, és ennek eredménye, hogy eddig 80-90%-ban ha orvoshoz fordultam, akkor tényleg volt bajom. Szóval azért aggódom rendesen, 30 éves nőként nem jó ilyet tapasztalni.

Ja és a 2. doki szerint azért vagyok fáradékony, mert túlsúlyom van, és mondogatta, hogyan kéne táplálkoznom, személyi edző, futás, stb. Ebbe nem igazán megyek bele, de kiakasztó amikor erre hivatkoznak(vagy bármi másra). Igen, van túlsúlyom, de nem folyok el, egészségesen táplálkozom és heti 3-4szer mozgok, ezen felül rengeteget gyaloglok intenzíven. Lehetne többet is, jobban is, most akarok ezen is javítani, egy hónapja már a lelki részen is dolgozom, de ez akkor sem magyarázat.


Amúgy összességében nem vagyok katasztrófálisan rosszul, csak érzem azt, hogy valami nem stimmel, na meg emlékszem, hogy milyen volt tünetek nélkül. Olvastam, hogy a szorongás is lehet hormonális bajoktól. Nem akarom addig húzni ezt, amíg tényleg komolyabb baj lesz, vagy ha a jövőben babát szeretnénk, nem azzal szeretnék foglalkozni előtte hónapokat-éveket, hogy rendbe tegyem a hormonjaimat. LegutolsÓ eredményeim amúgy: TSH 3,55(0,35-4,94) T4:15 (9-20). Eltroxin-t szedek 3*75mcg és 4*50mcg / HÉT.


Szóval kitaláltam, hogy áprilisban, amikor megyünk haza, csináltatok egy rendes labort magamnak végre. Sokat olvastam a témában, és nagyjából tudom miket kéne nézetni, de szívesen fogadok tippeket (hátha valamire nem gondolok, és kéne).

Elmegyek endokrinológushoz is mindenképpen. Gondoltam visszamegyek a régihez, de ehhez is szívesen veszek tippeket (Budapesti doki), hátha nem jutok be hozzá, vagy tudtok jobbat.

33479. Szviola (válaszként erre: 33477. - 4ab8ac8371)
2017. febr. 16. 11:38
Ahan, persze tudnék mesélni a cikk írójának.... 5 éve total rhyreodectomia, 0 tsh hízás+ minden alul müxi tünet. 1 hete nem szedem a tiroxint, kezelés miatt, fogytam, sima az arcom, jól vagyok! Jobban sokkal, de ugye majd szedni kell utanna újra....
33478. Getti (válaszként erre: 33477. - 4ab8ac8371)
2017. febr. 16. 11:27

Igazából majdnem fedi a valóságot.


Csak a lelki részét nem említik sehol.

Az hogy életed végéig egy tablettától függsz.

33477. 4ab8ac8371
2017. febr. 16. 11:19

Ha egy laikussal vagy pajzsmirigy betegségeiben nem jártas orvos meghallja, hogy valakinek alulműködése van, bármilyen tünetet képes erre fogni.


A nem hozzáértők mindig arról a 3-6 hónapról fognak beszélni, amíg tünetet okoz egy nem kezelt alulműködés. Abban 10-50 évben is, amikor gyógyszerrel tökéletesen pótolt a hiányállapot, s már semmilyen panaszt nem lehet "ráfogni".


"Az alulműködés a gyógyszerbeállítás után szinte egészen biztos, hogy soha az életben nem fog már panaszt okozni, ha az érintett betartja a javsolt ellenőrzést. A TSH az adagváltoztatás szükségességét ugyanis már akkor jelezni fogja, amikor a tünetekért felelős FT4-érték még nem kóros."

Idáig olvastam.

33476. Getti (válaszként erre: 33475. - Ivi79)
2017. febr. 16. 01:15
Mármint kinél kezdted?
33475. ivi79 (válaszként erre: 33474. - Getti)
2017. febr. 15. 19:45

én nála kezdtem pm pályafutásom, mert miután kideritettem végre h tényleg alulmüxi vagyok, nem akartam kockáztatni meg félévet várni az sztkban..

ami negativum, h se a libidógondot, se a memória+fáradtságbajokat nem ismerte el, hanem mindre talált más okot, h tuti az..hát nem.

33474. Getti
2017. febr. 14. 23:17

Sziasztok!


Lassan 10 éve Pm


Ezt mindenképp olvassátok el.


[link]



Ha kérdésetek van, tegyétek fel bátran, szívesen segítek én is.


Külön köszönet ivinek:)

33473. ivi79 (válaszként erre: 33472. - Lillia)
2017. febr. 8. 18:13

kezdjük ott, hogy ki ad neked szakvéleményt, amikor talán ez a 2db doki ismeri csak el? mongyuk van még a csaba vagy csabai, nemjut eszembe neve, ő is cikkez róla,de fene tudja, h alkalmazza-e a ygakorlatban.

ha már ad, akkor fel is irhatná, bár ja, ha messzevan meg ezek fizetősek..

van e kódja ennek a szindrómának, vagy mit tölt ki iylenkor szakvélemény címszóval?


ha jófej a dokid, akkor felirja igy is(tollal receptre), ha nemjófej akkor kiakad vagy mint az én esetemben, azér nem irja fel mert nincs a gépben, és ő tb finanszirozott stb bevan rezelve h ő ezt nem teheti meg, egyszerüen nem érti hogy csak fel kell firkálnia papirra, tbhez semmi köze.

próbálkozz nődokinál, fogdokinál, sztem állatorvos is müködhet

33472. Lillia (válaszként erre: 33448. - Ivi79)
2017. febr. 7. 23:17

Igen, valószínűleg az immundokinál maradok. Holnap 8-10 hónapos (? már nem is emlékszem) várakozás után végre eljutok UH-ra. Asszem rögtön kérek is időpontot az újra, hogy még 2018-ban sorra kerülhessek. :/


Úgy hallottam, hogy Naszódy és egy budapesti doktornő is kezel rt3-mas pácienseket. Gondolom ha van szakvéleményed, akkor a háziorvos is kiírja neked, és akkor nem problémás a beszerzés. Vagy tévedek?

33471. ivi79 (válaszként erre: 33469. - Léna1074)
2017. febr. 4. 20:08
mindig irjatok hozzá határértékeket, mert minden labor más.. és szerintem ez a tsh sok lesz
33470. nagyhelga (válaszként erre: 33469. - Léna1074)
2017. febr. 4. 10:14
Szerintem menj el egy másik dokihoz is, hátha ő mást mond.
33469. Léna1074
2017. febr. 4. 09:41
Sziasztok! A legfrissebb vv. eredményeim: TSH: 3,170, fT4: 20,15, fT3 3,26. Szerintetek ezek az eredmények jók vagy nem. II. tipusú cukorbeteg vagyok (gyógyszeres), rendszeresen járok szakorvoshoz, de mindig azt mondja, hogy ez az eredmény jó. Pedig mostanában nem érzem jól magam, erős szívdobogásérzés, zsibbadnak az újjaim, hull a hajam elég erősen, híztam is sokat, stb. Lehet, hogy el kellene mennem másik orvoshoz is?
33468. ivi79 (válaszként erre: 33467. - E8da813d29)
2017. febr. 2. 22:53
én nem csak tiroxint szedek, hanem t3at is mert rt3as vagyok(maygarul nem hatott a tiroxin). szal azt meg nem egyszerű szerezni
33467. e8da813d29 (válaszként erre: 33464. - Ivi79)
2017. febr. 2. 20:15

Hogyhogy nem tudtál szerezni?

Neked nem orvos írja?

33466. ivi79 (válaszként erre: 33462. - Veronika27)
2017. febr. 2. 20:12

ha 160cht megennék 80kilóig meg se állnék.nem mindenki alkalmas arra gyárilag h sok cht egyen(és sajna átlag ember ennél többet is megeszik-annál persze a 160chmegvonás).ezt vki kitalálta, és ehhez lőtték be a cukigyógyszert kb. ha ennél kevesebbet eszel, akkor bekómálsz

az se egyforma, h kinek jó a napi 5 kaja és kinek a 2. szóval elöször meg kell ismerd magad, h mire hogyan reagálsz és utána kialakitani egy életmódot. és ez nemcsak a testsúly beállitása miatt kell, hanem mindenféle betegségek, tünetek megelőzése miatt is.


csak szemléltetésnek, az ebéd rizsem(basmati tehát lassu) 40gramm(1 zacsi harmada) ez 28g ch+1csirkecombi. és totál jollakok vele. ennek 6szorosát kéne megennem h 160legyen. persze kakaoscsigábol félóra alatt összejönne..

33465. ivi79 (válaszként erre: 33463. - Channa*)
2017. febr. 2. 18:07
én is ezt mondom, h az a 30-40perc kevés neki, én ajánlom mindenkinek az 1órát, max csökkenteni kell bogyot v fokozatosan visszaemelni, de a hirtelen jobban felszivódás okozhat ilyet
33464. ivi79 (válaszként erre: 33458. - Szabot.88)
2017. febr. 2. 18:04
nekem 2hó alatt ment fel régen 13, de most nyáron h muszájból felére csökkentenem kellett a gyógyszerem(nemtudtam szerezni), feljött kb 6-8
33463. Channa* (válaszként erre: 33460. - Channa*)
2017. febr. 2. 05:16
Ha amúgy is reggel szedted be, csak most kicsit korábban, akkor az nem lehet az ok, hacsak nem hagytál több időt a gyógyszer beszedése után a korábbi bevételnél. Volt ideje beépülni esetleg...
33462. Veronika27
2017. febr. 1. 22:33
Inzulint nem nézettetek?Sajnos sokszor együtt jár a pajzsmirigy gondokkal. Mióta 160grammos szénhidrát diétán vagyok, fogytam 10kg-ot. Ajánlom a fogyni vágyóknak.
33461. szabot.88
2017. febr. 1. 21:39
Reggel szedem.
❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook