Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
33520. ivi79 (válaszként erre: 33519. - Nadine81)
2017. febr. 24. 20:11
nem túlmüxi, ne parázz, de sztem azt megéreznéd. az h tsh mennyi az egy dolog. t4, t3 a fontosabb, azokból megy babának. tsh csak a szervezeted reagálása a hormonszintekre. a lenyomott tshval sikerült teherbe esned? mennyi idős?
33519. nadine81 (válaszként erre: 33518. - Ivi79)
2017. febr. 24. 18:30
Köszönöm :) a diabetologus -belgyógyász doktornő a telefonban egyenlőre azt mondta, szedjek 0.50 letroxot. Novemberben még 3 körül volt a tsh decemberben emeltük 0.75-re a letroxot. Nem gondoltam hogy ennyire le viszi. Akkor ez még nem túlműködés ugye? Ettől nem lehet baj remélem. Hát most bőven van miből használnia :D
33518. ivi79 (válaszként erre: 33517. - Nadine81)
2017. febr. 24. 18:26
nemtom itt mik a határok, csak tipp h a t4 12-22 tehát itt bőven határban vagy, t3nak meg asszem 6,5 a teteje szóval ezek jók, de ennél magasabbak is lehetnének akár. épp h lehet majd emelned kell, mert a baba ettől fog használni.
33517. nadine81
2017. febr. 24. 09:13
Sziasztok! Rég jártam erre, remélem jól vagytok :) Ismét segítségetek kérném. Jelenleg 0.75 letroxot szedek. Úgy néz ki, ismét sikerült terhes lenni, viszont most ilyenek a friss tegnapi eredmények : Tsh :0.103, szabad t4 18.3, szabad t3 :5.6. A t3 -nak nem a felső harmadban kéne lennie? Nem tudom mire jutok dokihoz, mit csináljak addig ne is szedjem a letroxot vagy csökkenteni kell?
33516. nefaria (válaszként erre: 33515. - Shally)
2017. febr. 23. 19:21

Akkor passz. Asszem 25-os nincs.

En volt hogy negyedeltem valamit (vágóval) hogy kijojjon az adag.

33515. Shally (válaszként erre: 33514. - Nefaria)
2017. febr. 22. 22:30
50-est
33514. nefaria (válaszként erre: 33512. - Shally)
2017. febr. 22. 22:24
Hanyas letroxot felezel?
33513. ivi79 (válaszként erre: 33512. - Shally)
2017. febr. 22. 19:59
attól is függ, h hány mg-os a letrox.de nyugodtan negyedeld és inkább kisebb adagokkal kezdj, mint h leállsz vele és ujrakezded..
33512. Shally (válaszként erre: 33511. - Ivi79)
2017. febr. 21. 22:05

Na majd szedek vitamint is,az folyton elmarad.

Igazából így is csak fél szem Letroxot kell szednem..nem tudom negyedelni szokták-e.?

Közben olvasgattam vissza,megtaláltam a tanulmányt miszerint a jól adagolt gyógyszer nem okoz mellékhatásokat.

33511. ivi79 (válaszként erre: 33510. - Shally)
2017. febr. 21. 21:48

én ilyenről nem hallottam, vagyis nem emlékszem h irták volna mások.

mindenképpen érdemes a vas és magnéziumszintet megnézetni, és ezeknek felső határnál jó lenni. ezek elég fontosak pm szempontból

33510. Shally (válaszként erre: 33509. - Ivi79)
2017. febr. 21. 20:36

Köszi!

És konkrétan ez a letompultság jellemző mellékhatás?volt már valakinek?

33509. ivi79
2017. febr. 21. 19:13

olvassatok légyszi vissza pár oldalt, és akkor kb képbe kerültök, h mi miért van és mennyi idő amig hat.


a pmtabinak(tiroxin, t4) 8nap a felszivodása, tehát ha kimarad 1 nap se történik semmi. ezért van az h kb 2hét mulva kezdik el az emberek azt érezni h vmi furaság van. van akinél egy darabig vannak furcsa dolgok, nekem pl 3hónapig volt hasmenésszerüm+szemrángásom, de van akinek szivdobogás mittomén. ez azér van mert egy jóideig hiányban él a szervezet(kezdi megszokni) aztán ujra megkapja ami kell neki és csodálkozik.


előfordulhat h huzamosabb ideig fennáll ez, régebben olvastam h kaptak rá bétablokkolót, de én ezeknek nem vagyok híve, mert normál esetben nem kéne így reagálni rá, ott vmi másik betegség is elbújhat.


abbahagyni marhaság, inkább lekell felezni az adagot és ugy felépiteni, h 2 hét után visszaemelni, vagy aki nagyon érzékeny annak akár ennél is lassabban.

másik gyógyit tulsokmindent nem lehet, van 3 fajta tiroxin, ahol az eutiroxban van tejsav, az okozhat gondot pár embernél felszivodásilag, legtisztább a l-tiroxin. aztán van egy 4.tabi syntroxine ez vmi lágygél cucc, akik nagyon nem reagálnak a 3 klasszik tabira, azoknak ezt felirja a doki, de mig a többi max 200ft 100db, ez 2300 a 30db, és még törögetni felezgetni variálni se lehet.



az h mikor fogod érezni a hatást, attol is függ h mennyire vagy ramaty állapotban, illetve tökre egyéni, nem társul e mellé vmi társbetegség, jellemzően inzulinrezisztencia, mellékvese fáradtság. kb 3hónap után szoktak egy labort csinálni, addigra az értékek reagálnak a bevitt bogyóra, van aki már akkor megérzi a pici hatást, de jellemzőbb az fél-1év, ha nincs semmi más gubanc

33508. Shally
2017. febr. 21. 18:45

Sziasztok! Szülés után alakult ki nálam pm alulműködés, semmi más tünetem nem volt, csak hogy nem tudtam fogyni. TSH 3,8. Felírta doki a fél szem letroxot, amitől teljesen tompa voltam egész nap, és kb két hét szedés után szívdobogásom lett. Erre azt mondta a dokim tartsak két hét szünetet és kezdjem újra. Most egy hete szedem megint s tompaság megint elkezdődött....

Ez el fog múlni? Vagy írassak másik gyógyszert? Annyira nem vagyok otthon ebben a pm témában.

33507. virkina
2017. febr. 19. 18:14
Megkaptam a gyógyszerem ezen a héten 1/2 szemet szedtem. Következő héten egyik nap fél másik nap egész amit be kell venni. Mikor fogom érezni a jótékony fogyást....
33506. animus__ (válaszként erre: 33505. - Ivi79)
2017. febr. 19. 13:31

Itt két házidoki is azt mondta, hogy semmi gond ezzel. Amúgy meg én is kevésnek gondolom, de ki tudja. Megkérdezem majd egy otthoni orvostól, vagy ha nem bírom ki, elmegyek egy itteni magyar nőgyógyászhoz. Most kaptam a tippet, állítólag jó, és nem kér beutalót.


Amúgy azt sem értem, hogy miért örül annyira két doki is 3.5-4-es TSH-nak (persze a labor szerint 4,9-ig ok), ha vannak tüneteim. A tüneteimet meg inkább ráfogják valami másra(súlyfelesleg), ami miatt engem hibáztatnak. Mellesleg ez utóbbi is a pm miatt van valószínűleg.

33505. ivi79 (válaszként erre: 33504. - Nefaria)
2017. febr. 18. 23:08

ebben nagyon nem vagyok képben, uncsimnál nem tudom pontosan hogy volt, csak annyit h piszkálta tesoja h hizik, aztán kiderült h 3-4hós terhes


Animus,

ami még érdekes,régen mindig barnáztam mensi elött, most meg semmi.elötte fáj fejem, 1-2napig, onnan sejtem h megfog jönni. azt nemtom h vane pém, mindig elfelejtem lesni a mikroszkopon.


1hét nem kevés mensi elött?

33504. nefaria (válaszként erre: 33498. - Ivi79)
2017. febr. 18. 20:44

Huh ezt még emesztgetnem kell. De jo igy egybe olvasni a folyamatot, meg hogy minden mindennel osszefugg.


Elso gyerek utan se jött meg amig szoptattam (vagyis neki fejtem de ez mas lapra tartozik), elvileg a magas prolaktin (ami a tejet csinalja asszem) miatt van ez igy. De attol még lehet peteeres, sot, mensi se követi feltétlen, ha a nyák nem vastagszik meg (asszem). Szoval ja, estek mar teherbe szoptatas alatt mensi nélkül. Pl egy pcos ismim a teso projekt elott (mensi kanyarba se, egy eves mult akkor a nagyobbik) elment mar nodokihoz hogy nezzen mar ra a cisztakra, es a doki befogta a szivhangot :) a masodik baba az enyemmel egyidos :) ilyen is van. Az emberi szervezet egy csoda es egy nagy talány.

33503. animus__ (válaszként erre: 33497. - Nefaria)
2017. febr. 18. 20:43

Nem tudom, nem kért progeszteron és tesztoszteron szintet sem. Nem igazán értettem, mert ha már kérte a többit, semmibe nem tartott volna, és hasznos infó lenne. Ráadásul PCOS-t akart kizárni, és mindenhol olvasom, hogy ezeket azért megnézik ilyenkor.

Amúgy ő kapja meg az eredményt és nem én, külön kell kérnem, hogy nyomtassa ki, és utólag láttam, hogy ezeket nem kérte. Ott csak annyit mondott, hogy minden jó szerinte.

33502. animus__ (válaszként erre: 33490. - Ivi79)
2017. febr. 18. 20:32

Most megnéztem, az elmúlt egy évben 20-26 között mozgott nálam, de leggyakoribb 22-23. Nagyjából a pm tünetek megjelenéskor kezdett rövidülni, ezt a kettőt még nem is kötöttem össze így. Azelőtt átlagosan 26 naposak voltak. Kíváncsi vagyok, hogy fog változni a megemelt gyógyszeradaggal. IR-re biztos kérek majd vizsgálatot. Ovu fájdalmam van, bár nem mindig, de ha igen, akkor kb. egy héttel a mensi kezdete előtt. Onnan tudom általában előre, hogy hány napos ciklusra számítsak. Gondolom akkor van peteérésem is rendesem...


Úgy tűnik egyes dokiknak bőven elegendő, hogy havonta van valamilyen vérzés, teljesen mindegy milyen időközökkel.

33501. nagyhelga (válaszként erre: 33500. - Szviola)
2017. febr. 18. 14:16
Szia, én voltam, most meg újra hormon nélkül vagyok :) Annyi, hogy fáradt vagy, legalábbis nekem ennyi volt :) Ha még kérdésed van, írj :)
33500. Szviola
2017. febr. 18. 13:48

Sziasztok,

Azt tudja valaki, vagy volt már, pm gyógyszer nélkül egy hónapig? Fogalmam sincs mire számítsak, még 3 hét előttem. Kezelésre megyek, azért kell kihagyni. Nem hagy nyugodni, nem tudom mi lesz, mibe kavarhat be stb.

33499. Szviola (válaszként erre: 33496. - Nefaria)
2017. febr. 18. 13:46
Szia, nekem akkor jött meg szoptatás alatt, mikor elhagytam a fejést( tejtesó). De nem volt rendszeres, 56-60 napos ciklusok, amig le nem szokott. Aztán volt 3 jó hónap, azóta volt ugye egy műtét, és fogalmam sincs mikor hogy jön meg. Kb mint tinikoromban, meglepiiiiii, semmi görcs, vagy előjel.
33498. ivi79 (válaszként erre: 33496. - Nefaria)
2017. febr. 18. 12:13

őő lehet én vagyok tudtatlan, de azt hittem, h szülés után megjön újra hamar.rokonomnak igy született 2.babája, h 6-7hónap után egyszercsak bekapta a legyet:)

én 14évig szedtem fogit, és azért hagytam abba, mert azt hittem, h amiatt nincs libidóm+azér hizok.arra már nem emlékszem, h ezt a 7es tsh kiderülése elött v után hagytam abba. talán inkább rögtön utána, mert doki egyik tünetem se társitotta pmhez.

egy iylen hosszu idő után sztem amugyse tökéletesen áll helyre a ciklus, de egy alulmüxivel megspékelve végképp necc.a 2évnyi csak t4 szedésem végefelé volt meg életem legelső hormonsora, tehát nemtom hogy müködtem még zsenge koromban.akkoriban mindenféle gyógyteákkal próbáltam helyrerakni a ciklust. akkor volt h túltoltam a barátcserjét és 36évesen korai menopauzát mutatott az fsh és ösztro. vki megsúgta h cserjét nem szabad sokáig szedni, akkor abbahagytam és 2hó után visszatért a normál tartományba.

azóta már minden mensinek örülök ha megjön, mert ha egyszer lesz vkim és ugy érzem h akarok családot tőle, akkor még lehessen.


progi érdekes dolog, mert koleszterinből lesz, de ugyanúgy a teszto ösztro és a kortizol, aldoszteron, d3 keletkezéséhez is szükséges.

azt h ezt hogy osztja meg 2hós időtartamra, h első hóban toljuk maxon, kijön a normál ciklus, másodikban ami marad és lesz egy rövidebb, elég valószerütlennek tünik:D inkább az lehet h egyik fészek gyengébb mint a másik, de sztem a termelése se korlátozódik csak arra a fészekre amelyikből a pete elindul, bár lehetséges..wikipédia szerint lh lökdösi a petét h induljon méh felé, és a visszamaradt tüszöhám alakul át sárgatestté, ami termeli a sárgatesthormont(progi), ő meg szól a méhnek, h épitsen méhnyálkahártyát, mert mingyár jön a megtermékenyült pete. ha nemjön mégse akkor feleslegesnek érzi magát és bánatában leválik(mensi).

na mire megöregszem, széplassan felvilágosodok. kiskoromban is a sehány éves kislány volt a kedvencem, de lehet kéne egy részletesebb mesekönyvet irni erről.


kortizolra visszatérve h bezárjuk a kört:

ugy rémlik, h ha baromi sok kortizolra van szükségünk, mert stresszelünk( üldöz a mammut, betegség, éhezés, nem megfelelő kajálás,alkohol, alvásmegvonás bármi) akkor azt a progi kárára is előállitja a szervezet.

a kortizol egy nagyon önző cucc ha kell, mert ha rohansz a mammut elől, akkor mindenhonnan energiát akar szerezni a te érdekedben, h túlélj. elkezdi bontani a zsirt, izmokat, felnyomja a cukrot, úgy h blokkolja a sejtek inzureceptorait, vagyis ir-t csinál átmenetileg. neked sikerül eljutni a barlangig, rendeződik minden. a baj akkor van, ha minden nap találkozol egy mammuttal és ezek a szervek elfáradnak. úgymaradnak az inzureceptorok stb, befárad a hasnyálmirigy is, a mellékvese is és széplassan elsorvadsz, ha nem avatkozol közbe.

jóesetben ezek a bajok 80 évesen jönnek elő, de manapság jellemzőbb h már 30(időskori cukorbetegség wtf)..


azt hogy ebbe a pm hol csatlakozik be, már elfelejtettem.lehet h maga a kortizol kopogtatja meg a vállát h nyugoggyá le, nemkell most ilyen balgaságokkal foglalkozni h memória, hőháztartás, libidó, termékenység mert jön a mammut(rohanás közben ugyse tudsz szülni), de lehet holnap is jön, szóval pakolj be a tarisznyába kis zsirt az kelleni fog nekem útközben,h minél messzebbre tudjunk menekülni.

az is lehet h mint stresszforrás van jelen betegségként.

ez sokkalsokkal bonyolultabb és szövevényesebb, mint leirtam,de kb látható, h minden mindennel összefügg.


ami sztem ebből fontos, h ne stresszelj, és lehetőleg ne üldözd a létfontosságú koleszterint, így nagyobb esélyed van arra, h 80ig nyugtod lesz.

33497. nefaria (válaszként erre: 33488. - Animus__)
2017. febr. 18. 09:00

Hat az itteni rendszer tobb sebbol verzik ez teny :( nade befejezem ez nem az a forum.


Alacsony a progeszteronod amugy? En arra ligetszepe kapszulat szedtem, hat, hogy amiatt e vagy mas miatt nemtom de.par honap alatt annyira rendbejott hogy aztan elsore terhes lettem. Egy próbát megér?

33496. nefaria (válaszként erre: 33490. - Ivi79)
2017. febr. 18. 08:58

Erdekes mert nekem is hasonlo volt, egyik ho 21 masik ho 28 nap volt cca.

emiatt nem is tudtam hogy miert kesik 2015 szeptembereben :D azota meg még nem mensizek (9 honapos mar a cicifuggő babám) kivi leszek szoptatas utan ha megjon milyen lesz a mensim.


Nekem akkor rovidult a ciklus amugy 21 nap korulre mikor alacsony volt a progeszteronom (elvileg alulmukszi miatt lehet ugyebar, kihathat arra is tudtommal).

33495. e8da813d29 (válaszként erre: 33493. - Getti)
2017. febr. 18. 08:52
Ez az embere válogatja meg a jó pár hónap a legbíztatóbb :DDD
33494. Getti (válaszként erre: 33490. - Ivi79)
2017. febr. 17. 21:32
Ezt szoktam en is mondani, hogy rendszeres mert félévente megjön 😊
33493. Getti
2017. febr. 17. 21:30
Letrox, vagy eltiroxin ugyanaz csak mas a gyártó. 😊 szerintem embere válogatja. Nekem anno jo par honapba beletellett mire csökkent a hajhullasom. Sokaig hajmosasnal a vizzel folyt a hajam . Most is hullik de mar nem marokszamra. 9 eve szedem es 150mq- nal tartok.
33492. e8da813d29 (válaszként erre: 33491. - Havanesekutyus)
2017. febr. 17. 21:08

Engem is érdekelne, én is 3 hete szedem az Lthyroxint. És minden egyéb tünet csökkenésének az ideje is.

Remélem, Te kapsz választ :)

2017. febr. 17. 18:07

Sziasztok,


Hashimotoval diagnosztzáltak, 3 hete szedem a Letroxot.


A hajhullás nálatok megállt a Letroxtól? ha igen, mikor?

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook