Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
33550. Shally (válaszként erre: 33549. - Getti)
2017. márc. 4. 21:07
És mégis sokaknak, mint nekem is a letrox okozott mellékhatást, a thyroxin meg nem. Akkor hogy is van ez?
33549. Getti
2017. márc. 4. 20:36

Ugyanaz a letrox meg a thytoxin csak mas a gyártó.

Amugy mar en is Napközben veszem be. Ugyanugy hat.

33548. ivi79 (válaszként erre: 33547. - Dekoju)
2017. márc. 4. 07:28
ne foglalkozz vele, ha nagyon felszivodik azt ugyis érezni fogod(és elmész vvre), de ha sokáig kell szedned, akkor érdemes nézetned kicsit sürübben, mint ahogy most jársz.
33547. dekoju
2017. márc. 3. 18:14
Sziasztok! Hashimotom van lassan 7 éve. Jelenleg úgy néz ki, hogy arcidegzsábám van, amire tergretort kaptam. A mellékhatások között azt olvastam, hogy felgyorsítja a hormon felszívódását. Mire számítsak szerintetek? A doki erről nem beszélt!
33546. Shally (válaszként erre: 33545. - Ivi79)
2017. márc. 2. 21:31
Kiváncsi leszek! Majd írd meg mit tapasztalsz.
33545. ivi79 (válaszként erre: 33544. - Shally)
2017. márc. 2. 18:13

mert itt irta vki és asszem nem is 1ember, h mióta este szedi, azóta érzi h hat.


annyiban baromság ezt nekem, mert nálam a t4->t3 átalakitás nem müxik tökéletesen, viszont eleve a t4 szintem alsó határ alatt van és igy lehet jobban felszívódik és bemászik a határba(mert amugy tervben van emelni).

vmi jelentősége csak van a t4 szintnek is függetlenül a t3tól(ez meg a felső határon van, de még mindig nem érzem túlmüködőnek magam).úgy fogalmaztam anno, h stabilizálja a t3 hatását. ezt a fáradtságon éreztem akkor, h stabilabban voltam friss és nem a t3 beszedését követő órákban élénkültem be főként.nyilván az a kicsi amit átalakit a szervezetem(és folyamatosan teszi), az is számit. tulajdonképpen tesztelni akarom magamon h t4 szint feljebbvitelével mi változik..

33544. Shally (válaszként erre: 33542. - Ivi79)
2017. márc. 1. 21:55
És miért este?
33543. szabot.88 (válaszként erre: 33542. - Ivi79)
2017. márc. 1. 20:48
Mit vársz tőle?
33542. ivi79 (válaszként erre: 33541. - Shally)
2017. márc. 1. 19:52

az alulmüködés miatt lehettél ödémás és igen, most lehetséges h engeded el a vizet. azér igyál sokat, ne szomjazz, a benned levő viz hamarosan kiürül nemfogsz nonstop pisilni:)



én most elkezdtem lefekvéskor bevenni a tiroxint(t3 ugyanugy megy reggel+napközben) kiváncsian várom változik-e bármi. amugy tervezem emelni későbbiekben 25el, h ne lógjon az alsó határ alatt

33541. Shally
2017. márc. 1. 13:23
Lányok a pm gyógyszer a vízháztartást is beindítja? Konkrétan annyit pisilok mióta szedem az L thyroxint. Éjjel is vagy 3- szor ki kell mennem.
33540. nefaria
2017. febr. 27. 08:15
En pl Letroxot szedek es szedtem mindig, soha semmi bajom nem volt tole. Ez tok egyeni h kinek mi valik be.
33539. animus__ (válaszként erre: 33529. - Ivi79)
2017. febr. 26. 20:11

Majd legközelebb megemlítem neki.


Én úgy vettem észre, hogy kb 4 éve elkaptam valami vírust, lázas voltam napokig. Aztán mikor végre kezdtem kijönni belőle, lement a lázam, azért megmértem még egyszer. Nem emlékszem pontosan, de 35..valamit mutatott a lázmérő. Azt hittem elromlott, megkértem a barátomat, hogy nézze meg, de neki normális 36 felettit mutatott. Ezután nem törődtem vele, örültem, hogy jól vagyok. Kb. rá egy évre derült ki a pm egy "nézzük meg a vérképemet, mert már rég volt" vérvétel után. Voltak tüneteim, de minden másra fogtam, millió dolgot csináltam egyszerre, stressz, stb.


Nekem csak annyi a bajom ezzel, hogy zárt helyen nagyon gyorsan kihülnek a végtagjaim. Papucs+zokni nélkül nem érzem jól magam. Kint mindegy, ha jól felöltözöm nincs gond, nem is igazán szeretem a nyári forróságot.

33538. Shally (válaszként erre: 33537. - Ivi79)
2017. febr. 26. 19:50
Na az jó! Nem tudtam.
33537. ivi79 (válaszként erre: 33534. - Shally)
2017. febr. 26. 17:05
patikában simán kiadják letrox helyett az l-thyroxint
33536. Shally (válaszként erre: 33535. - Dia1995)
2017. febr. 26. 14:42
Mint írtam én váltottam másik gyógyszerre. Vagy milyen tünetekre gondolsz?
33535. dia1995 (válaszként erre: 33534. - Shally)
2017. febr. 26. 11:36

Köszönöm a válaszod! :)

Ma már egy fokkal jobban érzem magam.:)

Neked mennyi időbe telt amíg elmúltak a tünetek?

33534. Shally (válaszként erre: 33532. - Dia1995)
2017. febr. 26. 11:02

Szia,épp lentebb hasonlót írtam. Letroxtól teljesen letompult voltam,mint aki egész nap nem tud felébredni.

Nagy nehezen kaptam másik gyógyszert L-thyroxin sokkal jobb!! Semmi bajom. Akit ismerek.mindenki ezt szedi. Nem is értem a dokim miért erőltette a Letroxot,szinte csak rosszat hallottam róla.

33533. nadine81 (válaszként erre: 33531. - Nefaria)
2017. febr. 25. 22:07
Neked is köszönöm szépen :D jövő héten többet tudok, írok majd. Tehát a t4 a lényegesebb, jól emlékeztem. Tavaly már beszélgettünk itt erről,csak nem emlékeztem pontosan. Hát most azért nyugodtabb vagyok, mint mikor 3 körül volt a tshm és úgy lettem terhes.
33532. dia1995
2017. febr. 25. 22:00

Sziasztok!

Pajzsmirigy alulműködést állapítottak meg nálam, LETROX 50 gyógyszert írtak fel, lassan egy hónapja szedem, de múlt csütörtöktől rosszul vagyok.

Bevagyok kábulva, nem vagyok egyáltalán jól!

Szerdán elmentem az orvoshoz és kaptam egy másik gyógyszert Syntoxine a neve.

Volt esetleg valakinek ilyen jelegű rosszulléte a gyógyszer miatt?

Köszönöm a válaszokat!

33531. nefaria
2017. febr. 25. 20:57
Ja es boldog, eseménytelen babavárást kivanok ❤
33530. nefaria (válaszként erre: 33519. - Nadine81)
2017. febr. 25. 20:57

En 2015augusztusaban lettem terhes Tesobabaval. Emelni kellett az adagon. 6 hetente volt kontroll, a vegen a tshm-m 0.3 korul volt a t4 pedig nem ment fel!!! 17 korul maradt (12-22)

Szoval sztem ne csokkents. Az se kizart hogy kesobb még emelnj kell. Az elso 12 hetben a legfontosabb hogy legyen eleg t4. De persze nem vagyok orvos.

33529. ivi79 (válaszként erre: 33528. - Animus__)
2017. febr. 25. 16:53

mindenképpen kell mondani h nagyon alacsony a testhőd. régen eszembe se jutott mérni, csak elvoltam könyvelve fázósnak, h rossz a keringésem, meg nem mozgok(sport nem mozgás, csak a házimunka).

lázról nem tudok nyilatkozni. nálam a 37 tökre normál hő, tökéletesen érzem magam akkor

33528. animus__ (válaszként erre: 33523. - Ivi79)
2017. febr. 25. 16:18

Ez számomra is érdekes volt. Eddig sejtettem, de már biztos vagyok benne, hogy ezért van 35 környékén a hőm. Ha megbetegszem, már 37-nél úgy érzem, hogy lázas vagyok, 39nél borzasztó. Régen ez nem volt. Ha elmúlik a lázam, olyan mintha kihültem volna. Aztán megszokom, de a hőm marad 36 alatt.

Azon gondolkoztam múltkor, hogy a dokinak néha elfelejtek mondani dolgokat, amit akár mondhatnék is (pl. alacsony hőmérséklet), de már megszoktam, napi szinten nem tartom problémának. Viszont lehet, hogy pont ez választ el attól, hogy komolyabban vegyen. Mivel van bennem egy adag hypochondria is, amin dolgozom folyamatosan, néha átesek a túloldalra, és nem panaszkodom.

33527. nadine81 (válaszként erre: 33525. - Nagyhelga)
2017. febr. 25. 14:11
Szia. Köszönöm neked is hát ezek szerint is tényleg oké még a 0.1 tshm :D
33526. nadine81 (válaszként erre: 33523. - Ivi79)
2017. febr. 25. 14:09
Köszönöm szépen a tartalmas választ és a drukkot is :) jövő csütörtökön tud nőgyógyász fogadni, meglátjuk Mit mond.
33525. nagyhelga
2017. febr. 25. 12:13

Sziasztok! Egy kis segítség a babát váróknak:

[link]

33524. ivi79
2017. febr. 25. 09:14

szívproblémásoknak is kis idézet:


"Nagyon fontos megjegyeznünk, hogy időseknél, szívbetegeknél kis adagokkal kezdjük a

kezelést (pl. T4 -ből 12,5-25 μg napi adaggal), és lassan, fokozatosan emeljük a dosist, a

szövődmények elkerülése érdekében. Minél súlyosabb és minél régebbi a hypothyreosis és

minél idősebb a beteg, annál kisebb a kezdeti adag. Coronaria-elégtelenségben,

magasvérnyomás esetén, szívelégtelenségben, ritmuszavarokban, ezek kezelését el kell

kezdeni a substitutio megkezdése előtt, s vele párhuzamosan folytatni. Így, gyakran társítunk

coronaria-tágítókat, vérnyomás-csökkentőket és értágítókat, cardiotonicumokat,

diureticumokat, antiarrhythmiás szereket (pl. β-blokkolókat is, az ellenjavallatok

figyelembevételével, megfelelő elővigyázatossággal) stb. Instabil anginában pl. nem

törekszünk teljes mértékű substitutióra.

Ha túl nagy kezdeti dosist alkalmazunk, súlyos szövődményeket okozhatunk, így angina

pectorist, szívritmuszavarokat, sőt myocardium infarctust, agyi keringési zavarokat (ischaemiát,

agyvérzést) is. Felléptük valószínűleg azzal magyarázható, hogy a hypothyreosis

körülményei közt a vérben emelkedett a catecholamin-concentratio, s ez a

pajzsmirigyhormonok hatására megszaporodó β-receptorokat fokozott mértékben izgatja. Ez

a tény motiválja ilyenkor a β-blokkolók, ill. az enyhe nyugtatók óvatos társítását a substitutiós

kezeléshez. Izomgörcsök jelentkezése szintén elővigyázatos adagolást tesz szükségessé:

ilyenkor is le kell csökkenteni az adagot kezdeti szintre és lassan, fokozatosan emelni azt, a

teljes substitutio eléréséig."

33523. ivi79 (válaszként erre: 33521. - Nadine81)
2017. febr. 25. 09:08

féltem, h ezt megkérdezed, mert pont ezen agyaltam, h vajon kell-e mind2 v csak a t4 és megoldja magának ő az átalakitást.

lehet meg kéne vennem a 2kötetes klinikai endokrinologiát az antikkönyvesnél, 1200ér:D

megpróbálok utánaolvasni...

viszont annyiban nem aggódom, h neked úgy tünik együtt mozog a kettő, tehát ha emelkedik a t4 akkor a t3 is, igy kb ugy kap a gyerek, mint egy egészséges embernél.


a terhességi hő emelkedéséről nem tudok semmit, csak pm oldalról tudok nyilatkozni.ott úgy van, h hiába magas a t4ed akár határon túl, és hiába 0,05 a tsh, attól még a testhő 36 körül/alatt tud kószálni, ha a t3 nem emelkedik vele, vagy csak középig megy fel5,3(3,1-6,8 itt 5,6tól van a felső harmad)--ezek most az én régi értékeim voltak, de erre egy doki rávágta volna, h túlmüködök és megvonja a tiroxint hiába egy fikarcnyit nem változtak az alulmüködö tünetek.


visszatérve rád, fogalmam sincs miért ilyen kicsi a tshd, talán egy doki tud erre vmi okosat mondani, de semmiképp ne csökkentsd a gyógyit, mer nem müködsz túl, sőt sztem emelhetsz 25öt lassan. bemásolok egy endokrinologia könyvből ehhez kapcsolódóan:


"Az anyai hypothyreosist kezelni kell, elsősorban a bevezető sorokban említett szövőd-mények

megakadályozása érdekében. Substitutiós kezelésre általában T4-készítményeket alkalmazunk,

napi 150 μg körüli adagban, de vigyázva arra, hogy a TSH-t normális szinten

(inkább az alsó zónában, 0,4-1,0 μNE/mL között) tartsuk. Igaz ugyan, hogy a

pajzsmirigyhormonok csak kismértékben hatolnak át a placentán, de kimutatták, hogy

kezdetben, mielőtt a magzat pajzsmirigye functióba lépne – súlyos magzati hypothyreosis

feltételei közt – átjutnak a magzatba. Ez a lehetőség azért lényeges, mert a pajzsmirigyhormonok

hatása elengedhetetlen a magzat agyának normális fejlődéséhez. A T4-készítményekhez

feltétlenül kell társítani jódot (rendszerint napi 200 μg-ot), ugyanis ez mind az anya,

mind a magzat szempontjából alapvető fontosságú. Az FT4 és a TSH szintjét trimenononként

ellenőrízni kell. Az eredeti T4-adag a szülés után 2-3 hétre alkalmazható újra."


"Terhesség és szoptatás idején nagyobb a pajzsmirigyhormon-szükséglet, felmerül az adag

növelésének (+ 25-50 μg/ nap T4)"


"therapiás eredmények követésére – a klinikai állapot mellett – legmegfelelőbb

az FT4 ellenőrzése, hiszen a TSH-szint normalizálódásához, a pajzsmirigyhormonszintek

normalizálódása után sokszor még több hónapra (esetleg évre) van szükség"


ez egy 98-as könyv, de a lényeg benne van.

nagyon szoritok, h megmaradjon a baba!

33522. virkina (válaszként erre: 33509. - Ivi79)
2017. febr. 24. 22:51
Köszönöm szépen azt hiszem sok mindent megtudtam.Euthyroxot kaptam 2 hete szedem. Szorít a mellkasom hajnal 3 tól nem alszom folyton depis vagyok.
33521. nadine81 (válaszként erre: 33520. - Ivi79)
2017. febr. 24. 22:09
Letroxot tavaly augusztusban kezdtem 0.25 -el, előtte júniusban volt a 2. vetélés, ekkor 3 körül volt a tshm ft4 12,19, ft3 pedig 4,79 volt. Ide is írtam akkor is nektek és írtátok hogy vmelyik értéknek a felső harmadban kéne lennie. Szóval nagy nehezen kaptam letroxot, igazából az első vetéléskor nekem 6 volt már a tsh. Sajnos augusztusban a magas prolaktin, pco mellé még jött egy Igt is 200 -as 120.perces inzulinnal, Meforal szedése mellett. Novemberben cserélte le a diabetologus a meforalt merckformin xr -re, abból szedek esténként 2000 mg. Cukrom is és az inzulin is egy hónap alatt rendbe jött így decemberben már próbálkozhattunk újra a babával. Csak hogy szeptemberben az immunológia vizsgálat, nem vérkép hanem klinikai kép alapján tehát mivel pco, Ir , magas prolaktin, és pajzsmirigy alulműködés van, antifoszfolipid szindrómát állapított meg, tehát egyfajta véralvadás zavar. A terápia úgy szólt, hogy terhesség előtt aspirin protectet kell szednem és pozitív teszt után véralvadás gátló injekciókat kell kapnom. Október november szedtem már az aspirin protectet és semmi gond nem volt. Azonban decemberben miután együtt voltunk a peteeres napján is, a mensi meg jött időben de nagyon erősen és vér csomósan. Ilyen még soha nem volt. Januárban ismét ugyanez történt, végül gyanús lett hogy ez az aspirin miatt van. El küldtem a leleteim egy hematologus főorvosnak aki szintén azt írta, valóban nincs antifoszfolipid szindrómám. Nem szedtem az és most úgy néz ki, sikerült a baba. Nagyon korai még az öröm, hiszen csak egy hete késik a mensim de a teszt már pozitív. Szóval nem a lenyomott tshval sikerült a terhesség, teherbe tudtam én esni 6-os és 3-as tshval is, de sajnos több oka lehetett mindkét vetélésnek, többek közt ez is és a magas inzulin is. Amúgy lehetséges, hogy az alacsony tsh miatt nem megy most fel a hőm? Bár a lázmérőm sem a legjobb, pedig nem rég vettem de 36.4 -36.8 mutat, pedig ilyenkor bőven 37 körül szokott lenni sőt szedek utrogestant progeszteron pótlást is. Melyik fontosabb a babának, t3 vagy t4? Ha a t4, akkor az feljebb ment 12-ről 18 -ra a letrox hatására.
❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook