Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
33610. f4e7e8321e
2017. márc. 23. 10:12

Egyébként, akik otthon, tünetek alapján állítják az adagokat, mikor érzik úgy, hogy "na most emelek".

És honnan érezhető, ha túl sok lett az adag?


Nem akarom kipróbálni, mert ahhoz még kezdő vagyok, csak érdekel.

Mert pl. én most pár hete úgy szedem, hogy több időt hagyok a kv előtt (nem fél órát, hanem egy, másfelet), és szoktak lenni ilyen "szapora szívverés-remegés-feszültség" hullámok délelőttönként. - mondjuk nem hinném, hogy az én kis 50-es adagom miatt lenne.

Ha most még erre emelném (50-ről mondjuk 100-ra), akkor mennyi idő alatt derülne ki, hogy ez csak a kezdeti átállás vagy valóban sok?

33609. f4e7e8321e (válaszként erre: 33607. - Reload)
2017. márc. 23. 09:55

Köszönöm, kicsit messze van, de megnézem az orvost!


Elteszem B tervnek ezt az esti szedést, látok benne fantáziát. :)

Arra is jó lenne hogy ösztönözne, hogy este már ne egyek semmit...

33608. reload (válaszként erre: 33568. - Ivi79)
2017. márc. 23. 07:13

Nyilván a megfelelő gyógyszer mennyiség vezetett eredményre, de én nem vagyok az a típus, aki mer ilyenekkel játszani, inkább orvosra bízom a dolgokat, mert nálam aztán biztos többet tud :)


Más problémám elvileg nincs, illetve nem tudok róla :)

33607. reload (válaszként erre: 33571. - F4e7e8321e)
2017. márc. 23. 07:10

Tulajdonképpen este is éhgyomorra kell szedni, 6-7 körül vacsorázok és kb. 3 óra múlva veszem be.


Sokan felvonták már erre a szemöldöküket, de nálam hatásos :) Bár azt nem tudom, ha reggel szednék ilyen mennyiséget, akkor mi történt volna, de én már így maradok :)


Dr. Földes Ivánhoz járok, Bp. XIII. kerület.

33606. e8da813d29 (válaszként erre: 33605. - F4e7e8321e)
2017. márc. 22. 12:04

Nekem is a kézujjaim dagadnak meg.

Nem csak látványra zavaró, de kényelmetlen érzés is, már reggel arra ébredek.

Aztán mostanában azt tapasztalom, hogy minél több folyadékot fogyasztok már délelőtt, annál inkább apadnak lefele délutánra.

Aztán kezdődik minden elölről :/

33605. f4e7e8321e
2017. márc. 21. 22:58
Amúgy nekem az ujjaim dagadnak be sokszor, tök csúnya tud lenni, nem győzöm elrejteni. :)
33604. f4e7e8321e (válaszként erre: 33598. - Channa*)
2017. márc. 21. 22:56

Köszi a tanácsokat, tök jó ötlet a taposó! :)

77 kiló vagyok. A versenysúlyom 55 volt, akkor nem volt rajtam felesleg, szép kis izmos voltam. :)

Nem tudom, hogy az elhagyott mozgás vagy a túlsúly az oka, de a nyakamtól a derekamig folyamatosan fáj valahol. Éppen ezért agyaltam valami kíméletes kezdésen.


Glutént azért akarom kerülni, mert csináltam régebben egy glutén gyorstesztet és nem azonnal ugyan, de pár órával később pozitív lett.

Én még nem hallottam róla, hogy ártalmas a gm étkezés, de utánanézek, jó hogy mondod.

Valahogy úgy logikáztam ki, hogy ha elvileg nem autoimmun a folyamat nálam, akkor egy próbát megér.

Az alapján gondolom így, amit számtalan helyen olvastam (szakmai, külföldi tanulmányokban is, nem csak a femina.hu-n :), hogy a glutén proteinjének felépítése nagyon hasonlít a pm-ére, és emiatt a szervezet a pm sejtjeit is pusztít(hat)ja.

Mivel a pm-em szerkezetileg már kicsit romlott, de nem autoimmun és nem is acut gyulladás, ezért van valami, ami fenntartja a sejtek pusztulását.

Nekem ez (és a sok sikerélmény az ismerettségi körömben) elég ahhoz, hogy kipróbáljam.


Egyébként a régi Atkins diétáim sikerességét egy az egyben a gluténérzékenységnek tudtam be, de lehet, hogy nem is az az a ludas, hanem a ch (ahogy ivi is mondta).

33603. f4e7e8321e (válaszként erre: 33596. - Virkina)
2017. márc. 21. 22:15

Olyan nekem is szokott lenni, nem tudtam még rájönni, hogy mitől van.

Ezek szerint a torkodban érzed?

Én a nyaki izomfájdalmaimmal szoktam magyarázni, vagy betudom annak, hogy sokszor alig eszem, és összeszűkül a nyelőcsövem. :)

De volt már gyomorsav-teóriám is. :)

Uh-on rendben volt a pm, nem nagyobb.

33602. ivi79 (válaszként erre: 33601. - Channa*)
2017. márc. 21. 22:07
de ez vhogy nem ugyanaz mint amit ő mond. és sok jót nem is hallottam róla, akinek simán csak t4et kell emelgetni meg vértvenni az nempara, de ha kicsit bonyibb a dolog akkor elhasal..legalábbis akik voltak nála ennyit mondtak. télleg nemtom milehet a dagadásod oka ill megoldása. nekem futás sokat segitett, de teis mozogsz
33601. Channa* (válaszként erre: 33600. - Ivi79)
2017. márc. 21. 20:29

Igen, jó drága. Nem is megyek hozzá:D Írtam neki emailt, kíváncsi vagyok rá, hogy válaszol e....


Az igaz, hogy nem marad meg az ujjnyom a lábamon, de annak ellenére dagad a lábam, hogy enyhén túlműködök az értékeim alapján....

33600. ivi79 (válaszként erre: 33597. - Channa*)
2017. márc. 21. 20:12

semmit igazából, mert melozni is kellett, csak balázs 25ropis vizitdiját:D


a könyvemben ennyi van róla:

"A bőralatti kötőszövet sejtes elemei termelik az extracellularis matrix nagy vízkötőképességű

fehérjéit, glykoproteinjeit s a proteoglykánokat. E macromolekulák mennyisége pajzsmirigy elégtelenségben megnő, fokozott mértékben fognak vizet kötni, a vizenyőhöz hasonló állapotot

hozva létre, ami azonban nem tartja meg a ujjbenyomatot, vagyis myxoedema keletkezik. Pajzsmirigyhormon-hatásra viszont ezek a macromolekulák lebontódnak, s a bőr

folyadéktartalma csökken."

33599. ivi79 (válaszként erre: 33595. - F4e7e8321e)
2017. márc. 21. 20:00
jólenne hozzá határérték, mert az laboronként más..
33598. Channa* (válaszként erre: 33593. - F4e7e8321e)
2017. márc. 21. 17:04

A glutént miért akarod kerülni? Glutén érzékeny vagy? Mert ha nem akkor beteggé tesz a kerülése!

A 160-as CH diéta jó, de inkább legyen kevesebb. Figyeld, hogy főleg lassú felszívódású legyen, tejterméket nagyon keveset fogyassz, péksütit egyáltalán ne, rizsből barnát vagy basmatot.


Mozgás: Nem tudom hány kiló vagy, de szerintem kezdésnek a is jó. Mondjuk napi fél óra. Kezdő pilates. A neten megtalálod. 35 perc fekvős gyakorlatok. A gerincnek is jó. Az elején nem fog menni, de aztán egyre jobban. Esetleg egy taposógép otthonra? Én most vettem használtan 3 eFt-ért. Szuper. Kereshetnél egy női kondicionáló tornát. Én ilyenre járok Fél óra álló gyakorlatok (hinta karemelésekkel, guggolások, kitörések, súlyzózás), majd fekvős (hasizom, fenék, hátizom). Nekem itthon is van súlyzóm, amit emelgetek, taposom a gépemet és járok tornázni hetente 3x. Igyekszek sokat sétálni, pl. nem ülök fel a trolira 3 megállóra.


A futás meg ráér akkor, ha már összekaptad magad fizikálisan.:D

33597. Channa* (válaszként erre: 33592. - Ivi79)
2017. márc. 21. 16:49

Hát persze, hogy tudom, de ezek nem szüntethetőek meg.

Pajzsmirigy, IR.

Nekem így egymás után jönnek az anyagcsere betegségek.

Első pm. túlműködés, majd a műtét, ami után alulmúködés, de ez gyógyszerrel rendezve. Már a műtét közben felment a vérnyomásom. Egy ideig próbálkoztam mindenféle gyógynövényes cuccal, fokhagyma tinktúrával, de gyógyszer lett a vége. ez a műtét után 3-4 évvel lett, mert akkor már durván felugrált a vérnyomásom.

2015-ben diagnosztizálták az IR-t, azóta szedem a gyógyszert, közben már volt köszvényem is, ami elmúlt. Ez is mitől? Alig eszek húst, nem piázok, csak évente 2-3 alkalommal. A májértékeim mindig rosszak, a koleszterinem magas és a trigliceridem is. Ezek a műtét után lettek magasak.

Diétázok, hetente minimum 3 órát mozgok, de inkább többet. Javultak a máj, koleszterin és triglicerid értékeim, illetve a köszvény értékek is, de lábdagadás megmaradt. Voltam dokinál. Azt mondta van visszerem. Nem látszik semmi a lábamon. Felemeltem az ágyam végét, kenegetem a lábaimat, igyekszek sokat inni, de a dagadás megmaradt.


Mit találtál vizesedésünkről? Én csak a mixödémát, de az én lábam nem olyan randa, mint amit a képeken mutogatnak. Nekem nem változott el a bőröm, csak püffedt és a zokni helye nagyon látszik....

33596. virkina (válaszként erre: 33591. - F4e7e8321e)
2017. márc. 21. 16:44

Szia

Néha napközben is elő jön és fura érzés nyelni. Iszom hogy elmuljon de nem mulik. Majd nem érzem majd ujra. Most hogy ettem ujra érzem. Úgy kell nyelni mintha valami plussz dolog lenne a torkomba. Nem fáj kellemetlen.

33595. f4e7e8321e
2017. márc. 21. 16:06

Megtaláltam az eredményeimet:

TSH: 6,1, FT4:11,5, FT3: 3,18, Anti TPO: 6,53, THS Receptor Antitest: 0,24, D-vitamin: 19,21


Ez alapján nem autoimmun, ugye? Mit gondoltok?

33594. ivi79 (válaszként erre: 33591. - F4e7e8321e)
2017. márc. 21. 10:50
annyi lehet h nem nyeli le total, en sokszor visszaalszom ugy h szamba van a tabi vagy megakad feluton, de egyszeruen lehet orvosolni akit zavar.1korty viz..
33593. f4e7e8321e (válaszként erre: 33579. - Ivi79)
2017. márc. 21. 10:28

Írtam erre választ, de nem találom. :O


Egy ideje nem próbáltam, remélem, hogy még eredményes lesz... nagyon elkeserítő lehet, hogy nem sikerül fogyni, előre félek.


Akkor úgy fogom kezdeni, hogy 160-as ch és gluténmentes étrend. Meg mozgással - amiről egyelőre fogalmam sincs, hogy mi legyen, mert attól tartok, hogy a futás nem menne elsőre. Nagyon el vagyok gémberedve, a gerincem sem százas.


Sajna nem nagyon ismerem még a környéket, de pont ilyesmire gondoltam, hogy természetes part. Neked van kedvenc helyed? Egy hete lementünk a Kopaszi-gáthoz, mert sok jót olvastam róla, de gyanítom, hogy nyáron tömve van.


Na, nyomozgatok akkor étrendileg.

Táblázatom már van. :D

33592. ivi79 (válaszként erre: 33590. - Channa*)
2017. márc. 21. 10:27

de ha tudod az okot akkor mar konnyebb megszuntetni:-)



erdekelne a tudomanyos hattere h nekunk mit keres a viz mashol mint egy egeszsegesnek...

megprobaltam raguglizni es szivrohamot kaptam a vizitdijatol.

33591. f4e7e8321e (válaszként erre: 33578. - Virkina)
2017. márc. 21. 10:18

Akkor szerintem - mivel éhgyomorra veszed be elvileg - a nyelőcső éjjel picit kiszárad, és a kemény gyógyszer megnyomja.

Próbáld ki, hogy mondjuk egy vitamin tablettát veszel be reggel elsőnek, és ha azután is olyan, akkor nem a gyógyszer hatása.

Nem lett jobb azóta?

33590. Channa* (válaszként erre: 33589. - Ivi79)
2017. márc. 20. 21:06
Engem nem is az ok érdekel, hiszen az bármelyiktől is lehet, hanem az érdekelne, hogy lehet megszüntetni, azaz Balázs doktor dobálódzik azzal, hogy a mi esetünkben nem a sejtek között van a víz, hanem a sejtjeinkben, ezért nem használ a vízhajtó, de azt nem írja le, hogy mi használ....
33589. ivi79 (válaszként erre: 33586. - Channa*)
2017. márc. 20. 21:03

napfény nem zavar, csak a lámpafény. hunyorogni hunyorgok napon, de emiatt csak a ráncok mélyülése aggaszt.


lehet a cukrod/ired miatt vizesedsz, vagy a pmed nem jó még. több ötletem nincs:(

33588. Marly (válaszként erre: 33585. - Ivi79)
2017. márc. 20. 18:24

Köszönöm.Minden emelésnél volt túlpörgésem kb. 2 napig.Most csak tele vagyok energiával és nem szorongok és nincs pánik se.

Fogyás megindulhatna már mert nagyon sokat kell leadnom, de nagyon szigorúan tartott diéta és edzés mellett se indult eddig semmi.Persze a cukrom is lehet az oka.


35 vagyok, gyerek még nincs és most olyan jó lenne ha a pajzsmirigyem már jó lenne és így maradna.Bár hashimotom van.Akkor már csak a cukromat kellene normalizálni.

Igazából remélem, hogy a pm miatt nem tudtam fogyni és most beindul, de már el vagyok keseredve.

33587. Channa* (válaszként erre: 33586. - Channa*)
2017. márc. 20. 18:06
3-án megyek pm. orvoshoz. Megemlítem neki, hátha megnézeti a mellékvese működést...
33586. Channa* (válaszként erre: 33584. - Ivi79)
2017. márc. 20. 18:05

Nem merem abba hagyni a vérnyomás csökkentőt, mert ugrál a vérnyomásom. Volt olyan, hogy majdnem 200 volt. A családomban a legtöbben agyvérzésbe halnak meg. Ráadásul a vérnyomás ingadozása miatt nagyon fáj a fejem, hányingerem van és nagyon feszült vagyok. Nincs mellékhatása a gyógyszeremnek, már akkor is dagadt a lábam, amikor nem kellett szednem, illetve akkor is, amikor még csak gyógynövényes cuccokkal próbálkoztam.

Illetve a férjemnek már szívnyomásos tüneteket is okozott a nem jó gyógyszer. Nagyon aggódtunk.


Én is fényérzékeny vagyok, még télen is napszemüveget hordok. A műkönny ezen nem segít, de nincs a szúró fájdalom, homályos látás....

33585. ivi79 (válaszként erre: 33583. - Marly)
2017. márc. 20. 17:55
lehet h nem megy lejjebb, de ha tulmüködés indulna, akkor azt megfogod érezni, mert pörögni fogssz, meg zsizsegni és leehet fogyni is, és akkor max átállsz 2naponta szedésre vagy iratsz vkivel100assyntroxinet
33584. ivi79 (válaszként erre: 33581. - Channa*)
2017. márc. 20. 17:53

igen könnyet akarok majd venni, de ami idegesit még h rángatózik meg zavarja a fény, persze sokszor délutánra megfájdul a fejem tőle. látásom amugy jó. mintha olvastam volna, h ezt a könny megoldja majd..


miért kell neked vérnyomi csökkentő? nem hagyhatnád el? én ugyvagyok ezekkel a csökkentőkkel, h több kárt okoznak mint hasznot, és persze a mellékhatására is kell szedni vmit, meg annak a mellékhatására is és igy tovább.

nem kizárt h vizesedés ennek a mellékhatása. tegyél egy 2hetes próbát..

33583. Marly
2017. márc. 20. 16:41

Sziasztok.

Tavaly januárban 12 tsh-m volt, elkezdtek kezelni, csökkent is szépen.Novemberben már csak 4 volt, akkor emeltek 75-ről 100 l-thyroxinra.januárban éreztem, hogy nem vagyok jól megint, szorongtam,durva ekcéma szerű tünetek a bőrön stb.Vérvétel szerint megint tsh:6.Na ekkor nagyon elkeseredtem, mentem is vissza kontrollra.

Doki adott Syntroxine 125-t.


Most 8 hete hogy szedem és a tsh-m 0,90.

Megmondom őszintén nagyon jól vagyok, évek óta nem volt ilyen velem.Mellette még kiderült magas cukor is arra is kapok gyógyszert.


Érdeklődnék, hogy szerintetek, ha 8 hete szedem és ennyire lement, vajon megy még lejjebb?Mert nem szeretném ha túlműködnék.MM-be járok, ott csak távkonzi van, ezért nem írnék most dokimnak, mert elég drága.

1 hónap múlva megint kell vérvétel és májusban megyek vissza dokihoz.Tudom , hogy úgyis kiderül, csak véleményekre vagyok kíváncsi.

Köszike előre is.

33582. Channa* (válaszként erre: 33581. - Channa*)
2017. márc. 20. 15:56
Ja, elvileg nem múködök alul, mert annyi gyógyszert szedek, hogy egy kicsit túlműködjek, azaz nem alulműködés miatt dagad a lábam. Nekem akkor is dagadt, amikor műtét előtt túlműködtem, pedig akkor nagyon sokat fogytam....
33581. Channa* (válaszként erre: 33580. - Ivi79)
2017. márc. 20. 15:55

Köszönöm!

Már írtam egy hozzászólást tegnap, de elszállt a wifivel....


Tehát, IR-es vagyok. erre szedek napi 1000mg merckformin xr-t, letroxot 175 mg-t, és olyan vérnyomáscsökkentőt, amiben van vízhajtó. Semmit nem csinál a lábammal. reggel felkelek még jó a lábam, úgy 1 óra múlva szinte kétszerese a normálnak. A csalánteával is ugyan ez van. Szoktam inni, de semmi. Ha bedagad, már pedig bedagad minden nap, akkor azt nem viszi le semmi. Az ágyam vége is fel van emelve.

Pont ezért kérdezem, hogy nem olvasott e valaki erről, mármint arról, hogy mit lehet tenni. A gyógyszerész azt mondta, hogy a vérnyomás csökkentő mellé ne szedjek vízhajtót, mert van benne elég....


Szemedre: műkönny. Nekem ez sokat segít, ugyan is nem csak a bőrünk és hajunk száraz, hanem a szemünk is. Kb. 1 hónapja ajánlotta szemész, és tényleg jó! Még jobban is látok:D

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook