Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
34840. Napsugár8 (válaszként erre: 34839. - Arzenik)
2022. nov. 4. 14:11

Táplálkozásnál, ami nem igazán ajánlott:


[link]


Ha lentebb görgetsz, találsz olyan kajákat, amelyek segítenek.


Én a fehér kenyér, fehér liszt helyett teljes kiőrlésűt eszek.

A fehér cukor helyett eritrit használok.

A fehér rizs helyett bulgurt, kölest.

Szedem a szelént, és a tengeri alga helyett a Barna Alga kapszulát. C+D vitamint, (így télidőben). Ez egy állapot, meg kell szokni odafigyelni. De az élet megy tovább.

34839. arzenik
2022. nov. 4. 12:40

Sziasztok!:)

Uj vagyok a forumon, segitsegert/tanacsert fordulok hozzatok!


Van esetleg valakinek ilyen kórképe?


28 éves nő vagyok, erős pm alulmukodes tunetei miatt kezdodtek a kivizsgalasok.


TSH : 5,4 mlU/L (magas)

szabad T4: 16,4 pmol/L (normal)


UH : lehet! kezdodo autoimmun thyreolditis

DE! :

anti TPO : <28 iU/ml (negativ)

anti Tg : <1,3 iU/ml (negativ)


Szoval elvileg ezzel az autoimmunt kizartak. Meg az volt a leletemre irva, hogy a lebenyek vascularisatioja mersekelten fokozódott, tovabba az uh-t vegzo orvos ugy fogalmazott, hogy "nem az igazi".

Gob stb nincs. En a leletet olvasva azt mondanam h egeszseges, de az orvos szerint meg nem jo, ugyhogy nem igazan ertem.


Szerdan megyek a leletekkel az endokrinologushoz, de annyira durva tuneteim vannak, es a neten olvasottak alapjan pedig csak egy "szubklinikai alulmukodesem" van, aminek meg nem nagyon vannak tunetei, es nem is kezelik semmivel.


Epp ezert felek, hogy ennyivel el is intezik, hogy rendben vannak az ertekek, es nem fogjak kezelni az eros tuneteim ellenere.


Volt mar esetleg valakinek ilyen??

Tudom, hogy szerdan kiderul, de mar olyan regota szenvedek ezektol a dolgoktol (nem sejtettem, hogy pm okozhatja, ezert nem volt ezelott kivizsgalva), hogy nem birom ki addig, hatha valaki tud segiteni!


Nagyon szepen koszonom elore is a valaszaitokat!:)

34838. Cidanoi (válaszként erre: 34827. - Sogun13)
2022. szept. 4. 00:00
Jód és a szerves szelén fontos. Kell a D-vitamin és a vas is. De ne egyszerre használd őket, a jód felszívódását, gátolja a vas. D-vitaminhoz meg kell a magnézium és a b6 -vitamin is. A C-vitamint se felejtsd el ;)
34837. Corinna.
2022. jún. 28. 12:24

Sziasztok!


Én is alulműködök, Letroxot szedek évek óta. Erős vashiányom lett, írt fel rá gyógyszert a háziorvos, de a betegtájékoztatóban ez áll: "adása kerülendő az alábbi hatóanyag-tartalmú gyógyszerekkel: - pajzsmirigyhormont tartalmazó gyógyszer (pl. tiroxin)"

Van itt esetleg valaki, aki a Letrox mellé szed vasat is? ha igen, akkor melyik készítményt?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

34836. fildus (válaszként erre: 34833. - Channa*)
2022. máj. 4. 15:41
Nekem a 10.héten emeltek is a gyógyszer adagon. Ami maradt most a szopi alatt is
34835. mafalda (válaszként erre: 34834. - Jakabjanka)
2022. máj. 2. 14:59
Létezhet.Minél tovább étkezel gluténmentesen, annál jobban megérzed, ha valami gluténost eszel.Látezik a Gluteno nevű enzim,amit gluténos kaja előtt bevéve, nagyrészt kiszűri annak káros hatását.Kérdés hogy hol tudod beszerezni. Nyilván gyógynövényes boltokban kell keresni.
34834. jakabjanka
2022. febr. 26. 11:59

Sziasztok,


letrox-szal kezelt alulműködésem van; kb 10 hónapja szedem a gyógyszert. Mostanra jutottam el odáig, hogy okés a TSH (2.2), d vitamin, vas, magnézium, minden rendben. Lényegesen jobban vagyok, mint egy éve, de még mindig nem az igazi; 3 km tempós sétától már elfáradok...


Egy kérdés: egyébként gluténmentesen étkezem, és azt vettem észre (vagy csak képzelem), hogy ha eszem pár marék ropit akár, másnap még kevesebb az energiám. Ez vajon létezik? Mit gondoltok?

34833. Channa*
2022. febr. 20. 15:23

Ha valakinek kevés a pajzsmirigy hormonja terhesség alatt, akkor a baba nem tud fejlődni rendesen és a megszületése után gondjai lehetnek.


[link]


Tehát, terhesség alatt mindenképp pótolni kell a pm. hormont, hogy ilyen ne forduljon elő.

A terhesség első harmadában a babának nincs saját pm hormon termelése, így az anyáét használja!

34832. vivy026 (válaszként erre: 34831. - Amy_Alice)
2022. febr. 19. 00:45
Szia. Én sosem voltam pajzsmirigy alulműködéses 2020.decemberig kb. Legalábbis akkor derült ki. Nagyon stresszeltem abban az időszakban házvétel miatt. Utáltam ott lakni anyóssal együtt egy albérletben, és nagyon elhúzódott a házvásárlás,mindig közbejött valami. 2 havim is kimaradt, ezért elmentem nőgyógyászatra, ő megnézette a Tsm-m is egy progeszteron kúra utáni ciklusban. 9-es lett az érték. Január közepén kiderült, hogy december közepén teherbe estem. Nagy kétségbeesve kerestem egy endokrinológust, aki azt mondta (bár nem tudom, hogy mondhat e ilyet), hogy abból a laborból elég sok fura érték jött ki decemberbe. Na mindegy, azt mondta, hogy szedjek gyógyszert(most nem jut eszembe a neve), többet árt a magas TSH, mint a gyógyszer, ha valós az érték. 1 hónapig szedtem. 1 hónap múlva meg átment pajzsmirigy túlműködésbe. Mindez terhesen. Azóta megszületett a baba, egészséges. Sajnos veseproblémás, de nem hiszem hogy emiatt. Na szóval ezzel a nagyon hosszú sztorival arra akarok kilyukadni, hogy elég érdekes, hogy itt van 2021,és mindenki csak találgat, hogy mi lenne jó egy pajzsmirigybetegnek. Főleg ha igaz amit a doki mondott, hogy vannak téves eredmények is 😔
34831. Amy_Alice
2022. febr. 19. 00:22

Sziasztok!


Új vagyok a fórumon, de pajzsmirigy probléma nem először merül fel nálam viszont a mostani a legdurvább.


Legutóbb 3 éve amikor a harmadik gyereket terveztük tűnt föl, hogy rám nem jellemző módon nem akar összejönni.


Hamar kiderült, pajzsmirigy gyulladásom van, 16 volt a tsh-m.


Viszont szépen javult magától, nem kaptam se gyógyszert, se pótszert, nyomonkövettük, helyrejött, jött a baba is, azóta 2 éves, minden rendben.


Szülés után jobban néztem ki, mint a terhesség előtt, de a szoptatás alatt durván felszaladt egy 20-as.


Most kb 2. hónapja született meg az elhatározás, hogy visszanyerem a korábbi versenysúlyomat.


Bele is álltam a rég bevált low carb (majd hogy nem keto) diétába és a másfél órás edzőtermi edzésekbe, minden második nap, cardio - súlyzós kombinálva.


Viszont 5 hét után szikra eredmény se sehol...


Gyanús lett hiszen volt már tapasztalatom épp ezért vált be régen ez a módszer, mert nagyon hamar megmutatja, hogy ha jól csinálja az ember.


Kértem egy vérképet és bizony alacsony a T4, T3 és a tsh-m 60 (nem elírás HATVAN) fölött van.


Azonnal rá is állított a doki pótlásra, jelenleg 100mcg-vel indítunk, plusz 2 hetente vérvétel.


Se a diétával, se az edzéssel nem akarok leállni, de kicsit elkeseredtem, most hogy azt látom sokaknál ez a "puff bekapom az extra hormont" azért nem hoz egyértelmű javulást.


Kinek mennyi idő volt beállítani a megfelelő pótlás mennyiségét?

34830. Jennefer
2022. jan. 23. 17:50
Igen,én is úgy hallottam,hogy hashimotosnak árt a jód. Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem,a dokim írt gyógyszert amitől egy rakás mellékhatás lett.Abba is kellett hagynom.Most alternatívákhoz fordultam,járok talpmasszőrhöz ami egész jónak bizonyul de nem akarom elkiabálni. Az étkezés is fontos bár abban eléggé hanyag vagyok.
34829. Sogun13 (válaszként erre: 34828. - Tutu79)
2022. jan. 15. 13:23
Kedden megyek konzultációra. Covíd antitest vizsgálattal egybekötött vérvételnek lett ez az eredménye
34828. tutu79 (válaszként erre: 34827. - Sogun13)
2022. jan. 14. 21:51

Szia, Szelénnel igen, jóddal óvatosan.

Ha Hasimotos vagy akkor sajnos pont árt a jód. Lesznek még további vizsgálatok? Pl anti tpo, revers t3, t4, stb...?

34827. Sogun13
2022. jan. 14. 21:48
Sziasztok! Most voltam vérvételen a TSH 6,46 kell aggódnom? Ez pajzsmirigy alulmüködést jelez. Jóddal és szélénel lehet kezelni?
34826. tutu79 (válaszként erre: 34825. - Klauka_)
2021. dec. 20. 09:04

Szia,

Persze nem gond, én is írtam :D

Szóval nem csak a T3 T4 et szokták nézni.

Két csoportra bonthatók a pajzsmirigy vizsgálatok:

1) a pajzsmirigy hormonális alapfunkcióiról (TSH, fT3, fT4, anti-TPO)

2) a pajzsmirigy specifikus paramétereiről (TG, anti-TG, TRAK, reverz T3, jód)

Én nem annyira értek egyet a monstani orvoslással ami folyik, a legnagyobb problémám az hogy rettenetesen felületesek. Ahelyett hogy elkezdenének egy komplex kivizsgálást rögtön felírnak egy gyógyszert, közben a "betegség" egy kibillent állapot, és a cél az volna, hogy ezt a kibillent állapotot visszahozzuk normális tartományba. Szerintem. Nagyon nehéz jó orvost találni, aki érdemben foglalkozik a páciensek problémáival.

34825. Klauka_ (válaszként erre: 34824. - Tutu79)
2021. dec. 19. 21:04

FT4 7,64 pmol/l

FT3 4,21 pmol/l


Írtam neked privátban, ha nem gond.

34824. tutu79 (válaszként erre: 34823. - Klauka_)
2021. dec. 19. 20:54
Szia TSH n kívül mást is néztek?
34823. Klauka_
2021. dec. 19. 20:48

Sziasztok 🙂


A héten írtak fel nekem Letroxot 10,7-es TSH-ra.

Szeretném megkérdezni a tőletek, hogy mennyi idő alatt lehet változást érezni?

2 hónap múlva kell mennem kontrollra, akkorra már lehet normális tartományban az értek, vagy ennél hosszabb idő, míg helyre áll?


Köszönöm

34822. fildus
2021. aug. 18. 12:08

Én semmi esetre se hagynám abba a gyógyszert.


Én syntroxint kaptam anno, az első 3 hét elég szar volt, mellékhatásoktól szenvedtem, de fel se merült, hogy ne szedjem!

34821. papája (válaszként erre: 34820. - Renni9191)
2021. aug. 17. 13:34

Kezdő adagja a Thyroxinnak (mindegy melyik készítmény) max. 0,25. Túladagoltak, így a szervezetedet megviselte ezért vannak a tünetek.

Ezért állított le a doki is, de inkább a nyelvét harapta volna le, minthogy bevallja elszúrta a dózist.

Hagyd ki az 1 hetet és folytasd 0.25-el 7-10 napig, utána emeld 50-re.


Vérvétel 2 hónap múlva legyen, mert ekkor áll be a szervezeted úgy, hogy értékelhető legyen az eredményed.

Ezek nem terhességi tünetek.

34820. Renni9191
2021. aug. 17. 08:33

Sziasztok, SOS kérdésem lenne. Több is.


Július végén kezdtem el pajzsmirigy alulműködés miatt gyógyszert szedni. 12,1 volt akkor a TSH értékem. Levotiroxin 50est szedek.

Azóta voltunk együtt a párommal ( megszakítással) es 2 nappal utána volt peteérésem.

Pontosan a peteéresem napjától hányingerem van minden nap fejfájásom is időnként és fáradt vagyok. Az első héten a gyógyszer szedés első hetében fitt energikus voltam. 'Semmi' bajom nem volt.

Ma beszéltem az orvossal azt tanácsolta hogy ne szedjem 1 hétig a gyógyszert. Majd 1 hét múlva megnézzük folytathatom e vagy másikat írnak fel. És nem kell még vérvétel majd szeptember közepén akkor telik le a 6 hét a gyóygszer miatt.


Eléggé összezavart a dolog. Szerintetek ez így jó megoldás?


Köszi előre is.

34819. Eszti79
2021. júl. 22. 13:28
Sziasztok! Volt valakinek magas a kálciumszintje? Köszi!
34818. horakulum (válaszként erre: 34816. - Gabuska36)
2021. júl. 10. 21:47
A pajzsmirigy erőlködik hogy téged és a babát is elassa elég hormonnal. Ez egy fiziológiás tulmukodesnek tűnik ami nem kóros, nem patológiai. De a doki majd mindent elmond. Ne idegeskedj.
34817. katt2 (válaszként erre: 34816. - Gabuska36)
2021. júl. 10. 16:01
Ilyen alacsony tsh az inkább túlműködésre utal.
34816. Gabuska36
2021. júl. 10. 15:57
Sziasztok!Most töltöm a 11.ik hetet.Első lombik.Viszont pajzsmirigy alulmükődésem van,es a mostani tsh eredmenyem:0,6 lett.Felek hogy elveszitem.Jovohet penteken megyek vissza az endo dokimhoz.Tanacsot elfogadnek!
34815. Leosa09
2021. jún. 19. 15:42
Keresek olyan betegeket akiknek mellékpajzsmirigy problémájuk van. Nekem pajzsmirigy műtétkor vették ki a mellékpajzsmirigyeimet, és az ezt helyettesítő gyógyszer megszünt. Honnan lehetne hasonló hatóanyagú gyógyszert szerezni?
34814. katt2 (válaszként erre: 34812. - Maji12)
2021. jún. 8. 12:29
Halaszd el a vérvételt, egy-két telefon, nem lőnek ezzel nyulat.
34813. Channa* (válaszként erre: 34812. - Maji12)
2021. jún. 7. 21:21

Nálunk nincs ilyen gyógyszer.


Mikor kell menned vérvételre?

A gyógyszer kiürülése 4-6 hét, így annyira nem lesz fals az eredmény.

Telefonon nem tudsz felíratni?

Nálunk lehet olyat csinálni, hogy lejárt receptre is kiadják, csak támogatást nem kapunk rá, azaz 150 Ft helyett 3000 Ft, de ha kell, akkor kell.


Én sosem hagyom kifogyni a gyógyszeremet, mindig van itthon.

Szívesen adnék/küldenék, de nekem letroxom van 100 és 75 µg-os.

És azt sem tudom, hogy a te gyógyszered t4-et, t3-at vagy mindkettőt tartalmazza e, mert az enyém t4. Olvasom, hogy a hatóanyagot vagy másként nevezik, vagy más is...

34812. Maji12
2021. jún. 7. 10:00

Sziasztok!

Lenne e valakinek Thybon 20 mg tablettából 1 levéllel? Sajnos már nem jön meg időre és elfogy,viszont mennem kell laborra és ha nem szedem fals lesz az eredményem! Sajnos túl későre kaptam időpontot és nem tart ki addig a Thybon.

Köszi!

34811. Eszti79
2021. máj. 5. 11:14
Sziasztok! Másnak is volt már, hogy mindenne fájt, zsibbadt?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook