Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
33910. AÁEJ (válaszként erre: 33901. - 124637ff9b)
2017. júl. 29. 22:47
Szia!Nálunk sincs egy patikában sem (meg szoktam rendelni,h másnapra amikor viszem a receptet ott legyen)!Engem bô egy hónapja állítottak át erre a cuccra.Eddig 88-at szedtem,három napja 75,mert nagyon levitte.Nekem nincs gondom vele!
33909. ivi79 (válaszként erre: 33908. - Perla del Mar)
2017. júl. 29. 08:03
sokszor a vérvételes teszt sem megbizhato, mert a rejtett érzékenységet nem mutatja ki, pláne egy gyorsteszt.
33908. Perla del Mar (válaszként erre: 33904. - Magenta75)
2017. júl. 28. 22:19
Láttam a patikában, hogy gluténre vagy gyorsteszt. Nem tudom mennyire megbízható, de egy próbát megér
33907. Perla del Mar (válaszként erre: 33906. - Perla del Mar)
2017. júl. 28. 22:18
Bocsánat a " válaszát" a telefonom írta bele!
33906. Perla del Mar (válaszként erre: 33902. - Ivi79)
2017. júl. 28. 22:17
Köszönöm válaszát, utána nézek!
33905. ivi79 (válaszként erre: 33904. - Magenta75)
2017. júl. 28. 22:11
33896.ban megosztottam egy hosszabb riportot, akkor azt is hallgasd meg, mert hasonló téma, sőt bővebb
33904. magenta75 (válaszként erre: 33902. - Ivi79)
2017. júl. 28. 17:39

Nagyon jó ez a videó, köszi a megosztást. :) Olyan kutató munkát végzek lassan már ledoktorálhatok. :D

Ugyanerről beszélt nekem a belgyógyász/radiológus doktornő. Azt mondta biztos benne, hogy ételintolerancia okozza a problémáimat, rengeteg idegrendszeri tünetet is okozhat. Persze a másik orvos mindezt lehurrogta. Konkrétan mesélt a rokonáról, akinek hisztériás rohamai voltak. 15 féle ételre van intoleranciája. Elhagyta őket és azóta jól van. Egy biztos tejet és tejterméket évek óta nem tudok enni/ inni, mert tiszta ödéma lesz a testem, 4-5 kg víz is rám rakódik....van benne valami ami nekem nem jó.

33903. ivi79 (válaszként erre: 33900. - Perla del Mar)
2017. júl. 27. 20:04
én kanállal kristálycukrot, sok kenyeret lekvárt, csokit szintén max 56-58 kilo kb 24éves koromig
33902. ivi79 (válaszként erre: 33899. - Perla del Mar)
2017. júl. 27. 20:02

sportolóknak ébredési pulzusnak jó max.

nem rémisztgetni akarok, de tegnap pont olyan riportot hallgattam, amiben a sceloris multiplexről volt szó, h dokik nem hiszik el tüneteket és mr-en vmi góc bizonyitja be több év után...guseo andrás(lánchid rádio/kettesben) keress rá

33901. 124637ff9b
2017. júl. 27. 06:20
Tegnap sikerült iratnom Syntroxine-t, a negyedik patikában kaptam is (Budapesten 😰), kíváncsian várom a fejleményeket. - mármint hogy nem köti meg a vizet.
33900. Perla del Mar (válaszként erre: 33894. - Ivi79)
2017. júl. 26. 23:41
Én tini koromban teáztam ezerrel , de olyan szinten 3 nap alatt megittam 1 kiló cukrot. ( Na jó azért nem teljesen egyedül) 3 literes fazékba 8 evőkanál cukor meg citrom. Akkor 55-56 kg voltam. Nem híztam a cukortól! Ma már édesítővel iszom, nem is ilyen sokat.
33899. Perla del Mar (válaszként erre: 33888. - Magenta75)
2017. júl. 26. 23:37

Meglátjuk mi lesz uh-n.

A házi orvosom szerint pl az 58-60 -as pulzusszám jó. Meg a 60 körüli vérnyomás alsó érték is. Aztán este 120/64-t mértem 50-s pulzusszámmal. Tuti nem jó . Megfigyeltem, hogy, ilyenkor szédelgek, amikor ilyen értékeket mérek. Tuti jó a vérnyomásmérő , mert az üzemorvos is hasonló értéket mért, pulzust nemnézett azt nem tudom nála milyen lett volna. De csak nálam mutat 8lyen keveset apunál soha

. Van amikor jó minden értékem. Ez is lehet pl pajzsmirigytől simán.

MR amit írtam meg mindkét oldalon mérsékelt kamrarágulatot mutatott ki, meg 3,5 mm-rs fehérállományi góct. Na majd a neurológusnál is az lesz, hogy nem hiszi el a tüneteimet, pedig léteznek Isten bizony !

Mások is mondták.

Bízzunk benne, hogy legalább a nyaki uh után a pajzsmirigyemmel foglalkoznak majd.

33898. Perla del Mar (válaszként erre: 33891. - Reményhal)
2017. júl. 26. 23:24
Köszönöm ! Utána olvasok!
33897. magenta75
2017. júl. 25. 19:32
Köszönöm Nektek a tanácsokat. Olvasgatok, "okosodok"! :) Vigyázzatok magatokra, mert sajnos az egészséget nehéz visszaszerezni....Belegondolva, szinte 30 éves is voltam, amikor eljutottam odáig, hogy komplett vitaminsort szedjek, de ahhoz betegnek kellett lennem. Addig úgy gondoltam normálisan eszek és az jó, tévedtem....A mai élelmiszerek futószalagon előállított kemikáliák, úgy gondolom ez is az egyik oka annak, hogy ennyi krónikus beteg ember van. A gyógyszerekkel pedig még tovább akarnak mérgezni bennünket.....mert a tünetet kezelik, nem a kiváltó okot....Egyszer volt egy néger orr-fül gégész orvosom, 3 ezer forint volt nála egy vizsgálat anno és azt mondta, hogy nem érti miért nem akarják a betegeket meggyógyítani itt. Konkrétan azt mondta, torokváladék minta, tenyésztés, gyógyszer érzékenységi vizsgálat, hogy melyik antibiotikum pusztítja el a kórokozót, aztán azt írják fel ami meggyógyít. Tehát nem a 6. antibiotikum lesz a hatásos. Hihetetlenül profi volt, itt hagyta az országot...
33896. ivi79
2017. júl. 24. 17:42

[link]

hallgassátok meg figyelmesen, stressz hatása a testünkre, fura tüneteket okozva

33895. ivi79 (válaszként erre: 33887. - Magenta75)
2017. júl. 24. 08:52

nem influenza feltétlen, csak vmi vmi.. nekem 2002ben volt egy durvább torokgyuszim(vmi kokusz, megvan még papirom róla) és 2004ben már voltak fura tüneteim. de akár agyhártyagyulladás okozhat gondokat a fejben(talán agyalapiban is).

g1 intézet oldalát érdemes átolvasni, főként kullancs ügyben, mert sok oylan dolgot okozhat, amivel évekig járod a dokikat, de semmitsem találnak

33894. ivi79 (válaszként erre: 33893. - Reményhal)
2017. júl. 24. 08:28
inzurezi is innen indul, de most találtam yolan elméletet h az elrontott táplálkozásunk (is) nyomja fel kortit, inzurezissé teszi a sejteket, h spóroljon a kicsi testünknek energiát pl ezért nem jók az éheztetős, alapanyagcsere alatti étrendek. én most elkezdtem visszavezetni ebédhez a rizst, mert nem volt elég erőm futni(hegyre fel meg főleg) és még igyis jóval alatta vagyok a kívántnak, de nem fogyok. ami érdekes h amikor baromi sokat ettem, akár cukrot is, vékony voltam..
33893. Reményhal (válaszként erre: 33892. - Reményhal)
2017. júl. 24. 08:14
És még vmi. Ne vérből nézzék meg a kortizolt, hanem nyálból és a nap folyamán többször! Az mutatja meg igazán, h stimmel-e. Az szokott felelni a fáradtságért. Van olyan elmélet is, ami azt mondja, h mellékveséből indul el a pajzsmirígy alulműködés is. A stressz miatt a szervezet nem tud elég kortizolt termelni, minden erejét arra fordítja, lopja a progeszteront, felborul a pajzsmirígy és női hormonsor is.Egy kalappal! Remélem sikerül kideríteni az okot, mert ez mindenre rányomja a bélyegét. Ezt csak az tudja, aki már tapasztalta....
33892. Reményhal (válaszként erre: 33891. - Reményhal)
2017. júl. 24. 08:10
Bocsánat! Nem édesgyökér, hanem aranygyökér segítene neked. Rhodiola rosea. Így olvastam, de még nem próbáltam.
33891. Reményhal (válaszként erre: 33886. - Perla del Mar)
2017. júl. 24. 08:08

Szia!

Persze a pajzsmirigy biztos ludas a fáradtságban, de a mellékvese is sanszos. Szerintem azt is nézesd meg! Néha együtt jár a kettő. Üsd be a netre, h mellékvese protokoll! Néhány vitamin pl édesgyökér plusz még néhány dolog. Én is pont ennek szeretnék utánajárni az én esetemben. Kávét el kellene hagyni, ha beigazolódik, reggel 8 előtt minimum 15 perc olyan mozgás, amiben megizzadsz, utána váltófürdő. Ez segít. Tudom könnyű mondani, ez utóbbikat én sem csináltam meg, pont azért, mert fáradt vagyok. :)

33890. 124637ff9b
2017. júl. 24. 08:07

Olvasom sok helyen, hogy aki syntroxine-ra vált, annak megszűnik a vizesedése.

Van ilyen jellegű tapasztalatotok?

33889. Reményhal (válaszként erre: 33887. - Magenta75)
2017. júl. 24. 07:59

Szia!

Szerintem nézess meg egy-két fertőzést, h átestél-e rajta korábban észrevétlenül: Lyme kór, EBV stb. Ezek tudnak később is nagyon rejtélyes tüneteket okozni. Ha kiderülne , h van még benned, akkor vannak, akik erre szakosodtak, h ebből kigyógyítsanak és akkor megszűnik a tüneted. Nekem fél évig volt iszonyú száraz a szemem. Foglalmam sincs mitől. Szerintem a hormonoktól is lehet.

33888. magenta75 (válaszként erre: 33886. - Perla del Mar)
2017. júl. 24. 07:19
Hihetetlen a Te történeted is, nem is gondolná az ember mennyi mellényúlás van az egészségügyben. Lehet, hogy így jobban jártam, hogy csak kb 5 évente szánom rá magam a vizsgálatokra, így legalább nem tömnek tele mindenféle méreggel. Az viszont, hogy neked még nagyobb is mint kellene felfoghatatlan. A háziorvos miért nem küld el szakrendelésre, határozottan kérd, hogy szeretnéd, neki ez mibe kerül? Óhh, mert ők a mindenhatók, ők döntenek. :( :(
33887. magenta75 (válaszként erre: 33885. - Ivi79)
2017. júl. 24. 07:12
Szia ! Elvileg az immunológián mindent néztek, amitől ez lehet.....A Sjögrent ráírták , de nem bizonyított Sjögren, mert autoimmunitás nem igazolódott....Nem tudom, hogy volt-e előtte influenza. Ez úgy jött, hogy először csak enyhén, kicsit fájt, kenegettem stb., biztos megerőltettem gondolatok. Aztán később már mindig fájt, munka nélkül is úgy ébredek, hogy fáj. Megszoktam, nem szedek fájdalomcsillapítót sem, mert nem rombolom még a gyomromat is.Néha azért tartok egy apranax napot az csodás, de nem szedem folyamatosan, nem szoktattam magam hozzá, így nekem ez is hat, bár a többi tünetemre nem. Már annyi idő eltelt így, hogy furcsa is lenne ha nem fájna......
33886. Perla del Mar (válaszként erre: 33883. - Magenta75)
2017. júl. 24. 00:24

Megértelek. Én is évek óta próbálom a fáradságomm okát kideríteni. Olyan 20-körül voltam mikor először mentem ezzel a gonddal orvoshoz. Közölte a házi orvos, hogy maga még fiatal ahhoz, hogy altatót szedjen, de felírt valamit, ami nem használt. Neurológus , pszihiáter is írkált fel mindenfélét, az altatótól nem aludtam a szorongásoldóktól meg minden bajom volt, úgyhogy abba is hagytam ezeket.Pénteken voltam MR-n a mozgás gondom miatt, józan paraszti ész elve szerint kizárt , hogy teljesen negatív legyen, hisz létező problémával mentem , de amilyen a formák.

A nyaki ultrahang augusztus 1-én lesz. Nem tudom eldönteni mi lenne a jobb . Van aki azt mondta , hogy az anyukájának ekkora volt a nyaka mikor műtötték, ezt nyílván nem szeretném, de 2 éve annyi volt, hogy kb . 2-szer akkora volt a pajzsmirigyem, mnt kéne, amúgy ezt is csak onnan tudom, hogy utána néztem a neten. Semmi nem történt. Akkor teljesen jó volt a TSH , most 4,42 , de benne van a referencia értékben. Csóválta a fejét az orvos nyilvàn azért , mert tudja, hogy nem igazán jó, de közölte végülis benne van. Egyetlen esélyem, hogy eljussak egy endokrinológus szakrendelésre az a nyaki ultrahang, vagy amikor már nem lesz benne..

33885. ivi79 (válaszként erre: 33883. - Magenta75)
2017. júl. 23. 22:12
volt vmi betegséged 28éves korod elött? akár egy durvább influenza? lyme kórt néztek nálad? sjögren szindróma?
33884. ivi79 (válaszként erre: 33876. - Csipkezsepi)
2017. júl. 23. 21:58

létezik ilyen, pl ha vkinek a t3ma magas. én extra eset vagyok, mert t3 is szedek, t4em szint alatti, tsh mérhetetlenül kevés, de ebben az esetben ez normális..


amugy yilen fura értékekre érdemes máshol keresgetni az okokat, pl agyalapi termel-e keveset, erre sztem vannak vizsgálatok.. elsőkörben alapos guglizgatást javasolok, alacsony tsh+alacsony t4 kulcsszavakkal, és így zaklatni a dokikat vagy tovább immunologia vagy hasonlo..

33883. magenta75
2017. júl. 23. 21:42
28 éves korom óta tart a szemszárazságom és az ízületi gyulladásom amire jelenleg még nem találtak magyarázatot, pedig szemmel látható. Megoldás jó kis szteroidos cuccok, nem használom, kivéve a szemembe ha már nagyon begyullad és nem elég a műkönny.A gyerek előbb volt, hála az égnek. Konkrétan már kifolyik a szemem, nem autoimmun folyamat, vagyis nincs antitest a vérben. Az ödéma, a feledékenység, az "ostobaság" és a napközbeni fáradtság, elalvás, száraz bőr+haj, székrekedés, hulla fehér arc, remegés, évek alatt jött hozzá. A hormon szintem csillagosan kevés, de a Tsh 4 alatt van , így nagy ívben letojnak. Több oldalon is olvastam, hogy szemészeti és ízületi gyulladásokat is produkál az alulműködés és jelenleg ezért harcolok, hogy valaki vegye már észre, hogy hormon nélkül nem működök, vagy legalább legyen valami ötlete, mi lehet a baj. Konkrétan azt állítják téved a labor, mert ilyen eredmény nem lehet.....A legnormálisabb észrevétel eddig az volt, hogy lehet ételintolerancia, glutén stb....Szóval elvagyok, néha jó néha nagyon rossz. Reggel csak rám néz a családom és tudják milyen napom lesz :D Kb 5 évente futok egy kört, amikor mindenki megvizsgál és nem tudnak mit mondani....
33882. juhasznoemi (válaszként erre: 33881. - Magenta75)
2017. júl. 23. 20:54
Azèrt ez borasztó 28 éves korod óta? A gyermekvállaláskor ez nem volt gond?
33881. magenta75 (válaszként erre: 33880. - Juhasznoemi)
2017. júl. 23. 12:59
Szia! Jelenleg még Zala megyében próbálkozom :) Bár lehet megint belefáradok, aztán "élek" továbbra is a nyűgjeimmel :) aztán eltelik 5 év 47 leszek és végre-végre majd rájönnek a diagnózisra: ez kérem szépen klimax :D 28 éves korom óta végre el is találnak valamit majd :D
❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook