Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
34876. katt2 (válaszként erre: 34875. - Panka009)
2023. jan. 15. 12:54

Csak az a baj az elméleteddel, hogy egy kezdő pm-esnek szinte fogalma sincs, hogy mi a baja. És akkor elolvassa a te írásodat és azt látja, hogy orvos sem fogja meggyógyítani. Szerinted, ez mennyire perspektivikus neki? Majd elmegy egy javasasszonyhoz?

Szerintem TE vegyél vissza a lendületből!

34875. Panka009
2023. jan. 15. 12:38
...bocs nem akartalak meg bantani...csupan fel hivni a figyelmed egy masik meg oldasra...meg 1x bocs...es kerlek ne harapd korbe az ismeretlent...zzz ne becsuld ala az ellen feledet...azt vedd el tole ami neked epp szuxeges azonban ne fikazd ha mas kent gondolkozik...
34874. Channa* (válaszként erre: 34872. - Panka009)
2023. jan. 15. 12:29

Jaj, hagyjuk már ezt a hülyeséget!

Ha te nem akarsz szedni gyógyszert, akkor ne szedj, de mások majd csinálják úgy, ahogy ők gondolják!

34873. Channa* (válaszként erre: 34871. - Kataci2)
2023. jan. 15. 12:28

Ha jól gondolom, akkor hasimotód van, amit nagyon nehéz beállítani, azaz sok türelem kell hozzá!

Sajnos, ennél a betegségnél a kezelés ellenére is lehet romlás, mert simán lehet, hogy sorvad a pajzsmirigyed, ezért kevesebbet termel, és így több gyógyszer kell.

Szedd most a felírt 75-öt és vérvétel kb. 1 hónap múlva.


Én az elején úgy szedtem a gyógyszert, hogy hajnali 4-re beállítottam a telefonom ébresztésre, oda volt készítve a gyógyszer és a víz, bevettem, majd aludtam még 1,5-2 órát és csak ekkor mostam fogat, kávéztam, stb.

Megfigyeléseim szerint kevés a fél óra és még az 1 óra is, és befolyásolja a fogkrém is a gyógyszer felszívódását.

Letroxot szedsz? Szerintem az a legjobb. Próbáltam a többit is, de nekem azok rontottak az eredményeimen.


Nekem más bajom van, kivették a pm-em, így az én értékeimet könnyebb beállítani.

És bár nekem 96 volt a műtét után a TSH-m, de kb. 2-3 hónap alatt rendeződött is, és azóta is inkább picit túlműködök, mint alul.


Türelem! gyakori vérvétel (4-6 hét) és gyógyszeradag emelés, ha ez sem elég.

34872. Panka009
2023. jan. 15. 11:52
...mindenkepp tablettaban gondolkozol?mert nalad a patika csak epp nem tudsz arrol...te vagy sajat magad orvosa nem az all dr-uida...aki csupan bekoti a szalkat de nem huzza azt ki a kezedbol...
34871. Kataci2 (válaszként erre: 34870. - Channa*)
2023. jan. 15. 11:49

Reggel, egyből felkelés után, fél órát de van hogy 1 órát várok a reggelivel, szűrt csapvízzel veszem be.

T4=10,95 (ref.tartomány:7-15,96)

T3=4,69 (ref.tartomány:3,8-6)

Köszönöm, hogy ránéztél!

34870. Channa* (válaszként erre: 34869. - Kataci2)
2023. jan. 15. 11:05

Mikor szeded be a gyógyszert?

Éhgyomorra veszed be?

Miután beveszed, mikor eszel iszol?

Mivel veszed be a gyógyszert?


Az ATPO nem érdekes, az csak azt mutatja meg, hogy épp folyik egy autoimmun gyulladásos folyamat.


A T4 és T3 értéked milyen?

34869. Kataci2
2023. jan. 15. 10:32

Sziasztok!

Októberben állapították meg a PM alulműködésem, TSH:7 és AntiTPO:230 értékkel, kaptam rá 50-es Letroxot. A héten kontroll vérvizsgálat után a TSH-m 15 lett, AntiTPO-m meg 313, endo doki felemelte 75-re a gyógyszerem. GM étkezem, kisbabát szeretnénk, tolom a C,D,E vitamint, cinket és magnéziumot. Szerintetek mitől lehet ekkora emelkedés a gyógyszer és diéta ellenére és aki volt már hasonló helyzetben, hogyan hozták helyre? Nagyon köszi előre is a tanácsot!

34868. fildus (válaszként erre: 34866. - Arzenik)
2022. dec. 3. 15:39
Hát.... 2019 november óta szedem.... nekem nem javult mióta szedem a gyógyszert... bár lehet nálam a kor is bejátszik (42)
34867. papája (válaszként erre: 34863. - Arzenik)
2022. dec. 3. 12:55
Írd be a keresőbe, rengeteg találatod ad ki. Sajnos nem túl biztató.
34866. arzenik
2022. dec. 3. 09:49

De ez az allapot el fog mulni, ahogy szedem a gyogyszert? Helyreteszi teljesen a libidot? :/ Mert igy 28 evesen ez akkora trauma nekem. 3 hete szedem meg csak, szerintetek mennyi ido, mire visszaall minden a regibe? Faradekonysagomat szepen rendbetette, de sajnos ennek kapcsan nincs valtozas egyelore. :(

En azt olvastam, h okoz ilyet a pajzsmirigy alulmukodes, meg h elvileg helyreall, de idore vonatkozoan nem talaltam semmit, es tok felek, h igy marad, foleg most, h vegre betoppant az eletembe valaki. Szoval teljes a ketsegbeesesem.

34865. fildus (válaszként erre: 34863. - Arzenik)
2022. dec. 2. 23:24
Hajaj, igen, 2019.novemberében diagnosztizálták. 2020.decemberében sikerült a legkisebb gyermekem. Amióta Ő van, hát hogy is mondjam... libido a béka feneke alatt
34864. katt2 (válaszként erre: 34863. - Arzenik)
2022. dec. 2. 21:28
Sajnos, ennél sokkal rosszabb dolgokat is hallottam, mind a Letroxra, mind általában a pajzsmirigy alulműködésre. Talán az endokrinológus tud rá mondani valamit, bár kétlem, hogy elmondja. Nézelődj az Indexen, hátha találsz valamit.
34863. arzenik
2022. dec. 2. 17:52

Sziasztok! Most szedem kb 3 hete a letroxot, nehany napja attertem az orvos altal ajanlott 50mg-ra, szerencsere nem okozott semmiféle problemat! Volt sajnos, hogy 1-2 szem kimaradt.


Viszont volna egy igazan nagyon kellemetlen kerdesem.. a pajzsmirigy alulmukodes okozott valakinel libido problemakat? Teljesen ketsegbe vagyok mar esve miatta.... jo fel eve fennall ez a problema (is).


Valakinek esetleg tapasztalat?:(

34862. arzenik
2022. nov. 11. 18:57

Koszonom szepen a sok hozzaszolast es tanacsot! :)

Nehez volt a dontes, mert valaki A-t valaki pedig B-t javasolt, de vegul 25 mg-al inditottam, mert kicsit megijesztettek a szivvel kapcsolatos tapasztalatok.


Egyelore meg csak a 2.napnal jarok, de szerencsere nem okozott nalam semmilyen kellemetlen mellekhatast!

34861. Channa* (válaszként erre: 34852. - Arzenik)
2022. nov. 10. 09:49

Sokan szedünk letroxot és mindenkire máshogy hat a kezdés.

Nekem pl. simán jó volt az 50-es kezdés, de volt itt olyan lány, aki szintén rosszul érezte magát ezzel a kezdéssel, így lefelezte és fokozatosan szoktatta magát hozzá az adaghoz.


Tehát, ha elkezded szedni és nem érzed jól magad, akkor nyugodtan szedj kevesebbet és 2-4 hét múlva emeld meg az adagot.


Természetesen az értéked nehezebben fog rendeződni, de a kellemetlen tüneteket el lehet kerülni. A magas pulzus feleslegesen dolgoztatja a szívet.


Tehát, mindenkinél más. Apukád és sokan, nehezen tolerálják a kezdő dózist, nekik mindenképp kevesebbel kell kezdeni.


És vannak olyanok, mint én, akiknek meg sem kottyan az 50-nél több sem.


Nekem azért kell szednem a hormont, mert kivették a pm-em 2009-ben. A műtét után 96 volt a TSH-m, de ez nem befolyásolja a gyógyszer tolerálását.

34860. papája (válaszként erre: 34859. - Katt2)
2022. nov. 10. 09:20

Az előző hozzászólásban Katt2 jól leírta a szívet érő tüneteket. Amint bevettem a hormont, rá néhány óra múlva majd kiugrott a szívem a helyéről. Zakatolt, fulladtam. Amint visszafogtam a dózist ez megszűnt.

Azt is megfigyeltem, hogy amikor rossz labor után emelek a dózison egy ideig rémálmaim vannak.

Az orvosok házi, endo és a kardiológus is azt tanácsolták, hogy nyugodtan állítsam be magamnak a megfelelő dózist, hiszen én érzem mi a megfelelő nekem. Ezt kizárólag labor vizsgálat után teszem,ha szükséges és max 0.25 mikrogramm adagban.

34859. katt2 (válaszként erre: 34854. - Papája)
2022. nov. 9. 20:24

Mit értesz azon, hogy kikészítette a szived? Mik voltak a tünetek?

Cifrábbakat is olvastam az indexen...

34858. katt2 (válaszként erre: 34852. - Arzenik)
2022. nov. 9. 20:22

Jó az a kezdésnek 50 ug ( mikrogram, nem milligram ). De ha valami új tünetet észreveszel, akkor menj le 25-re, mondjuk 2 hétig, aztán fel az 50-re. Már két hét múlva fogsz tapasztalni javulást, pl. múlófélben lesz a székrekedés.


Nekem a remegés jött elő, ezt írja is a letrox papírja. Sajnos ebből a szempontból mindegy mit szedsz, mindegyikben levotyroxin van, ugyanezzel a mellékhatással. Én már megszoktam, remeg a kezem egy kicsit, ez van két éve.

Arra figyelj, hogy a szived nem csinál e furcsa dolgokat. Pl: kihagy egy-egy dobbanást. Ezt arról fogod tudni, hogy a torkodban furcsa ürességet érzel, vagy mintha a torkodban dobogna a szived. Ez van nekem is, mióta szedem a letroxot. Dokinak szólsz, Humapronolt fog felírni. Valamit használ.

Neked még nem lehet különösebb gondod, csak kevés hormonpótlást kell szedned. ( Én 150-et.)

Biztosan nem fog fél- egy évig tartani, mire rendbe jössz.

34857. aszparagusz (válaszként erre: 34852. - Arzenik)
2022. nov. 9. 13:59

Semmiképp ne hallgass az orvosra!

Csak apukád és az önjelölt dr. hoxa-sok tanácsára.

Az a tuti!

34856. Napsugár8 (válaszként erre: 34852. - Arzenik)
2022. nov. 9. 13:34
Mindenképpen kezdéskor az orvos által javasolt adaggal kezdenék. Aztán majd kiderül, hogy kell-e annyi, vagy majd lentebb veszel.
34855. Léna123 (válaszként erre: 34854. - Papája)
2022. nov. 9. 13:09
Ez egyéni, ki hogy reagál a gyógyszerre. Nekem is 50 volt a kezdőadagom, semmi bajom nem volt tőle, se akkor, se azóta. Nem tudom, kezd e valaki 25 mikrogrammal, bár biztos eredményfüggő. Nekem 8 felett volt a TSH-m, 26 éves voltam, és gyereket szerettem volna.
34854. papája (válaszként erre: 34852. - Arzenik)
2022. nov. 9. 12:56

Sok az 50 kezdő adagnak. Nekem is ennyit írt az orvos, de teljesen kikészítette a szívemet, így néhány nap után áttértem 25- re és így szedtem 2 hónapig a következő vérvételig. Az eredményem jó lett, tehát maradtam ennél a dózisnál addig még nem romlott a labor értékem . Ekkor emeltem, de csak "morzsánként"

Jelenleg 75-100-100-100 az adagom. Autoimmun vagyok, sajnos sorvad a pajzsmirigyem, így nő a bevitt hormon mennyisége. 7 éve vagyok alulműködő.

34853. Léna123 (válaszként erre: 34852. - Arzenik)
2022. nov. 9. 12:12
Szia! A helyedben mindenképp az orvos utasításait követném. Egyébként az 50 mikrogramm nem olyan nagy mennyiség még, és ha soknak bizonyul vissza is tudja venni az adagot. Lehet kell idő, míg eltalálják azt az adagot, hogy normál szinten legyenek az értékeid. Én 2006 óta szedek letroxot, volt egy idő, amikor nagyon ingadoztak az értékeim, aztán valahogy beállt. Már 5 éve változatlanul a 125-öt szedem. Igaz nekem autoimmun az alulműködésem.
34852. arzenik
2022. nov. 9. 11:35

Sziasztok! :)


Jartam reggel az orvosnal, elvileg szubklinikus alulmukodesem van, de mivel nalam nem tunetmentes, igy ennek kezelesere felirt nekem Letroxot (50 mg/nap).


Edesapam is alulmukodos, szerinte sok kezdetnek az 50 mg. Azt mondta, inkabb kezdjem 25-el, de az orvosi javaslat 50 mg volt. Apukam arra hivatkozott, hogy neki se volt jo az elsore ajanlott mennyiseg, sok volt. Errol mi a velemenyetek?


Amit meg mondott az orvos, hogy HA ez okozza a tuneteim, a gyogyszerszedes mellett is fel-1 ev a tunetek jelentos javulasa.


Ti mit gondoltok?

Koszonom a valaszaitokat!:)

34851. Napsugár8 (válaszként erre: 34850. - Arzenik)
2022. nov. 6. 10:42
Majd írd meg, mi lett a vizsgálat eredménye.
34850. arzenik
2022. nov. 6. 07:21
Nagyon szepen koszonom a valaszaitokat! :) Szerdan vegre fogad az orvos, remelem talal szamomra megoldast.
34849. Napsugár8
2022. nov. 5. 10:12

Töltsd le a "KalóriaGuru.hu"-t. Az egyes ételféleségeknél az utolsó oszlop a GI % = Glikémiás Index.

Azt mutatja meg, hogy a szervezet a benne levő ch-t milyen gyorsan bontja le.


Az alacsony kategóriába tartozókat bontja le a leglassabban, ezért azok fogyasztása után később éhezünk meg.

Alacsony 0 - 55 % a legjobb

Közepes 56 - 70 % esetenként

Magas 71 -100 % kerülendő


Érdemes átolvasni, kiválogatni, amelyeket szeretsz, és megjegyezni azt a néhányat, amit ezek után mindenképpen kerülni szeretnél.

Persze nem dől össze a világ, ha esetenként lecsúszik egy szelet torta, hasonló, csak nem kell belőle rendszert csinálni.


Egyébként fogyni úgy lehet, ha naponta több kcal-t égetünk el, mint amennyit megeszünk. Tehát a napi mozgás, ledolgozás segít ebben. De ha esetleg 1-1 nap túletted magad, akkor is van megoldás: este otthon valami plusz mozgást beiktatni. Lépcsőzés, vagy szobakerékpár, esetleg fekvőtámasz, hasonlók.

Persze ez függ az életkortól, az egészségi állapottól, de még a lakásviszonyoktól is.

Panelban pl. nem célszerű elkezdeni ugrálni, az alattad lakó nem sokáig tűrné szó nélkül. :))

34848. katt2 (válaszként erre: 34844. - Arzenik)
2022. nov. 4. 17:39

Ezek tipikus tünetek. Nekem a TSH 136 volt... egyszer csak azt vettem észre, hogy 3...4 hónap alatt híztam vagy bő 10 kilót. Vérvétel, aztán kiderültek a dolgok. Addig sem ettem sokat, de az alulműködéstől lelassul az anyagcsere, vagy vehetjük úgy is, hogy sokkal jobban hasznosítja a szervezet a bevitt kaját, aztán eltartalékolja zsír formájában. És persze székrekedés, bőrszárazság, ( viszketés... ) és állandó levertség. Minden tünetem megvolt, ami neked, kivétel a hajhullás. Kaptam hormonpótlást, meg elkezdtem komolyabban edzeni. Fél év alatt rendbe jöttem, persze azóta is megy az edzés, kajából azóta sem eszem sokat, hiába nagyon finom, valójában nem is tudok sokat enni, valahogy nem fér belém.

Elmész a dokihoz, hát próbálkozni fog. Szinte biztos, hogy kapsz egy kis hormonpótlást ( mondjuk Letrox ), aztán 3...4 hét múlva fogod érezni, hogy javulsz. Akkor vérvétel, aztán kiderül. Onnan már egyenes az út, nincs okod aggódni. Rendbe fogsz jönni.

34847. katt2 (válaszként erre: 34843. - Napsugár8)
2022. nov. 4. 17:26

Ha ennyi óvintézkedés elég, akkor nagyon szerencsés vagy. Nekem kell a hormonpótlás és nagyon nehezen szoktam meg.

A doki nekem nem mondott semmit, hogy mit ne egyek, vagy éppen mit egyek. Valójában nagyon keveset eszek, de azt változatosan: húst, hússal... :) Kenyeret minimálisan, tésztát, krumplit szintén, inkább a rizsa :))) a kedvencem. Tudod, GI index. Tőled lestem el... Meg főzelékek, fiatal koromban nagyon utáltam, de most még a borsót is megeszem. És persze gyümölcs, ha lehet minden étkezés után. Most éppen szőlőszezon van. Csináltunk szőlőlekvárt is, meg pont ma kaptam vagy 15 kiló kékszőlőt, elég lesz egy darabig.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook