Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
34270. papája (válaszként erre: 34267. - Hajna34)
2018. nov. 29. 14:32

Szia !

Örülök, hogy máris jobban vagy. Talán megnyugtat a tudat, hogy hamarosan kiderül mi is a baj. Én a gyógyszeremet éjszaka, illetve hajnalban veszem be, amikor felébredek, hogy ki kell menni. Így garantáltan megvan a fél egy óra az étkezés előtt. A gyomrom is biztosan üres, hiszen nagyon korán vacsorázok.

Mostmár pihenj, és nyugodtan várj. Olvass bele a szakirodalomba, amit küldtem, talán az is segít válaszokat kapni.

34269. Nyamitörp (válaszként erre: 34266. - Főnix01)
2018. nov. 29. 13:17

Szia!


Jó, hogy leírtad. Szerintem ez sokaknak hasznos tanács. :-)

34268. Nyamitörp (válaszként erre: 34267. - Hajna34)
2018. nov. 29. 13:16

Szia!


Örülök, hogy jobban vagy:-)

A Synlabba általában azért előbb küldik az eredményt, mint, amit hivatalosan vállalnak. Úgyhogy lehet, hogy estére már meg lesz, de sajnos előfordulhat, hogy csak jövő hétre.

Jó pihenést és további jobbulást! :-)

34267. Hajna34
2018. nov. 29. 11:24

Sziasztok!


Sikerült bekuncsorognom magam Synlabba időpont nélkül. :)

Viszont eredmény 1-3 nap.

Jobban vagyok, csak fáradt és erőtlen. De délután már pihizhetek. :)

Főnix, köszi a tapasztalatot. Én is 30 percet szoktam várni, kipróbálom majd, hogy később döntöm le az első kávét.

34266. főnix01
2018. nov. 29. 10:26

Sziasztok!

Nem tudom, hogy valakinek segìt-e az èn tapasztalatom. Lehet màr ìrtàk előttem. De amiòta a reggeli gyògyszer bevetele utàn minimum 45 percet vàrok (de inkàbb 1 òràt), azòta megszűnt a fàradtsàgom, energiàval fel vagyok töltve :) előtte 30 percet vàrtam. Az èrtèkem ìgy is jòk, de most èrzek vègre valami vàltozàst 😊

Mindenkinek tünetmentes, szèp napot kìvànok! 😘

34265. papája (válaszként erre: 34263. - Hajna34)
2018. nov. 28. 19:51

Nincs lázad ? Ez egy vírusos gyulladás tünete is lehet, minden esetre elég rosszul hangzik. Menj el a házi Dr-hoz, lehetőleg a leleteddel együtt.

Pihenj, ne gondolj rossz dolgokra. Holnap már okosabb leszel, szurkolunk.

34264. Nyamitörp (válaszként erre: 34263. - Hajna34)
2018. nov. 28. 19:37

Szia!

Kitartás. Azért a vérvételtől függetlenül menj el a házi orvoshoz is. Vagy hívd fel az endokrinológust.

Drukkolok, hogy mielőbb jól legyél!

34263. Hajna34
2018. nov. 28. 19:34

Sziasztok!


Holnap mindenképp vérvétel. Lehet semmi köze a pajzsmirigyhez a rosszullétemnek, de ártani nem árt ha megnézetem.

Most már az izületeim, izmaim is fájnak, nyakam baloldala fül mögött és a jobb lábamon a combom is fáj. A bőröm meg hiperérzékeny lett, mintha be lenne gyulladva a fülem mögött/alatt a bal oldalon, még a fülcimpám is fáj és azon a részen bent a fejem is. Ez kész, de komolyan. :(

Ami jo, h a szapora pulzus, a szédülés és pánik elmult.

Frontint kb. havonta egyszer veszek be, vagy még ritkábban, csak ha már tényleg gáz van. Most segithet a pihenésben. :)

Jelentkezem ha van eredmény, köszönöm a biztatást.

34262. papája (válaszként erre: 34257. - Hajna34)
2018. nov. 28. 19:08

Szia Hajna !

Nagyon sajnállak. Én nem vagyok orvos, de józan paraszti ésszel is, ha belegondolunk, illetve a saját tapasztalatom alapján, ha az értékeid romlanak, akkor valószínű emelni és nem csökkenteni kell. DE a Hasimotó egy ronda alattomos betegség, ahol hol túl, hol alulműködés fordul elő, tehát itt csak a labor eredmény dönthet.

Feltétlen menj el mielőbb vérvételre. Itt nálunk pénzes vizsgálatra még sorba sem kell állni, csak szólunk, hogy mit szeretnénk. 1500 Ft a TSH és kb. ennyiért veszik le a vért. Ennek birtokában már Te is és az orvos is tud reálisan dönteni.

Ne izgulj, ez a lényeg. Szerintem bepánikoltál. A Frontin nagyon komoly gyógyszer, ne szedd, csak ha orvos írta fel, vagy csak úgy szedd, ahogyan azt az orvos tanácsolta. Nekem is volt túlműködős időszakom és tökéletesen elég volt a recept nélkül kapható Valeriána. Én túlműködékor nem ilyen tüneteket éreztem, mint Te, kivéve a szapora pulzus, az viszont pánikrohamnál is van.

Holnap menj laborba és írj, mi történt. Nyugodj meg !!!

34261. Nyamitörp (válaszként erre: 34260. - Hajna34)
2018. nov. 28. 18:52

A túlműködésnél a vérnyomás is megemelkedhet, meg a szapora pulzus is okozhat fejfájást. Nekem is sokszor úgy fáj a fejem, mintha ki akarná nyomni valami hátulról a szemem. Meg a szemöldökcsontom szokott fájni. Ez szerintem tipikus túlműködéses fejfájás. Aztán ha sokáig fáj, akkor bemerevedik a nyakam, vállam és nekem az állkapcsom meg az arccsontom is nagyon szokott fájni.

Ne aggódj. Nyugodtan vedd be a Frontint és pihenj, amennyit tudsz.

34260. Hajna34
2018. nov. 28. 18:48

Köszönöm a válaszokat. Akkor ve merek venni frontint, másképp nem hiszem h tudnék aludni.

Vérnyomásom nem mérték, csak pulzust mért a doki, az magas volt.

Azt mondta 2 napot kihagyhatok letroxból, utána csak 25 mg.

Mellkasi fájdalmam nem volt.

Viszont a fejem még most is "zsibog". Nem tudok rá jobb szót, fura érzés.

Biztos ami biztos, holnap magánvan megnézetem a TSH-t.

34259. Nyamitörp (válaszként erre: 34257. - Hajna34)
2018. nov. 28. 18:32

Szia!


Ez lehet túlműködéses tünet. Azt nem tudom, hogy mikorra múlik el, de frontint nyugodtan bevehetsz.

Nekem túlműködik a pajzsmirigyem és az arra való gyógyszer mellé nekem kérés nélkül is felírta a doki a frontint. Ebből gondolom, hogy lehet bevenni. Igaz, én nem éltem vele.

34258. főnix01 (válaszként erre: 34257. - Hajna34)
2018. nov. 28. 18:29

Szia!

A vèrnyomàsod milyen? Mellkasi fàjdalmad van?

34257. Hajna34
2018. nov. 28. 16:57

Papája!


Ma nagyon rosszul lettem délelőtt. Émelygés, furcsa fejfájás - olyan zsibbadós - szédelgés, szapira szivverés....

Ez lehet a túlmüködés jele? Bepánikoltam, sosem éreztem még magam ilyen furcsán. Bekönyörögtem magam endokrinologia dokihoz. Azt mondja csökkentsem az adagot, szedjek csak fél letroxot.

Nagyon megijedrem, még most sem vagyok jól, zsibbad a fejem, fáj/érzékeny a tarkom, a nyakam, fáj a szemem. Ha túlműködés lett hirtelen akkor meddig tarthat ez a rosszullét? Szerintem holnap elmsgyek és csináltatok TSH-t magánban.

Be merjek venni egy fél frontint? Vagy inkább ne?

Tiszta ideg vagyok, fura érzés....

34256. papája (válaszként erre: 34255. - Hajna34)
2018. nov. 25. 09:28

Szívesen, mindent...

Hasimotónál nehéz beállítani a gyógyszer adagot.

Én L-Thyroxint szedek, ezt könnyű felezni, vagy negyedelni, így szinte "morzsánként" lehet emelni. 4-6 hét múlva célszerű laborba ellenőriztetni.

Valóban át tud menni túlműködésbe, ennek érzed a tünetét - szapora szívdobogás, ekkor csökkenteni kell. Nálunk 2 hónapot kell várni a vérvételre, de költségtérítéssel azonnal elvégzik, így folyamatosan ellenőrizhetm, hogy jó-e a gyógyszer beállításom.

Figyelj a tünetekre és hidd el amit érzel, menj azonnal laborba, így elég jól kordába lehet tartani a bajunkat.

34255. Hajna34
2018. nov. 24. 20:09

Papàja!


Köszönöm a cikket és a szakirodalmat. A hasimotos "levél" olvasàsa közben egyszerre akartam sirni ès nevetni. Hihetetlen, hogy mennyire passzol. :(

A szakirodalmat is el fogom olvasni. Jaj, egyre kilàtàstalanabbnak làtom a helyzetet.

A gyógyszeradag emelés nem billent àt tùlmüködésbe?

34254. Jázmin85 (válaszként erre: 34253. - Akireke)
2018. nov. 24. 12:59
Ha babát szeretnél akkor 1-1,5 körül jó a tsh. Az anti-tpo-d meg nagyon magas. Ez azt jelzi, hogy autoimmun eredetű a pajzsmirigy betegség, ami nem gyógyítható ha jól tudom.
34253. Akireke
2018. nov. 23. 23:09

Sziasztok 🙂


Kérdésem ez mennyire vészes és, talán hashimoto lenne? Ma pénteken kaptam az eredményt, hétfőig meg, megesz a kíváncsiság...


Tsh 6.40 /max 5.1

Anti tg 4.1 /max 4

Anti Tpo 167 / max 9

34252. papája (válaszként erre: 34249. - Hajna34)
2018. nov. 22. 15:26

Ezt meg azért olvasd el, mert mert valaki nagyon jól összeszedte a Hasimotó tüneteit viccesen. Sajnos, akik benne vagyunk, azoknak ez mégsem olyan vicces.


[link]

34251. papája
2018. nov. 22. 15:22

Ezt a szakirodalmat már ajánlottam, talán láttátok is, ha nem, akkor olvassátok el.

Tudom hosszú és nehéz olvasmány, de rendkívül érdekes és hasznos. Sok mindenre választ ad a szakorvos, így ezt el lehet hinni.


[link]

34250. Nyamitörp (válaszként erre: 34249. - Hajna34)
2018. nov. 22. 13:48
Az orvosok többsége elintézi annyival, hogy ne stresszelj, meg lelki eredetű. Vagy a másik verzió, hogy bármi bajod van, ráfogják a pajzsmirigyre. Szedd a gyógyszert, aztán menjél haza nyavalyogni.
34249. Hajna34
2018. nov. 22. 13:33

Én sajnos azt tapasztaltam, hogy a dokik nem veszik komolyan ezt a betegséget, szedjél gyógyszert "oszt rendben van". Én is kiváncsi leszek, hogy mit mond majd endokrinológus 11-én. Most azért kértem beutalót gasztroenteorológiára is. Én már komolyan belefáradtam a diétákba, meg hogy mindenre allergiás vagyok, ha nem eszem rendesen, akkor aztán tényleg esélye sem lesz a szervezetemnek a szükséges tápanyagok felvételére. Szóval lesz ami lesz, vége a koplalásnak. :)

Nyamitörp!

Szorongással már régóta küzdök. A házidokim persze mindig odalyukad ki, hogy semmi bajom, csak lelkiproblémáim vannak. Hiába mondom neki, hogy azért vannak lelki gondjaim, mert szarul vagyok fizikailag. Ördögi kör...

34248. papája (válaszként erre: 34246. - Hajna34)
2018. nov. 20. 09:45

Nincs igaza a házi dokidnak, mert a 16 igenis vészes. Az, hogy 1 év alatt gyógyszer mellett 6,7-ből 16 lett azt mutatja, hogy sorvad a pm-ed, emelni kell a dózison. Nekem is Hasimotóm van, így magyarázta az endo dokim azt, hogy folyton emelni kell. Jódot teljesen kerüld és vigyázz semmilyen gyulladásod nem lehet, mert ront a helyzeten.

Kíváncsi vagyok mit mondanak 11.én, majd írd meg légyszíves.

Egyik dokim sem mondott a táplálkozással kapcsolatosan megszorítást, mármint, hogy mit nem lehet enni.

34247. Nyamitörp (válaszként erre: 34244. - Hajna34)
2018. nov. 20. 09:20

Szia!


Nekem túlműködik a pajzsmirigyem, de az én betegségem is autoimmun eredetű. Néhány éve nekem is vannak emésztőrendszeri problémáim, de még nem mentem vele dokihoz. Lassan kénytelen leszek, mert a rizsen kívül minden mástól vannak tüneteim. Tavalyelőtt jöttek elő allergiás tünetek is nálam, azóta egyre rosszabb.

Én a környezetemben, meg a neten olvasottak alapján azt tapasztaltam, hogy alig van olyan pajzsmirigy beteg, akinek ne lenne valamilyen allergiája is.

Kérdés, hogy mi volt előbb a tyúk vagy a tojás?

A pajzsmirigy betegség miatt felborulhat az emésztés, ez okozhat többek között bélproblémákat és ebből lehetnek immunrendszeri rendellenességek.

Vagy előbb az emésztőrendszer megy tönkre és annak folyománya a pajzsmirigy betegség.

Velem most is sűrűn előfordul, hogy pl. puffad a hasam, de nem azt érzem, hanem a fejem fájdul meg vagy szorongásos tüneteim lesznek. Ahogy tudok könnyíteni magamon, elmúlnak ezek a tünetek. Ebből kifolyólag el tudom képzelni, hogy előbb a bélrendszer megy tönkre, csak olyan tüneteket okoz, hogy az ember nem ebbe az irányba indul el kivizsgáltatni magát. Közben meg szépen lassan kialakulnak a különböző autoimmun betegségek.

34246. Hajna34
2018. nov. 20. 08:25

Tavaly szeptemberben lett 6,7 a TSH, majd decemberig vártam pajzsmirigy UH-ra, diagnózis: Hasmimoto thyreoditis. Januárban mentem endokrinológiára (magán) mert nem akartam hónapokat várni. Akkor kezdtem a letroxot 50 mg-al.

Áprilisban (3 hós kontroll) a TSH már csak 4,3. volt.

Most fél éves kontroll miatt kértem háziorvost, hogy küldjön ismét TSH-ra, hogy az eredménnyel mehessek vissza endokrinológiára.

Tehát jelen 16-os eredmény november 6-i. Elvileg dec. 11-re van időpontom endokrinológiára.

A letrox adagon még nem emeltek. Doki azt mondta nem vészes a helyzet, krónikus pajzsmirigy gyulladásom van, mivel a szervezetem pajzsmirigy ellenanyagot termel, a hyperparathyreosis kizárható. Parathormon- kálcium - foszfát vizsgálatok rendben. Csak a foltos hajhullás miatt írta fel az 50 mg letroxot.

34245. papája (válaszként erre: 34244. - Hajna34)
2018. nov. 19. 10:29

Ez a TSH rendkívül magas, jó lenne 2 körüli érték. Mióta ilyen magas ?

Mikor voltál laborban ?

Mikor változtattak utoljára a gyógyszer adagodon ?

Tény, hogy alulműködőként romlik a pm. állapota, mert sorvad, tehát folyamatosan, de nagyon kicsi adagonként emelni szokták a gyógyszer adagot. Ehhez rendszeres labor szükséges. TSH beutalót a házi dr is ad. Amennyiben rossz a TSH a labor automatikusan néz T4-et is. A labor alapján a háziorvossal eldönthetitek a gyógyszer adagot, így nem kell hónapokig várni az endo. dokira.

Az, hogy ennyi bajod van az okozza, hogy rossz a gyogyi adagod, újra be kell állítani.

Velem is ez történik, így próbáljuk kordában tartani az értékeket és a tüneteket.

34244. Hajna34
2018. nov. 19. 10:06

Sziasztok!


Szeretnék egy kis tapasztalatot, segítséget, hátha valaki hasonló gondokkal küszködik.

Pajzsmirigy alulműködésem van, TSH 16, T4 alacsony,T3 magas, de mindkettő a határokon belül van. Letroxot szedek.

Több éve fennálló panaszaim fejfájás, izomfájdalmak, hízás kb. 15 kg 1 év alatt, azóta marad, nem tudok fogyni. Ezekkel valahogy együtt is éltem.

Kérdésem a következő: tapasztalt más is emésztési problémákat, extra erős allergiás reakciókat. Idén február óta a szájnyálkahártyám időről időre begyullad, a fogaim romlanak. A számat fekélyek lepik el, a szám széle begyullad, berepedezik. Gyakori a húgyúti fertőzés, viszkedés, kirepedezés, gyulladás a végbél környékén.

Sokfelé jártam már orvosoknál. Diagnózis: bacik és gombák szaporodtak el az emésztő rendszeremben. Diátázzak. Próbáltam, elhagytam a tejterméket, próbáltam a szénhidrátmentes étkezést. A tünetek rosszabbak lettek.

Nemrég olvastam hogy nagyon nagy összefüggés van a pajzsmirigy-emésztés-allergiás reakciók között. Illetve pajzsmirigy betegeknél gyakori az áteresztő bél szindroma, vagyis az egyik okozhatja a másikat. S ettől reagál az immunrendszer allergiás reakciókkal.

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de már régóta szenvedek és nem tudom hogy tovább.

Valakinek hasonló tapasztalat, gyógyulás, hogy?

2018. nov. 16. 12:16

Sziasztok!

Van valakinek valami jó praktikája arra, hogyan lehet csökkenteni a testsúlyt Hashimotosoknak?

34242. Pici Manócska (válaszként erre: 34240. - Anita_89)
2018. nov. 14. 13:13
Hát nem tudom...eskű miota szedem szarabbul vagyok 🙁
34241. Kőnig Claudia (válaszként erre: 34228. - Szviola)
2018. nov. 13. 13:14

Szia Szviola!


Köszönöm a választ!Magam is arra gyanakszom, hogy ez a 100 ez kevés 0 PM mellett. Nagyon bosszant, hogy 1,5l évvel a műtét után nem sikerül beállítani egy normális hormonszintet. illetve amikor van egy jó eredmény, akkor 8 hónappal későbbi időpontot ad az endokrin, orvos, közben kiderül, hogy az adagolás mégsem elég.Ehh... remélem, Te jól vagy!

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook