Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
34336. 58a4697fd3
2019. márc. 30. 08:40
Hali! Minden ilyen fórumba megírom hátha valaki segít.Mi az az:Autoimmun thyreoiditis? Csak ráírta az Endokrinologus,a papírra,de nem mondta mi az.
34335. noemkov
2019. márc. 30. 00:52

Sziasztok!

Annak idején a neten olvasgatott tünetegyüttessel - de leginkább az indokolatlan hízással kapcsolatban - kerestem fel a háziorvosomat, aki TSH eredményből Pm-alulműködéssel diagnosztizált. Mindez kb. 5 évvel ezelőtt történt, gyógyszer felírás + jód, ennyivel elintézte.

Egy ideig szedtem, de valahogy csak nem jött a változás, így abbahagytam, és inkább a táplálkozásomon módosítottam (ketogén életmód) ami eleinte hasznos is volt, de utána stagnált az állapotom.

Ezután ismét elmentem magán kivizsgálásra, kb. 3éve, ekkor már teljes vérkép - IR és nőgyógyászati is, mert a ciklusom teljesen elmaradt - és kiderült, hogy Hashimoto-m van, az antitestek az egekben... (ezt korábban nem nézték!) tehát jód felejtős, helyette szelén és D-vitamin kúra (amit korábban szintén nem mondott a háziorvosom!) és emelt gyógyszer adag, korábbi 50 helyett fokozatosan 200. Pár hónap leforgása alatt ugyanazzal az életmóddal (ketogén!) sikerült fogynom, és úgy tűnt, a menzeszem is felütötte a fejét, rendesen, ahogy kell.

Viszont adódott egy igen nagy probléma, amiért most kérem a segítségeteket!!!

A gyógyszerem elfogyott, a klinika - ahol a min. 40ezres vizsgálatokat végezték - megszűnt!

TB-m nincsen, mert hosszú évek óta nincs Mo-i bejelentett munkahelyem - visszamenőleg rengeteget kellene fizetni - ezért a háziorvosom nem tud kiírni, és mivel több, mint egy éves a diagnózis (az mindegy, hogy legalább 10 éve fennáll) újra kellene csináltatni, azt a 40-50ezret pedig nem tudom beáldozni arra, hogy megmondják azt, amit magam is tudok, csak hogy recepthez jussak.

Így ha bárki tud fölös gyógyszert, kimaradva vagy kiíratni töredék áron, akkor kérem segítsen!

Köszönöm előre is!

34334. fekete szőlő (válaszként erre: 34333. - Szeder.szem)
2019. márc. 29. 11:20
Köszönöm!
34333. szeder.szem (válaszként erre: 34329. - Fekete szőlő)
2019. márc. 28. 18:54

Én nekem két külön terhességnél két külön endokrinológus is a jódbevitelt javasolta a Hashimotom ellenére. A pm alulműködésnél úgy tudom amúgy sem gond a jód, max ha autoimmunod van, de a baba érdekében terhesen akkor ajánlott szedni.

Egyébként én nemrég utánanéztem, és az Amerikai Endokrin Társulat 2017-ben 2,5-ről 4,0-ra emelte azt az első trimeszterben elfogadható TSH értéket, ami, amennyiben az antiTPO rendben van, nem igényel lthyroxin kezelést.

34332. Holozsai Szilvi (válaszként erre: 34322. - Holozsai Szilvi)
2019. márc. 19. 08:18
Közben meglett az eredményem és miután 3 ultrahang!! is teljesen negatív lett,az izotópon megnagyobbodás és hideg göb mutatkozik. Szóval ha érzitek,hogy nem oké,menjetek tovább,ne hagyjátok annyiban!!
34331. Szviola (válaszként erre: 34329. - Fekete szőlő)
2019. márc. 19. 07:57

Szerintem, ilyen minimál esetben nem kell h jódmentes legyen. Kivéve ha jól tudom, ha autoimmun a pm. (antitpo vagy mi)

Én jódmenteset szedek, de nekem 200 ltiroxon a napi adagom.

34330. Holozsai Szilvi (válaszként erre: 34329. - Fekete szőlő)
2019. márc. 19. 07:50

Sziasztok!


Na ez jó kérdés,mert elvileg a jód bevitel a túlműködés esetén fokozhatja még jobban a funkcióját... viszont a babának meg a jódra(is) szüksége lenne! Én mondjuk(még) nem szedek semmit,de sztem ha az orvos nem mondta,akkor nem kell kerülni. Én nemrég voltam nyaki ct-n,ami jód kontrasztos,annyit kérdeztek csak,hogy túlműködésem van e és szedek e rá gyógyszert,mert akkor nem adják be a kontrasztanyagot.

2019. márc. 19. 07:38

Sziasztok!


A következő kérdéssel fordulok hozzátok!


Igaz, hogy pajzsmirigy alul működés esetén nem ajánlott az emelet, vagy többlet jódbevitel?


Én minimális PM alul működésre napi 25 mg Euthyrox-ot szedek, de csak azért mert babát szeretnénk. Amúgy fel se írta volna a doki a gyógyszert. Nekem külön nem mondta, hogy jódmentes terhesvitamint egyek, ha neten rákeresek, akkor a PM túl működés esetén írják, hogy kerülni kell a jódbevitel. Ennek ellenére léptem nyomon abba botlok, hogy hozzám hasonlóan PM alul működő nők jódmentes terhesvitamint szednek (van, aki kifejezetten az orvos utasítása alapján). Most akkor mi az igazság? Előre is köszönöm a segítséget!

34328. Bözsi néni (válaszként erre: 34327. - Kiscsillag1980)
2019. márc. 16. 11:48

Ha a TSH alacsony, akkor éppenhogy nem alul-, hanem túlműködés van.


Akkor nem emelni, hanem csökkenteni kell a dózist.


A hízás nem tudom, mitől lehet, valószínűleg az étkezésed összetétele nem megfelelő, vagy alul becsülöd az elfogyasztott kalóriákat, ill. túlbecsülöd a mozgást

34327. Kiscsillag1980 (válaszként erre: 34326. - Holozsai Szilvi)
2019. márc. 16. 08:02

Nagyon keveset se tudok enni mert étvágyam azért van, most letettem a cigarettát is, az miatt is jobb az étvágyam , de nem eszem 2 helyett és nem megyek 1500-1800 kcal fölé, mellette mozgok is, és semmi.

A gyógyszerem fokozatosan volt megemelve 50 kezdtük, utána lett 100 -as az Euthyrox .


Napi 12 -13 - 14 órákat vagyok távol, utazom rengeteget , télen - nyáron kint vagyok, ennél kevesebbet se tudok enni.... Próbáltam, szédelgek össze- vissza akkor, meg állandóan el akarok ájúlni :(

34326. Holozsai Szilvi (válaszként erre: 34325. - Kiscsillag1980)
2019. márc. 13. 08:13

Szia!

Ha sok a gyógyszer,attól is lehetnek ezek a tünetek,plusz a még rosszabb eredmények. Egyeztetned kéne orvossal,mert valószínűleg csökkenteni kell majd a dózist. Fogyásra a mozgás és kalória bevitelen kívül nem tudok jobbat,max hogy ha van lehetőséged, akkor keress orvost aki hamarabb tud fogadni,mint május. Kitartást! :)

2019. márc. 12. 18:35

Sziasztok.

Érdeklődni szeretnék hogy PM alúlműködésem van , TSH-ám a legalsó határ alatt van jóval, már 1 éve szedeti velem a Euthrox-ot a háziorvos, de csak tovább csökkent a TSH-ám, hajam hullik , bőröm száraz, szemeim karikásak, kezeim hidegek, súlyom folyamatosan gyarapszik, kevés kcal ellenére se tudok fogyni, sőt.. 1 év alatt + 15 kg jött rám, most pedig 1 hónap alatt megint ujabb +15 kg .


Endokrinológiára csak május végére kaptam időpontot :(

Addig mit tudtok nekem tanácsolni ? Fogyni szeretnék , sőt kellene, ez már nem esztétika , fáj a térdem, a derekam, a gerincem , sok nekem összesen ez a 25 kg súlyfelesleg és akárhogy szeretnék, sehogy se megy lejjebb .

34324. Szviola (válaszként erre: 34321. - Tothrolii)
2019. márc. 8. 10:23

Ha a pajzsmirigyed teljesen negatív lesz, az ultrahang után, nem vicces lesz amit írok, szerintem ezek a tünetek a depresszió jelei is lehetnek.

Vagy más rejtettebb dolog, mellékvese kifáradás. Jobb ötleteim nincsenek, érdemes elgondolkodni a lelki egészségeden. A leírt pm szintjeidenk itt sokan bizonyára nagyon örülnének.

34323. Szviola (válaszként erre: 34322. - Holozsai Szilvi)
2019. márc. 8. 10:20
Nekem pont fordítva volt, izotóp vérvétel ok, ultrahangon meg ott virított a mini áttétem.
2019. márc. 6. 08:45

Sziasztok!

Van e itt valaki,akinek az ultrahang nem mutatott kórosat,de az izotóp vagy egyéb az igen?

34321. tothrolii
2019. márc. 4. 19:22

Sziasztok!

Kezdo vagyok a temaban es egyenlore csak gyanitom a pajzsmirigy alulmukodesemet,de mar rajta vagyok az ugyon.A Ti velemenyetek is erdekelne a tuneteimrol,egyaltalan hogy van e koze a pm alulmukodeshez (biztosabb a tapasztalt szemely szerintem minthogy olvasgatom a kulonbozo leirasos oldalakat).

Vervetelen mar voltam,referenciaertekeken belul maradtam (TSH 0,94 FT4 12,65 FT3 6,28) ultrahangra pedig most tervezek menni.

Panaszaim: -folyamatos faradtsag,mindegy hogy 6 vagy 12 orat alszom,ebbol adodoan a koncentraciom sem az igazi

-ingerlekeny vagyok,konnyen felhuzom magam

-nem nagy mertekben,de nott a testsulyom is edzes es fizikai munka mellett

-libidocsokkenes kovetkezett be,sokszor mar kedvem sincs az egyuttlethez,ebbol adodoan bizonyos szintu merevedesi problema is elofordul (urulogus mar vizsgalt,minden tokeletesen mukodik)

-a hangom is elkezdett rekedt lenni

-valamint a gyomrommal is van egy olyan problema hogy sokkal gyorsabban megtellek kevesebb eteltol es ezutan erzek egy ugymondd feszito erzest is a hasamban

-a hatam egy bizonyos ponton kb a hasammal egyvonalban elkezdett fajni,viszont csak idoszakosan

Kb. ennyi lenne,nemtudom,hogy mindnek van e koze hozza,vagy egyaltalan akarmelyiknek is.

Mi a velemenyetek?Mit tanacsolnatok?

Koszonom! 21/F

-

2019. febr. 12. 08:11
Sziasztok, a Letroxról tudja esetleg valaki mikor ürül ki teljesen a szervezetből? Sajnos nekem 1 hónap szedés után olyan durva insomniát okozott, hogy abba kellett hagynom, de egyelőre az alvás nem látszik javulni.
34319. 58a4697fd3
2019. febr. 6. 10:45
Sziasztok.igaz nekem most,túlműködik.Menni kell vérvételre Anti TPO Trak sosem volt még.Mikorra készül el kb? Hogy időn belül kész legyen,hogy vissza tudjam vinni az Endokrinológushoz.Nekem hol,túl,hol alúlműködik.a fáradság ,melegtől roszzullét sosem múlik el.
34318. Nyamitörp (válaszként erre: 34312. - Pjzsmrgy)
2019. febr. 5. 09:09
A vashiányos vérszegénység és a pajzsmirigy probléma miatt is javasolnám, hogy vizsgáltasd ki magad gluténérzékenységre is.
34317. adri0128 (válaszként erre: 34315. - Zupa)
2019. febr. 5. 08:58

Valóban nincs itthon forgalomban, de ha felírják receptre speckó patika beszerzi. T3 készítmény (előtte volt más és olcsóbb alternatíva mint ez a Thybon nevezetű), azoknak szokták adni akiknek reverzT3 szindrómája van vagy valami pajzsmirigy átalakítási probléma és a T4 nem elég nem megfelelő. Én évek óta szedek T3 készítményt amúgy én nem vagyok megelégedve a felszívódásával... de már csak ezt lehet kapni minden mást kivontak.

Idióta sportolók használják anyagcsere fokozásra, akinek jó a pajzsmirigye felesleges, de így csak azokat szivatják akiknek tényleg kéne és egyre drágább és nehezebben beszerezhető.

34316. Szviola (válaszként erre: 34315. - Zupa)
2019. jan. 26. 09:39
Szerintem ez a gyógyszer itthon nincs forgalomban. Őszintén monsom, sose hallottam róla, kigugliztam. Sportolók szeretik, mert többet lehet enni mellette, blabla. Hol írták neked ki?
34315. zupa
2019. jan. 25. 22:18
sziasztok! thybonról ki mit tud mesélni? kinek mi a tapasztalata vele! segített? ha igen miben? köszönöm
34314. Anita_89 (válaszként erre: 34312. - Pjzsmrgy)
2019. jan. 25. 14:05

Szia!


Hasonlókat tudnék én is írni, mint az Papája. Az endokrinológus szerintem még egy pajzsmirigy ultrahangra is el fog küldeni, mert van amikor göbösödés okozza az alulműkösét, persze nem minden esetben. Sajnos nem elég, ha TSH-t néznek a vérből én azt ajánlom ha van rá mód nézess a TSHn felül, FT3, FT4, Anti-tpo esetletg még Anti-htgt is, ezekből több minden ki fog derülni. Jobbulást kívánok, remélem hamar eltelik az egy hónap és akkor majd többet tud neked mondani az endo doki. Próbálj meg lazítani, most, hogy vége a vizsgaidőszaknak, nem tesz jót a pajzsmirigynek a sok stresz. Régebben én se gondoltam volna, hogy a pajzsmirigy ilyen sok mindenért felel pl anyagcsere, baba stb...

34313. papája (válaszként erre: 34312. - Pjzsmrgy)
2019. jan. 24. 08:34

A stresz előhozza a pm. problémákat, alul és túlműködést egyaránt.

A házi dokidnak fel kellett volna írnia azonnal a Thiroxin tablettát. Menj vissza kérd, mert ez bizony alulműködés. Beépülése így is 4-6 hét, tehát nincs mire várni.

Endo doki előtt menj ismét laborba, aztán majd a szakorvos elmondja a többit.

34312. Pjzsmrgy
2019. jan. 24. 02:44
Sziasztok, uj vagyok ebben a fórum világban, es ebben az egesz pajzsmirigy alulmukodes dologban is. Endokrinologushoz csak február végén kaptam időpontot magán dokihoz, azonban hatha kapok addig par megnyugtato valaszt, tanacsot. Az egesz ott kezdodott hogy egy hirtelen panikroham tort ram, azt sem tudtam ez elott hogy mi lehet ez, azt hittem hirtelen valami szivinfarktus, nyilvan elindultak a kivizsgalasok, ereztem hogy valami nem okes bennem, addig addig mentem, mig minden vizsgalat tokeletes nem lett, aztan az egyik doki mondta a vervetelt, es hogy pajzsmirigyet nezessek, hatha valasz lehet ezekre a tunetekre es a hizasra. (egyebkent sose gondoltam volna hogy ennyi teruletre kihat ez az egesz...)szoval novemberben 4.5volt a TSH, ezutan decemberben mar egy nagy labori beutalot kaptam a haziorvosomtol, hogy nezzuk meg minden mas hogy all. Ott a TSH mar 9.5 volt (1 honap alatt...) mivel uj vagyok meg ebben, nemtudom mennyire jatszik ebben a hirtelen duplazasban szerepet az hogy egyetemista 23eves lany vagyok, es a november-december mindig stresszes idoszak.. Plusz kiderult h vashianyos es verszegeny vagyok. A panikrohamok ugyanugy konnyen ram tornek, mostmar konnyebben tudom kezelni hogy van egy viszonyithato kivalto oka, de pszichologushoz meg mindenkepp el fogok menni. Illetve mas is tapasztalt hirtelen novekvo szem romlast? (én minuszos vagyok, nemrég lett szemuveg csinaltatva de mar nem latok benne tokeletesen, amikor esdig 4evente csak negyedet romlott). Plusz tortent velem egy nagyon furcsa dolog, amire egy ismerosom, aki szinten pajzsmirigy alulműködésben "szenved" azt mondta ez miatt lehet. Egyik nap eszre vettem a hátsó combközéptől felfele a fenekemig egy vizszintes lila csikot ami elkekult egeszen a fenek kozepeig. Hirtelen megijedtem, mert nem vagyok konnyen "lilulós" tipus vagy legalabbis nem voltam az, es nem tunt mokasnak az hogy egyik pillanatrol masikra ez tortent, pedig nem estem el, nem vertem be ekkora feluletet.. Massal is tortent hasonlo?! Illetve ha endokrinologushoz megyek, mire kell felkeszulnom? Friss verkepet fogok neki vinni, ket het mulva ujra megyek, hogy megnezzem van e valtozas. De ezt a hirtelen TSH szint növekedés mitol lehet ha a stresszes ZH-vizsga idoszaktol eltekintek? Elore is nagyon koszonom a valaszokat.
34311. mujoka
2019. jan. 17. 16:22

Sziasztok

Uj vagyok még itt a véreredményemen a TSH 5,45 es 4,20 normális lehet pajzsmirigy alulmuködésem van mire számithatok mit jelent hétfön megyek uh-ra :-(

34310. 58a4697fd3 (válaszként erre: 34309. - Papája)
2019. jan. 17. 09:44
Kiderül majd hogy leszek.meg milyen lesz a vérkép.Nyáron nagyon rosszul szoktam sokszor lenni.Ez is elmúlhatna,már félek előre a melegtől
34309. papája (válaszként erre: 34308. - 58a4697fd3)
2019. jan. 17. 08:36

Ez érdekes, hogy leállította a gyógyszert.

Szelént és D vitamint régóta szedem, nem mondhatnám, hogy nagyon fáradt lennék.


ATPO-t nekem többször is néztek, sajnos folyamatosan emelkedik - pusztul a pajzsmirigy. Most 600 körül van.

Kíváncsi vagyok mi lesz 2 hónap múlva. Írj, ha nem gond.

34308. 58a4697fd3
2019. jan. 14. 15:23
Na délelőtt voltam. Most nem kell az L-tiroxint szedni.Helyette szelént írt és d vitamint. 2 hónap múlva vissza kell menni addig el kell menni vérvételre megint. Anti TPO.t is írt végre.Állítólag abból is sok minden kiderül.Azt mondta ez az Endokrnológus,hogy a Szelén rendbe hozza a fáradságot.Kíváncsi leszek 10 év után.
34307. syria (válaszként erre: 34300. - Papája)
2019. jan. 14. 09:37
Sajnos nagyon igaz. :(
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook