Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


910. Obsoleta (válaszként erre: 906. - D88030a7e1)
2008. aug. 16. 16:01
Nekem azt mondták,hogy öröklődik a hajlam,nálunk van is a családban.Meg jódhiányos a víz a legtöbb helyen,attól is kialakulhat.Egyébként nekem egy ciszta van az államnál(tokámnál),azt kezdték vizsgálni,és így találták meg a betegségem.Egyébként szerintem nagyon rosszak a kísérőtünetek,és az ember tényleg nem tudja eldönteni,hogy most ő reagálja-e túl,vagy tényleg baj van.Amikor 24 órás vérnyomásmérőt kaptam,akkor láttuk,hogy a vérnyomásom 175/120-ról fél óra alatt beáll 110/60-ra,a pulzus 136-ról 80-ra.Akkor kérdezték,hogy nem szokott rosszul lenni?Dehogynem,de hát ezzel hogy lehet orvoshoz elmenni?Nem vagyok beteg,csak rosszul vagyok,ugyan!
909. d88030a7e1 (válaszként erre: 908. - Obsoleta)
2008. aug. 16. 15:59
Nincs mit komolyan is gondoltam. hihetetlen, hogy min mentek keresztül. Azt hiszem még egy fórumot sem olvasgattam ennyit, mint ezt. Már, ha volt rá erőm, mert a fáradságtól néha még felülni sem tudok.
908. Obsoleta (válaszként erre: 907. - D88030a7e1)
2008. aug. 16. 15:53
Köszönöm szépen,aranyos vagy!
907. d88030a7e1 (válaszként erre: 905. - Obsoleta)
2008. aug. 16. 15:44
Sok sikert hétfőre! Izgulok ám én is miattad;-)
2008. aug. 16. 15:43

Sziasztok!

Az elmúlt napjaimat azzal töltöttem, hogy benneteket olvasgattalak meg cikkeket erről a betegségről. Egész kiokosodtam, merthogy eddig gőzöm nem volt arról mi is az a tsh.

Röviden a történetem:

Az elmúlt években iszonyatos fejfájással szenvedtem, ehhez kapcsoltam a látásromlásomat és a memóriazavaromat is. De orvosnál nem voltam csak szenvedtem, mert arra gondoltam, hogy egy hisztis hipohonder picsa vagyok. Ráfogtam mindent arra, hogy hízok folyatosan (10 év alatt 50 kiló folyamatos diéta mellett)

A héten viszont annyira rosszul lettem, hogy megijesztettem a családomat. 180/100-as vérnyomással vittek dokihoz (Nem az enyémhez)aki laborba küldött és addig nézett, amíg közölte, hogy nézzünk egy tsh-t.

Mikor hazajöttem és utána néztem mi is ez akkor jött a döbbenet. Összeállt a kép minden együtt van. 1 éve a menzeszem is csak 2-3 havonta jön meg és évek óta csorog a tejem, amiből mintát is vettek.

A családom szerint a nyakamban is van egy csomó szemmel láthatóan az ádám csutkám alatt. Ez lehetséges?

Csütörtökön megyek a laborba most már nagyon izgulok. Nem tudom, hogy most örülhetek-e annak, ha ez kiderül, mert így végül is, a ti tapasztalataitok alapján a tüneteim megszűnhetnek egy jól beállított gyógyszertől. Viszont félek is egy kicsit, mert nem látszik egy séta galoppnak.

Nektek vizsgálták azt, hogy mitől alakult ki a betegség?

Köszi

905. Obsoleta (válaszként erre: 904. - NOA)
2008. aug. 16. 15:26
Hát igen,már nézegetik,kire lesz jó a télikabátom... : DDDDD
904. NOA (válaszként erre: 903. - Obsoleta)
2008. aug. 16. 14:57
Látod azért folytatásos regényt nem merted adni a kezedbe:))))))))))))))))))))))
2008. aug. 16. 14:40
Egyébként tegnap a harmadik ismerős mondta elcsukló hangon,hogy azért találkozzunk még egyszer a kórházba menetelem előtt.Pedig én elmondtam,hogy csak kivizsgálás lesz,kb. 3 nap.Kértem kölcsön egy könyvet a kórházba,erre hoztak egy olyan vastagot,mint a lexikon.Most már csak röhögök az egészen.
902. Obsoleta (válaszként erre: 899. - NOA)
2008. aug. 16. 14:38
Amikor nekem megmondták,én se vertem annyira! :)
901. vica cica (válaszként erre: 899. - NOA)
2008. aug. 16. 12:58

Szia!

1986 óta vagyok pm beteg,emgoperáltak 10 évig p.mentes voltam.2 éve autoimmun és gyulladt volt.Most alul mükődik.Fontos rendezni mert sok galibát csinál.A túl mükődés a szivet ,idegrendszert teszi tönkre,mig az alul mükődés fáradtság,feledékenység, szorulást okozhat.

3-6 havonta érdemes ellenőrzésre járni,de az is igaz legalábbis nálunk igazi szakember kevés van.

900. zsluzse (válaszként erre: 899. - NOA)
2008. aug. 16. 10:58
Na hát én se, gondolhatod!!! De ha kissebb bajunk van, azért baromi jól esik amikor behozzák a forró tesát és kicsit nagyobb figyelmet szentelnek nekünk! Nem?
899. NOA (válaszként erre: 889. - Zsluzse)
2008. aug. 16. 10:41

:)))))


Azért, hogy én autoimmun pm. beteg lettem nem verem örömben földhöz a hab popóm.

Azt meg pláne útálom ha sajnálnak.

De nem vagyunk egyfomák ugye?:)

898. Obsoleta (válaszként erre: 897. - Zsluzse)
2008. aug. 15. 21:35
Én azt bírom,hogy első kérdéseik: Iszol,cigizel,eszel zsírosat? Ha valamelyik igen,akkor hagyd abba,és minden rendben lesz.Ha nem,akkor ugye jön a filózás... :)
897. zsluzse
2008. aug. 15. 16:59
Na jó ezt nem úgy kell éretni, hogy szívből gyűlölöm mindegyiket! Vannak rendesek is, csak hát vannak olyanok is akik egyből le alkoholistázzák meg pánikbetegezik az embert! Felháborító!
896. Obsoleta (válaszként erre: 893. - SIldi)
2008. aug. 15. 16:01
Nekem végül is szakember mondta,hogy semmi bajom,a másik nemszakember meg adott gyógyszert.De évek óta nincs meg az ugráló vérnyomásom okozója,úgyhogy ez az utolsó vizsgálatom,ami most lesz,és ha semmi,akkor kapok papírt,hogy én ilyen vagyok és punktum! :D
895. Obsoleta (válaszként erre: 894. - Zsluzse)
2008. aug. 15. 15:59
Én nem mondhatok rájuk olyan rosszat végül is.Ahhoz képest,hogy sose adok pénzt rendesek.Csak nem értem,miért alap,hogy az ember gyógyszert szedjen.De most utoljára nagyon kellemeset csalódtam bennük.Elmentem,hogy nézzenek meg pár alap dolgot a babatervezés miatt,és olyan segítőkészek voltak,hogy ihaj!Kaptam ingyen ultrahangot,meg toxoplazmózis szűrést.Mifelénk elég normálisok,főleg újabban.
894. zsluzse
2008. aug. 15. 15:43
Utálom az orvosokat! Tisztelet a kivételnek! Leszarják az embert és pénzéhesek átlagban!
893. SIldi
2008. aug. 15. 14:19
Azert en azt hiszem en jobban bizok az orvosokban, mint ti, es nem kezelnem magam. Ha meg esetleg ketsegek gyotornenek, megvizsgaltatnam magam mas orvossal, vegul is nem vagyunk szakemberek.
892. Obsoleta (válaszként erre: 891. - Zsluzse)
2008. aug. 14. 21:37
Én is ezt mondtam,meg hogy az egészséges szívemre már miért szednék gyógyszert.A magas vérnyomás nem betegség,hanem tünet.Az okot kellene megtalálni,nem benyugtatózni,hogy ne remegjek,meg beszabályozni a szívem,ami tök egészséges.
891. zsluzse (válaszként erre: 887. - Obsoleta)
2008. aug. 14. 17:53
De jó, hogy nem szedted be. Nekem a pm gyógyszer mellé felírtak az elején szívritmusszabájzót, de én nem szedtem, mert bevettem egyet és rosszul lettem. Bár az orvos szerint nem ettől volt! Aztán inkább nem szedtem, úgy voltam vele ha majd beáll a pm-em, akkor nem kalimpál majd a szivem se!
890. zsluzse
2008. aug. 14. 17:50
Szerintem ne negatívumként éld meg ha nem jön össze a baba! Fogd fel úgy, hogy a sors azt akarja, hogy még igyál egy kis likört és ne okádd végig a nyaralást. Még pihenhetsz nyugodtan és élvezheted a pároddal azt, hogy csak egymással kell törődnötök. Ha nem görcsölsz a babán akkor tuti összejön. :)
889. zsluzse
2008. aug. 14. 17:48
Azért vagyunk ilyen nyafogósak, mert egoisták vagyunk! AZ emberbe gyerekkora óta sulykolják, hogy "jó" ha beteg! Hiszen akkor sajnálnak, így elég hamar rájön az ember, hogy ha beteg akkor az rengeteg jó dolgot vonz: figyelmet, törődést, simogatást! Hiszen senki nem mondj azt, hpgy de jó, hogy egészséges vagy, gyere ide had simogassalak, csókolgassalak meg érte! :D
2008. aug. 14. 16:55

Meg jo hogy nem szedted be!

Ezeket lehet befolyasolni a thyroxin emelesevel,avagy csokkentesevel.

Ha a szervezeted ekepp reagal ahogy Zsluzse leirta akkor sok a thyroxin,csokkenteni kell az adagon.

Es csokkennek az idegrendszeri tunetek.

887. Obsoleta (válaszként erre: 881. - Zsluzse)
2008. aug. 14. 16:14
Most,hogy itt olvasom,amiket írtál tünetként,nekem ezeket a gyógyszereket akarták felírni:nyugtató,altató,antidepresszáns,szívritmus-szabályozó,vérnyomáscsökkentő.És lehet,hogy minden a pm. miatt volt.Még jó,hogy nem szedtem,de örök viták voltak emiatt.
886. Aquarius (válaszként erre: 885. - SIldi)
2008. aug. 14. 15:55
Az Endokrinologusom azt mondta a Chernobil is lehet az oka.
885. SIldi (válaszként erre: 880. - Zsluzse)
2008. aug. 14. 15:43

"Meg az a rohadt Chernobil, az is okozza ezt a sok pm beteget!"


Ez komoly? Annak idejen jodtablettakat kaptunk, aztan mint kiderult, ha 2 napra ra kezdjuk beszedni, az biza nemhogy jot tenne hanem rosszat, radioaktiv sugarzas eseten.


HOgy Csernobilnak koze van a pm betegsegekhez, ezt csak en ugy sejtettem, de igazabol nem hallottam meg senkitol.

884. Obsoleta (válaszként erre: 877. - Vica79)
2008. aug. 14. 15:41
Szerintem is próbálj egyet tesztelni!Ha negatív,akkor meg tesztelsz még egyet,ha hazaértél.De az áfonyalikőrből egy semmiképp nem árt,főleg,ha finom,szerintem!
883. Aquarius (válaszként erre: 878. - Vica79)
2008. aug. 14. 15:37

Ezek nem hibak!Mi igy vagyunk jok!

Csak ne vigyuk tulzasba!

Azert szeretik am ha kicsit nyafogunk nekik,hisz ezert vagyunk nok!Eloszor azt gondoljak de edes vagy gyere bujj ide...a "na most fejezd be" az az a pont a pasinal hogy sok.Mikor tul sok Sussinat teszel a kaveba pfhuu:-)

882. Obsoleta (válaszként erre: 876. - Aquarius)
2008. aug. 14. 15:37
Hát igen,valami ilyesmi van nálunk is.Ráadásul a párom egyszerűen lehetetlennek tartja,hogy valami bajom van,úgyhogy egyáltalán nem érti meg,hogy mi a bajom. :D
881. zsluzse (válaszként erre: 857. - Aquarius)
2008. aug. 14. 15:36
Én túlműködéssel kezdtem, az izotópos kezelés után lett alulműködésem! Nem jó túlműködőnek lenni! Károsítja aszivet, ereket, kidülled szemed, remegsz, felgyorsul az anyagcserés, éjjel-nappal hasmenésed lesz és az idegrendszered is kikészül, na és nem tudsz éjszaka aludni! Szerintem tök gáz! Nekem az alulműködéssel nincs gondom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook