Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan készül a jó paradicsomleves? fórum

Hogyan készül a jó paradicsomleves? (tudásbázis kérdés)


16. 6c78107ff2 (válaszként erre: 14. - D@nu)
2008. jún. 12. 12:38
A betűtésztáról én sem bírok leszokni,pedig már bőven kinőttem a korból :D.
15. birogaby (válaszként erre: 14. - D@nu)
2008. jún. 11. 13:16
Én is ugyanígy készítem,annyi különbséggel,hogy bazsalikom helyett zellerzöldet vágok bele,meg betûtészta helyett galuskát szoktam belefôzni.
14. d@nu
2008. jún. 11. 12:25
Én teljesen hasraütve szoktam csinálni, inkább az állagát nézem, mint a mennyiségeket. Egy pici olajat felforrósítok, ráteszek kb. 3-4 púpozott ek. pürét, majd egy ideig kevergetem, "lepirítom" a paradicsompürét. Ekkor teszek rá egy nagyon kevés (1-2 teásk.) lisztet, alaposan elkeverem és felöntöm vízzel - felöntés közben folyamatosan kevergetem és nézem a paradicsom állagát, én ugyanis nem szeretem hígan. Amikor jónak ítélem a sűrűségét, teszek bele egy kevés sót (néha ételízesítőt) és felforralom. Ha felforrt, beízesítem cukorral (közben kóstolgatom), beleteszem a betűtésztát és néhány percig együtt főzöm (sokáig nem kell, ahogy áll a lében még úgyis vesz fel nedvességet). A végén friss bazsalikomot szoktam belevágni (ha nincs friss, akkor a szárítottat a sóval együtt bele szoktam tenni).
13. smudlaagi54 (válaszként erre: 11. - Smudlaagi54)
2008. jún. 11. 11:38
Azt elfelejtettem oda irni,hogy süritett pari,de szoktam házi paradicsomlével is csinálni,addig amig még van a kamrában.
2008. jún. 11. 07:20

Nálam sokkal bonyolultabb mint az eddigi hozzászólásokból látom.


A két kiló paradicsomot megmosom, feldarabolom, és felteszem nagyon kis tűzön forrni. Csak a paradicsomot, semmi víz. Úgy kezdem, mintha elraknák paradicsomot. Kb.egy óra múlva kész a levesnek az alapja.


A többi már nem ilyen macera.


Cukrot pirítok, rá a lisztet - hideg vízzel összekeverem a rántást - és a főtt paradicsomlével öntöm fel, sózom. Teszek bele sok-sok zellert.


Mi így csináljuk.


A töltött paprikának is előbb főzöm a pardicsomot.

2008. jún. 11. 06:47
Én sok parival szoktam csinálni,mert mi úgy szeretjük.Csinálok egy rántást,azt felengedem vizzel,majd ahhoz rakom a paradicsomot.Rakok bele zellerzöldet,vöröshagymát,sót,majd a végén nokedlit,és cukorral izesitem.
10. 2577cdcc12 (válaszként erre: 7. - Ea9bff1b44)
2008. jún. 6. 16:47
Én azt szoktam, hogy 100 %-os paradicsomlébe teszem a sűrített paradicsomot, bele zellerzöld, pici só, és cukor (én mondjuk édesítő). Az egészet főzöm egy kicsit, majd berántom, és ennyi. Ez pont olyan lesz, mint a suliban :o).
9. ildiko0914 (válaszként erre: 8. - Ildiko0914)
2008. jún. 6. 16:09
só izles szerint, kimaradt :)
8. ildiko0914 (válaszként erre: 7. - Ea9bff1b44)
2008. jún. 6. 16:08
Nem tudom milyen a sulis leves, de én igy készitem kb két liternyi levest szoktam egyszerre:- egy kanál zsirt vagy olajat olvadni teszek , beleszórok 2 csapott kanál lisztett, megvárom mig kihabosodik a liszt, és ráteszem a konzerv paradicsompürét kbelül 3 halmozott kanállal, ezt jól összekeverem és várom amig egy kicsit pirul ez együtt, kb 1 perc kevergetve, majd felüntöm két liternyi vizzel, sárgarépát vágok bele, egy kisebb petrezselyem gyökeret 4be hasitva- ezt puhára főzöm, és egy csokor zellerzöldet teszek még bele amit később kidobok-egy kkanálnyi cukor a végén- betétnek vajgaluska- a kislányom imádja, anukám meg azért nem főz otthon, mert nem tud ilyen finomat késziteni mint én- ezt nemrég mondta- megis lepődtem, mert kiváló háziasszony- de minden ember másképp izesit- remélem nemhagytam ki semmit- ha kedved van próbáld ki szerintem szeretni fogod - sok sikert!
2008. jún. 6. 15:13
Ha mondjuk egy liternyi levest szeretnék főzni, és nincs jelenleg csak sűrített paradicsomkonzerv, akkor mit és mennyit tegyek, hogy olyan "sulis" levest kapjak?
6. andrea54 (válaszként erre: 2. - Ea9bff1b44)
2008. jún. 6. 13:48

Szerintem tegyél bele több paradicsomot !

Én egy egész vöröshagymát belefőzök egyben és zellerzöldet is jócskán teszek bele.(ha friss a zellerzöld akkor kevesebbet) Ezeket a főzés végén kidobom.

5. 2577cdcc12 (válaszként erre: 2. - Ea9bff1b44)
2008. jún. 6. 13:46
És milyenre szeretnéd? Mert mi mondjuk azt a fajtát szeretjük, ami annó a suliban volt. Édes, és betűtészta van benne :o). Én ilyenre csinálom, mert nem csak a fiam, de az egész család így szereti...
2008. jún. 6. 13:45
Én teszek bele egy fej vöröshagymát, és zellergumót. A legjobb betűtésztával.
2008. jún. 6. 13:44
Jó hozzávalókkal, sok szeretettel, megfelelő segéderővel.Ja és saját paradicsommal.
2008. jún. 6. 13:44
A kisfiam nagyon szereti, de nekem valahogy sohasem sikerül olyanra, mint amilyenre szeretném. Néha lisztesnek érzem, néha meg semmi íze nincs. Van egy jó receptetek?
2008. jún. 6. 13:43
Hogyan készül a jó paradicsomleves?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook