Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kösztvisztviselői helyettesítési pótlék fórum

Kösztvisztviselői helyettesítési pótlék (beszélgetős fórum)

3. Csülkösbab (válaszként erre: 1. - ***Katuska***)
2011. dec. 27. 07:07
Szerintem ne is feszegesd ezt a kérdést jogi szempontból. Én biztos vagyok benne, hogy fizetni nem fognak. Nincs is miből, hiszen a felmondás alatt lévő köztisztviselő még kapja a fizut. Az más kérdés, ha a főnök úgy döntött, hogy tehermentesítik őt a munkavégzés alól.
2. caravell (válaszként erre: 1. - ***Katuska***)
2008. jún. 10. 13:09
Tudomásom szerint a köztisztviselői törvény nem rendelkezik a helyettesítési pótlékok felől, amiben nem rendelkezik, ott a munka törvénykönyve az irányadó. Azt nem ismerem, de a neten van sok helyen jogi segítség.
2008. jún. 6. 07:50

Szép napot!


Egy kérdéssel fordulnék felétek. 3 éve dolgozom köztisztviselőként egy önkormányzatnál az adóügyi irodán. Az egyik kollégám most megy el nyugdíjba. Én munkakörömet nézve építményadóval foglalkozom, ő gépjárműadóval. 2008.06.01-től a nyugdíj előtt kötelezően kiadandó felmondási idejét tölti, 5 hónapot. Amíg ő el nem megy nyugdíjba, addig nem akarnak senkit felvenni a helyére, de az ügyeknek mennie kell, ezért addig a saját adónemem mellett nekem kell intéznem a teljes gépjárműadót is. Az ügyfélfogadástól kezdve a háttérmunkáig. A kolléga utolsó, hivatalban eltöltött munkanapján aláíratott a vezetőség vele, és velem is egy munkakör átadás-átvételi jegyzőkönyvet, melyben a folyó ügyeit adta át nekem.


A kérdésem az lenne, hogy mindezek alapján jogosult vagyok-e a helyettesítési díjra, amelyet az 1992. évi XXIII. tv (Ktv) 49/B par.-a említ. Mert nekem nem derül ki egyértelműen. Vagy a munkakör átadás-átvétel aláírásával már nem tekinthető helyettesítésnek???


Válaszotokat előre is köszönöm.


Katus

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook