Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diakonia érettségi előnyt jelenthet a továbbtanulás szempontjából? fórum

Diakonia érettségi előnyt jelenthet a továbbtanulás szempontjából? (tudásbázis kérdés)

2008. jún. 11. 20:21

Még nem kezdtem el a diakóniát csak szeretném de majd csak jövöre lehet elkezdeni.Azért szeretnék rá járni mert érdekel az emberek testi lelki ápolása...

Szívesen meghalgatom az embereket és figyelek is rájuk pl: én fedeztem fell az egyik tanárom májbetegségét(ami ba is igazolodot)...

CSak mostanába minden ilyen horror dolgot mondanak az egészségügyröl...

A védönö azért tetszik mert végig kiséri egy gyermek életét..

Az ápolonö mert bensöségeseb kapcsolatot ápolhat egy betegel mint egy orvos de ugyan akkor mindenki lábtörlöje vagy...

Holnap folytatom...

15. Serry
2008. jún. 10. 21:22
S mióta foglalkozol diakóniával? Meszélnél mi indított el? S mik a dilemmáid az előbb említett hivatásokkal? Hátha tudok segíteni választani, volt van belelátásom a területekbe:)))
2008. jún. 10. 21:10
Esetleg szülészet...
2008. jún. 10. 15:14
Hát igen védönő vagy gyermek belgyógyász...
12. Serry
2008. jún. 9. 17:23

Nem tudom, végül is amíg a fősulin számolni kell kibirható. Aztán meg ha sikerül olyanhelyre kerülnöd ahol géppel dolgoznak már nem kell számolni. Én is csak azért számolok számológéppel ,mert még magánhasználatra nem tudtam megvásárolni azt a programot amire vágyom.

S akkor mi tetszene? Ápolás? Szülészet? stb?

2008. jún. 9. 14:07
Dietetikus biztos nem leszek a számolás a halálom...
10. Serry
2008. jún. 8. 21:24
Dietetikus vagyok és a másoddiplomám egészségtan tanárin szereztem.
2008. jún. 8. 20:53
Milyen szakon?
2008. jún. 6. 20:37

Akkor bizony előnyöd lesz az eddigi szolgálatból. sokkal könnyeben fogod venni az élet dolgait, mint aki most jön az érettségi után, vagy éppen valahonnan olyan helyről ahol kevés a tapasztalat a téren.

Kívánok hozzá sok sikert, s ha esetleg érdekel a pécsi főiskolai élet szívesen válaszolok amire tudok. Ott végeztem egyszer 2002-ben meg tavaly másod diplomásként.

2008. jún. 6. 19:31
Ápolonö esetleg gyermek orvos....
2008. jún. 6. 09:12
Hol szeretnél továbbtanulni? Milyen területen? Hasonló területre gondoltál mint amivel találkozol a diakonusi tevékenységed során, vagy valami teljesen más? Nem eü és nem szociális terület? Érdekelne ha nem bánod:)))
5. csikita (válaszként erre: 4. - Serry)
2008. jún. 5. 18:52
Cukik lehetnek.... :D
4. Serry (válaszként erre: 3. - Csikita)
2008. jún. 5. 17:15
Én pedig elnézést kérek nem diakóni hanem diakónia. bocs néha kihagyok betűket vagy felcserélek, mert több felé figylek egyszerre. most is sír az egyik a hátam mögött a másik "füvetnyír" :)))
2008. jún. 5. 16:56
Igazad van...
2008. jún. 5. 16:47

feltéve ha az az érettség az két t:)

Egyébként a diakóni által sok élet tapasztalatot szerhetsz. S ez biztosan tudod majd kamatoztatni.

2008. jún. 5. 16:42
Diakonia éretségi elönyt jelenthet a tovább tanulás szempontjából?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook