Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fiam nem hajlandó semmiféle gyümölcsöt/zöldséget fogyasztani, hogy oldjam meg a vitaminbevitelt? fórum

A fiam nem hajlandó semmiféle gyümölcsöt/zöldséget fogyasztani, hogy oldjam meg a vitaminbevitelt? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 9. 07:56
Szia Vica! És honnan tudod, hogy beépül-e a vitamin a gyerekek szervezetébe? Én úgy voltam vele, legjobbat a gyerekeknek!!!!!!!!!! és elmentem megmérettem őket, hát amit mi szedtünk az csak drága volt de .... /nem forever/. a szintünk messze a jó érték alatt VOLT, de mostmár köszönjük jól vagyunk, és nem is idegesít, 3 havonta egy mérés és tudom jó helyen vagyunk. Ha érdekel írj és segítek. Üdv. mindenkinek
2009. febr. 1. 18:12
Én Forever terméket adok a gyerekeminek, és semmi nátha-megfázás.Ezek természetes anyagokból vannak./aloe + zöldség,gyümölcs/
2009. febr. 1. 15:22
Sziasztok! Az én gyerkőceim sem sok gyümit, zöldet esznek nyersen, és ez elég nagy baj volt idáig!!!!!!!!! Most rátaláltam egy "dzsúz-ra, amibe minde benne van ami kell a szevezetnek. Most ezt isszák, napi fél deci /na nem pálinka, :-))) / és ami az egyik legfontosabb, hogy megtudjuk MÉRNI, hogy az Ő szervezetükbe, hogyan épül be!!!! az első mérés 1500Ft, utána 3havonta jár ingyen mérés. Ja és a másik fontos!!!! Ha nem emelkedik az értéked, visszakapod az árát. Ha érdekel írj és segítek!
2008. júl. 1. 08:09

Ami az öcséméknél bevált:

Leültünk együtt,majd mielkezdtünk gyümölcsöt enni.Eljezdte őket is érdekelni a dolog,és elkezdték enni.Igaz csak akkor esznek gyümölcsöt,ha a "nagyok" is eszik,mert az olyan felnőttes akkor.A nyers sárgarépa,karalábé,krumpli nagyon finom.A gyerekek nagyrésze szokta szeretni,mert olyan jól ropog.

20. supin
2008. júl. 1. 07:53
Amelyiket lehet darabolld,formázd,hogy érdekesebb legyen. Próbáld játékosan: Te is bekapsz 1 szemet ,őis kapjon be. Versenyezzetek: Ki tudja bedobni a saját szájába vagy egymáséba. Tudom ez időigényes de nekem az egyik lányom igy szerette meg.Én sem voltam hive a játékos evésnek de nem volt más megoldás. A főzelékkel is lehet csinálni: 1 kanál neked 1 nekem.
2008. júl. 1. 01:48

A lányom volt ilyen picinek. Én gyümölcscentrifugát vettem, s a gyümölcs frissen préselt levét adtam neki.

Kitaláltam ízben passzoló ízeket. Ezek tartósítószer nélküli italok voltak, 100%-os gyümölcstartalommal.


Legalább magamat meg tudtam nyugtatni vele....

2008. jún. 30. 23:32
ismet en:meg annyit szeretnek mondani,hogy amikor adagolod,az etelnek nem szabad izt valtoztatnia tehat csak kevessel kell elkezdeni mert a nagyobb adagot eszreveszi a gyermek ,kerlek e is igy csinaltam es bevalt.
2008. jún. 30. 23:29
arra gondolok,talan tulzottan erolteted a gyumolcs es zoldsegfogyasztasat,tehat en ezt nem tettem soha,igyekeztem az etelt italt ugy elkesziteni,hogy lehetoleg minden belekeruljon az etelebe,italaba akar puresitve de csak egy keveset,mindig emeltem az adagolast,es nem is vette szre a gyerek ha latja hogy nem foglalkozol vele olyan gorcsosen,nem is fogja eszrevenni a valtozast.hatha sikerul megkene probalni
16. Magdi8
2008. jún. 30. 22:59
Nem akarlak benneteket elkeseríteni, de nálunk is ugyanez volt a helyzet, azzal a különbséggel, hogy se zöldségféle, se gyümölcs semmilyen formában nem kellett a fiamnak. Mostmár 19 éves! és még mindig semmi ilyesmit nem eszik. Amíg kicsi volt, kipróbáltam én is mindenféle trükköt, hiába. A mai napig is mindennap próbálkozom, de reménytelen az eset. Szerencsére nincs semmi baja, télen és tavasszal én is a multivitamin tablettákat adtam neki. Van egy 10 éves lányom is, Ő meg azt se bánná, ha zöldségből és gyümölcsből állna a világ. Szóval ennyire nem egyformák a gyerekek. Azért azt mondom, hogy ne adjátok fel. i
2008. jún. 10. 14:50
Nem jár még oviba, majd jövőre csak. Addig meg multivitamin. Vagy hátha a nyári gyümölcsszezon majd hoz valami változást!:S
14. era06
2008. jún. 9. 19:56

Oviba, nem jár?

Gyerekközösségben, de még idegen helyen is megesznek mindent amit ottthon nem. Itt a fórumon is sokan érdeklődnek, az ovodában hogyan készűl, ez vagy az a kaja.

A barátnőm kisfia CSAK az oviban evett. Otthon semmit. Az ovonő szerint jó étvágya van és ráadást kért.

2008. jún. 9. 17:23

Mondjak egy röhejeset?

A fagyit se eszi meg. Mert hideg. Meg "büdös"... Hát látott már valaki ilyen gyereket????:(((

Most vettem neki Polyvitaplex szirupot, Anyu is mindig ezzel "kezelt" bennünket (csak ő a drazsét adta). Hátha segít valamit...

12. era06
2008. jún. 8. 09:18

Házi gyümölcsjoghurt.

A gyümit pépessé paszírozni és bele a natur joghurtba. Édesíted egy kis cukorral vagy mézzel. Házi fagyi.

Ugyanezt beleteszed a jégkockatartóba.

2008. jún. 7. 13:13

Az én fiam semmit sem hajlandó megenni. Minden étkezéskor könyörögni kell neki. :(

Ha egész nap nem adnék neki enni, akkor se kérne magától semmit.:( Nem tudom mit csináljak. A multivitamin-szirup is csak nagyon minimálisan javít az étvágyán.:(

10. 1e958693ca (válaszként erre: 3. - Dina2)
2008. jún. 6. 07:39

Nem akarlak elkeseríteni a gyümölcsjoghurtokkal kapcsolatosan, de úgy gyártják őket, hogy a gyümölcsöket cukros lében megfőzik egészen lekvárszerűre, és ezt adják a joghurthoz. Nem véletlen, hogy magas az ilyen joghurtok cukortartalma. A hőt a vízben oldódó vitaminok többsége nem képes elviselni, pl. C-vit. 60 fokon elbomlik.

De készíthetsz te magad gyümölcsjoghurtot, friss gyümölcsöt keversz a natúr joghurtba, hogy színe legyen össze is turmixolhatod.

(Mondjuk én megeszem a boltit is, ha 3 havonta megkívánom, mert szerintem ha borzasztóan egészségesen élnénk, alig ehetnénk meg valamit. Ez csak egy vélemény.)

A zöldségekre tényleg nagyon jó megoldás a krémleves, általában szeretik a gyerkőcök.

2008. jún. 5. 18:02

Fözz neki több gyümölcsös,zöldséges ételt:gyümölcsleves,krémlevesek(brokkoli,karfiol..stb)...hátha úgy jobban esik neki,mint nyersen.

Segítsen az elkészítésben,talán akkor érdekesebb lett,hogy mit fözött.

Válassz olyan édességeket neki(ha adsz),ami sok gyümit tartalmaz:gyümölcstorta,gyümölcsös joghurt.


Zöldségekböl lehet vicces figurákat is készíteni mondjuk egy szendvicsre.

Ha szereti a kenyérfélét,akkor rejts el egy salátalevelet a felvágott alá,de ha kilátszik se baj,az legyen a szoknyája a kenyérnek.

Szóval amibe csak lehet,csempészd bele,talán így a nap során a mennyiség kicsit megnö,meg ha a felét otthagyja a tányéron,akkor is.

Csinálj dinnyéböl hajót,vájd ki a sárgadinnyét ,kis gombócokat csinálva és úgy tedd vissza...az vicces is és akár segíthet is.

Ha uzsira magában,akkor szuper gyümi,ha leöntöd fagyival,akkor meg nyalánkság,vagy keverj túróba apró málnaszemeket.

Vagy próbálj meg olyan zöldet-gyümit adni neki,amit eddig még sosem evett és ne hívd gyüminek,hanem a nevén szólítsd..pl:(nem tudom evett-e már..)avokádó,padlizsán....

Vagy nemtudom..sokféle van,amit nem mindennap eszünk,déli gyümik,egzotikusak.Hátha az bejönne.Vagy másképp fözzd meg,mint eddig,lehet nem ízlik neki ,de más formában megenné:pl lehet nem szereti a paradicsomlevest,de sült paradicsomként szívesen enné.

Segítsen kiválasztani a boltban a zöldséget,gyümit,amit majd meg szeretne enni.Akkor nem mondhatja,hogy nem kell,hiszen ö választotta.


Hm..sok ötletem van...de lehet egyik sem válik be külön-külön,viszont az összes trükkböl összesítve tuti kicsit több lesz a napi zöld-gyümi bevitel:)

2008. jún. 5. 13:25
Hát az én fiam épp nem 5 éves csak 3, sajna nem tudom hogy egy 5 évesnek hogy lehet "túljárni az eszén" mert még nem ismerem hogy mennyire okossak értelmesek 5 évesként, de a 3 évesemmel megtudom csinálni azt, hogy nálunk uzsonnára mindig gyümölcsjoghurt van. Én ehhez mindig ragaszkodtam mert másképp nem lehet vele se megetetni a gyümölcsöt. Így aztán most hogy már vannak friss gyümik natur joghurtot veszek és a friss gyümit beleaprítom a johurtba, egyrészét meg turmixlolom hogy a színe megszinezze a johurotot szóval látszólag próbálom olyanná csinálni mit amilyen a bolti és a bolti joghurtos pohárból adom neki, így azt hiszi hogy ugyan azt kap mint eddig pedig nem. :)
7. kaaskopje (válaszként erre: 5. - Dina2)
2008. jún. 5. 11:42
Én is nagyon sajnálom, hogy gyümölcs, zöldség helyett vitaminnal kell tömnöm, azért is, mert nem igazán vagyok 'mesterséges' vitamin párti, de nincs más választásom. Azért én továbbra is reménykedem, hogy ez csak ilyen gyerekkori 'dili' nála; vannak dolgok, amiket én sem ettem volna meg semmi pénzért gyerekkoromban, most meg szeretem. Úgyhogy te se add fel a reményt :)
2008. jún. 5. 10:29

Mi is hasonló problémával küzdünk. Nekem is 5 éves a lányom és nem kéri a gyümiket.

Nagyon ritkán, akkor megörülök , de már másnap nem kell neki.

Most 3 napon át evett epret. Ma már tuti nem fogja kérni.

Pedig pici korában mindennap tudtam vele etetni.

5. Dina2 (válaszként erre: 4. - Kaaskopje)
2008. jún. 5. 10:23
télen én is multivit.nal pakoltam őket, de most annyi finomsággal van tele a kert (esetünkben a piac), és míg a kislány ha paradicsomot lát, mást nem is akar enni, míg a fiúcska rá sem néz...szóval szerintem egyszerűen nem szereti, és nem hiszem hogy majd egyszer ez változna (apai öröksége). csak félek, hogy esetleg gond lehet vitaminhiány miatt...
2008. jún. 5. 09:36

Szia!


Ugyanebben a cipõben járok én is. Az én fiam (3,5 éves) sem nagyon hajlandó gyümölcsöt enni, nagyon ritkán megeszik egy fél almát, kis szõlõt aztán kifújt. A zöldség meg egyáltalán nem megy, meg sem akarja kóstolni :( Nagy ritkán eszik a spenótból, ha épp azt fõztem, de pár kanálnyi után az is elég volt neki. Meg amúgy is nagyon rossz evõ, nagyon keveset eszik :(

Én gyerekeknek való multivitamint adok neki, hogy azért a napi vitaminbevitele meglegyen. És reménykedem benne, hogy egyszer majd hajlandó lesz megenni a zöldségeket, gyümölcsöket is.

3. Dina2 (válaszként erre: 2. - Studio64)
2008. jún. 5. 09:31

Jó ötlet, köszi, a fagyiért meg a gyümiért külön-külön is odavan egyébként.

A gyümölcsjoghurtokban van valamennyi vitamin, nem?


De pl. a meggyet-cseresznyét megenné, ha nem lenne benne mag, de egyszerűen nem tudja úgy megenni, hogy a magját kiköpje (5 évesen, míg a kétévesem már tudja).

2008. jún. 5. 09:24

Gyümölcsfogyasztáshoz házi fagyi???

-Én vettem a teszveszen fagyigépet ahol 0,1%-os tescós yoghurtból és eperből vagy banánból vagy séárgadinnyléből folyamatosan fagyit készítek.Jobb mint azok az üzleti sz..ok.

A zöldség fogyasztás már neccesebb.

Fel kell készülnöm, lehet, hogy nekem is lessz hasonló problémám majd :o)

2008. jún. 5. 09:22
A fiam nem hajlandó semmiféle gyümölcsöt/zöldséget fogyasztani, hogy oldjam meg a vitaminbevitelt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook