Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A magzati ultrahangvizsgálat hasznáról és káráról fórum

A magzati ultrahangvizsgálat hasznáról és káráról (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2007. aug. 2. 21:22
Azt olvastam, hogy felmelegíti a magzatvizet, és apró buborékat képez benne. Sok magzat meg fél tőle.
2006. júl. 16. 17:05

Mifelénk is pénzért adják oda az UH-os fényképet. Úgyhogy gondolom nem sokan kérik. Mondjuk maga a fénykép tényleg "luxus", mert nem a baba érdekét szolgálja, hanem a szülők örömködhetnek a gyermeküknek:)


Zazuka! Megértelek és egyetértek.


Ha már az UH káránál tartunk sztem ennél sokkal ártalmasabb lehet mondjuk a mobil kisugárzása a babára, a mikrohullámú sütő, vagy ki tudja, hogy az elektromos vezetékek mennyire ártalmasak....

5. Hoxa
2006. júl. 14. 15:12

A dokimnál a terhességem elején ingyen volt a fotó, félidőm környékén bevezette, hogy 1000 Ft.

Az a papírfecni!!! Oké, hogy nekem értékes, mert emlék lesz, de akkor is baromi drága.

Azt hiszem 1 év alatt akarja behozni az ultrahangmasina (ultrahang 3000), meg a nyomtató árát a betegein..


Akkor már inkább elmegyek 4D-re, szebb is, jobban is látszik a bébi és ott cd-re írják a képeket és onnan annyit nyomtatok itthon, vagy hivatok elő 39 forintért, amennyit akarok....

2006. júl. 14. 14:59

Csak hogy mondjak valamit az ultrahang mellett és egyúttal ellen is.


A napokban mesélte a drágám, hogy a kolléganője első gyereke a 32. hét után nem nőtt tovább. A 36.héten ultrahanggal nézték meg, és akkor derült ki, hogy nem gyarapszik.

Mivel a nőnek elég magas volt a vérnyomása (190/x), megcsászározták ott helyben.

Kiderült, hogy a gyerek nyakára 3-szor!!! rá volt tekeredve a köldökzsinór, és ha normál úton szülte volna meg, akkor a gyerek meghal.

Szóval, ha nincs az ultrahang, nem tudják meg, hogy a gyerek nem növekszik, viszont ugyezen az ultrahangon nem látszott, hogy 3-szor rá van tekeredve a köldökzsinór a nyakára.

Akkor most mi van?

2006. júl. 14. 10:41

"Az orvos a vizsgálatokat, a fényképeket és videofelvételeket mintegy – „a cég ajándékaként" nyújtja át privát betegének. Mindez a társadalombiztosítás számára rendkívül megterhelő, hiszen egy UH vizsgálat önköltsége többezer forint."

Ettől a két mondattól hányni tudnék, főleg, hogy most olvastam el a teljes anyagot a kormány megszorításairól.

Nem fogok nekiállni politizálni, de a jó ég áldja már meg a kedves "főnökséget", az ország anyagi helyzetét ugyan helyre rakja, de a fiatalok nem fognak gyereket vállalni, az öregek pedig csokorszámra fognak halni. Lesz jó kis gazdag országunk, és élnek majd benne kb. 7-8 millióan.


Bocs a kirohanásért, a témához visszakanyarodva, most komolyan sajnálják azt a rohadt papírfecnit, amin megnézheted a gyereked, Mo. jövőjét???

2006. júl. 13. 22:03

Mivel már a 4. terhességemnél tartok van egy-két tapasztalatom az UH vizsgálatok terén.Azt vettem észre, hogy 4 évvel ezelőtt még szinte minden vizsgálat alkalmával kaptam képet is a babáról és teljes tájékoztatást is.Ez minden további terhességem alatt csökkenő tendenciát kezdett mutatni függetlenül attól, hogy volt-e fogadott orvosom vagy sem.Jelenleg miközben UH-t csinál az orvos, én fekszem a vizsgálóasztalon, a doki pedig a kórház helyzetéről, a munkáját érintő fontos, bár számomra érdektelen dolgokról folytat élénk társalgást az adatokat gépre vivő aszisztens hölggyel.A vizsgálat végén ennyi hangzik el felém az orvostól:"Minden rendben, tessék öltözni!"A lényeget, pedig én magam olvasom ki a Leletből.

A 3D és 4D UH vizsgálatoknál, amiket persze mi fizetünk már más a helyzet, de szerintem 10-15ezer forint alkalmankénti kifizetése után az ember el is várhat néhány barátságos szót.

Mindezek ellenére jó látni már szülés előtt, hogy megvan a babának keze-lába, dobog a szíve, fiú-e vagy lány, stb.A kellemetlen tapasztalatok ellenére örülök a tudomány ilyen írányú fejlődésének.

1. Hoxa
2006. júl. 13. 15:41
Három évtizede sincs, hogy hosszas kísérletek után, ultrahangnyalábbal sikerült megmérni a magzati koponya átmérőjét. Mára a háromdimenziós és színes ultrahangvizsgálat is kezd a szülészeti rutin részévé válni. Mit is nyújt, mire kell vigyáznunk?

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook