Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek normális, hogy az anyukám... fórum

Szerintetek normális, hogy az anyukám... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
154. ab4b6bc17d (válaszként erre: 153. - Ec63a7fc29)
2008. aug. 15. 14:18
:))))))))))))))))))))))))) megfogadom a tanácsod! :))))))))))))))
153. ec63a7fc29 (válaszként erre: 144. - Ab4b6bc17d)
2008. aug. 15. 12:04

Teljesen jogos, hogy bepipultál.



Én a helyedben ha legközelebb hajnalban kelne emiatt az átszoktatósdi miatt a gyermekem, felhívnám a kedves rokont, megkérdezni tőle, szerinte most adjak-e neki enni, vagy sem.

Lehet, hogy hülyének nézne, de legalább nem tudná kipihenni magát.:))


Anyám is csinált hasonlókat, őt kb így szoktattam le.

Pl este 10 után akart telefonálgatni, én másnap 4-kor kellett, hogy keljek. Őt ez baromira nem érdekelte!!! Következő héten éjszakás voltam, éjjel 2-kor minden nap felhívtam, mondván nekem most van egy kis idő beszélgetni, mit szól hozzá.

Nagyon mérges volt rám, s mondtam neki, azért mertem megtenni, mert ő is ezt csinálta velem.

Utána nem győzött bocsánatot kérni....

2008. aug. 15. 11:49
Hivd meg őket egyszerre.Ha összevesznek ,akkor utánna mindig azt mondod annak aki jönni akar,hogy jön a másik is.
151. ab4b6bc17d (válaszként erre: 150. - Smudlaagi54)
2008. aug. 11. 14:29
Hogy csináljam? :)
2008. aug. 7. 13:29
Az apóst,meg az anyudékat enged össze,és amíg ők harcolnak egymással,te nyugiban elleszel a gyerekkel.
149. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 148. - Ab4b6bc17d)
2008. aug. 7. 08:55
Hát nem egyszerű. Aztán a gyerekeket is úgy összezavarják ezzel a két véglettel, hogy az hihetetlen. És amilyen okosak a gyerkőcök, ki is fogják használni a helyzetek adta előnyöket. Ha rájuk van hagyva minden, meg ha túlontúl van velük foglalkozva, kényeztetve vannak, minden helyzetben úgy fognak viselkedni, ahogy nekik jó és kényelmes. Ez nálunk is probléma volt. Akkor oldódott meg, amikor elköltöztünk az anyósoméktól.
148. ab4b6bc17d (válaszként erre: 146. - Fa3d5b4d84)
2008. aug. 7. 07:34

Többé-kevésbé sikerült megbeszélnünk, de tudom, hogy nem értette meg a lényeget. Főleg, hogy olyannal jött elő, hogy szerinte a lányomat még nyugodtan biliztethetem 3,5 évesen (gyönyörűen, időben leszokott a pelenkáról és a biliről, saját magától, nem lett erőltetve!!!! Ez az előzmény, igazán ügyes volt, de a lányom mindig is ilyen kis önálló emberke volt). Tehát, értitek, csak néztem bambán, hogy mi van már megint, mikor ugye "végre" kinőttünk a pelenkás, bilis korszakból jó egy éve, akkor miért kéne megint elővennem a bilit?? Erre az volt a válasz, mert olyan furcsán ül a WC-n. Persze, megint felkaptam a vizet, mert mondom, ha hozzájuk viszem és jóhiszeműen náluk hagyom a lányom, akkor nehogy már visszaszoktassák a bilire! Hát, mondom, így hozzájuk sem fogom vinni! Erre megharagudott a nagynéném, hogy hogy mondhatok ilyet? Hát, mondom, mert te a nagy aggodalmaskodásoddal visszafejlesztenéd a gyereket.

Komolyan, megáll az eszem! Apósom az egyik véglet azzal, hogy ő mindent hagyna a gyerekekre, de úgy, hogy le se sz....ja őket, magyarán nem vigyáz rájuk minimálisan sem, merthogy hadd tapasztalja meg... ettől a falra másznék!

De anyám és keresztanyám se jobbak, mert ők meg a másik véglet a túlontúl aggályoskodásukkal, a nagyfokú kényeztetéssel... ami szintén nem segít a gyereknek, csak ártanak vele... és ami a legrosszabb, nem akarják elfogadni, hogy márpedig én egyik féle képpen sem szeretném "nevelni" a lányom.

147. ab4b6bc17d (válaszként erre: 145. - Smudlaagi54)
2008. aug. 7. 07:26
Köszike, ari vagy! :)
146. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 144. - Ab4b6bc17d)
2008. aug. 6. 15:50
Remélem, hogy sikerült elejét venned ennek a "segítségnek", és többször nem fogja ezt csinálni.
2008. aug. 6. 15:48
Ha közelebb lennél mondanám hogy vigyázok rá,de így sajnos?
2008. aug. 6. 15:25

Lányok, én meg megőrülök anyáméktól! Meg a hugától. Csak röviden: most ők vigyáznak a gyerekre és ezért nálunk is alszanak felváltva egy-két napig.

Ma hajnalban arra ébredek, hogy a nagynéném kint van a konyhában a kislányommal, hétágra ég a nagyvillany és éppen enni ad neki fél 5-kor! Hát azt hittem, gutaütést kapok! De inkább leordítottam a fejét. Erre azzal jön, hogy a lányom azt mondta, hogy éhes. És kérdem, ezért hajnali fél ötkor reggelizteted???

Én ha ilyen előfordul, de érdekes, velünk nem, max. vizet kér, akkor tejcsit melegítek és beviszem neki a sötét szobába, hogy utána továbbaludjon... mint kiderült nem először csinálta. Hát, mondom marha jó ám, hogy ehhez szoktatjátok a három és fél éves lányom, majd elmentek, aztán rá fogok haragudni, hogy miért ordít, hogy ő enni akar hajnalban. Vagy fel sem ébredek, csak valami csörömpölésre, hogy levert valamit, vagy leesett valahonnan, mert kaját keresett... szóval mondtam, hogy köszönöm szépen, de nem hogy segítenének, hanem az ilyenekkel még hátráltatnak, úgy hogy mégsem kérek a segítségükből. Persze még ők voltak felháborodva.

Azt hiszik,hogy ha megkértük őket, hogy vigyázzanak a picurkánkra, akkor rögtön önkényeskedhetnek és teljesen beleárthatják magukat az életünkbe... grrrrrrrrrrrrrr, de morci vagyok!

143. ab4b6bc17d (válaszként erre: 140. - E5f926c705)
2008. aug. 6. 15:19
Elég nagyot léptél! :)
142. smudlaagi54 (válaszként erre: 140. - E5f926c705)
2008. aug. 6. 09:45
Gratulálok,jó lépés volt.Azért jelentkezz,hogy mi van veled.A szüleid meg majd idővel talán rájönnek,hogy nem kell az akaratukat rá kényszeríteni a "gyerekre".100 %-osan kihasználták azt,hogy rájuk vagy kényszerülve.
141. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 140. - E5f926c705)
2008. aug. 6. 08:15
Ez igen! Remélem, minden rendben lesz veletek! Mi volt a szüleid reakciója?
2008. aug. 6. 07:27

Sziasztok!


Megtettem a legnehezebb lépést, elköltöztem szüleimtől jó messzire,kb 400 km-re! A sulit levelezőn fogom folytatni,és keresek vmi jó állást!Most egy kicsit nehéz minden lelkileg,de párom mellettem van mindenben! Köszönöm a tanácsokat!

2008. júl. 29. 07:25
Hát, én is nagyon remélem.
138. ittik86 (válaszként erre: 137. - Ab4b6bc17d)
2008. júl. 27. 13:42

Nem, csak már nem foglalkozunk egymással abszolut, kb 5 éve. Ő pesten él én meg itt, ahol. Felesleges együtt lennünk, ha csak marjuk egymást, vagy ő engem.

Nem tudom, Te rászorulsz-e arra, hogy vele legyél. Persze azt semmi esetre sem tanácsolom, hogy szakadj el tőle teljesen, mert nagyon rossz, hogy nincs az embernek egy olyan anyja akire számíthat. Ha tudod és látsz rá esélyt, akkor mindenképpen küzdj azért, hogy fogadjon el téged, és a dolgaidat és, hogy jó legyen köztetek a kapcsolat!!!!!!!

137. ab4b6bc17d (válaszként erre: 136. - Ittik86)
2008. júl. 27. 11:50
Azt írod, voltál. Akkor most már helyrejöttek a dolgok legalább köztetek?
136. ittik86 (válaszként erre: 130. - Ab4b6bc17d)
2008. júl. 27. 11:37
Ezzel én is így voltam. Anyám folyton fikázott, belőlem nem lesz más csak egy útszéli, bla, bla, bla. Ne foglalkozz vele, ha másként nem megy, ha nem érti meg, hogy neked ez mennyire fáj. Meg ha olyan mint az enyém akkor már csak azért is mondani fogja.
2008. júl. 26. 20:29
Sajnálom,hogy ilyen az anyud,jót akar ő csak rosszul.
134. ab4b6bc17d (válaszként erre: 133. - Smudlaagi54)
2008. júl. 26. 17:21

Hát, nem kellemesek, bizony. Főleg, hogy most már mindig összeveszünk, ha találkozunk. Pedig mindig megfogadom, hogy nem, nem fogom felkapni a vizet (alapjában véve egy nagyon nyugodt egyéniség vagyok), de egyszerűen nem bírom már elviselni, hogy mindig másokhoz hasonlítgat... :( ma is azt találtam mondani neki, hogy nekem most már elegem van abból, hogy folyamatosan megfeleljek neki, ráadásul a saját házamban! Egyszerűen nem tudok neked megfelelni - mondtam, -, de most már nem is érdekel. Azt mondja, akkor közömbös lettél? Látod, mondtam, ebben az egyben egyetértünk. Igen, teljesen közömbös lettem veled szemben, mert másképp nem tudlak már elviselni. Semmilyen téren nem felelek meg neked, hát keresd meg a számodra ideális lányt...

Szokása szerint felpattant, hogy milyen hálátlan vagyok, stb. stb., merthogy ő felmosott, bla, bla... én meg mondtam neki, hogy azt már megköszöntem, de annak nem örülök és R. (a férjem) sem szereti, hogy fogod, s elpakolod a dolgokat... erre jött, hogy szerinte az nem fért el ott, ahol volt, ezért rakta három fiókkal arrébb! De mondom, mi OTT SZOKTUK MEG, majd ha akarjuk, változtatunk rajta!

Erre elkezdett csomagolni, hogy ő hazamegy, merg hogy én milyen vagyok. Hát mondtam, ha ezt akarod, akkor menj. Nekem csak jót teszel, ha elmész.


Fájt a szívem, miközben ezt mondtam, mert mégiscsak az anyám... meg a fene meg szeret veszekedni... meg én az anyámmal jó barátnős viszonyban szeretnék lenni, de a dolgok nálunk nem hogy javulnának, csak sokkal rosszabbak lesznek sajna. :(((((((((

133. smudlaagi54 (válaszként erre: 130. - Ab4b6bc17d)
2008. júl. 25. 17:42
Kérdezd már meg anyudat,hogy ő ez élvezi?Azt akarja,hogy világ életedben ez jusson róla az eszedbe?Mert ezek nem kellemes emlékek lesznek!Vagy azt akarja,hogyha az ő élete nem volt boldog akkor a tied se legyen az?
132. era06 (válaszként erre: 106. - Vanesssza)
2008. júl. 25. 16:01

:)))))))))

Most jót nevettem. Nem nevetséges, de ismerek ilyen anyukákat. El kell költözni egy 1000 km-re.

131. era06 (válaszként erre: 123. - E5f926c705)
2008. júl. 25. 15:54

"amit tőlük kapok,azt oda kell szüleimnek adni"

Bocsika, de miért kell? A te lakásod és a te albérlőd. Az a lakás akkor is a tied ha kitagadnak. Csak hülyeséget ne csinálj! Azért, hogy megszabadúlj otthonról nem szabad férjhezmenni. Ilyen házzasságból születtem, ez pokól. Várd meg amíg visszajönn, 6 hónap hosszú idő. Tekinsd próbának, kibírjátok-e mind a ketten ezt a távolságot.

130. ab4b6bc17d (válaszként erre: 129. - Ittik86)
2008. júl. 25. 14:40
Igen, így van. És sajnos nem tudom, hogy miért alakult ez így ki nála. Csak azt tudom, hogy fáj a szívem, amikor folyamatosan kritizál. Mert egy kicsit mindig veszítek akkor az önbizalmamból... és minden másból.
129. ittik86 (válaszként erre: 128. - Ab4b6bc17d)
2008. júl. 24. 13:23
Persze sokmindent lehet mondani. Csak a beszéd teljesen független a cselekedettől és a tettektől. Lehet, hogy ő jót akar, csak nem éppen jól fejezi, mutatja ki!
128. ab4b6bc17d (válaszként erre: 127. - Ittik86)
2008. júl. 24. 13:21
... de nem mindig azt mondják, hogy "A gyerekemnek legyen jobb..." Lehetséges, hogy valójában is ezt szeretnék, viszont "akaratlanul"(?) is a mostani életükkel ruháznának fel minket? :( Kb. úgy tudom elképzelni, hogy a nagyon szegények sajna továbbörökítik a nyomort az utódjaiknak.
127. ittik86
2008. júl. 24. 13:12
Ez arra vezethető vissza szerintem, hogy az anyukád is be van savanyodva, és ha neki ilyen élete van, legyen neked is olyan.
126. ab4b6bc17d (válaszként erre: 110. - 80ASIQ)
2008. júl. 24. 12:45
Nem borzasztó, hogy az ember saját édesanyja így rátelepszik a gyermekére, vagy mindenben talál kivetnivalót (az enyém is ezt csinálja), aztán meg csodálkozik, ha csak ritkán járok hozzá, mert mindenért kapok/vagy ő jön, de abban sincs köszönet... ahellyett, hogy békében eléldegélnénk egymás mellett, nem megkeserítve a mindennapokat? Hiszen olyan rövid az élet, miért kell azt állandó tűréssel, védekezéssel, stb. tölteni? Nem értem az ilyen szülőket. Köztük az enyémet sem.
2008. júl. 23. 18:28
Nem tudok mást javasolni sajnos,de nagyon drukkolok neked.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook