Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tehetek, hogy a macskám ne hullajtsa annyira a szőrét? fórum

Mit tehetek, hogy a macskám ne hullajtsa annyira a szőrét? (tudásbázis kérdés)


30. ovics (válaszként erre: 16. - Moszean)
2008. júl. 6. 08:50
Vettem sima filcet (lehet kapni lábtörlőként ) és felragasztottam az előszobában és a macsom előszeretettel jár oda kapirgálni.Nálunk a bútorok meg vannak kimélve általa.A kaparófát utálta,próbálkoztam.
29. zena01
2008. máj. 25. 12:45
Nekem félperzsa macskáim vannak, mindennap kifésülöm a szőrüket. Csak az átmeneti időszak nehéz, amikor vedlenek. Télen és nyáron nem hullik annyira a szőrük. Meg persze ősszel sem.
28. noika
2007. dec. 29. 12:30
ajándékozd el
2007. dec. 29. 10:04
Nekem 3 macskám van és egyáltalán nem hullik a szörük, pedig általában bent vannak elkényeztettem őket, én időnként nyerstojás is adok nekik és ettől szép, csillogó a szörük.
2007. júl. 30. 18:57
Bocs.Ha befújod hajlakkal,ottmarad.
25. emagdi
2007. jún. 5. 15:47

a vedlés ellen sokmindent nem lehet tenni, ez a természet rendje.

a rendszeres fésüléssel azt lehet elérni, hogy kevesebb szőr lesz a kanapén és a szőnyegen, és több a fésűben :)


nekem is vedlenek ezerrel a cicáim, bár az egyikőjük már túl van rajta pár hete, de a másik most kezdte.

24. janita
2007. jún. 5. 14:33
Tavasszal vedlenek, reggelente kikeféled a szőrét ennek még örül is.
2007. máj. 1. 23:57
van rá vitamin tabletta a kutyás boltokban,venni kell ha nem csak a vedlésről van szó.
2007. máj. 1. 19:55
Kefével,még élvezik is,hogy megszabadulnak fölösleges szőrzetüktől.
2007. máj. 1. 19:30
Biztosan vetkozik.
20. kawics
2007. febr. 24. 23:36
Nekünk 4macskánk van,abbol az egyik perzsa.A titka,hogy mindennap fésülni kell a bundájukat.De így is előfordul,hogy előkerül 1-1 szőrpamacs.
2007. febr. 20. 14:50
Talán valamilyen vitaminra lehet szüksége.
18. zena01
2007. febr. 16. 09:31
Jön a tavasz előre félek, hogy megint harcolhatok a szőrökkel. Pedig ilyenkor mindennap fésülöm őket. Még jó, hogy csak félperzsák.
17. syl33
2007. jan. 17. 19:50
Rendszeres fésülés és kevesebb a kihullajtott szörme:-)
2007. jan. 14. 09:32
Sziasztok!Van egy 5 hónapos édes kiscicám, aki nagy élvezettel élesíti a karmait a bútorokon. Van neki kaparófája, de nem használja. Mit csináljak vele?
2006. szept. 22. 06:03

sziasztok,

a cicák minden tavasszal és összel csrélik a "bundájukat". a legtermßeszetesebb, ha a kertbe vagy egy virágcsrépbe "macskafüvet" ültetsz. az segíti a cicát a tisztálkodása után lenyelt szörszálakat fölemészteni és azonkívül a hullatását csökkenteni.

A cica ha több fözött hust eszik, nem csak fényes és kellemes tappintású a szöre, hanem kevésbé is hull. Sajnos többe kerül mint a szokásos cica-eledel.

a gyöngyi0313 ötlete is helyes, csak sajnos nem minden cica szereti a tojás sárgáját :-( Az enyém ist "hátrál" a tojástól.

kedves üdvözletünk minden cica-barátnak,

ike és SAMSON

14. Gahomi
2006. szept. 21. 22:14
Varga cseppek
13. zena01 (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2006. szept. 11. 17:23
Hogyan lehet egy macskát megnyírni?Nem az esztétikai, hanem a technikai részét kérdem.Az enyém nagyon vad.
12. gyongyi0313 (válaszként erre: 11. - E71af41436)
2006. szept. 8. 18:52
meg kell vele etetni, ezt elfelejtettem.... :)
11. e71af41436 (válaszként erre: 10. - Gyongyi0313)
2006. szept. 6. 21:08

és ezt rá kell eknni?

és utána lemosod?

2006. szept. 6. 20:33

Sziasztok!


Pont ilyen szőr izé miatt voltam én is a macsekkal a

dokinál, a javaslata ez volt, bevált:

keverj ki 1-2 tojássárgáját!!!/csak a sárgáját/ pici

cukorral vagy májassal. Tiszta vitaminbomba! A szőre kevésbé hullik a cicának, de már fényesebb és erősebb szőrzete van 1hét után. Én ezt 2naponta csináltam, bejött.

Jó egészséget minden macsnak

2006. szept. 1. 23:14

Áh, a fésülésen kívül nincs más? :((((( Az enyimét gyakorlatilag megfogni sem lehet, ha mégis, akkor egy fogja a másik fésüli. Soha nem értettem, hogy miért ilyen undok, bár lehet, mert utcacica volt kölyökkorában és nem szocializálódott, azaz az alom nem volt emberközelben és nem taperolták őket... :( (ezt olvastam).


A kutya viszont viszonylag élvezi a hátvakargát. Nos többet nem nagyon... :), így őt rá kell beszélni, hogy ugyan már maradjon veszteg, míg a többi részét is lekeféljük. De azért az unszolásra kellettlenül marad... Holott direkt nem hosszú sörtéjű kefét vettünk és nem is gincs... de mégis úgy látszik nálunk akkor szőrös marad a lakás...


Juj a fél centis szőrű perzsát megnézném én is. Mókás lehet :)).


Bár egy Main Coonra fáj a fogam. Egy hím akkora, mint egy kissebb hiúz :DDDD, nagyon tetszene egy félvadmacs nagyságú házicic :))).

8. Mókica (válaszként erre: 6. - Vargaannus)
2006. szept. 1. 03:40

Ezt én is szivesen megnézném:)

Ha van képed róla ebben az állapotban :P, kérlek tedd fel nekünk:DD

7. emagdi (válaszként erre: 6. - Vargaannus)
2006. júl. 17. 17:35
jópofa lehet!:))))) nem teszel fel róla egy képet?
6. vargaannus (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2006. júl. 16. 08:34
Mi ugyanezt tesszük..elképesztő, hogy a cameo színű perzsa hogy néz ki szőr nélkül:-) neki nem 2, hanem fél cm-es a szőre ilyenkor, DE a fejénél meghagyja a kozmetikus, a lábain csizmákat képez és a farka végén bojt is van..úgy néz ki, mint egy oroszlán, ha fekszik, a lábait maha alá húzva, akkor meg grillcsirke. Ez az egyetlen jó megoldás, pláne, ha pici bébi is van. A macska egyébként utálja. míg nem szokja meg, addig elbújdos, mert szégyenli magát..pedig szerintem őrülten csinos:-)
5. emagdi (válaszként erre: 4. - Mikormarta)
2006. júl. 14. 10:01

egyik unokatesómnak is perzsa macskája van, ő tavasszal le szokta vágni a szőrét kb másfél-2 cm-esre, így aztán egyrészt nincs annyi szőr a bútorokon, másrészt nem csomósodik a szőre, harmadrészt nincs tele a macska gyomra a lenyalogattott szőrrel.

a cicának jól áll a rövidebb szőr, látszólag élvezi is, hogy nincs akkora bundája.

2006. júl. 13. 23:01
Rendszeres fésűlés,főleg ha perzsa a cica.Befülled, és akkor csúnyán ledodbja a bundáját. Így jártam az én cicámmal is a tavasszal. Azt hittem rühes, mire az állatorvos felvilágosított, hogy semmi baja, csak rendszeresen kell fésülni. Megfelel rá egy körömkefe is, szépen kihozza az elhullandó szőrszálakat.
3. Aranyalma (válaszként erre: 2. - Emagdi)
2006. júl. 13. 17:32
Mi is ilyen masszírozóval fésüljük a kutyánkat. Egy fésülés alkalmával egy kisebb zacskónyi szőr kijön belőle. :) Ezt kéne naponta 15-ször +csinálni és akkor nem lenne a lakásban szőr. :D
2006. júl. 13. 15:03

rendszeresen kell fésülni:)))

nincs mese, a szőrt váltani kell, tehát valamikor ki fog jönni aminek ki kell... amin lehet segíteni, az az, hogy lehetőleg minél több jusson a kefébe, és minél kevesebb a szőnyegre, bútorokra, és a lakás egyéb részeibe:))


nemrégen vettem a Fressnapf-ban egy masszírozó kefét, ami tulajdonképpen egy gumikorong, rajta gumiból kis "tüskék", ami 4 kis pontban végződik. (Kb 800 Ft volt) Nálam mindkét cica szereti (pedig a fésülésért önmagában nem voltak oda), sőt, szüleim macskája is szereti, pedig ő nem szereti ha macerálják a bundáját. Szóval tényleg masszírozhatja őket. Közben pedig jól összeszedi a felesleges szőrt, ami beakad a tüskék közé.

2006. júl. 13. 14:59
Mit tehetek, hogy a macskám ne hullajtsa annyira a szőrét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook